המלצה| מעבד, לוח אם, זכרונות בעיקר לעריכות בתקציב של 1500 שקל - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה| מעבד, לוח אם, זכרונות בעיקר לעריכות בתקציב של 1500 שקל

ShuBy

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מעוניין לשדרג את המערכת הנוכחית ולקנות מעבד, וזכרונות ,

התקציב עומד על כ- 1500 שקל,

יש לי כבר כיוון לגבי המעבד : חשבתי על i5 2500 ,בנוסף רציתי לדעת מה ההבדל מ- 2500k.

אך אם יש משהו יותר טוב אני אשמח להצעות.

המחשב נועד בעיקר לעריכות ולתכונות כמו : AE , Edius

ככה שמהירות חשובה.

תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום ShuBy וברוך הבא לפורום,

1. ערוך בבקשה את כותרת הדיון לכותרת עניינית על-פי חוקי הפורום.

כדי להפוך את הכותרת לעניינית הוסף לה את השימושים במערכת, את הפלטפורמה שבחרת (או את שם המעבד) ואת התקציב.

2. הסיומת K במעבדים של פלטפורמת מציינת שלמעבד מכפלה פתוחה. בפלטפורמה הזאת ניתן לבצע OC משמעותי רק כשיש לך מעבד עם מכפלה פתוחה ולוח המבוסס על ערכת שבבים מתאימה (P67 או Z68).

2. הבדל נוסף הוא שלמעבדים עם סיומת K יש גרפית מובנית מסוג HD3000 לעומת HD2000. לא הבדל גדול, אבל אם יש כוונה לעבוד עם יישומי תלת-ממד יש לה יתרון קטן.

3. מהן הדרישות שלך מלוח האם (כמות וסוג חיבורים)? האם מתוכנן OC?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על קבלת הפנים,

אם כך אני כנראה אלך על ה - i5 2500 , אלא אם כן יש הצעה טובה יותר.

בנוגע ללוח אם - OC אני לא מתכוון לעשות , חיבורים וכו... למעשה אין לי מושג , כנראה שרגיל.

עיקר התפקיד של המחשב זה עריכות וידיאו וכול מה שכלול בתוך זה כך שאני רוצה שהוא יתפקד מהר זה הכי חשוב מבחינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא לדעתי כדאי לך לשקול אפשרות ל-OC, אם כי זה כנראה יגרום לך לחריגה מהתקציב. מאוד קל לבצע OC לפלטפורמה הזאת, ככל הנראה תוכל להביא את המעבד לתדר של 4.5Ghz ללא בעיה מיוחדת. מכיוון שאני מניח שחלק מהפעולות שאתה עושה במערכת הן קידוד או רינדור, ייתכן של-OC שכזה תהיה תמורה נאה בדמות קיצור מסוים של זמני הפעולה האלה. החסרון, כאמור, הוא שהלוחות שיאפשרו לך OC הם בדרך כלל יקרים קצת יותר.

אם אתה לא מתכנן OC, אז מומלץ לקנות לוח H67 כגון H67M-GE של או BLKDH67BL של .

אם אתה מעוניין להשאיר את האפשרות ל-OC פתוחה אז ציין בבקשה עד כמה אתה יכול למתוח את מסגרת התקציב, אם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם השיפור הוא עד כדי כך, וביצוע ה-OC פשוט לפי דבריך

כנראה שאני כן אשקול לקנות מערכת מתאימה ל-OC.

אני אחזור אליך עוד היום עם מחיר חדש, רק תגיד לי בערך כמה זה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי בדרגת ה-OC שאתה מחפש. אם אתה מחפש OC עד לאזור ה-4Ghz אפשר למצוא לוחות שאולי אפילו יכנסו לאזור התקציב שלך (כנראה עם חריגונת קטנה ותלוי אם אתה מוכן לוותר על חיבור USB 3.0). לוחות שיאפשרו לך OC בינוני, לאזור ה-4.4-4.6Ghz עולים 650-750 ש"ח, לדוגמה Z68 Pro3-M וחלק מהלוחות של GB (שקצת פחות מומלצים עקב מערכת חשמל מעט פחות טובה, אבל הם בהחלט אפשרות). לוחות ל-OC מרבי במגבלות קירור אוויר עולים לרוב יותר.

קח גם בחשבון שאם מתוכנן OC בינוני-גבוה תצטרך גוף קירור מתאים, בדרך כלל עולה באזור ה-120-200 ש"ח (אלא אם כן יש לך כבר גוף קירור שכזה לתושבת 775 ואז תוכל להשתמש בו בלוחות של לתושבת 1155).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חריגה של 100 ש"ח לא ממש תאפשר להכניס מערכת ל-OC רציני, אז אולי שווה לוותר על הרעיון ולקנות לוח H67 שיכיל חיבורי USB 3.0.

בכל מקרה, מערכת ל-OC נמוך עד נמוך+ תהיה:

Core i5-2500K

Gigabyte GA-Z68MA-D2H או Z68 Pro3-M

כל זכרון DDR3 בתדר 1333/1600 שעובד במתח של 1.5V (המבחר משתנה בהתאם לחנות שממנה תקנה, קנה את הזול ביותר מהקטגוריה הזאת).

מערכת כזאת פחות או יותר נכנסת בתקציב שלך כולל החריגה (חורגת למעשה גם ממנו קצת), אבל זאת הכי בסיסית אם רוצים OC.

אם אתה מסתפק ב-OC סמלי של 400Mhz אז תוכל להחליף את המעבד ל- i5-2400 ולהשאר עם הלוחות האלה.

בכל מקרה אחר, אם התקציב ממש מגביל לדוגמה, ותר על האפשרות ל-OC וקנה i5-2400/2500 (לפעמים ה-2400 משתלם יותר) ואת אחד הלוחות H67 שציינתי באחת ההודעות הקודמות שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...