AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז - עמוד 71 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז

djelectric

Recommended Posts

בהתחלה גם לי (היה קריסה או שתיים, לא יחסתי לזה חשיבות)

אבל עכשיו זה בלתי נסבל,

המשחק קורס כל חצי שעה-שעה והארטיפקטים שהחלו להופיע

בכל מקרה, זה פעם ראשונה ואחרונה שאני משתמש בדרייבר בטא של NVIDIA

למרות שבעבר הייתי משתמש בדרייבר בטא של כל הזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.8k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כשבעיה מחמירה מהרצה להרצה - יתכן שיש צורך באתחול מע', במידה ולא בוצע.

דריברים שונים יכולים לתת תוצאות אוברקלוק שונות. אבל נראה שאתה לא היחיד שדיווח על קריסות או ארטיפקטים ב-BF3 עם הדריבר.

ראיתי דיבורים על הקשר ל-Win8, או בהקשר ל-max pre rendered frames, או אפילו punkbuster לא עדכני וכו'...

מן הסתם לא לכולם יש בעיות עם BF3 (אני לא נתקלתי בזה עם הדריבר בטא האחרון). בכל אופן ManuelG מאנוידיה כבר אמר שזה בבדיקה.

טוב שמגלים כאלה דברים בבטא, ע"מ לתקן בדריבר הבא.

גם הדריבר של ששיפר ביצועים עשה בעיות בהתחלה ב-BF3 (עצמים נעלמים\מהבהבים). הם תיקנו את זה בגרסאות עוקבות.

זאת לא סיבה להמנע מכל מדריבר בטא מעכשיו והלאה. קצת מזל רע, לא קרה שום דבר, מקסימום מסירים ומתקינים דריבר קודם. (רצוי לדווח על הבעיה).

מי אמר שדריבר רשמי בהכרח נקי מבעיות. האישור WHQL של שווה עבורה (תשלום מאנוידיה) יותר מששווה עבור המשתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

שלום, אבקש את עזרתכם,

אני מתכנן לקנות מחשב כבר חודשיים והכרטיס מסך משגע אותי,

המחשב מיועד למשחקים אבל אני לא מאלו שמשחקים בכל מיני רזולוציות מטורפות.

בכל זאת לפי המחקר שעשיתי הכי מרשים אותי ה-7950 וזהו הכרטיס שאני הייתי רוצה, אבל כמו שראיתי בשרשור הזה יש מסכים שחורים ובעיות אמינות של אז כעקרון אני מעדיף 660 אבל הוא יותר חלש ואני לא יודע מה לעשות,

בכלל ההפרש בין 660GTX לבין ה660TI וה-7950 הוא בסביבות 600 שקל.

מה אתם ממליצים ? האם 7950 או 660 TI יחזיקו יותר זמן מעמד ב-שוק מהשחקים ? או שלא שווה לי להשקיע את האקסטרא 600-700 שקל ? ומה לגבי האמינות של ה-7950 ? ואם כן איזה חברה הכי מומלצת ?

כרטיס מסך זה מה שתוקע לי את הקנייה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי באופן כללי, אבל לא חסרות אופטימיזציות מצד דריבר המתייחסות למשחקים או מנועים ספציפיים, שלא היו קיימים קודם לכן.

כנראה שההשקעה באופטימיזציה לארכיטקטורה ישנה לא משתלמת מסיבות שונות.

גם לא בדיוק משקיעה בשיפורי ביצועים לסדרה 4xx ספציפית, אבל נראה שבשל מבנה הדריבר והארכיטקטורות איכשהו זאת עדיין מרוויחה משיפורים חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TechReport, עדיין היחידים שטורחים לבדוק Frame Latency ולהכנס אל תוך השנייה (בניגוד לשאר המסקרים המציגים FPS כנתון מכריע בלעדי),

ממשיכים החודש את הסאגה עם בדיקה מחודשת ל-gtx660 ti מול hd7950 הכולל ביוס בוסט, דריברים אחרונים וסט משחקים עדכני.

בגדול, לטענתם הג'יפורס של Nvidia מספקים חווית משחק חלקה יותר לרוב, למרות FPS דומה ואף נמוך מזה של הרדאון מבית AMD.

אגב, הם לא הראשונים לטעון כך, אחרים התייחסו לעניין במשך שנים, ביניהם בלטו HardOCP, בדרך כלל בין השורות, ובעיקר בהקשר של ריבוי ליבות שם המצב חמור יותר.

הפעם נראה שההבדלים מקבלים יותר משמעות או תשומת לב, אולי דריברים עדכניים של AMD קשורים, אלו הציגו שיפורי FPS משמעותיים לסדרה 7xxx.

מי שעוקב אחר הסצינה יודע שפשרות שונות לטובת הובלה בבאנצ'ים מומשו לא פעם ולא פעמיים, משני הצדדים. (למיטב זכרוני AMD הוזכרו יותר בהקשר זה).

מתודת הבדיקה של techreport ייחודית, מתייחסת להשהיות בין הפריימים ומציגה נתונים מעניינים בתצורת גראפים. יש גם סרטון המחשה מ-Skyrim.

הסיקור מתחילת החודש שמשך אש:

http://techreport.com/review/23981/radeon-hd-7950-vs-geforce-gtx-660-ti-revisited

בעקבות הנ"ל, בדיקה חוזרת מיום שלישי:

http://techreport.com/review/24022/does-the-radeon-hd-7950-stumble-in-windows-8

מס' אתרי חדשות\ביקורות פירסמו את הממצאים האחרונים, שמטבע הדברים שנויים במחלוקת ומלווים מלחמות פאנבויס כצפוי.

מבלי להכנס לפרטים (שכמובן שווים קריאה), אצטט את השורה התחתונה מהסיכום:

The question you have to ask is what matters to you. Do you want the graphics card that scores best in the FPS beauty pageant, or do you want that one that gives you the smoothest gaming experience when you fire up a freshly downloaded game this Christmas? If you just want bragging rights, by all means, choose the Radeon HD 7950. If you're looking for the friction-free fluidity that only comes from consistently quick frame delivery, though, our recommendation remains the GeForce GTX 660 Ti.

ותגובת AMD:

AMD spokesman Antal Tungler told us that our article had "raised some alarms" internally at the company, and he said they hoped to have some answers for us "before the holiday." He also noted that is continually working to improve its drivers and that the 7950 does perform well in FPS-based benchmarks.

בכל מקרה ידוע לכל שאף פעם לא כדאי להסתמך על סיקור אחד, הבעיה כאן היא שאין אלטרנטיבות לאופן הבדיקה שלהם.

זה עדיף על כלום, אך עדיין צריך לקחת דברים בפרופורציה מאחר וחומרת התופעה היא עניין סובייקטיבי.

מה שבטוח, לא לכל אחד יש האומץ לצאת בהצהרות מסוג זה. מצד שני לא לכל אחד יש נתונים מגבים להציג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-"Report" של Tech Report מוציא דברים מהקשרם בימים האחרונים, במיוחד הידיעות הצרחניות.

בביקורת המקורית אפשר לראות שכל הרעש קורה בעיקרון רק בסקיירים. סקיירים וכרטיסי לא מסתדרים ביחד... ממש הפתעה.

הסרטון מסקיירים לא אומר דבר על שאר הסדרה.

בנוגע לדרייברים של וריבוי ליבות - פה אני מסכים שהמצב בקאנטים.

אבל כבעל 7970 (לא אמור ליהיות שונה מ-7950) וכאחד שרגיש מאוד מאוד לסטאטרינג לא מרגיש שום דבר כזה במשחקים שניסיתי חוץ מסקיירים.

צריך ביקורת אובייקטיבית מגוף שיש לו גם 7950 וגם 660TI להשוואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ לפי הנתונים שלהם המצב לא מזהיר בכ-7 מתוך 8 משחקים נבדקים, לא רק סקיירים. מטרת הסרטון מסקיירים היא יותר לאשש את הנתונים \ מתודת הבדיקה, מאשר להראות בעיה ספציפית עם סקיירים. אי אפשר לצפות מהם להציג סרטונים כאלה על כל משחק שהם בודקים. והגיוני שיבחרו להציג את המקרה המובהק יותר. בכל אופן לדעתו יותר קל לקבל תחושת "חלקות" בזמן אמת מאשר מסרטון בהילוך איטי (ו- youtube לא יכול לעזור בזה). בסיקור גם נאמר שאת הבדלי תחושת החלקות מרגישים בעיקר כשמשווים אחד מול השני, או במעבר מאחד לשני. ז"א בשימוש מתמשך עם 7950 זה לא בהכרח יורגש או יפריע. ואם זה לא מפריע לך אז מה טוב.

אגב, דווקא המשחק שהציג תוצאות הכי שקולות לג'יפורס היה MoH: Warfighter, שמשתמש במנוע של BF3, וזה איכשהו מסתדר עם כך ש-mishax1 לא שם לב להבדלים ב-BF3 ואף העדיף את ה- (אולם מדובר בכרטיסים מתחרים שונים במקרה שלו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...