ייעוץ מחברי הפורום לגבי לימודי מדעי המחשב - עמוד 4 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ מחברי הפורום לגבי לימודי מדעי המחשב

יניב51

Recommended Posts

אף אחד לא מתייחס באופן שווה לבוגרי מכללות ולבוגרי טכניון. זה גם לא היה הגיוני לעשות כך.

אף אחד גם לא ניסה לטעון שזה המצב.

מה שכן, כשאני מקבל קורות חיים של סטודנט ממכללה עם ממוצע ~95 במקביל לסטודנט מטכניון עם ~80, לרוב אעדיף את הראשון. פשוט כי מנסיון עבר גיליתי יותר סטודנטים מוצלחים בקבוצה א לעומת קבוצה ב.

יש מרחק משמעותי בין לומר שיש יחס שווה לבין לומר שבוגרי מכללות שרופים ופסולים מראש בחברות כמו (שאולי לא טענת, אבל יש שטענו).

כך שמשהו שסטודנט שלומד במכללה יכול לבנות עליו הוא זה שאם הוא ישקיע ויצטיין בלימודיו, לא יהיה לו יותר קשה למצוא עבודה מאשר לטכניוניסט בינוני.

אחריג את הדברים שלי בכך שאומר שהנסיון שלי מתייחס בעיקר לתחומי התוכנה, ואולי זה לא המצב במסלולים שהם יותר בכיוון חומרה (מסלולים כאלה אולי יותר רלוונטיים מתוכנה ספציפית באינטל, אבל בשוק העבודה באופן כללי יש יותר תוכנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כך שמשהו שסטודנט שלומד במכללה יכול לבנות עליו הוא זה שאם הוא ישקיע ויצטיין בלימודיו, לא יהיה לו יותר קשה למצוא עבודה מאשר לטכניוניסט בינוני.

נכון, למצטיינים יותר קל. כמה בוגרי מכללות אתה מכיר עם ממוצע 95?

אולי מישהו שהולך ללמוד במכללה יכול לבנות על זה שהוא ימצא עבודה אם הוא יהיה מצטיין, אבל הוא בטח לא יכול לבנות על זה שהוא אכן יהיה מצטיין.

בהגדרה, רוב בוגרי המכללות הם לא מצטיינים. לכן, בהגדרה, יהיה להם יותר קשה למצוא עבודה מאשר לטכניוניסט הממוצע.

מצד שני, רוב בוגרי הטכניון הם ממוצעים, לכן יהיה להם יותר קל למצוא עבודה מרוב בוגרי המכללות.

בדוגמה שאתה הבאת בעצמך (שהיא קיצונית ולא מייצגת את המציאות), אם בוגר טכניון עם ממוצע 80 ובוגר מכללה עם ממוצע 95 יגישו מועמדות לסניף הישראלי של , בוגר הטכניון אולי יזומן לראיון, ואולי לא. בוגר המכללה בוודאות לא יזומן, כי לא מגייסים בישראל בוגרי מכללות.

אני לא אומר שבוגרי מכללות לא יכולים למצוא עבודה אחרי התואר. הם יכולים. אבל - ייקח להם יותר זמן והם יצטרכו להתפשר על התנאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כמו שרשמתי, אני לא משלה את עצמי לגבי המעמד הזה.

אני יודע שבוגר אוניברסיטה עם נקודת פתיחה טובה יותר משלי.

אבל... האם שווה לתלמיד ממוצע לחכות עוד שנה בכדי להתנסות להתקבל לאוניברסיטה או להתחיל ללמוד מהר יותר במכללה ובפער השנה שיש בינהם, אפשר כבר להתחיל לעבוד ולצבור ניסיון שאחריו אני לא יודע כמה יהיה משמעותי איפה הוא למד.

אני את ההחלטה שלי עשיתי.

אצלי בראש סדר העדיפויות זו המכללה האקדמית ת"א יפו שמאוד התרשמתי ממנה, אחריה המכללה למנהל שהם יקרים יותר ( 21 אלף לשנה ) ולבסוף HIT, לא יודע איך להסביר את זה אבל כשהייתי שם עלתה בי המחשבה שזה המקום שאני הכי פחות רוצה ללמוד בו...

הבעיה היא שהתשובה מהאקדמית תגיע עוד שבועיים בערך, ששם אני לא עומד בתנאי הקבלה האוטומטיים ( קרוב אליהם ), ככהש אני בוועדת חריגים ואני לא יודע כמה הסיכוי שלי גבוה ובנתיים במכללה למנהל מחר מתחילה מכינה במתמטיקה שהם מחייבים את כל מי שמתחיל ללמוד מדעי המחשב לעבור את המכינה עם דרישה לתשלום דמי רצינות של 4000 שקל, ואני לא בטוח שאני אלמד שם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח האשכול.

אתה אולי יכול להתקבל למתמטיקה בתל אביב, אם אתה עובר את ציון 85 בשנה הראשונה אתה תוכל לעבור למדעי המחשב.

הקורסים כמעט זהים בשני המסלולים בשנה הראשונה.

זה מה שאני מתכונן לעשות אגב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיל אתה מדבר על המסלול בעברית שמתחילים מתמטיקה ואחרי שנה עוברים למדמח (אם מקבלים ציון מעל 85)?

שקלתי את זה. אני יכול להתקבל למתמטיקה על בסיס פסיכומטרי. ומבחינת החוג למדמח הם טוענים שהשנה הראשונה כמעט זהה אם לא לגמרי.

תוכל לפרט עוד?

מה שכן, ציון 85 לא בא בקלות בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לפרט יותר מדי... המסלול דומה - אתה לומד בסמסטר א' אינפי 1, לינארית 1, דיסקרטית ומבוא למדעי המחשב (בשנה הבאה בפיית'ון :t2819: )

בסמסטר ב' אתה לומד אינפי 2, לינארית 2, מבני נתונים וסדנת תכנות במבנה נתונים (פעם תכנות מונחה עצמים. תכלס, אותו עיקרון)

בפועל אלה קורסים קשים. באינפי 1\2 הממוצעים עומדים על 40-50 (אין פקטורים בחוג למתמטיקה), בלינארית קצת יותר. קורסי תכנות תובעניים מאוד ודורשים המון זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי רק לדעת מה דעתך על זה.

בפועל אלה קורסים קשים. באינפי 1\2 הממוצעים עומדים על 40-50 (אין פקטורים בחוג למתמטיקה), בלינארית קצת יותר. קורסי תכנות תובעניים מאוד ודורשים המון זמן.

אם לא אכפת לך, אתה יכול להגיד בבקשה איך אתה יודע את זה ?

אתה לומד/למדת מדמח/מתמטיקה ? אם כן אז איפה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע חיפשתי את המידע הזה לגבי תל אביב בכל מקום אפשרי, לא במזכירויות ולא היועצים של מתמטיקה ומדמ"ח יכלו לומר לי מה הממוצעים במתמטיקה בשנה א'.

אבל מצד שני, אני מסתכל על ההתפלגות ציונים של הבוגרי מתמטיקה http://i.imgur.com/LLKmvQo.jpg

ואני רואה שכל שנה 50% מוציאים 85 ומעלה. ברור לי שזה לא נותן תמונה ברורה לגבי השנה הראשונה אבל גם 40-50 נראה לי קצת מוגזם... יכול להיות שזה היה כל כך נמוך בגלל שהיה לך עוד קורסים בפיזיקה/חשמל בשנה א' ולכן היית יותר עמוס מסטודנט למתמטיקה בלבד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...