ייעוץ מחברי הפורום לגבי לימודי מדעי המחשב - עמוד 2 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ מחברי הפורום לגבי לימודי מדעי המחשב

יניב51

Recommended Posts

קיימת סטיגמה (שאולי היתה נכונה לפני 10 שנים) שבוגרי מכללות פחות מוכשרים מבוגרי אונ'. תסלחו לי אבל היום זה לא נכון. טיפשים אפשר למצא בכל חוג אקדמי. חסר סטודנטים שכן רוצים לעבוד בלימודים אבל לא רוצים לעבוד כמלצרים? מה תגידו על סטודנטים מבריקים עם ממוצע של 99 שבחרו ללומד במכללה? אנשים צריכים להפסיק לתת לדעות קדומות לשחק תפקיד מרכזי בבחירת מוסד אקדמי. מי שמגיע מהתיכון או מהפסיכומטרי עם ציון של 760, לבריאות, שילכו לטכניון. שורה תחתונה, מי שבוחר ללמוד ולהשקיע את עצמו באקדמיה, יגיע להישגים, חד וחלק. הנייר היום פחות משחק תפקיד בקבלה לעבודה. בהצלחה לכל המתלבטים.

יש לך בעיה רצינית להבין איך העולם הזה מתנהג.

הדבר הכי בסיסי שאני יכול להגיד לך, שאם תשווה את ימי הגיוסים במכללות (כמות החברות ומספר הימים) לעומת אוניברסיטה תגלה שחברות משקיעות מאמץ גדול יותר לגייס סטודנטים ובוגרים ממוסדות להם דרישות קבלה גבוהים יותר.

הסטיגמה שאתה מדבר עליה, קיימת וכנראה גם נכונה היום מנובעת מההנחה של מעסיק שאם משהו עושה לעצמו "הנחה" בכך שהוא לומד במקום פחות נחשב עם ספי קבלה פחות גבוהים - הוא פחות מוכשר או לוקח עבודה (בדומה ללימודים) באופן פחות רציני ולכן ההשקעה בו פחות משתלמת.

אתה יכול לא להסכים, אבל סטודנט "מבריק" עם ממוצע 99 שהלך למכללה למרות שהוא התקבל למוסד בעל שם מראה לכל מי שקורא את גיליון הציונים שלו (גם אם זה לא נכון) שלימודים לא היו בראש מעייניו, אחרת הוא היה הולך למקום הכי נחשב גם אם הוא קשה יותר.

"זנב לאריות מראש לשועלים", מכיר?

מי חושב שלמקום ממנו הגיע התעודה אין משמעות, יכול לשאול מראיינים ועובדי חברות כ"א והשמה. עובדה שזה חשוב לפעמים יותר מהציון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אתה יכול לא להסכים, אבל סטודנט "מבריק" עם ממוצע 99 שהלך למכללה למרות שהוא התקבל למוסד בעל שם מראה לכל מי שקורא את גיליון הציונים שלו (גם אם זה לא נכון) שלימודים לא היו בראש מעייניו, אחרת הוא היה הולך למקום הכי נחשב גם אם הוא קשה יותר.

"זנב לאריות מראש לשועלים", מכיר?

בלי קשר לנכונות הדברים הכלליים על מכללות / אוניברסיטאות, מתוך נסיון אני יכול לומר שללא מידע נוסף, הייתי מעדיף סטודנט ממכללה עם 95+ מאשר מאוניברסיטה עם 80-85. יש יותר סיכוי למצוא ביניהם מבריקים. מנסיון.

חברות השמה ומראיינים שפוסלים על הסף רק בגלל שמופיעה מכללה, או שמסיקים מסקנות כמו מה שרשמת על אדם עם ממוצע 99 ממכללה הם מפגרים. לא חסר גם נורמליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אף אחד לא התיחס - אתה בטוח שאתה בכלל רוצה ללמוד מדעי המחשב ? לפני שאתה משקיע את המאמץ, תבדוק שהמקצוע מתאים לך. זה מקצוע מאוד בעייתי, שעות קשות, שכר גבוה מצד אחד, אבל אורך קריירה מאוד קצר.

2. אין ספק (וכל מי שאומר אחרת פשוט לא אומר אמת) שיש העדפה במקומות עבודה לבוגרי אוניברסיטאות ביחד לבוגרי מכללות. זה המצב היום.

3. מה שיותר חשוב בסינונים הראשוניים זה הנסיון. בתור בוגר מכללה אם אתה מגיע עם אפס נסיון המצב שלך קשה. אתה חייב למצוא עבודה בתחום תוך כדי הלימודים. לבוגר האוניברסיטה יהיה קל יותר.

4. המסלול של הפתוחה הוא מסלול מעולה, אבל קשה בטרוף. לא כי הרמה גבוה, אלא כי אתה צריך מקסימום משמעת עצמית כדי להצליח שם. מצד שני, החברות מעריכות את התואר שלהם יותר מתואר של מכללה, ומודעות לזה שרוב מי שלמד בפתוחה עשה את זה תוך כדי עבודה, וזה גם מעיד על משהו.

5. המכללות הולכות ומשתפרות עם השנים, אם תתחיל ללמוד שנה הבאה, תסיים ב-2017.... מי יודע מה יהיה עד אז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אף אחד לא התיחס - אתה בטוח שאתה בכלל רוצה ללמוד מדעי המחשב ? לפני שאתה משקיע את המאמץ, תבדוק שהמקצוע מתאים לך. זה מקצוע מאוד בעייתי, שעות קשות, שכר גבוה מצד אחד, אבל אורך קריירה מאוד קצר.

2. אין ספק (וכל מי שאומר אחרת פשוט לא אומר אמת) שיש העדפה במקומות עבודה לבוגרי אוניברסיטאות ביחד לבוגרי מכללות. זה המצב היום.

3. מה שיותר חשוב בסינונים הראשוניים זה הנסיון. בתור בוגר מכללה אם אתה מגיע עם אפס נסיון המצב שלך קשה. אתה חייב למצוא עבודה בתחום תוך כדי הלימודים. לבוגר האוניברסיטה יהיה קל יותר.

4. המסלול של הפתוחה הוא מסלול מעולה, אבל קשה בטרוף. לא כי הרמה גבוה, אלא כי אתה צריך מקסימום משמעת עצמית כדי להצליח שם. מצד שני, החברות מעריכות את התואר שלהם יותר מתואר של מכללה, ומודעות לזה שרוב מי שלמד בפתוחה עשה את זה תוך כדי עבודה, וזה גם מעיד על משהו.

5. המכללות הולכות ומשתפרות עם השנים, אם תתחיל ללמוד שנה הבאה, תסיים ב-2017.... מי יודע מה יהיה עד אז.

קודם תודה רבה שאתה מתייחס באמת לשאלות שלי ולא לריבים על מה יותר טוב, לא את זה שאלתי בדיון.

אני מודע לזה שאוניברסיטה זה יותר טוב, אבל עם זאת, השלמתי עם העובדה שבשנה הקרובה אני לא אתקבל לשם ואני לא חושב שכדאי לדחות את הלימודים בשנה נוספת בשביל זה.

1. אז ציינתי את זה שזה הכיוון - אבל גם שאלתי מה תאכלס עושים עם התואר? אני מתאר לעצמי שהעבודה תהיה בעיקר מול מחשב - אבל השאלה איך זה באמת עובד? צוותים? כל אחד לעצמו? כי מאוד חשוב לי במקום העבודה שלי שתהיה לי סביבה עם מספיק אנשים.

2. ידוע. לוקח "סיכון" כמו עוד אלפי צעירים.

3. אחרי שאני אתחיל את התואר ( אם וכאשר ), ננסה בהחלט להשיג עבודה כלשהי לניסיון.

4. תאכס אני לא הכי חושב בכיוון של הפתוחה, אני בנאדם שכמו הרבה אחרים צריך מסגרת טיפה יותר מסודרת.

אז הייתי שמח אם נחזור לשאלות המקור שלי, מה תאכלס עושים עם התואר והאם באמת כדאי ללכת ללמוד בבינתחומי ולשלם פי 3 יותר?

אין מה לעשות, לא כולם גאונים שמוציאים 680 בפסיכומטרי הראשון, קרעתי את התחת ולמדתי כמו שצריך, עשיתי הימור בפרק המילולי ונפלתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שואל שאלה לא רלוונטית. אתה יכול לעבוד לבד, בקבוצה, בחברה, עצמאי, בארץ, בחו"ל, בפיתוח, בבדיקות, באתרים, באפליקציות לסלולר, בשרתים, בעיבוד תמונה, ב-REAL TIME, בתקשורת.... בקיצור, יש מליון דברים שאפשר לעשות, ועכשיו זה בטח לא הזמן להחליט איך תראה העבודה שלך.

מה שחשוב זה העקרון שמשותף כמעט לכולם, הרבה עבודה, הרבה כסף יחסית למקצועות אחרים, וקריירה שנגרמת יחסית מוקדם.

בניגוד לתחומים מדעיים אחרים, עולם מדעי המחשב ובמיוחד תחום הפיתוח מתחדש כל 3-5 שנים לבלי הכר, ולכן דורש מהעובד כל הזמן ללמוד ולנסיון לא תמיד יש ערך (לפחות לא תמיד הערך ברור למעסיק).

אם אתה אוהב את זה, לך על זה. אם אתה רק רוצה את המשכורת.. לא בטוח שזו בחירה נכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון אני יכול לייעץ רק דבר אחד.

תלמד איפה שאתה חושב שאתה צריך ללמוד.

אני יכול להגיד לך מהניסיון שלי שעדיף לחכות ולעשות כמה צעדים אחורה בשביל מה שאתה רוצה.

אני יכול לתת לך את הסיפור שלי, ויש לא מעט אנשים כמוני.

סיימתי שנה ראשונה בהנדסת מכונות באוניברסיטת תל אביב.

שבועיים לפני שנה ב' החלטתי ללכת עם מה שהרגשתי לאורך כול השנה ולפרוש כדי לעבור למדעי המחשב.

עשיתי שוב פסיכומטרי והשבוע קיבלתי תשובה חיובית מבן גוריון.

אני מאמין שכול אחד צריך ללמוד איפה שהוא רואה את עצמו לומד.

אני ראיתי את עצמי ממשיך ללמוד באוניברסיטה, יכולתי להתחיל ללמוד כבר השנה במכללה, אבל העדפתי לחכות ולעשות כמה צעדים אחורה בשביל זה.

אנשים שרוצים ללמוד עושים גם 4 ו5 פסיכומטרי ולא מוותרים.

בסופו של דבר שנה זה כלום זמן, ובמידה ותתכנן אותה נכון אתה אפילו תפיק ממנה הרבה.

לדעתי תתחיל לקרוא ספרים באנגלית ובעברית. הציון הכמותי שלך סבבה לגמרי לפסיכו ראשון.

אתה יכול לשפר ולהתקבל לאוניברסיטה אם זה באמת מה שאתה רוצה.

אם אתה הולך למכללה זה בסדר, ויש סיכוי טוב מאוד שתצליח ויהיה לך טוב השאלה אם תיהיה שלם עם זה ולא תרגיש תחושת פספוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מכללה אז לך ל HIT.

גם קרוב לך, גם שכר לימוד סביר וגם ככה אין יתרון גדול לבינתחומי במקצוע כמו מדעי המחשב (הבינתחומי כן בולט במקצועות אחרים).

בס"ה ה HIT ידועה כמכללה לא רעה יחסית להרבה מכללות אחרות.

אוסיף ואומר כי אכן יש הבדל מהותי בין בוגרי מכללה ובוגרי אונ'.

כבוגר מכללה סביר שתמצא עצמך בתפקיד סיזיפי וייתכן שתעבוד על תקן עובד קבלן (לא תענוג גדול)

כבוגר אונ' סביר שתמצא עצמך בחזית הפיתוח עם משכורת בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר שנה זה כלום זמן, ובמידה ותתכנן אותה נכון אתה אפילו תפיק ממנה הרבה.

לדעתי תתחיל לקרוא ספרים באנגלית ובעברית. הציון הכמותי שלך סבבה לגמרי לפסיכו ראשון.

אתה יכול לשפר ולהתקבל לאוניברסיטה אם זה באמת מה שאתה רוצה.

אם אתה הולך למכללה זה בסדר, ויש סיכוי טוב מאוד שתצליח ויהיה לך טוב השאלה אם תיהיה שלם עם זה ולא תרגיש תחושת פספוס.

קודם כל תודה על התגובה.

אני מאשים רק את עצמי בזה שלא מצאתי נכונות לעשות עוד פסיכומטרי, היו לי כמה הזדמנויות להתחיל ללמוד לעשות את המבחן אבל דחיתי את זה.

מבחינתי, אני לא ממש ארגיש פספוס אם אני לא אלמד באוניברסיטה, אני בטוח שיש גם בוגרי מכללות שמצליחים ( חלקם גם לא פחות מבוגרי אונ' ).

אוסיף ואומר כי אכן יש הבדל מהותי בין בוגרי מכללה ובוגרי אונ'.

כבוגר מכללה סביר שתמצא עצמך בתפקיד סיזיפי וייתכן שתעבוד על תקן עובד קבלן (לא תענוג גדול)

כבוגר אונ' סביר שתמצא עצמך בחזית הפיתוח עם משכורת בהתאם.

השאלה אם בשנה הזאת שאני "מבזבז" לא עדיף להתחיל ללמוד, לצבור ניסיון בתפקיד כלשהו ומשם להתפתח לכיוון אחר?

כי בשנה הקרובה אין שום סיכוי שיהיה לי ניסיון בתחום.

אני יכול לקחת את הסיכון באי מציאת עבודה בתחום מהר, יש לי מספיק סבלנות למצוא עבודה, גב כלכלי יחסית טוב ( תמיד אפשר לחזור לעסק המשפחתי ) ואולי גם קצת קשרים ( משפחה בהייטק, חברים עם תואר שעוסקים בתחום בצבא, שעד שאני אסיים הם צריכים להשתחרר ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לי לתקן את עצמי, בתחום מדעי המחשב הפער בין בוגרי אונ' לבוגרי מכללה בהרבה מקרים לא יהיה גדול מיוחד (תלוי בתעשייה שבה תעבוד ובחברה לה תתקבל)

אני מציע שתיקח את כל הנתונים שיש לך, התייעץ עם הקרובים לך (הורים), שקול מה עדיף לך קבל החלטה ועמוד מאחוריה.

בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוסיף מעט לדיון,

יש לי שני בני משפחה קרובים שעובדים (כמהנדסים, כל אחד בתחומו) באינטל קרית-גת כמה שנים טובות (כלומר- כבר מראיינים בעצמם), והם מספרים שקשה מאוד מאוד להגיע לראיון עם דיפלומה ממכללה. אני לא יודע אם המקרה הספציפי מעיד על הכלל, אבל אני כן מצליח לדמין מצב שבו חברות הייטק מבוקשות (אינטל, וכו') עושות סינון ראשוני ע"פ מוסד אקדמי. נשמע לי הגיוני ולגיטימי לחלוטין, בדיוק כמו סינון פסיכומטרי בקבלה למוסד לימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שליוצאי מכללות יהיה קשה יותר להגיע לראיונות עבודה.

לחלק מהאנשים בדיון זה לא ברור.

אוכל להעיד בעצמי על היתרון של מוסד מוכר ובעל שם. כאשר ניגשתי לראיונות באינטל ממוצע הציונים שלי לא היה גבוה במיוחד (פחות מ-77) ולמרות זאת קבלתי הזמנה לראיונות ועברתי אותם בהצלחה (ואני עובד היום).

לא סביר שסטודנטים של מכללות היו מקבלים יחס דומה עם ציונים כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...