מכונת CNC לחריטת PCB - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכונת CNC לחריטת PCB

Guy Z

Recommended Posts

נכון לעכשיו אין לי עדין מחיר נורמאלי, סדר גודל של 150 דולר לבורג באורך 500 מ"מ אחרי עיבוד קצה.

אני מנסה להגיע לאיזור ה 80 דולר לבורג.

בארץ על הבורג הכי זול שמצאתי ביקשו 1100 ומשהו שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה סדר גודל של המחיר שגם אני מצאתי.

כאן למשל אפשר לקבל גם מייסבים להרכבה וכולל משלוח 160$:

http://www.ebay.com/itm/Anti-Backlash-Ballscrew-RM-1605-500mm-BK12-BF12-Coupler-/370411709558?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item563e422476

יש לו גם ערכות, יוצא הרבה יותר זול:

190$ כולל משלוח עבור 3 ברגים 240+500+530 (זהו אורך כולל של הבורג, גם איזורים ללא תנועה):

http://www.ebay.com/itm/3-Anti-Backlash-Ballscrew-RM-1605-240-500-530mm-C7-CNC-/390220961381?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5adafb5665

יש גם את האתר הזה שכבר הזכרתי:

http://buildyourcnc.com/CNCMachineMechanicalParts.aspx

ל-50 ס"מ יוצא 65$ בלי משלוח ובלי אביזרים.

לא צריך לריב עם סינים בשביל זה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קיבלתי הצעת מחיר עבור 3 ברגים כדוריים 1605 (כולל המיסב שנע עליהם) כולל עיבוד הקצוות + תושבות למכונה בשביל לתמוך בברגים האלה + couplers למנועים + 8 יחידות תמיכת למוט פלדה עגול + 8 מיסבים שינועו על גבי המוט. הכל כולל משלוח לארץ יוצא 483$. אני אצטרך עוד 4 מיסבים, אז אני מניח שאפשר להגיד 500$ בערך לכל הרכיבים האלה. הברגים באורך של 35,50,65 ס"מ (אחד בכל אורך).

עד עכשיו לא נתקלתי במחירים טובים יותר, הסיבה היחידה שלא הלכתי על זה היא שזה כבר מגיע לאיזור ה-1900 שקלים לפני מע"מ ומכס. כשלוקחים בחשבון שזה אפילו לא כל החלקים שאני צריך לגוף, ושיש עוד בערך 600 שקלים להשקיע במנועים לכל הפחות, בנוסף צריך ספק כח, , לוח שליטה, וכו' מגיעים ל-3500 בקלות. אני עדיין שוקל את זה, אבל זה בהחלט ייאלץ לחכות עד שיתפנה התקציב הנדרש.

אם יש אנשים שרוצים לנסות לצרף חלקים דומים להזמנה אחת אני לגמרי בעד. זה יכול להוזיל קצת עלויות בעוד דברים כדוגמת למנוע ולוחות בקרה מבודדים אופטית למחשב (אני רוצה להזמין PCB של המעגלים שאני מתכנן למטרה הזו, והכמות המינימלית היא 10 לוחות - יותר מדיי לשימוש אישי). בתור ספק הכח לדוגמא אני מתכוון בהתחלה להשתמש בספק מחשב שלא בשימוש שיוציא 12V, אך בכדי להניע את המכונה בקצב מהיר יותר נדרשים מתחים של פי 3-4 מזה (ואז אין מנוס מהגבלת זרם אקטיבית אחרת ההספק שמבוזבז יהיה עצום). לשמחתי יש לי מקור טוב לספקים שכנראה יתאימו, וזה בטוח יהיה זול יותר מאשר להזמין מחנויות אלקטרוניקה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל החברים שלום,

בפורום של אלקטרוניקה ומודינג ישנו דיון שבו ניתן לראות מכונה שבניתי.

המכונה מבצעת עיבוד מדוייק מאוד שמספיק בשביל רכיבי SMD.

השתמשתי במסילות לניאריות ובברגי הידוק רגילים.

מה שמשפר את הדיוק זה לקחת תבריג העשוי נירוסטה ולא ברזל מגלוון. ללכת לטמבוריות ולמקומות שבהם התחלופה של הדברים האלה יחסית גבוהה. לבחור בורג בקפידה עי העברת אום לאורכו ולוודא שאין "תקיעות". הדבר החשוב הבא הוא ייצור של אום דריכה עבור כל תבריג. כזו שבעצם יש בה עומס סטטי שמבטל את ה BACKLASHNG לרמות שהוא לא מורגש כלל.

אני ממליץ מאוד על תבריג M6 שהפסיעה שלו היא 1 מ"מ בדיוק. הרבה יותר קל באינטגרציה ואם צריכים לעבוד ידנית בשביל משהו פשוט זה ממש יותר נוח לבצע חלקי סיבוב בלי להזדקק לחישובים כאלה ואחרים.

פרוייקט אחר שמזמן אני רוצה להכנס אליו ואספתי חלקים עבורו הוא המרת המכונה ממנועי צעד למנועי סרוו אבל זה דיון אחר...

אשמח לשתף במידה ויהיה עניין.

בברכה,

ניר

נ.ב.

צירפתי תמונה

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גוף המכונה עשוי רובו ככולו מאלומניום.

פלטה בעובי 20 מ"מ היא הבסיס להכל. עלתה לי בסקופ מתכת בסביבות 500 ש"ח. עליה קיבעתי לוח פרספקס כדי לא לפגוע בה.

הוא עלה איזה 100 ש"ח.(בעובי 8 מ"מ)

חלק מהמסילות של המכונה השגתי מפירוק מכונה ישנה בעבודה שירדה מפס ייצור ונמכרה לפירוק. (שמחתי לשלם את מחיר החלקים לפי ק"ג... :D )

האמת שהיו לי עוד צירים כאלו והצעתי לאנשים פה באתר. התגובות היו כל כך מזלזלות ומגעילות ולהפתעתי אף אחד לא רצה אותם.

מישהו פנה אליי באופן פרטי ומסרתי לו אותם. אני בטוח שהוא נהנה מהם.

מסילות כאלו ניתן לרכוש ב במחירים דיי שפויים. אגב, בבולמים של שהתבלו ואינם מתפקדים יותר ניתן למצוא מוטות לינאריים מצויינים וחזקים למטרה הזו. צריכים להשיג להם מיסבים שגם ככה צריכים לרכוש... שווה בדיקה.

אני מתכנן מכונה נוספת. בה אבדוק שימוש במשטח שיש או גרניט כבסיס. היא תהיה קטנה יותר מהנוכחית שמידות הפלטה שלה 48 על 50.

בנוסף, שוקל לנסות במכונה הזו הנעה ע"י רצועות הנעה משוננות. מהירות העבודה תגדל מבלי לפגוע בדיוק אבל מדובר בסה"כ במכונה שתייצר פאנלים מפרספקס ולוחות PCB.

אגב,

הנה הלינק לדיון המדובר באלקטרוינקה ומודינג. יש שם הרבה טיפים טובים.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=424284.0

בברכה,

ניר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניר,

נראת עבודה יפה מאוד.

כמה שאלות אם אפשר...

מה גודל המשטח של המכונה בתמונה?

מה נתוני המנוע? מהירות? הספק? הכוונה למנוע הראשי.

גם אשמח לדעת מה הנתונים של מנועי צעד.

אני רואה שני מנועים עם מקדחים או שנדמה לי?

למה עשית בסיס מאסיבי כל כך?

תודה,

אלכס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי אלכס,

שמח לגלות שיש עוד "משוגעים" כמוני לדבר.

גודל משטח המכונה הוא כאמור 48 על 50 ס"מ.

ישנם שני מנועים כמו ששמת לב. הקטן עובד על 24 וולט עם ספק של עד 3 אמפר. אני מאמין שההספק משתנה עם העומס.

הגדול הנו רוטר של יונדאי שקניתי בהום סנטר... :kopfpatsch: הוא לא שיא האיכות אבל עושה את העבודה. הסל"ד המוצהר שלו 30K.

עובד ממתח הרשת.

מנועי הצעד עובדים במתח של 12 וולט עם עד 2 אמפר לפאזה. (המנועים האלה יכולים לעבוד עם מתח של עד 70 וולט וזרם של 2.5 אמפר לפאזה...יותר מדי לדעתי...כך שאני מסתפק בפחות)

כל מנוע משלים סיבוב ב 400 צעדים.כלומר 0.9 מעלה לצעד שזה דיוק מטורף (לפחות ברמה התיאורטית).

לגבי הבסיס,

תמיד עדיף ללכת על משהו מסיבי וכבד משתי סיבות עיקריות

1. שיהיה למכונה משקל כדי שלא תרקוד לה על מהשטח העבודה.

2. שיהיה חוזק מבני כזה של יושפע באופן שיורגש מפעולת הכוחות של המכונה.

יש סיכוי לא קטן שהבחירה שלי היא OVERKILL אבל אני מעדיף כך מאשר לגלות אח"כ שכל העבודה סביב הבסיס היתה לשווא . ויש הרבה עבודה להכין פלטה כזו או כל פלטה כבסיס למכונה כזו. (חורים,הברזות,ליטושים וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטולי,

אני חושב שזה מחיר טוב לרכיבים מקצועיים.

אם אתה רוצה להוזיל את העניין, אז תאלתר עם מוט הברגה במקום בורג ומיסבים רגילים על משטח ישר במקום מערכת ליניאית רצינית...

בהתחלה רציתי ללכת על הפתרון הזול, אבל בסוף החלטתי שאם אני רוצה מכונה טובה, מדוייקת ואמינה, עדיף ללכת על הרכיבים הטובים.

כך גם אפשר יהיה להפעיל את המכונה במהירויות גדולות יותר ומבחינתי זמן זה גם כסף...

ניר,

מה אתה עושה עם שני מנועים? אחד לחיתוך והשני לקידוח?

אני מתכנן על הדרמל החדש שיש לי, 35K עם מנוע עם בקרה אלקטרונית שמנסה לשמור על הסל"ד גם כשיש עומס.

במבנה של המכונה שלך (בסיס קבוע) כנראה שיש הגיון לזה שהבסיס יהיה כמה שיותר יציב, למרות שראיתי מכונות דומות גם עם בסיס וגם רכיבים אחרים מעץ.

נראה לי אני אלך על בסיס נע עם צירים X ו-Y, כך שצריך לדאוג רק ליציבות של המנוע ביחס לבסיס. אני מאמין שאפשר יהיה לייצב אותו עם מסגרת תומכות מסודרת.

אני כבר שנים חולם על זה שאבנה CNC, תמוד הבנתי שזה החסם שלי לפרויקטים אחרים.

כרגע מה שבולם אותי זה חוסר מקום לשים את המכונה. אולי כשאעביר את העסק למקום גדול יותר ומסודר יותר יהיה לי שם מקום גם למכונה.

יום יבוא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניר, פרוייקט יפה מאוד!

מבחינתי הבחירות שלך הן בהחלט אוברקיל רציני (: גם מבחינת דרישות וגם מבחינת עלות.

אני מתכוון לסיים את הפרוייקט עם חור לא גדול מ 2000 שקל בכיס. אני יודע שזאת מטרה יומרנית משהו אבל בינתיים אני עומד בה, ונשאר לי להחליט באיזה ברגים אני משתמש.

הבעיה מבחינתי היא שבחרתי להשתמש במנועים חלשים יחסית 12V 0.4A ולכן אני לא חושב שמוטות תבריג ירוצו חלק. במידה ואני אמצא שאני לא יכול להוזיל את עלות הברגים יכול להיות שאני אשתמש במנועים האלא לפרוייקט אחר ואקנה מנועים חזקים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה פרוייקט.הלוואי היה לי זמן לפרוייקטים

אני נתקלתי בכתבה הזאת לפני הרבה שנים אולי יעזור לך משהו משם.

http://www.lirtex.com/he/%d7%a8%d7%95%d7%91%d7%95%d7%98%d7%99%d7%a7%d7%94/%d7%91%d7%a0%d7%99%d7%99%d7%aa-%d7%9e%d7%9b%d7%95%d7%a0%d7%aa-cnc-%d7%91%d7%99%d7%aa%d7%99%d7%aa-%d7%9e%d7%9b%d7%95%d7%a0%d7%94-%d7%9c%d7%a2%d7%99%d7%91%d7%95%d7%93-%d7%a9%d7%91%d7%91%d7%99-%d7%9e/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצלחתי (:

מצאתי יצרן בסין מוכן למכור לי בורג באורך 560ממ ב 300 שקלים בהתניה שאקנה 3 סטים. הנקודה החצי בעייתית היא שאת הברגים צריך לאסוף מסין. יש לי פתרון לזה אבל זה מצריך לחכות חודש עד שהברגים יהיו בארץ.

עריכה:

הברגים הם ברגים מעורגלים, בקוטר 16 מ"מ דיוק C7, פסיעה 5 מ"מ ואום מיסבים כדוריים מתאים.

בקיצור! מי שמעניין אותו לקנות סט ברגים זה בדיוק הזמן! שלחו לי בפרטי את המפרט שאתם רוצים, את עיבוד הקצה שלכם ולעבודה!

גיא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

עדכון מגניב. הזמנתי מנועי סרוו של חברת FAULHABER הגרמנית.

מדובר במנועי DC עם אנקודר כאשר ישנה מערכת גלגלי שיניים מובית באותו מארז קטנטן. BACKLASH - אין...

עם GEAR REDUCTION של 140:1 ורמת הפרדה של 512 CPR באנקודר - זה הולך להיות מאוד מדוייק... מבחינת המנועים.

החלק הקשה והמאתגר הוא הבקרה של הסרוואים האלה. חשבתי על H-BRIDGE פשוט שממותג ע"י PWM עם DUTY CYCLE משתנה בין 10 - 90 אחוז. כמובן שהסוד טמון בהטמעה נכונה של אלגוריתם PID שצריך לתפור לעסק הזה...

שיט... פתאום אני מבין כמה עבודה יש לי כדי שזה יעבוד... נו טוב. אני ממש אוהב את זה... אז ניחא.

הרעיון של שימוש בשיש או גרניט כבסיס ממש קסם לי עד לפני כמה ימים... שהבנתי שהעיבוד שלו יהיה ממש קשה וכל טעות זורקת אותי להתחלה...יש סיכוי שאזנח לטובת פלטת אלומניום מסורתית....

בסופו של דבר המטרה ליצור מכונת CNC עם שטח עיבוד שהוא כרבע מהמכונה הקיימת. רק שהדיוק והמהירות ישחקו פה תפקיד חשוב יותר...

להמשיך לעדכן או ש"קדחתי" מספיק ?! :bash:

סלחו לי . אני פשוט כ"כ מתלהב מזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להסביר איך אתה מתכוון לקבל דיוק טוב עם מנוע DC עם אנקודר?

נניח אתה צריך לסובב את הציר 1000 פולסים של המקודד.

הגעת ל-950, מה אז? תקטין את היחס של PWM? אז גם הכח של המנוע יקטן, לא?

לא עצרת בזמן, עברת את המקום... עם מנועי צעד זה כנראה לא יכול לקרות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...