האם זה "בריא" לסוללת הטלפון- שהמכשיר מחובר להטענה כמעט 24\7 ?! - עמוד 2 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם זה "בריא" לסוללת הטלפון- שהמכשיר מחובר להטענה כמעט 24\7 ?!

adidas8

Recommended Posts

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לדעתי זו הקטנת ראש..או שאתם פשוט בכיף מפזרים כספים פה ושם. :facepalm:

חוצמזה..אתם לוקחים ת'קייס הזה בצורה יותר מידי ספציפית. יש לי לפטופ יקר של . בשבילו עולה מלא כסף.

אם נלמד לשמור על הסוללות של הפלאפון - נוכל להקיש מכך על שאר המכשירים החשמליים שלנו!

ולכל אלו שאומרים ש.."מקסימום תקנה בטריה חדשה"...אני אמנם לא מאגניב אז אין לי ..אבל לאלו הקולים שיש להם - אין אפשרות להחליף בטריה. הם בדיוק האנשים שצריכים ללמוד איך להגן על מה שיש להם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעטות היצרניות שלא משתמשות כיום ב Trickle Charging כשהסוללה מגיעה ל 100%. בד"כ ניתן לאבחן את אלו שמתרשלות בכך בקלות ע"י כך שגב המכשיר נשאר חם, או אף חם יותר מאשר בתהליך טעינה שוטף, לאחר שכבר הגיע לטעינה מלאה.

כבר לא משתמשים בזה כיוון שגם זה דופק את הסוללות עם הזמן (ליתיום לא אוהבים להשאר במצב אנרגטי גבוה).

כיום סוללה נטענת ל-90% בפועל (המכשיר משקר, ייתכן שלתסתכל על הערך ב-mAh גם לא מדויק), אחרי זה אין טעינה, הוא למעשה עובד מהסוללה.

אחרי זה יש פולסים כל 20 דקות, אבל זה כמובן לא tickle...

את הניסוי ערך מישהו מ-XDA, יותר פרטים כולל גרפים פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיוני עם לפטופים להשאיר אחד מחובר למטען כל הזמן עם מקצר את משך חיי הסוללה (לא יודע אם זה בגלל טעינה קבועה או התחממות).

נראה לי שכל ההתעסקות הזו מיותרת במקרה הטוב (נו, אז תקבל עוד כמה סייקלים של הטענה בסוף חיי הסוללה) או שדווקא תקצר את

חיי הסוללה במקרה הגרוע.

תשתמש בסוללה כרגיל, תטעין אותה מתי שאתה צריך (רק אל תגיע לפריקה מלאה הבנתי שזה לא בריא להן) וזהו. כשהיא מגיעה לסוף דרכה

או לפני תקנה חדשה. הן לא עולות הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיוני עם לפטופים להשאיר אחד מחובר למטען כל הזמן עם מקצר את משך חיי הסוללה (לא יודע אם זה בגלל טעינה קבועה או התחממות).

נראה לי שכל ההתעסקות הזו מיותרת במקרה הטוב (נו, אז תקבל עוד כמה סייקלים של הטענה בסוף חיי הסוללה) או שדווקא תקצר את

חיי הסוללה במקרה הגרוע.

תשתמש בסוללה כרגיל, תטעין אותה מתי שאתה צריך (רק אל תגיע לפריקה מלאה הבנתי שזה לא בריא להן) וזהו. כשהיא מגיעה לסוף דרכה

או לפני תקנה חדשה. הן לא עולות הרבה.

כלומר, אתה מציע להטעין מכשירים, וברגע שהם מלאים- לנתק אותם ולהשתמש בהם נגיד עד 20% מכוח הסוללה שלהם, כן?

כלומר, לא לתת למכשיר להיכבות בעצמו. [עושים את זה בדר"כ ]פעם אחת עם מכשיר חדש מהחנות, אני מניח].

אני צודק?

זוהי עצתך, והיא יותר יעילה לשמירה על הבטריה לאורך זמן, כן? כלומר להעדיף "לבזבז" CYCLES מאשר להטעין על 100% כל היום...הה?

[נ.ב-בטריות ללפטופים עשויות לעלות גם 700-1000 שקל..רק בדרך אגב אני כותב זאת כאן.. :-\ ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, לא הצעתי כלום רק חלקתי מנסיוני והבעתי דיעה.

כלומר, אתה מציע להטעין מכשירים, וברגע שהם מלאים- לנתק אותם ולהשתמש בהם נגיד עד 20% מכוח הסוללה שלהם, כן?

זה מה שאני עושה.

הנקודה שלי היתה שגם אם נניח שהשיטה שלך חוסכת כמה סייקלים - החיסכון הזה הוא בטל בשישים ולא יאריך את חיי הסוללה באופן מורגש. ויש סיכוי טוב שהיא תגרום בדיוק להיפך.

הבסיס לדיעה שלי היא כל הדיונים שקראתי בנוגע לסוללות והעובדה שאין איזה פרוטוקול מוסכם ומוכח (פרט ל No-Nos הידועים, קרי טמפרטורה גבוהה ופריקה מלאה) להארכת חיי הסוללה או נתונים שמראים כמה סייקלים באמת חסכת.

הנה לינק מעניין, שים לב לטבלה הראשונה במיוחד:

http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Sere

לינק מאוד מעניין. והנה משהו שהוצאתי ממנו:

" Li-ion should not remain at the high-voltage ceiling of 4.20V/cell for an extended time. When fully charged, remove the battery and allow to voltage to revert to a more natural level like relaxing after exercise. Although a properly functioning Li-ion charger will terminate charge when the battery is full, some chargers apply a topping charge if the battery terminal voltage drops to a given level. "

הם כותבים גם שאם אתה מאכסן מכשיר שלא משומש ביומיום- אכסן אותו ב-40% טעינה. לא ב-100%.

===============================================================

המסקנה שלי מכל זה? שמילת המפתח כאן היא "אמצע" "Middle".

צריך לשמור על הסוללה בין טעינה מלאה לבין פריקה, ככל האפשר.

במקרה של הפלאפון שלי: ==> לעיתים אין ברירה..מטעינים בלילה והמכשיר מגיע ל 100%. אבל בגדול צריך לנתק אותו מהמטען.

במהלך היום כשמגיעים ל50-40% להחזיר להטענה אבל להוציא מהמטען כשמגיעים ל 80%!

במקרה של הלפטופ שלי: ==> לפחות יש לו מנגנון בו אני יכול לקבוע שלא יעלה על 80% טעינה.

אז מה שקורה כרגע זה שהוא מפסיק ב- 79% טעינה..וזהו. ואני מניח שבזכות זה- אני יכול להשאיר

אותו מחובר לשקע החשמל, בניגוד לפלפאון- שאותו עדיף להוציא..כי לו אין את מנגנון הגדרת

הטעינה הזו.

האם אני צודק?

כמובן שהחסרון היחיד פה זה שצריך לדעת מראש- מתי אצטרך לצאת "החוצה" מהבית עם המכשיר ליום שלם- ובהתאם לתת לו להיטען עד ל 100% במקרה זה. [מדובר בלפטופ-להסיר את הגבלת הטעינה ל 80%...מדובר במכשירים שאוכסנו ב 40% טעינה- צריך להוציאם מבעוד מועד ולהטעין עד 100%...וכמובן גם הפלאפון..לדאוג לפני שיוצאים שיגיע ל 100% וכו']...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבוע שעבר קניתי בטריה חלופית {בעלת קיבולת גבוהה יותר מהנוכחית} וחפרתי קצת על הנושא... לא לסמארטפון אלא לאריקסון 995 אבל זה רלוונטי לכל הבטריותW

ממה שאני ראיתי - בטריה שמאוכסנת ללא שימוש לזמן ממושך ממולץ לשמור ב כ60 אחוז טעינה.

להשאיר את המכשיר כל הזמן בטעינה גם כן לא מומלץ {יש כמה סיבות אבל אחת מהם שראיתי היא שגם שהיא טעונה במאה אחוז עדיין היא מקבלת מתח ופולסים וזה דבר שיכול להעלות לה את המתחת וככה לקצר את חייה} וזה דבר שאני מאמין שהוא רשום בהוראות שמגיעות עם כל פלאפון...

דבר שני מומלץ מאד לא לפרוק בטריה לגמרי {דהיינו עד שהטלפון מתכבה} אלא שהיא בכעשרה אחוז לטעון אותה.

דבר שלישי לא לשכוח שמדובר בסך הכל בבטריה וצריך להשתדל לייסם את הדברים במידת האפשר ולא להשתגע בשביל זה :)

דבר נוסף הוא שאין שום בעיה עם ליתיום להוציא אותם לפני מאה אחוז טעינה או להיפך אלא עיקר הדגש הוא לא לפרוק אותם לגמרי.

אני מצרף פה מייל ששלחו לי אלו שקנית מהם את הבטריה איך לנהוג בבטריה... במייל אחר הם אמרו לי שבהטענה הראשונית יש להשמתמש עם הבטריה עד הבר ה1 ואז לטעון למשך 6 שעות {אפילו שזה מראה 100 אחוז} ככה במשך שלשה פעמים על מנת להוציא מהבטריה את מלא היכולת שלה

Thanks for your recent battery purchase, we have highlighted below some important tips to get the very best out of your new battery.

Initializing your new battery

When you receive your new battery, take it out of its packaging and insert it into your electronic device. Turn your device on and drain your battery until your left with 1 bar of power. Then charge your device for a minimum period of 12 hours. Your 1st charge cycle is very important, do not charge it before it's down to 1 bar.

Recharging your new battery

After you have completed the initial charge, your battery should only ever be recharged once you drain if down to 1 bar of power and should be recharged for a minimum period of 6 hours for the battery to reach its full capacity. Ignore the phone telling you that the battery is full?this is normal but is not accurate.

Avoid fully discharging your new battery

Your batteries' life is shortened every time you fully discharge them. Instead, charge them when the battery meter shows one bar left.

Battery care tips

* Charge your battery correctly by using appropriate charger and drain your battery up to one bar before charging.

* Keep battery contacts clean to effective deliver power in your device and optimize battery life.

* Lower screen brightness/backlight and disable custom animations/transitions to lower battery consumption.

* Avoid using unnecessary features and close idle applications running in the background as they still consume power.

* Use GSM rather than 3G or Dual Mode as being on GSM mode consumes less power.

* Turn off Wi-Fi or connectivity when not in use as they consume a lot of power.

Faulty units

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי כמה ערבובי מידע... מדהים.

1. כמו שאמרתי מקודם, הטלפונים כיום לא נותנים לטעון את הסוללה יותר מדי, וגם לא נותנים לה להשאר במצב 100% (לכן פעם הסוללות של הלפטופים או הטלפונים היו נהרסות).

2. בנוסף, בסוללות (לא מה שמביאים מסין שכתוב עליהם סוללות), יש מעגל שמונע פריקת/טעינת יתר (שלא יפסיקו לעבוד או יתפוצצו), במקרה שמצב הסוללה פרוק, המעגל מנתק את הזרם לחלוטין.

לכן לא תוכלו לפרוק יתר על המידה סתם ככה, 0% זה לא באמת 0V, מדובר ב3.4V או משהו סביב זה, פריקת יתר זה מתחת ל-2.4 (אם זכרוני לא מטעה), ייקח חודשים להתקרב בכלל למתח הזה כשהיא על "0%".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם כותבים גם שאם אתה מאכסן מכשיר שלא משומש ביומיום- אכסן אותו ב-40% טעינה. לא ב-100%.

יש בעיה עם הדבר הזה. הבעיה היא איבוד הטעינה גם בלי שימוש. אם תאחסן למשך חודש כשהיא ב40%, אתה עלול לגלות שהיא התרוקנה כמעט לגמרי. ואם תשכח אותה נניח - לחודשיים - היא עלולה להתרוקן לגמרי, והבקר הפנימי לא יתן לך לטעון אותה מחדש בכלל.

לכן תמיד עדיף לאכסן במקסימום האפשרי, רק זה מבטיח שאם תחזור עוד כמה חודשים, הסוללה עדיין תהייה שמישה. כל זה נכתב מנסיון. ומנסיון כואב. לא מעט נזרקו לפח בגלל שהתרוקנו לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערה קטנה לגבי המדריך שקושר בתחילת הדיון הזה (לא שמתי לב בעוונתי שהוא מלפני שנה...):

דבר נוסף: כשמקבלים סוללה חדשה (ליתיום יון!), כן מומלץ לטעון ולפרוק אותה במלואה כמה פעמים. זה קשור להוצאת ליתיום במלואו או עד כמה שניתן מהמטריצה של הקטודה וכך מושג קיבול מקסימלי מהסוללה. שוב פעם, סוללה חדשה בלבד!

זה ממש לא נכון, והאירוני הוא שזה על פי האתר שאתה עצמך קישרת אליו בתחילת ההסבר שלך.

אין שום צורך לבצע priming (הכנה לשימוש של סוללה חדשה) עבור סוללת לית'יום. זה לא עוזר כלל, ואם כבר רק יכול לקלקל. הנה קישור, גלול לטבלה: http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_charge_when_to_charge_table

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמו שעניתי בדיון השני (לא ראיתי שהגבת גם פה):

ראיתי את מה שכתוב בטבלה....ה-cycling הראשוני למספר מחזורים לא יעשה נזק. אנשים שעוסקים במחקר של סוללות ליתיום יון טוענים שזה כן יכול לעזור, הבאתי גם את הסיבה. אתה מוזמן כמובן לעשות את מה שכתוב באתר (או כל דבר אחר שבא לך), גם אם תאבד קצת קיבול אתה לא תרגיש. לי אישית לא היתה סבלנות לפריקות וטעינות הללו, הסתפקתי במחזור אחד וזהו.

הערה כללית: אתם מתעסקים בנושא הזה הרבה יותר ממה שמגיע לו שיתעסקו בו, בטח עבור סוללות של טלפונים שעולות עשרות שקלים. גם אם לא תשמרו על חיי סוללת ליתיום בדיוק בהתאם להוראות, כל עוד לא תפרקו אותה עד הסוף כל פעם, הרווח שלכם מבחינת חיי יהיה מאוד קטן. אני מבטיח לכם שבערך תוך 3 שנים מקסימום הקיבול שלה ירד עד כדי כך שתרצו להחליף אותה. אבל היי, רוב הסיכויים שעד אז כבר תחליפו טלפון.

לגבי לפטופים, זה קצת יותר חשוב כי הסוללות יותר יקרות ובלפטופים משתמשים יותר שנים.

הדבר הכי חשוב: לא לפרוק עד הסוף!

ועוד משהו....מבחינה בטיחותית, אל תטעינו בתנאי חום ממש כבדים, מעל 50 מעלות. רוב הסיכויים שהסוללה לא תיתן להטעין את עצמה בתנאים כאלו אבל אם כן אז היא יכולה להתפוצץ. אני רציני לחלוטין, ראיתי את התוצאות במו עיניי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...