מה אתם אומרים על האקספריה Ray ומתי צפוי לצאת העדכון שלו ל4.0? - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם אומרים על האקספריה Ray ומתי צפוי לצאת העדכון שלו ל4.0?

FARKASH7

Recommended Posts

אהבתי את הסקירה, מדובר במכשיר שאני מחפש, סמארטפון עם מימדים קטנים, נגן טוב, ומחיר נמוך יחסית.

כשבדקתי את המחיר בחנויות המצב קצת השתנה, אלו שמוכרים ב1350 שקלים מוכרים מכשיר ללא תפריטים בעברית.

אני דובר אנגלית ברמה מספיק טובה כדי להסתדר עם תפריטים באנגלית אבל בכול זאת יהיה נחמד לקבל גם תפריטים בעברית, על התענוג הזה יש להוסיף כ200 שקלים.

סכום פעוט אבל כבר מוציא אותי ממסגרת התקציב שלי.

הבנתי שלמכשיר הנ"ל הובטח עידכון לגירסה 4.0, הבנתי גם שגירסה 4.0 תגיע עם תמיכה מובנית בעברית האם זה כולל גם תפריטים?

האם למישהו יש נסיון עם המכשיר? מה אתם אומרים עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנדרואיד תומכת בעברית- קריאה וכתיבה (צריך להוריד מקלדת מהמרקט) כבר הרבה זמן.

ב-ICS הוסיפו תפריטים בעברית ותיקנו כמה בעיות יישור- כמו לדוג' כותרות הפוכות הג'ימייל וביומן (לא קריטי).

שים לב שעדיין לא לגמרי ברור האם באמת יש תמיכה בעברית ב-ICS, יש מכשירים בלי. אולי באנדרואיד נקי יש, והיצרניות בוחרות להוריד, לא יודע.

ע"פ הבלוג הרשמי של סוני אריקסון, העדכון צפויי להגיע בתחילת אפריל-מרץ.

אם אתה רוצה תמיכה מורחבת בעברית, אתה יכול לעשות לבד את מה שהחנויות עושות בעבור 200 ש"ח, זה לא מסובך מידי. אתה צריך להתקין רום אחר- CyanogenMod שתומך בעברית בצורה מלאה.

יכול להיות שיש מכשיר יותר מתאים בעבורך. אנא פרסם תקציב ושימושים ואולי תוכל למצוא מכשיר טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקציב 1300 שקלים.

דרישות:

מימדים קטנים, אין לי צורך במסך מפלצתי.

ביצועים טובים, אני לא מצפה למכשיר עם מעבד כפול אבל בהחלט מצפה לחווית שימוש חלקה ומהירה.

נגן טוב, איכותי, עם תפריטים פשוטים.

סוללה חזקה.

איכות בניה טובה, מכשיר עמיד יחסית.

חריץ הרחבה לSDcard

הדרישות שלי די צועקות גם לכיוון הדיפיי אני יודע, 2 בעיות יש לי איתו:

לחבר שלי יש הסוללה נוראית.

המעבד חלש יותר, יצא דגם חדש עם מעבד חזק יותר וסוללה משודרגת אני מחכה עוד קצת לראות מתי יכנס ביבוא רישמי לחנויות ומה יהיה המחיר.

הRay די ענה על כול הדרישות והוא אפילו יפה ובעל איכות בניה טובה מאוד לטעמי, המחיר אכן מעט גבוהה אבל למעבד 1GHZ בארץ אלו בערך המחירים.

אם אפשר לארגן תפריטים בעברית אז זה פחות מדאיג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חיסרון לגבי בהירות המסך, אבל לפי מה שהבנתי עם עובדים עם בהירות גבוהה המסך מתפקד טוב.

צרמו לי שני דברים:

בעיות במהירות התגובה של המכשיר? עד כמה זה נורא, מכשיר הטאצ' היחיד שהיה לי היה אייפוד טאצ' 4, אני רגיל לחווית שימוש טובה ומהירה מה המצב אצל הray?

לגבי פורמטי הווידאו לא ממש חשוב ומעניין אותי, מה לגבי פורמטי אודיו, יש סיכוי שמכשיר כזה יתמוך בFlac?

לגבי חוסר המקום לא ממש מדאיג אותי, השאלה האם מהירות המכשיר תיפגע כאשר הוא יעבוד מאפליקציות שמותקנות על הכרטיס , או ינגן ממנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנדרואיד תומך ב-FLAC החל מגרסא 3 (ובסמארטפונים החל מגרסא 4), אבל אפשר להוריד נגן שונה מהמרקט שתומך בפורמט.

אני לא יודע עד כמה זה נורא, חפש ביקורות וסרטונים באינטרנט או חפש אנשים שיש להם את המכשיר.

אני נוטה לחשוב שאם התרגלת לאייפוד, אתה צפויי להתאכזב קלות. אין כמו (במכשירים לא מפלציתיים וחזקים) במהירות וחלקות.

מהירות המכשיר לא אמורה להשתנות אם תשתמש בכרטיס . שים לב גם שאתה יכול לקנות כרטיס במהירות גבוהה יותר. אני ממליץ על Class 6/4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחבר שלי יש את המכשיר.

מכשיר מדהים ביחס למחיר!!

אומנם מעבד 1GHZ אבל הוא זורם חלק פשוט, יותר מהSGS 1 משמעותית!

לגבי הבהירות, היא מצויינת, לא מבין איך רשמו בביקורות שהיא לא ממש טובה.

הסאונד של הרמקול שלו פשוט איכותי! גם במוזיקה וגם בספיקר.

בקיצור אני ממש אהבתי, תמורה מצויינת למחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשבדקתי את המחיר בחנויות המצב קצת השתנה, אלו שמוכרים ב1350 שקלים מוכרים מכשיר ללא תפריטים בעברית.

באמת? כי בחלק מהחנויות כתוב "עברית מלאה", ועכשיו גם התקשרתי לאחת מהן ואמרו לי שהתפריטים גם בעברית.

בכל מקרה ראיתי שיש ביקורות שקצת סותרות זו את זו (באחת הביקורות אמרו שהרמקול שלו לא משהו, ככה שקשה להשתמש בדיבורית בנסיעה או במקום פתוח, אבל בביקורות אחרות הרמקול דווקא צוין לטובה). בטווח המחירים שלו הוא אכן נראה אחד המכשירים הטובים, במיוחד למי שלא אוהב לסחוב לבנה בכיס (אין היום כמעט מכשירים חזקים וקומפקטיים - היחידים שאני יכול לחשוב עליהם כרגע הם defy ו- mini, ושניהם לא נמכרים בארץ בגרסאות היותר חזקות שלהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-DEFY עדיף משמעותית בגלל גודל/רזולציית המסך והיותו מוקשח ועמיד למיים.

גודל כמעט אידאלי ונוח מאוד לעבודה גם למי שאין ידיים גדולות.

המעבד שלו מעט חלש יותר אבל עם רום מתאים הוא טס. הרום של אורנג'/סלקום פשוט זוועה ותוקע את המכשיר.

לאשתי יש אותו ולמרות שהיא משתמשת כבדה הוא מחזיק לא רע בכלל - כמעט יומיים.

מצלמה לא רעה ויכולת גרפית טובה יחסית לסגמנט שוק הזה.

ה- MINI החדש מכשיר אדיר לדעתי אבל זה תלוי מאוד בתמחור שלו - מעל ~800 ש"ח וא כבר לא משתלם בשל המסך הקטן והרזולוציה הנמוכה.

יש גם את ה- ACTIVE שעדיין לא משווק - קשוח במידה שלא תיאמן וקומפקטי מאוד (אם כי שמנמן מה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היו מוכרים את ה-defy plus (הגרסה החדשה של defy, עם מעבד 1ghz וסוללה יותר חזקה) בארץ במחיר סביר אז הוא בטוח היה משתלם יותר (ראיתי רק חנות אחת שמוכרת אותו, ב-2000 ש"ח).

ראיתי את ה- mini החדש באיזה שתי חנויות ברשת במשהו כמו 1400 ש"ח... לא ממש משתלם. דיברתי לפני איזה שבוע עם נציג של אריקסון בשקם אלקטריק והוא טוען שכנראה לא ייבאו את ה-active וה-mini החדש באופן מסודר, ככה שחוץ מלהזמין מחו"ל לא נראה שיש תקווה לקבל את המכשירים האלה במחיר סביר (או בכלל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת? כי בחלק מהחנויות כתוב "עברית מלאה", ועכשיו גם התקשרתי לאחת מהן ואמרו לי שהתפריטים גם בעברית.

סוני אריקסון עיברתה את כל המכשירים שלה בצורה רשמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שאני לא רוצה למצוא את עצמי משלם 300 שקלים יותר ממה שתיכננתי למכס .

גם כן רפורמה במיסים, במקום ליצר פה תחרות ולתת לאנשים אופציה להראות ליבואנים מאיפה משתין הדג ולהוריד את המיסוי על מוצרי חשמל שוב לא עושים כלום.

tampsur הactive נראה מעניין מאוד, קטן וחזק הבעיה שהוא קצת יקר 300$+, ומעמיד את עצמו מול הדיפיי פלוס שלפחות על פי הנתונים מגיע עם משמעותית חזקה יותר, ועם יכולות עמידות דומות ע"פ המפרט, יחד עם מימדים קומפקטיים ומסך טוב משמעותית.

גם הray וגם הxperia mini pro2 שאני שם עליו עין כבר זמן מה עולים פחות, אני מחכה כבר זמן מה לראות מה מגיע לארץ ובינתיים אף אחד מהדגמים ששמתי עליהם עין לא הגיע.

אולי בסוף אני יזמין מחו"ל הרי האחריות גם ככה כמעט ולא משמעותית, ואני מבין שגם עניין השפה לא משמעותי.

כבר יש לי כאב ראש, עכשיו נדלקתי על הactive.

בינתיים רק הray נמצא בארץ בהישג יד ובמחיר יחסית סביר, ראיתי שהוא מתומחר גם בפלאפון בצורה מוגזמת(2500 שקלים, החזר של 70 ש"ח בחודש), מה שבכלל הופך את העסקה לכדאית.

רק שאלה בקשר לזה, בכול החנויות שראיתי הRay תומך רק בתדר 2100 של דור שלישי,דגם ST18I, בעוד המכשיר שנמכר בפלאפון תומך גם ב850, הוא נקרא ST18A.

הA יקר משמעותית בחו"ל, 100$, ואני מניח שגם בארץ אם הוא נמכר הוא יהיה יקר יותר, האם כשאני יבקש זיכוי הם יכולים לטעון שזה לא אותו מכשיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא ראיתי מכשיר שנמכר במחיר משתלם בחברות הסלולריות (ביחס למחיר בשוק הפתוח)...

לדעתי, הם לא יכולים לטעון שמדובר בדגם אחר.

היעד תמיכה בתדר 850 תגרום לקליטה נמוכה יותר בחלק מהמקרים (בין אם מדובר בכיסויי ובין אם תדר 850 חודר למבנים בצורה טובה בהרבה מתדר 2100), אך המכשיר יהיה שמיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...