GTX TITAN - עמוד 5 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GTX TITAN

mikyl

Recommended Posts

אוקי, טעות קשה בניסוח שלי. התכוונתי שמהירות כתיבת המידע הגולמי (טקסטורות) אינה מוכפלת. תקן אותי אם אני טועה.

האם אתה מתכוון לפעם הראשונה בשלב טעינת האפליקציה, בזמן שבו מתרחשת טעינת הטקסטורות של שלב במשחק ?

אם כך אני מסכים אבל "רק תאורטית", ומיד אסביר מדוע זה כלל אינו רלוונטי מהבחינה המעשית.

ראשית נסביר כי שלב טעינת הטקסטורות זהו שלב מקדים לשלב העבוד הגראפי בזמן אמת.

זהו למעשה שלב הטעינה של האפליקציה בו המסך עודנו שחור (יתכן שמתנגנת לה מוסיקת רקע).

אך זהו החלק המינורי.

מה שמגביל את זמן טעינת הטקסטורות לראשונה אל כרטיס המסך - ועוד הרבה הרבה לפני כל מגבלת רוחב פס שהיא,

אלו הרכיבים האחרים בשרשרת ההולכה, מהדיסק הקשיח דרך סלוט ה- PCIE ועד הזכרון הגראפי.

האיטי מכולם הוא הכונן הקשיח, שבמקרה אופטימלי עובד במהירות טיפוסית של כ- 100MB לשניה. זה הרי כלום ביחס למהירות

רוחב פס במאיץ גראפי.

זכרון כרטיס מסך עובד בקצבים של פי 1000 עד פי 3000 באופן טיפוסי, בין 100GB ל- 300GB.

כך שמבחינה מעשית גם טענה (תאורטית ונכונה זו), למעשה מתייתרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

:)

טעינת טקסטורות ל-VRAM עקרונית יכולה להתרחש גם "בזמן" משחק, באופן רגעי - מעבר בין אזורים בעולם משחק גדול ללא מסכי loading...

זה בעיקר קריטי כשה-VRAM מלא (החלפת טקסטורות), אבל נכון, אפילו אם חלק מהטקסטורות יוחזקו ב- (במקום בקשיח למשל), אז מהירות קריאה מה- עדיין תהווה צוואר בקבוק, למרות שזאת מהירה בהרבה מהקשיח.

בכל אופן מסכן פותח הדיון חרגנו לגמרי מהנושא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:)

טעינת טקסטורות ל-VRAM עקרונית יכולה להתרחש גם "בזמן" משחק, באופן רגעי - מעבר בין אזורים בעולם משחק גדול ללא מסכי loading...

זה בעיקר קריטי כשה-VRAM מלא (החלפת טקסטורות), אבל נכון, אפילו אם חלק מהטקסטורות יוחזקו ב- (במקום בקשיח למשל), אז מהירות קריאה מה- עדיין תהווה צוואר בקבוק, למרות שזאת מהירה בהרבה מהקשיח.

בכל אופן מסכן פותח הדיון חרגנו לגמרי מהנושא...

נכון מאד. אם כי בעקרון כיום נכתבות בצורה יעילה,כך שכל הטקסטורות של שלב נטענות מבעוד מועד,

מה שנקרא pre-caching.

לעיתים כשנדרש צורך לבצע טעינת טקסטורות באמצע שלב, אז קורה אירוע של גליטש באפליקציה (מיקורסטאטר)

שנובע כתוצאה מהחלפת טקסטורות בזכרון של המאיץ הגראפי.

בכדי לפנות מקום חדש בזכרון, נזרקות טקסטורות לא נדרשות ובמקומן נטענות טקסטורות חדשות.

והגליץ קורה לא בשל מגבלה כלשהי ברוחב פס הזכרון של המאיץ הגראפי, נזכיר כי זה מסוגל בקלות להחליף את כל תכולת

הזכרון שלו בנפח 2GB - בערך תוך כדי 10 מילשיניות, אלא הגליץ קורה בשל מרכיב הרבה יתר איטי בשרשרת ההולכה:

יש לנו את מגבלת הסלוט PCI-E, יש לנו את מגבלת מהירות הזכרון של המחשב (באם הטקסטורות מגיעות משם)

ויש לנו את הכונן הקשיח שהוא איטי ביותר.

מתכננים טובים מייצרים את מנוע האפליקציה כך, שלא נדרשות טעינות באמצע שלב, וגם אם כן במיוחד בשל כרטיס מסך קצת

מיושן וקטן נפח, אזי הטעינה נעשית (ככל שמתאפשר) במקום שבו הגליץ פחות יורגש או יהיה פחות קריטי.

למשל, במעבר בתוך מנהרה מצד אחד של המפה לצידה השני, או במעבר דרך דלת, וכדומה...

היצא לכם פעם לעבור במשחק - לפתוח דלת ולראות שהיתה קפיצה קטנה ?

אז זהו שלא, זה לא בגלל שציריות הדלת היו תפוסות מחלודה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע בוודאות שיש כאן קצר בתקשורת.

לשני הכרטיסים יחד יש 384 ביט (פעמיים 192), ולא לחוד. מה שאני קראתי בהודועות הקומדות הוא שיש לכל כרטיס גישה ל-384 ביט.

יתכן. פשוט השתדל להיות מאד דייקן בטרמינולוגיות ובהסברים.

על דברים שכאלו הכל קם או נופל, הן באופן כללי (בכל תחומי החיים), ובמדעים מדויקים בפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs: וואו, nec_000 ו- Syndrome, למדתי כאן המון. לא בטוח שאזכור את הכל אבל אדע לאן לחזור. המידע הזה מאד שימושי וכיף להבין את הדברים עובדים מאחורי הקלעים ולהעריך את הנדסת האנוש הכרוכה באלקטרוניקה העדינה הזאת. זאת פשוט אומנות!

למרות כל המידע הנ"ל, אני עדיין בתחושת חוסר ביטחון כלפי נצילות נכונה של כסף לביצועים. לאחר דייונים רבים ועזרה מהחברים היקרים בפורום הזה, הגעתי למסקנה שמעבר מ-HD6970 ל- GTX670 עם 4GB יהיה כדאי ואולי אף כדאי יותר במערך . כאשר אני מנסה להבין אם לפי התקדמות הגרפיקה במשחקים אוכל להחזיק עם אלו לפחות שנתיים עד השדרוג הבא. אשמח לחוות דעתכם אם הכיוון הוא נכון או שאני טועה לגבי ההשערה שלי ולגבי היכולת שלי שני כאלה או אפילו אחד (!) כזה להחזיק זמן רב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חוזר ואומר, תוספת המחיר ל670 עם 4GB לעומת 2GB לא שווה. תסתכל מעט בביצועים ותראה שאין הבדל בין השניים (חוץ ממחיר). אני מבין שבתיאוריה ה-4 גיגה אמורים לעזור, אבל בפועל ההבדל בביצועים הוא כל כך קטן.

תציץ בביקורת של hardcop על מערך של שני כרטיסים כאלה (בפסקת הדיום הם מעירים גם על כרטיס בודד). אם אתה באמת מתכוון לקנות 670 עם 4 גיגה , אז תכין את עצמך לשלם הרבה יותר בשביל הרבה פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את מה שאתה כותב אבל אני מתייחס לעובדה שאשדרג את המסך לרזולוציה של 2560x1440 וכנראה גם בתדר של 120HZ (לא יודע אם התדר אכן משנה לכמות הזיכרון).

במקרה הזה, לדעתי, ה-4GB יהוו תוספת מבורכת... שוב, לדעתי.

אם אתה טוען שלא, האם אתה מתבסס על רזולוציה של מסך או על פרמטר אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה - כשאתם כותבים רזולוציה של 5200x1050 הכוונה היא לרנדור תמונה אחת בגודל הזה ? המשחק אמור "להמרח" על כל המסכים ?

במידה ומחברים שני מסכים או שלושה מסכים למחשב על "דסקטופ מורחב" ושמים סרט במסך אחד, וורד בשני, ודפדפן בשלישי

האם עדיין מדובר באותם חישובים ? (ביחס בין 2 כרטיסים לאחד וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את מה שאתה כותב אבל אני מתייחס לעובדה שאשדרג את המסך לרזולוציה של 2560x1440 וכנראה גם בתדר של 120HZ (לא יודע אם התדר אכן משנה לכמות הזיכרון).

למסך אחד יעבוד מעולה, אתה דיברת על 3 מסכים כאלה ברזולוציה כזאת, שתהפוך לרזולוציה אחת מטורפת

מה שיגרום לכרטיס מסך לגסוס.

שאלה - כשאתם כותבים רזולוציה של 5200x1050 הכוונה היא לרנדור תמונה אחת בגודל הזה ? המשחק אמור "להמרח" על כל המסכים ?

במידה ומחברים שני מסכים או שלושה מסכים למחשב על "דסקטופ מורחב" ושמים סרט במסך אחד, וורד בשני, ודפדפן בשלישי

האם עדיין מדובר באותם חישובים ? (ביחס בין 2 כרטיסים לאחד וכו')

כן אני מדבר על רנדור תמונה אחת לרזולוציה מטורפת אבל במצב שלeyefinity .

במצב זה גם גלישה בדפדפן תפתח על שלושה מסכים והחישובים מתחלקים בין כמות כרטיסי

המסך שקיימים, אחד או שניים או יותר.

ללא eyefinity תוכל לראות סרט על מסך אחד, בשני ובשלישי וורד, כל אחד והרזולוציה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחני ביצועים בין דגמי ה2GB וה-4GB של GTX670 ו680 מראים שאם יש יתרון לדגמי ה-4GB הוא רק בריבוי מסכים. במסך אחד אין יתרון בכלל. פריים אחד או שניים לכאן ולשם. אם אתה משדרג מסך (כמו שאני) ואתה רוצה יותר מ-2GB זכרון אז לך לכיוון . היתרון של דגמי ה-4GB קיים אך ורק במערכי sli אבל זה יתרון מזערי.

אני אתן דוגמא - אני לא יודע בכמה מוכרים דגמי 4GB של 670 בחנויות אחרות, אבל הדגם שיש באייבורי עולה 1500 שקל יותר מהדגם הרגיל. כמעט מחיר כפול בשביל שום יתרון בביצועים. במחנה תוספת הזכרון בדור בנוכחי היא אך ורק גימיק שעולה הרבה הרבה הרבה יותר יחסית לתמורה.

תשאר עם דגמי ה-2GB ותקבל את אותם ביצועים ב-1440p.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתן דוגמא - אני לא יודע בכמה מוכרים דגמי 4GB של 670 בחנויות אחרות, אבל הדגם שיש באייבורי עולה 1500 שקל יותר מהדגם הרגיל. כמעט מחיר כפול בשביל שום יתרון בביצועים. במחנה nvidia תוספת הזכרון בדור בנוכחי היא אך ורק גימיק שעולה הרבה הרבה הרבה יותר יחסית לתמורה.

אז נתת דוגמא קיצונית. gtx670 4GB עולה כ-400ש"ח יותר מה-2GB.

http://wellcom.co.il/catalog/product_info.php/gigabyte-geforce-gtx-670-4gb-gddr5-256bit-wind-force-p-14070?language=he

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרושם שנוצר לי הוא שכמות גדולה באה כיתרון גם ברזולוציות גבוהות.

אני מודע לכך שריבוי מסכים באמת מצריך כמות גדולה יותר.

אך הייתי בטוח שגם עבור מסך אחד ברזולוציה של 2560X1440 עדיף מעל 2GB .

אני לא גר בישראל אז המחירים לא אומרים לי כלום בארץ אבל זה נכון שיש הפרש מחירים ולא תמיד מוצדק בין 2GB ל-4GB.

ההנחה היא שלמי שיש תקציב לשלושה מסכים אז בטח גם יש תקציב לכרטיס מסך עם 4GB... בכל אופן הקונה מחוייב לכמות כזאת של .

אז השורה התחתונה 670 הוא בהחלט שידרוג מ-HD6970 ואין צורך ביותר מ-2GB גם למסך 1440p?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרושם שנוצר לי הוא שכמות זיכרון גדולה באה כיתרון גם ברזולוציות גבוהות.

אני מודע לכך שריבוי מסכים באמת מצריך כמות זיכרון גדולה יותר.

אך הייתי בטוח שגם עבור מסך אחד ברזולוציה של 2560X1440 עדיף מעל 2GB זיכרון.

אני לא גר בישראל אז המחירים לא אומרים לי כלום בארץ אבל זה נכון שיש הפרש מחירים ולא תמיד מוצדק בין 2GB ל-4GB.

ההנחה היא שלמי שיש תקציב לשלושה מסכים אז בטח גם יש תקציב לכרטיס מסך עם 4GB... בכל אופן הקונה מחוייב לכמות כזאת של זיכרון.

אז השורה התחתונה 670 הוא בהחלט שידרוג מ-HD6970 ואין צורך ביותר מ-2GB גם למסך 1440p?

כן וכן. אין שום יתרון ל-4GB על הכרטיסים של נוידיה.

תסתכל בביקורת הזו למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...