בעיה: מהירות איטית בהעברת קבצים (רשת קוית - גיגה) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה: מהירות איטית בהעברת קבצים (רשת קוית - גיגה)

UncleRico

Recommended Posts

אני לא מצליח להגיע לקצב גבוה יותר מ9 מגה בייט לשנייה.

ניסיתי בFTP ובהעברת קצבים של ULTRA VNC.

בדיקה בIPREF הצליחה להגיע למהירות של: 92 - 212 Mbits/s (תלוי בפרמטרים)

אשמח לדעת מה אפשר לעשות על מנת להגיע לתוצאה טובה יותר

כמו כן, אלו פרמטרים להכניס בIPREF בצד השרת ובצד הקליינט? (לא כל כך הבנתי מה הפרמטרים המומלצים לבדיקת גיגה קוית)

המצב אצלי הוא כך:

בזק --> ראוטר סימנס(אורנג) --> סוויץ אדימקס (גיגה, 8 פורטים) --> שני מחשבים

ראוטר מחובר מיציאה LAN 1 לעבר כניסת LAN1 בסוויץ

כבלים CAT 7 של טלדור

שני המחשבים מראים חיבור של 1Gbps

בתוך הנתב של אורנג כתוב ששניהם מחוברים ב100 מגה ביט (כנראה שזה בסדר כי זה מתכוון לחיבור לאינטרנט, נכון?)

הבנתי שאני צריך להגדיר JUMBO FRAME, האם זה חובה? אם כן, היכן להגדיר זאת?

אשמח לעזרה...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

יעזור לתעבורה בתוך הרשת. אם אתה רוצה להעביר את 20 הג'יגות של הסרט שהורדת ממחשב אחד לאחר ברשת מקומית, מה זה משנה מה מהירות הראוטר שמחבר אותך לאינטרנט?

Jumbo frames אינם חובה, לא תמיד משפרים את הביצועים ולא תמיד נתמכים בסוויצ'ים זולים. מה שיכול להגביל אותך זה ה- receive window, נסה להכפיל אותו ב- iperf. לא מספיק טוב? תכפיל שוב. אני מציע שתתחיל ישר עם 1MB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

menymu, אתה טועה ומטעה.

במידה ואני מעביר מידע בין שני מחשבים המחוברים לסוויץ, התעבורה לא עוברת דרך הראוטר. הראוטר רק מעניק לסוויץ טבלת כתובות על מנת שהסוויץ ידע איך להעביר מידע בין כל הקוים המחוברים אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שבצעת את הבדיקות כאשר המחשבים מנותקים מהאינטרנט...

אם כך, לפי התוצאות שלך החיבור שלך הוא ב-100Mbps ואינו ממש איכותי. בשרת אין צורך בפרמטרים.

או שה-SWITCH שלך פגום, או שהכבלים לא איכותיים, או שהגדרות המהירות בכרטיסי הרשת אינן תקינות.

הייתי מתחיל בעדכון ה-DRIVER-ים של כרטיסי הרשת ואח"כ מחליף כבלים. על מנת לבדוק אם ה-SWITCH תקין - תוציא אותו מהמשוואה -- תחבר את המחשבים ישירות לנתב ותראה איזה תוצאות אתה מקבל מולו.

אתה צריך לקבל תוצאות של לפחות 88 עד 90Mbps.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

רגע, הוא כתב שהצליח להגיע ל- 212Mbps, אז לא יתכן שהוא מחובר רק ב- 100Mbps.

הסוויטץ לא יעזור, זה עובר דרך הראוטר התעבורה...

אם אתה אומר שלא, אז למה הראוטר בו נעשה ביתית רק עם מתאם...

אני אומר שלא ואתה בהחלט יכול לבנות ביתית רק עם סוויץ'. אז למה צריך את הראוטר? כדי לחבר את הרשת הביתית הזו לרשת אחרת, למשל לאינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון:

העברת הקבצים כרגע יותר טובה. FILEZILLA נותן לי מהירות גבוהה יותר (30 מגה בייט). מצאתי גם פתרון לתוכנה שבה השתמשתי קודם (TOTAL COMMANDER) היה צריך לעדכן קובץ INI בנוגע לגודל הפקט שנשלח.

לגבי הIPERF, התוצאה הכי טובה שהתקבלה עד כה, היא 420MBIT, ואת האמת, קצת נגמרה לי הסבלנות עם ה-IPERF, התוצאה הזו התקבלה כאשר ניסיתי עם 8KB (ברירת המחדל) , וללא JUMBO FRAME, יותר טוב מאשר ה400 שהתקבל עם JUMBO FRAME ועם חלון של עד 2MB...

אני אצטרך כנראה להמתין שיהיו לי שני מחשבים רציניים, בעלי כונן כדי לבדוק את הרשת שלי.

מהי התוכנה/פרוטוקול שידועים כמעבירי הקבצים בצורה המהירה ביותר?

CHEIF, לא יודע אלו כבלים יותר איכותיים הייתי יכול להשיג, כך שהדבר האחרון שאני אבדוק, זה את הכבלים... (מה גם, שאין לי אפשרות להחליף אותם, כך שאני באמת מקווה שהם לא הבעייה...)

מה אני צריך לוודא מבחינת הגדרות כרטיסי הרשת?

(דרייברים עודכנו)

התוצאה של שני המחשבים כאשר הגישור התבצע ישירות לראוטר ולא לסוויץ: 93Mbps. (מצורפת תמונה)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית iperf עם receive window גדול ובלי jumbo frames?

בעיקרון כל מה שהוא לא CIFS עובד די מהר - HTTP, FTP, NFS. אלא מה, לכולם יש חסרונות:

HTTP לא מאפשר העלאה נוחה, רק הורדה, ולא מאפשר עבודה על מערכת הקבצים המרוחקת (אפשרי עם סקריפטי צד שרת).

FTP מאפשר העלאה והורדה נוחות, עבודה מוגבלת עם מערכת הקבצים המרוחקת (מחיקה, שינוי שם).

NFS מאפשר עבודה עם המחשב המרוחק כאילו היה דיסק מקומי. אלא מה, אין שם שום אפשרויות של אבטחה ואימות (צריך לעשות את זה בפיירוול על השרת). בנוסף, לא ידוע לי על יישום ל- . מצד שני לא חיפשתי.

אם אתה מריץ , וסביר שזה מה שיש לך, CIFS הוא עדיין הפתרון הכי נוח. יש לו overhead די גדול, אבל הוא עובד "מהקופסה" ללא בעיות בד"כ. אני, למשל, מקשר שלושה מחשבים שמריצים לינוקס עם שניים שמריצים רק עם CIFS. בקבצים גדולים אני מגיע לקצבי העברה של כמעט 100MB/s בין Win7 לסמבה, שזה די קרוב למקסימום התאורטי של הרשת.

כתבת שיש לך כבלי Cat 7, נכון? אין לך מה לשפר כאן. Cat 6 מעביר ג'יגה בלי שום בעיה, גם Cat 5E יכול להצליח, לפחות במרחקים קצרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות :)

עדכונים:

הכנתי כבל גיגה מוצלב עבור חיבור שני המחשבים (מרחק של 15-20 מ') מהכבל אשר משמש אותי למגשרים:

http://www.teldor.com/catalogue.php?actions=show&id=3045&fullmode=1

התוצאות לא הראו שינוי משמעותי, בין מה שהשגתי בחיבור ישיר, לבין מה שהשגתי בחיבור דרך הסוויץ.

מה שכן משנה את התוצאות, אלו הם הפרמטרים, שמבחינה הגיונית, קצת קשה לי להסביר.

מה שנתן לי את השיפור הגדול ביותר הם הפרמטרים שהכנסתי בתמונה הרביעית (גודל בלוק של 32KB, ניסיתי כמה גדלים, זה היה הכי טוב)

כל המסכים להלן, תוצאה של חיבור כבל מוצלב:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...