מכונת CNC לחריטת PCB - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכונת CNC לחריטת PCB

Guy Z

Recommended Posts

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הם דווקא צנועים יחסית... 12V 0.4A 3.8kg/cm

כנראה שהמסילות יבנו מצינור פלדה שעליו רצים מייסבים. את המייסבים עדין אין לי :/ אבל כל שאר החלקים נמצאים זרוקים בכל מיני מקומות בבית ובעסק.

אני מקווה שבשבועות הקרובים יהיה בוסט קצת יותר רציני של עבודה ועדכונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

No pain no glory

מתברר שאם מחברים מתח של 12V לפיני ה DIO שורפים את הבקר :facepalm: ... יהי זכרו של הננו ברוך.

אחרי שהחלפתי בקר והעברתי שעתיים בניסיונות שונים להגדיר את מספרי הפינים בתוכנה בצורה שונה החלטתי לנסות לשנות את החיווט והכל עבד כבר בניסיון הראשון.

אז אחרי, בקר אחד מת, סשן הלחמות, והרבה כאב ראש בניסיון להביא איך לעזאזל אני מפעיל את הדבר הזה!!! נגמר עוד שלב בדרך לנחלה.

משהו נחמד ששווה צפיה

http://youtu.be/L-5SRtwx3kY

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכם!

אני שמח לראות את הנושא הזה בשרשור הראשון שאני קורא (ומגיב) בפורום כי גם אני מתכנן לבנות מכונת CNC לחריטת מעגלים (ולא רק).

גם אני חפרתי והתלבטתי הרבה בנושא המסילות וברגים.

אחרי שקניתי מוט הברגה ואומים ארוכים כדי להבין על מה מדובר הבנתי שזה לא זה. גם כשהמוט חדש יש איזורים שהברגים לא מצליחים לעבור...

אולי בכמה פעמים הראשונות המערכת עוד תעבוד, אבל אחרי שיכנס קצת לכלוך להברגה הכל כנראה יתקע. וגם אם לא, כנראה שהדיוק של ההברגה ירד די מהר, מה שיכול להפריע אם רוצים לחרוט מעגלים להלחמת SMD, איפה שהדיוק חשוב מאוד.

מצאתי ברגים מקצועיים ב-eBay במחירים שפויים יותר ממה שיש בארץ וכנראה שאלך לכיוון הזה.

אני מצדד באמירה שדברים זולים בסוף עולים ביוקר, כך שאני מעדיף להשקיע בנושא הזה.

לגבי המסילות, אכן בעיה. מייסבים על צינור יעבוד לא רע, אבל צריך לדאוג לצינור חלק כדי שלא יהיו קפיצות. ראיתי שמוכרים מוטות פלדה כמו של המסילות הרציניות, לא יודע מה המחירים שלהם.

אני כנראה אלך לכיוון של מיסבים על מסילת זווית אלומיניום. ראיתי את זה במכונה של החבר'ה האלה:

http://buildyourcnc.com/step1.aspx

הם מצליחים להפעיל על השיטה הזו מכונה די גדולה, כך שנראה לי מספק לצרכים שלי.

אשמח לשמוע על הרעיונות שיהיו לכם על הנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום וברכה וברוך הבא!

משיטוטים וחפירות באינטרנט ראיתי שהנושא הבעייתי (Backlash וכו') והיקר ביותר הוא הנעה לינארית.

לכן חשבתי ללכת במקרה כזה על משהו מוכן.

מה שראיתי ואני מתכנן לעשות זה לקנות כרסומת (Proxxon MF 70) ולהפוך אותה ל cnc.

הרבה עשו את זה והתוצאות נראות לא רעות בכלל: http://dangerousprototypes.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=2414

אם אתה בעיניין ניתן לקנות רק את המשטח התחתון (הצירים x,y)

החיסרונות של המכונה הן:

א. משטח עבודה קטן

ב. מחיר די יקר בארץ

לגבי מוטות פלדה, כשבדקתי לפני כמה חודשים, ואני מקווה שאני לא טועה, המחיר למוטות זה לפי משקל. 27 ש"ח לקילו נירוסטה.

כאן אתה יכול לראות את המשקל לפי אורך: http://www.neiditch.co.il/?catid={37968994-4ECF-4C3B-93AA-F2114DEBCDDB}

נשמח לשמוע עוד עידכונים.

Guy Z, אתה יכול להסביר יותר. מה זה DIO?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנושא של מוטות הפלדה הוא לא יקר במיוחד. יש לא מעט חברות בארץ שאפשר להשיג את זה מהן (אשמח לתת קישור לחברות כאלה אם יש צורך)

החלק היקר ביותר ללא כל ספק הוא הברגים. סט של 3 ברגים כדוריים באורך סביר + ה-wallnut יגיעו ל-1000 שקל באיביי בקלות (בדרגה C7). תוסיף משלוח ומס ואתה בבעיה.

מבחינתי לפחות, זו הבעיה היחידה. את האלקטרוניקה אין לי בעיה לעשות (כבר הכנתי סכימה של מעגל שמתבסס על IC ומסוגל להפעיל מנוע bipolar עם זרם של עד 2.8A ועד 50V והגבלת זרם אקטיבית) וגם מצאתי את כל התושבות שאני צריך + מקור למוטות פלדה. אחרי כמה חישובים שעשיתי ראיתי שבמחירים של הרכיבים אני לא אסגור את המכונה בפחות מ-3000-3500 שקלים, וזה פשוט יותר ממה שאני מוכן להוציא כרגע. לכן כל עוד אני לא מוצא פיתרון יצירתי שיעבוד טוב ולא יהיה יקר בכל הנוגע למערכת ההנעה (ברגים), אני לא מתכוון להזמין את החלקים לשאר המכונה.

אני וגיא דיברנו על הנושא זה לא מעט גם בפרטי, וחשבנו בהתחלה לעשות שיתוף פעולה כלשהו בחלק מהרכיבים. לוח הדרייבר למנוע הוא רק אחד מהם. כדאי מאוד גם לבודד את המחשב עם opto-coupler בכדי למנוע נזק למחשב במידה ותהייה בעיה (זה מאוד פשוט, יש רכיבים מוכנים שעולים כמה שקלים ועושים את זה בקצב מהיר הרבה יותר ממה שנדרש למכונה כזו). זה משהו שכדאי לעשות גם אם עובדים עם בקר חיצוני, כי המידע בסופו של דבר יגיע ממחשב. אני מתכוון להשתמש במנועים חזקים יותר ובמוטות פלדה של 16ממ לצירים (זה מיועד ליותר מאשר PCB). אם מישהו מכם יצליח למצוא ברגים מתאימים במחירים שפויים אני אשמח להזמין סט לעצמי גם כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלעד,

כשאתה כותב הנעה ליניארית, אתה מתכוון לברגי הובלה או מסילות ליניאריות?

אני חושב שראיתי עוד כמה סרטונים עם מכונה דומה. מה המחיר של כזו בארץ?

הבחור רשם שם שהיא עולה 300EU, בארץ כנראה תעלה 2000-3000 ש"ח, ככה שאני לא בטוח שתחסוך משהו.

נראה לי פתרון לא רע ליצירת PCBs, אבל אני חושב שהיא לא מתאימה לי מבחינת גודל והמנוע.

אנטולי,

מה הוא אורך סביר של הברגים בשבילך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל. מוטות הברגה, מסילות, מיסבים, רוכבים.

אתה צודק. יותר לכיוון ה-3000.

בכל מקרה אני לא מתכוון לקנות אותה בארץ. מישהו יביא לי אותה מחו"ל. כך שיצא בסביבות 1500-1600.

מנועים ודריוור כבר יש לי. כך שזו ההוצאה היחידה (למעט flexible coupler שזה דולרים בודדים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גודל משטח העבודה שאני מכוון אליו הוא כ-50cmX50cmX25cm. לגודל כזה צריך ברגים קצת ארוכים יותר, נגיד עוד 5-10ס"מ לכל בורג.

בנוגע למשטח XY שאתם מדברים עליו, יש לי אחד כזה בעבודה. הוא מדויק מאוד, אבל שטח העבודה שהוא נותן הוא קטן מאוד, כדאי לקחת את זה בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פין DIO הוא פורט דיגיטאלי שיכול להוציא או לקבל מתח בצורה בינארית , 1/0 כאשר 1 לא מתייחס ל 1 וולט אלא למתח עליון, במקרה של הזה 1 מתייחס ל 5V.

יש לא מעט יצרנים סינים שמוכרים ברגים באיכות סינית ובמחירים לא רעים, הבעיה העיקרית איתם היא שהם סינים. צריך לריב איתם כדי לקנות מהם וגם אז כדאי מאוד שיהיה מישהו בסין בכדי לטפל בשילוח.

אני מצאתי סיני אחד שיודע לתת פתרונות זולים יחסית באליבבה, אם אני אצליח להגיע איתו להבנות אפשר לאחד הזמנות. אני אמשיך לעדכן בנושא בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיא,

יש לך תמונה או קישור לברגים הסיניים? אני רוצה לראות אם זה אותו הדבר שאני מתכנן לקנות.

למכונות גדולות באמת הבחור הזה השתמש בשרשרת אופניים ולא ברגים, מאניין אם זה ישתלם גם למידות קטנות יותר ואיזה דיוק אפשר לקבל מכזה דבר:

http://buildyourcnc.com/CNCMachineMechanicalParts.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...