האם זה "בריא" לסוללת הטלפון- שהמכשיר מחובר להטענה כמעט 24\7 ?! - עמוד 5 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם זה "בריא" לסוללת הטלפון- שהמכשיר מחובר להטענה כמעט 24\7 ?!

adidas8

Recommended Posts

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סתם לצורך הרחבת הדיון המקורי: הבעיה לטעמי היא התחממות המכשיר. בין אם זה טלפון נייד או , הטעינה המתמדת מחממת מעגלים, ובסופו של דבר את כל המכשיר. גם אם מזג האויר לא חם בצורה מיוחדת, בסופו של דבר רכיבים ייפגעו. זו הסיבה הכי טובה לטעמי לא להשאיר את המכשיר מחובר 24/7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, עזבו אותו בשקט, הוא סתם עצלן... ;)

אם אתם רוצים לחסוך שימו את המזגן על 25 מעלות ולא על 15. ככה לא יהיו לנו הפסקות חשמל הקיץ כל שני וחמישי וגם תחסכו בסוף החודש בחשבונית. :xyxthumbs:

אוסיף לסוגיה שלכם בדיון (הנושא המקורי), את ה-PCU שלחלק מכם מחזיקים בבית למקרה של הפסקת חשמל. מה אז? מדובר במצבר/סוללות שנטענות בלי הפסקה או מה מתרחש שם? יש שם מנגנון בטיחות כדי שהסוללות לא ישחקו?

ו...מעקב! :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה סוגר את החלון כשאתה מדליק מזגן?

כדי שהחדר יתקרר מהר יותר.

חוץ מזה שלא מעט פעמים אני מדליק מזגן ומשאיר חלון פתוח, כדי שהבית יתאוורר + יתקרר.

בד"כ אחרי שאני חוזר הביתה אחרי יום ארוך בחוץ שבו הבית היה אטום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה לא מה ששאלת.

שאלת למה אני סוגר את החלון. עניתי לך - כדי שהחדר יתקרר מהר יותר.

זה לא קשור לעצלנות, זה קשור למהירות הקירור.

אם לא היתה לזה השפעה על יכולת הקירור אלא זה רק היה גורר נניח תוספת של 5 אגורות לחודש - אני מבטיח לך שלא הייתי טורח לבדוק אם החלון פתוח או סגור לפני שאני מפעיל מזגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשה, כך או כך אני צריך לקחת את הצלחת ממקום X (או מדיח, או ארון) למקום Y (שולחן אוכל), ומשם למקום Z (חזרה למדיח, או לפח).

המסלול של הצלחת זהה. המאמץ זהה.

אם כבר, אז חד פעמי קשה יותר כי הוא גורם לפח להתמלא מהר יותר ואז גורם לי לרדת לזרוק את הפח יותר פעמים פר תקופת זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר סיפור אחר... רק מצויר על מחשב תפוח וכבר הם מקבלים זקפה.

לעומת זאת כאן אנחנו מתווכחים עם אדם בעל תפיסת עולם שונה, שנתפסת בעינינו שגויה, אבל יש לו נימוקים מדוע היא נכונה, והוא מוכן לעמוד מאחוריהם.

לעדר האייפון (ואני מדגיש, רק העדר) אין שום רציונאל מהבחינה הזאת. העיקר תפוח נגוס.

זה לא רק , דרך אגב. בתחום הסלולאר צץ זרם חדש של פאנבויז. משהו luxury.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, גם ככה אתה חייב להביא את הטלפון לנקודה X (שקע), ולחזור מאוחר יותר לקחת את הטלפון ממקום X. גם המטען במקום X. אם תנתק אותו ותחבר אותו, לא הפסדת כלום.

על מה אתה מדבר? הקצה של כבל המטען (זה שמתחבר לטלפון) נמצא ממש צמוד למסך המחשב שלי, איפה שגם נמצא הטלפון. כשאני מגיע הביתה אני שם את הטלפון על השולחן ליד המסך ומחבר אותו לכבל המטען (או ל-dock לצורך העניין, אם היה לי מספיק משעמם בשביל לקנות אחד - שמתחבר לאותו קצה של כבל).

הצד השני של הכבל מחובר לקיר (למעשה למפצל, אבל זה לא רלוונטי לעקרון) מאחורי שולחן המחשב, בפינה שצריך להתכופף ולהושיט את היד בשביל להגיע אליה. וכל זה, כאמור, בשביל תוספת מחיר של (פחות מ-)60 אגורות לשנה. לא תודה.

אגב, עכשיו גם נפל לי האסימון שהחישוב הקודם שלי של 60 אגורות לשנה הוא לא מדוייק, כי זה רק בהנחה שהמטען סתם יושב ככה ואף פעם לא בשימוש. זה כמובן לא נכון, כי חלק מהזמן הוא פועל ומטעין את הטלפון. כך שזמן ה-idle המדובר הוא אפילו פחות מזה.

גם בלי לנסות להעריך בדיוק במשך כמה זמן בכל יום אתה מטעין את הטלפון בפועל, אפשר להעריך בעדינות שמדובר למעשה על פחות מ-50 אגורות (חצי שקל) לשנה.

בשביל לחסוך חצי שקל (!) בשנה (!) אתה חושב שאני אטרח לפחות פעמיים ביום (חיבור+ניתוק) להושיט את היד לעבר השקע?

אתה הוזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...