ייעוץ מחברי הפורום לגבי לימודי מדעי המחשב - עמוד 5 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ מחברי הפורום לגבי לימודי מדעי המחשב

יניב51

Recommended Posts

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
פאק! זה נורא. פחות מ15% עברו את 85.

עכשיו אני לא יודע אם כדאי להסתכן ולהתחיל מתמטיקה.

תודה גיל.

אני גם לא יודע אם כדאי להסתכן עם זה..

תחשוב שיכול לקרות מצב שאתה סתם מבזבז שנה שתלך לפח.

למה שלא תנסה להתקבלל למכללה טובה כמו האקדמית? התנאי קבלה שם גבוהים יותר משאר המכללות, שכר אוניברסיטאי ועל פניו ניראה מקום טוב.

אני נירשמתי ומחכה לתשובה מועדת חריגים ( מחזיק אצבעות ), בנתיים התחלתי מכינה במתמטיקה במכללה למנהל שכמו שזה ניראה זה אופציה סבירה אחרי האקדמית, ואם יהיו בעיות כספיות נרשמתי גם ל HIT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אני רוצה אוניברסיטה. לא שיפרתי בגרויות שנתיים בשביל להכנס לאיזה מקום ברמה נמוכה יחסית לתל אביב ושהייתי יכול להכנס אליו רק עם מכינה תוך חצי שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שיפרתי בגרויות שנתיים בשביל להכנס לאיזה מקום ברמה נמוכה יחסית לתל אביב ושהייתי יכול להכנס אליו רק עם מכינה תוך חצי שנה.

אם היית שואל לפני שנתיים היית מקבל תשובה אחת -

אם אתה יודע מה אתה רוצה ללמוד ואיפה - מכינה תמיד עדיפה על שיפור בגרויות

וזה נכון לכל מי שמתלבט וקורא את הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע חיפשתי את המידע הזה לגבי תל אביב בכל מקום אפשרי, לא במזכירויות ולא היועצים של מתמטיקה ומדמ"ח יכלו לומר לי מה הממוצעים במתמטיקה בשנה א'.

זה לא ממוצע, אבל רלוונטי אם אתה רוצה ללמוד מחשבים באת"א:

http://imgur.com/a/HPR1C

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.

משלושת מוסדות הלימוד קיבלתי תשובה חיובית, עכשיו נשאר רק להחליט.

HIT - הכי פחות מעניין אותי.

המכללה למנהל - יש לי הרבה חברים שלמדו שם, כולם אמרו שקיבלו יחס ממש טוב וגם שהם לא מכירים מישהו שלא מצא עבודה בתחום אחרי הלימודים. החסרון - שכר של 21 אלף לשנה. עוד יתרון: הכי קרוב לבית ( ראשל"צי ).

האקדמית ת"א יפו - ע"פ דעות באינטרנט המכללה נחשבת טובה בתחום, שכר אוניברסיטאי. החסרון - עם דעות באינטרנט לא הולכים למכולת. ועוד חסרון זה ששם אני על תנאי למשך השנה הראשונה, צריך לעבור את כל המבחנים, 3 סמסטרים בשנה, תגבורים נוספים במתמטיקה. כלומר תהיה שנה עמוסה הרבה יותר. עוד בעיותיות קלה שזה בת"א, ואני מאמין שכולם יודעים מה זה להגיע לת"א בבוקר.

כרגע הנטיה שלי היא יותר למכללה למנהל ( שכבר התחלתי שם מכינה במתמטיקה, החבר'ה ניראים ממש אחלה ) ואחריה האקדמית. מה אתם הייתם עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן עקרוני אין הבדל.

יש מקומות בהם יש חופש בבחירת הקורסים בתואר במדעי המחשב (בכוון מתמטי לדוגמה)

המסלול להנדסת תוכנה במקרה הזה, מכתיב קורסים שנוגעים בעיקר לתוכנה ופחות למחקר גרפי (דוגמה לענף מחקרי אפשרי אחר)

אם להיות רגע פחות רשמי, זה שם שנועד בעיקר למשוך אנשים שלא יודעים עדיין לקרוא בין השורות שזה לא אומר כלום.

בדיוק כמו לשאול מה ההבדל בין מעצב שיער לספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש מדויק.

מדעי המחשב זה כיוון יותר תיאורטי-מחקרי. משהו כמו שליש מהתואר הוא מתמטיקה, שליש הוא תיאוריה של מדעי המחשב (אלגוריתמים, סיבוכיות, לוגיקה וכד') ורק שליש הוא מעשי (תכנות ואיך המחשב עובד). כמובן בקורסי הבחירה יש גמישות ואפשר לבחור בין קורסים יותר ופחות מעשיים.

בהנדסת תוכנה לומדים גם על כל מה שנוגע לפיתוח מעשי של תוכנה - מחזור הפיתוח, אפיון, תחזוקה וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיל זה לא מדוייק. יש מדעי המחשב 3 שנתי ו-4 שנתי (ההבדל הוא רק בכמות הנקודות לתואר)

שניצל, אפשר לעשות מדעי המחשב 4 שנתי באוניברסיטה מסויימת, וללמוד את אותם הקורסים שלומדים ב"הנדסת תוכנה" של אוניברסיטה אחרת.

ההבדל הוא שמי שלוקח הנדסת תוכנה, לרוב מוכתבים לו הקורסים שהוא ילמד (התמקדות בתוכנה)

ומי שלומד 4 שנתי, יכול לבחור אם הוא רוצה כיוון תיאורתי, התמקדות בתוכנה או שילוב של שניהם בפורמט שמתאים לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איך זה במקומות אחרים, אבל בתל אביב המהנדסים עושים קורסים קלים הרבה יותר במתמטיקה ממי שעושה מדעי המחשב (ועושה את הקורסים עם המתמטיקאים) - שיקול חשוב למי שרוצה ממוצע גבוה על חשבון מספר שנות לימוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...