סדרת בדיקות שעשיתי עם מד צריכת חשמל למערכת שלי..כנסו.. - עמוד 8 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סדרת בדיקות שעשיתי עם מד צריכת חשמל למערכת שלי..כנסו..

idanmal

Recommended Posts

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש לי תוצאה חדשה של צריכה עם כרטיס אחד...מדאיגה משהו:

מערכת ב-OC ל4.5 וכרטיס מסך יחיד לתדרים 1250/1800 הגעתי ב3DMARK vantage בפיק ל-591W ::)

אם נחשב את נצילות הספק וכמה המערכת שלי באמת צורכת זה יוצא בסביבות 540W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יחזיר את ה OC למעבד וניראה כמה וואט המערכת תצרוך

נ.ב.

התחלתי למדוד חצי מהדברים בבית

מזגן על חימום טורבו (שלי, אחד ורבע) -> 1300 וואט

מזגן על חימום טורבו (בסלון, 3כ"ס?) -> 2300 וואט

מנורה רגילה -> 20 וואט

מקפיא -> 1800 וואט שהתרמוסטט מתחיל לעבוד

טלוויזיה שלי -> 60 וואט

טלוויזיה בסלון -> 104 וואט

ממיר מקליט -> 16 וואט

טלוויזיה של ההורים -> 120 וואט

המערכת שלי בקרייסיס 3 כ 370 וואט

כיף לדעת כמה הדברים צורכים, ככה יודעים איפה להקפיד לכבות ולחסוך

מה עוד לבדוק ? :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק כל מה שאפשר לבדוק ותכין קובץ אקסל.

אני בדקתי היום את האטמור שלי, 4,980 ואט, מזל שהמכשיר לא התפוצץ, אמור לתמוך עד 3,600 ואט :nixweiss:

זה אומר שבחודש אני משלם בערך 25 ש"ח על מקלחות, משעשע לדעת :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיף לדעת כמה הדברים צורכים, ככה יודעים איפה להקפיד לכבות ולחסוך

מה עוד לבדוק ? :D

על מנת לקבל תמונה מדויקת יותר של ממוצע עלויות כדאי למדוד לאורך מחזור שלם, למשל:

- מדידה של צריכת מקרר לפחות במשך יום-יומיים (מכיוון שהצריכה שונה ביום או בלילה כי יש הבדלי טמפרטורות ולא פותחים את המקרר בלילה) ואז מקבלים ממוצע אמיתי יותר.

- מדידה של צריכת מחשב במשך שבוע (כי השימוש משתנה בין יום ליום ויש אנשים שלא מפעילים את המחשב בשבת).

היינו ממליצים ברוב המקרים לבדוק כל מוצר לפחות במשך שבוע על מנת לקבל תמונת שימוש אמיתית ככל האפשר ואז לבדוק את הערך שהתקבל בממוצע הצריכה היומי (Cost per day).

דבר נוסף שכדאי לבדוק הוא הבדלים בין מצבים, למשל:

- ניתן לראות שאם מכבים את ממיר ה-VOD של בעזרת השלט אין כל הבדל בצריכת החשמל, לכן אין כל טעם לעשות את זה (אם רוצים לחסוך צריך לנתק אותו פיזית משקע החשמל).

- כמה עולה להרתיח קומקום כשהוא מלא וכמה כסף נחסך אם ממלאים רק חצי כמות.

בסופו של דבר ניתן להגיע למסקנות כמו אילו מכשירים כדאי לכבות כשיוצאים מהבית (ואילו מכשירים אין צורך להתאמץ ולכבות) ומה כדאי להחליף על מנת לא לבזבז חשמל באופן מיותר (יכול להיות שההפרש בין צריכה של מזגן ישן לחדש היא כל כך גדולה כך שניתן לרכוש מזגן חדש בהפרש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה,

יש לי בקר לשליטה במאווררים שעל המסך שלו רשומים כמה זמן המחשב דלוק וכמה הצריכה שלו באותו הרגע.

כשמרכיבים אותו מחברים שנאי שלו בין החשמל מהקיר לספק כוח ובעזרת זה הוא מודד את צריכת המערכת.

רציתי לדעת אם זה יהיה אמין ומדויק כמו המכשירים שרצים כאן?

בממוצע זה רושם שצריכת המערכת בidle היא 136W.

אתמול עשיתי OC לכרטיס מסך כדי לבדוק אם יהיה הבדל, העלתי את צריכת הכרטיס ב5% וזה התבטא בעוד 20W.

אני לא זוכר את הדגם בגלל שאני בלימודים, אבל זכור לי שהוא של זלסמן ונרכש בTMS לפני שנתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב יש לי נתונים חדשים שלא בדקתי לפני והם הכי מדאיגים שהיו לי, כיוון שלא בדקתי לפני כן תחת עומס

ב- vantage שכנראה היא התוכנה הכי כבדה שנתקלתי בה ומאמצת את הכרטיסי מסך הכי הרבה

שני כרטיסים בתצורת קרוספייר, ב-OC ל-1150/1600/1.238 מד צריכת החשמל נתן קריאה של 982W בפיק,

למרות שהוא לא שמר את זה בתוצאת המקסימום, התוצאה שהוא כן שמר היא 957W :-[

תוך כדי שאני רואה ערכים אלו, פחדתי שהספק לא יקרוס לי פתאום כיוון שהספק שלי הוא 860W ואחרי חישוב של בערך

אני עומד על הקשקש בקצה גבול היכולת שלו.

הספק עמד בזה בגבורה אך זה היה מאוד מאוד מדאיג :silly: , אני מתחיל לקחת בחזרה את מה שאני אומר בזמן האחרון

על זה שאנשים לא צריכים ספקים מוגזמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידן, אתה רואה מולך את הסיבה שהעדפתי צמד 680 על פני צמד 7970 כשהייתה לי את האפשרות לבחור. תוספת צריכת החשמל של באוברקלוק זעומה ונשארת בגבולות הרשמיים ולא יוצאת מכל שליטה

אגב מה שאתה רואה זה צריכה AC, הצריכה DC (זאת שעל פיה קובעים את הצהרת ההספק) נמוכה יותר בפועל, סביבות 880-900

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...