מקבל 34Mbps במקום 50Mbps מול התשתית. - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקבל 34Mbps במקום 50Mbps מול התשתית.

SyndromE

Recommended Posts

מישהו יכול להגיד לי עלויות, חוץ מזה אני עם חבילת גיימר בבזב"ל שאמורה להוריד את הפינגים.

יש שינוי אם עוברים להוט מבחינת הפינגים?

ועוד משהו האם הם צריכים לחבר לי עכשיו את כל התשתית ולהביא לי מודם שלהם, הבעיה הכי גדולה, מה אני עושה עם ראוטר של תקן N?

במהירות 100 מגה בהוט לא תוכל לקבל את השירות של הגיימר והפינגים של תשתית יותר גבוהים והג'יטר גבוה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

את הראוטר רכשתי מבזק סטור עוד בעדכון חבילה הקודם, בדיוק בכדי להמנע מהתחיבויות למיניהן.

בשדרוג הנוכחי עליתי מ-15 ל-50 באותו מחיר תשתית (אשנה ל-100 כשיהיה אפשר) ואפילו צמצמתי עלויות בספקית על הדרך.

אני חושב שמעבר ל-HOT עדיין לא על הפרק, לפחות לא עד שאגיע למסקנה לגבי (עדיין לא ביקשתי טכנאי ועוד לא החלפתי את הנתב), אבל המסקנה בדרך ואני לא פוסל אפשרויות. אני גם יכול לחיות עם העובדה שמקבלים "עד" 100 (או 50 לצורך העניין) והקצב לא מובטח, אבל לא מוכן לסבול הגבלה ל-34 כבר בחיבור לתשתית (שזה בעצם המקסימום שאוכל לקבל!)

פותח הדיון, מה המהירות סנכרון שלך?

והאם התקנת במקרה פיקס שאמור "להוריד" לייטנסי במשחקי רשת?

לא זכור לי שהתעסקתי עם טוויקים בהקשר של כרטיס על המערכת הנוכחית.

בכל אופן בדקתי גם עם הלפטופ (בחיבור כבל רשת לנתב) ואותה ההגבלה בדיוק קיימת בבדיקת מהירות של .

לא סגור על משמעות "מהירות סנכרון" אבל הנה תמונה מהסטטיסטיקה של הנתב (דגש על rate ו- attainable rate):

captureycu.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממליץ על הוט, אלה במקרה שיש לך תשתית אופטית...

נקודה למחשבה:

בקיבוץ שאני גר יש לנו תשתית פרטית אשר בנויה מכבלים 540 שכונתיים, RG11 לכל מבנה, RG6 לתוך הבית, מגברי רשת,מפצלי רשת וכו,

אני במקרה זה שאחראי על התחזוק.

בתחילת השנה רכשנו מערכת adsl פרטית אשר תעבוד מן הסתם על תשתית הטלפוניה,

ההחלטה שלא לבנות את מערכת האינטרנט על תשתית הכבלים ביחד עם הוט, נבעה מכך שרצינו יציב!

הבעיה העיקרית בכבלים היא שמדי פעם ישנם הפרעות מכל מני סיבות, מגבר רשת תקול, מכשיר ביתי ששולח הפרעות לרשת או כבל חשוף,

כאשר הוט מגלה הפרעה שכזאת, דבר ראשון שהיא עושה זה לסגור את ערוץ חזור בשידורים עד למציאת התקלה, דבר אשר מבטל את האפשרות

לפס מידע על שידורים, VOD וכמובן גם ...

תופעות כאלה קיימות בכל מקום בו יש תשתית כבלים, ולכן צפויות הפסקות באינטרנט מדי פעם.

נכון שגם בארון יכולה להיות תקלה, אך היא ברוב המקרים נקודתית ולא משפיע על איזור שלם.

כמו כן עד כמה שאני יודע ושומע מחברים גיימרים. פינגים/איחורים נמוכים אתה תקבל רק בשעות הלילה,

לי כרגע יש שתי חבילות בבית, 012 ובבלאומי (תשתית בזק), משחק wow ואין הרבה תלונות, למרות שבגדול בבלאומי יציב יותר. 100ms בממוצע, חברים מאירופה שמשחקים איתי מקבלים 15ms קבוע.... בקרוב גם בישראל lol

מקוה שעוזר, בהצלחה.

ודרך אגב אני אישית מעדיף חבילה של 10 מגה יציבה ולא 100 מגה בעיתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיות עם , אני מקבל פינג לאירופה באזור 65-85, המצב שלי טוב מאוד.

אין לי התנתקויות של האינטרנט או הטלפון או כל דבר אחר... לא יודע על מה אתה מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני שומע פה בפורום בזמן האחרון, הוט ממש יציבים ומספקים את הסחורה.

אם אור מקבל כאלה פינגים כמו שאני מקבל עם חבילת אז מה אגיד לכם..

סינדרום: תשאר עם 50 מגה כי ממה שהבנתי 100 אתה לא תקבל, אז למה לשלם על 100 ולקבל חצי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סינדרום: תשאר עם 50 מגה כי ממה שהבנתי 100 אתה לא תקבל, אז למה לשלם על 100 ולקבל חצי?

בינתיים גם את ה"חצי" אני לא מקבל, נראה איך הדברים מתגלגלים לאחר שאחליף את הנתב לבקשתם (מקווה שזה קשור).

ושוב, לא הוספתי תשלום עבור השדרוג, ולמעשה הסיבה היחידה שלא קיבלתי 100 באותו המחיר היא תשתית בסביבתי.

כשתהיה תשתית אני ידאג לקבל את ה-100 שלי, והכנתי אותם מראש... כל דבר בעיתו.

וכמו שאמרתי אין לי בעיה לא לקבל תמיד את המקסימום, אבל יש לי בעיה אם אני לא מקבל את המקסימום בבדיקת מהירות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבזק יש בכל שכונה ארון הסעף השכונתי , בכל 100 מטר מארון הסעף ,המהירות יורדת ב 10% ,כלומר אתה משהו כמו 300

מטר מרחק ,כלומר בארון אתה מקבל 50M עד הבית זה יורד ל 35M ,בכלל לבזק יש אפשרות במקרה ויש עוד ארון סעף בשכונה

לנווט את המודם אליו ,אולי משם הדרך יותר קצרה ??? .

בזק הציבה רק ב 50% מישראל את הטכנולוגיה החדשה, שגם שם לא כל לקוח יכול לקבל את המהירות כפי שמפורסם בחבילה

ויש * ,בכפוף למגבלות .

עדיף שתחסוך את הבושה ולא תגיד שטויות.

בהתאם לניחות (שמושפע באופן ישיר מהמרחק) יש רוחב פס מקסימלי שאפשר להגיע אליו מבלי לפגוע בביצועים.

אם הוא מסתנכרן על 50 מגה עם נתונים תקינים , אז זה ממש לא משנה מה המרחק שלו מהארון כי הוא מקבל 50 מגה נקודה !

תתחבר ל2@1 במקום 1@1 ותבדוק בבקשה.

במידה וכן תקבל מהירות תקינה משמע שמישהו שכח להגדיר אותך באינפרנט או לסנכרן מול הLDAP.

במידה ולא - כנראה שנתוני הסנכרון שלך הם לא של 50 מגה !

(או שיש לך שגיאות בכמות מטורפת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הראוטר רכשתי מבזק סטור עוד בעדכון חבילה הקודם, בדיוק בכדי להמנע מהתחיבויות למיניהן.

בשדרוג הנוכחי עליתי מ-15 ל-50 באותו מחיר תשתית (אשנה ל-100 כשיהיה אפשר) ואפילו צמצמתי עלויות בספקית על הדרך.

אני חושב שמעבר ל-HOT עדיין לא על הפרק, לפחות לא עד שאגיע למסקנה לגבי (עדיין לא ביקשתי טכנאי ועוד לא החלפתי את הנתב), אבל המסקנה בדרך ואני לא פוסל אפשרויות. אני גם יכול לחיות עם העובדה שמקבלים "עד" 100 (או 50 לצורך העניין) והקצב לא מובטח, אבל לא מוכן לסבול הגבלה ל-34 כבר בחיבור לתשתית (שזה בעצם המקסימום שאוכל לקבל!)

לא זכור לי שהתעסקתי עם טוויקים בהקשר של כרטיס על המערכת הנוכחית.

בכל אופן בדקתי גם עם הלפטופ (בחיבור כבל רשת לנתב) ואותה ההגבלה בדיוק קיימת בבדיקת מהירות של .

לא סגור על משמעות "מהירות סנכרון" אבל הנה תמונה מהסטטיסטיקה של הנתב (דגש על rate ו- attainable rate):

captureycu.png

כמו שאתה רואה לפי הנתוני סנכרון, בהורדה אתה מסונכרן על 36 מגה.

מה שאומר שאתה תקבל רק 33 מגה (מורידים 10% בגלל OVERHEAD).

וכמו שאני רואה הSNR שלך הוא על 5.9 שזה בעצם המקסימום שהוא יכול לרדת אליו, מה שאומר ש34 מגה זה המקסימום האפשרי.

יש כמה דברים שאתה יכול לעשות מהצד שלך בשביל לשפר את זה:

1. להחליף פילטר

2. להחליף כבל טלפון

3. לנסות לחבר את המודם בשקע אחר

4.נסה להביא טכנאי לראות אם הוא יכול לשפר את זה מהצד של (ארון או MSAG)

כל האנשים האחרים רשמו לך כל כך הרבה שטויות ודברים לא קשורים.

הסנכרון שלך הוא 36 מה שאומר שתקבל מקסימום 34 גם אם תעשה בדיקות ב@2 @1 וכו.

המטרה שלך בעצם היא להעלות את הסנכרון.

סנכרון של 50 מגה אמור להיות על 55 מגה וזה הסיבה שאתה לא מקבל 50.

לדוגמא אני הייתי מסונכרן על 99.9 אז הייתי מקבל סביבות ה92 מגה.

לגביי השאלה שלך שאלת מה משפיע על הסנכרון מה שמשפיע זה בעיקר הדברים שרשמתי לך לשפר, או במילים אחרות הנחושת.

1. המרחק מMSAG שלך משפיע

2. רעשים שנוצרים ממכשירי חשמל שצמודים לקו הטלפון

3. קורוזיה/חוטים ישנים

אני אתן לך דוגמא, אני גר בבית פרטי והייתי מקבל 65 מגה עם התשתית של הטלפון שהייתה כאן.

אני התנתקתי מבזק והתחברתי שוב וביקשתי מספר חדש מבלי שהם יבטלו את הטלפון הקיים.

ידעתי שמגיע רק זוג אחד של טלפון לבית אז ידעתי שזה יגרום להם לפרוס לי קו חדש, ואכן זה מה שעשו

וזה שיפר לי את הקו בצורה מדהימה , מ72 מגה סנכרון ל99.9 (וזה לא היה המקסימום) וגם נעלמו יותר הניתוקים שהיו לי.

וזה בגלל שפרסו לי לחדר מהקופסא שעל העמוד בחוץ 2 זוגות חדשים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על העזרה !

כבל טלפון ופילטר כבר החלפתי. עוד מעט אנסה את הנתב בנקודה אחרת. אבל במידה וגם זה לא יעזור, האם סבירה האפשרות שהנתב עצמו מגביל אותי בסנכרון ? (נאמר עקב תקלה לצורך העניין). כי במידה וזה לא סביר - אנסה לחסוך לעצמי את הטרחה ואתעקש להביא טכנאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודם מוגבל לסנכרון של 99.9 כנל גם הכרטיס VDSL בMSAG, ככה שאין לך הגבלה מהצד הזה.

אני לא שמעתי על תקלה כזאתי שמודם מוגבל למהירות סנכרון כזאתי. התקן שלו זה VDSL2 מה שאומר ש99.9 זה המקסימום.

אם בנקודה אחרת אין הבדל תתקשר לתמיכה ותגיד להם שיסתכלו על הסנכרון שלך ותגיד להם לשלוח טכנאי שינסה לסדר את זה.

הוא ינסה אולי להחליף פורט בMSAG והוא ינסה להסתכל על הנחושת אולי בארון תקשורת שלך לראות אולי יש בעייה שם.

אולי אין אצלך שום בעייה וזה רק עניין של מרחק.

במרחק של 270 מטר שהייתי היה לי סנכרון של 99.9, במרחק של 500 מטר יש לי סנכרון של 65, אם באמת זה עניין של מרחק בלבד זה אומר שאתה מאוד רחוק מהMSAG.

עם העין כמה אתה חושב המרחק שלך מהMSAG לבית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחבר ל2@1 במקום 1@1 ותבדוק בבקשה.

במידה וכן תקבל מהירות תקינה משמע שמישהו שכח להגדיר אותך באינפרנט או לסנכרן מול הLDAP.

במידה ולא - כנראה שנתוני הסנכרון שלך הם לא של 50 מגה !

(או שיש לך שגיאות בכמות מטורפת)

יש לך מדריך מסודר איפשהו במקרה? או שפשוט תכווין אותי לאיפה ההגדרה הזאת יכולה להיות. הייתי רוצה גם לבדוק את העניין בעצמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...