ארדואינו-AMBLONE תאורה אחורית לטלוויזיה - עמוד 4 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארדואינו-AMBLONE תאורה אחורית לטלוויזיה

doker

Recommended Posts

• תגובות 104
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עיינתי טיפה בקוד וניראה שבכל זאת זה מאפשר רק עד 4 ערוצים. (אמבילון)

אם תרצה יותר תצתרך לערוך את קוד המקור ולהוסיף חומרה בהתאם, בכל מקרה אם אין לך נסיון באלקטרוניקה או מיקרו בקרים כדאי לחפש פרוייקט מוכן שמאפשר כמות ערוצים גדולה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה

נראה לי שאני יעשה בסוף את הפרוייקט על המסך הקטן יותר 23" של המחשב (DELL H2311U) ואני יוסיף עוד שורה של לדים על המעמד עץ של המסך בשביל שאני יקבל גם אור על השולחן

אני ישתמש ב 4 ערוצים אבל בגלל שהמסך קטן יותר זה יהיה מדוייק יותר ... מה גם שאני משתמש במסך הזה הרבה יותר עם המחשב

הקטע שזה נראה פחות מרשים ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ledstyles.de/ftopic11465.html

יש כאן הסבר+התוכנה ATMOWINX שהיא תומכת ב64 ערוצים(האתר בגרמנית תכנס דרך ותרגם אותו..) אבל כמו שתראה המחיר הוא פחות סימפטי במצטבר.. 130 אירו זה כמה שזה עלה לו..ודרך שם גם ניכנסתי לחנות שלו שהוא מוכר שם קיטים מוכנים ל16 ערוצים ו4 ערוצים..

אני בכל מקרה חושב על 4 ערוצים בשביל ללמוד את הבסיס ואחרי זה אני אחשוב על 64..לא כדי ישר לקפוץ מעל הפופיק תמיד עדיף להתנסות בקטן ואז ללכת על גדול..

בהצלחה לכולם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ledstyles.de/ftopic11465.html

יש כאן הסבר+התוכנה ATMOWINX שהיא תומכת ב64 ערוצים(האתר בגרמנית תכנס דרך ותרגם אותו..) אבל כמו שתראה המחיר הוא פחות סימפטי במצטבר.. 130 אירו זה כמה שזה עלה לו..ודרך שם גם ניכנסתי לחנות שלו שהוא מוכר שם קיטים מוכנים ל16 ערוצים ו4 ערוצים..

אני בכל מקרה חושב על 4 ערוצים בשביל ללמוד את הבסיס ואחרי זה אני אחשוב על 64..לא כדי ישר לקפוץ מעל הפופיק תמיד עדיף להתנסות בקטן ואז ללכת על גדול..

בהצלחה לכולם :)

אני בדיוק בודק את האפשרות הזו, הגעתי לעמוד הזה גם כן ואני קצת מבולבל. אני אסביר, המושגים העיקריים שאליהם הגעתי עד כה הם:

1. Adalight - נעשה שימוש ב-RGB LED Strand, מה שע"פ מיטב הבנתי משתמש בערוץ אחד ובעזרת Multiplexing מאפשר את השליטה בכל LED בנפרד. לא הכי יעיל בהתחשב בתגובתו של Mike-.

2. Amblone - נעשה שימוש ב- LED Strips ותוכנת Amblone, קיימת הגבלה ל-4 ערוצים.

3. AtmoLight - נעשה שימוש ב-RGB LED Strips ו-ShiftBars המקושרים ל-ShiftBrite Shield (מתחבר ללוח ה-Arduino). קחו לדוגמא את הפרויקט הבא. לעצלנים שבניכם, זו הסכימה הכללית.

4. Boblight - תוכנת צד שלישי ו/או תוסף למערכת XBMC המאפשרת פענוח תמונה ושליטה על נורות ה-LED השונות.

ועכשיו לשאלות ...

1. מה ההבדל בין יישום ה-AtmoLight ע"י ShiftBars ליישום ה-Adalight (ללא ShiftBars)?

2. חסרה לי מאוד התמונה הכללית של איך הכל נראה מאחורי הקלעים ביישום הפרויקטים השונים. אם אני "משרשר" מס' LED Strips ע"י ShiftBars שמחוברים בסופו של דבר ליציאה אחת ב-ShiftBrite Shield, בכמה ערוצים אני יכול לבצע שימוש?

3. האם השימוש ב-ShiftBars מבטל את תופעת ה-Multiplexing?

לירן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Multiplexing (ריבוב) היא לא תופעה, אלא שיטה להפעיל כמה ערוצים כאשר הם מרובבים בזמן - ז"א שבכל רגע נתון רק ערוץ אחד דולק אך המעבר בין הערוצים קורה מהר מאוד כך שזה בדרך כלל לא ניראה לעין.

לא אמרתי שMultiplexing זה דבר רע, כמו לכל דבר יש לו יתרונות וחסרונות. ואפשר להתגבר על החסרונות.

בכל מקרה אני הנחתי שזה ריבוב לפי אחת התגובות כאן על זה.

בכל מקרה אחרי עיון קטן, היישום של Adalight וAtmoLight הוא אותו יישום, לפי מה שכתוב בAdalight הלדים שלהם הם לדים מיוחדים שהאור שלהם מתפזר באופן יותר שווה ויש בתוכם צ'יפ שמפעיל אותם בצבע מסויים עפ"י התקשורת שהוא מקבל מהמיקרו בקר (ארדואינו), בדיוק כמו הShiftbars.

החיבור של הShiftBars הוא אכן משורשר, אני לא רואה הגבלה מבחינת כמות הערוצים המשורשרים מכיוון שכל Shfitbar הוא Driver עצמאי ויודע להוציא צבע שמתבקש ממנו מהבקר. לכן העבודה של המיקרו בקר היא יחסית קטנה (מכיוון שהוא איננו Driver אלא רק יחידת תקשורת עם קצת חישובים) לכן אתה יכול לחבר הרבה ערוצים, בקוד הדוגמא ניתן לראות שחוברו 6 ערוצים. אני בטוח שאפשר להגיע לכמה עשרות ערוצים בקלות.

שים לב שהHeader של הShiftbars הוא סתם "חתיכת לגו" בשביל לקשר את הארדואינו לShiftbar, אם בא לך לחסוך תוכל פשוט לחווט אותם ללא הShield.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש איזה בקר יעודי שמחברים איליו את הסטריפים ישר בלי כול הבאלגן הזה ?

אני חוזר לתוכנית א - התקנה על הטלוויזיה וכמה שיותר ערוצים במינימום הוצאות

מה לדעתכם תיהיה הדרך הכי טובה ? ואיך תכלס עושים אותה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה יותר מידי קיצורי דרך, כל הפרוייקטים מבוססי האלה יקרים אבל פשוטים יחסית לבניה.

אם תרצה לקצץ עלויות ובעצם להנדס את כל הפרוייקט מחדש תצתרך ידע וקצת ניסיון באלקטרוניקה ומיקרו בקרים בפרט.

אם אתה רוצה ללמוד, אחלה. אך אם אתה רוצה תוצאות טובות ללא מאמץ תחפש פרוייקט כזה שלא מבוסס על או מוצר מוכן (שהרבה יותר קשה למצוא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי

הידע שלי מאוד רדוד בעניין הזה . . .

אם תוכל לעזור לי להרכיב את הידע שלי אז תודה :xyxthumbs:

אני רוצה יותר ערוצים אבל אני לא רוצה לעשות שימוש בבקר בודד לכול ערוץ כמו שההוא באתר הגרמני עשה (150 יורו זה יותר מידי )

יש עוד מיקרו בקרים שמסוגלים לעשות את כול הפעולות האלה ?

אי אפשר למצוא בקר יעודי לתפעול לדים ? ולגרום לו לעבוד עם המחשב ? (לדוגמה הבקרים של מסכי LED-המסכים בנויים ממלא לדים )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ...

אבל צריך לגרום לזה לעבוד עם האנדרואינו והלדים ...

במידה ואני יקנה את האנדרואינו אני יוכל לעשות איתו PWM תוכנתי ובכך לקבל עוד ערוצים ? או שאני יצטרך לבנות את התוכנה מחדש וכול מיני דברים כאלה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...