יש הבדל מורגש בין Q9450 לQ9550? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש הבדל מורגש בין Q9450 לQ9550?

VegansXe

Recommended Posts

יש הבדל מורגש בין Q9450 לQ9550 לפי דעתכם? חיפשתי Q9650 אך לא מצאתי

לQ9450 יש תדר של 2.66 לעומת 2.83 בQ9550.

ראיתי שאפשר לקבל Q9450 בסביבות 450 ש"ח יד שנייה. שווה/לא שווה לפי דעתכם?

היום יש לי E5200 Dual core/3GB/G31 Gigabyte/9500 1GB אך אני חושב שהגיע העת לשדרג.

מה אני עושה עם המחשב? גלישה+הורדות+סרטי HD לא הרבה מעבר לזה. אני מניח שהמחשב ירוץ יותר מהיר עם מעבד QUAD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדל מורגש בין שני המעבדים הללו.

450 זה בקושי שווה אבל לא סוף העולם.

כמובן שמעבדים חדשים הם יותר טובים אבל זה יצריך החלפה של לוח וזכרונות אז אין טעם לדון בזה בכלל.

כמו שאמרו מעלי, עם השימושים שלך אין באמת צורך בהחלפת המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיזו בחינה בקושי שווה?

עוד RAM? אני לא מגיע בכלל קרוב לניצול של 3GB.

למה אין צורך בהחלפת מעבד? הדברים לא יזוזו יותר מהר עם מעבד מרובע ליבות? (כמובן שאני אמכור את הE5200 לאחר-מכן)

איזה חדשים הם יותר טובים? (כמובן מרובעי ליבה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אילו דברים אמורים לזוז מהר יותר?

מעבדים חדשים יותר הכוונה לדור ה- של . כל סדרת ה-I5 2XXX הם מרובעי .

תבדוק האם צריכת הזיכרון קרובה ל-3GB כאשר אתה עם כמה הורדות ומספר טאבים גדול בדפדפן. אני תמיד מגיע לגבול כאשר אני עם 4GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אין צורך בהחלפת מעבד? הדברים לא יזוזו יותר מהר עם מעבד מרובע ליבות? (כמובן שאני אמכור את הE5200 לאחר-מכן)

אל תטעה לחשוב שמעבד בעל מספר ליבות גדול יותר = מעבד חזק יותר.

העניין מורכב הרבה יותר, ובעקרון יכולתה של התוכנה לנהל ריבוי תהליכים ונימים היא זאת שקובעת איזו חומרה אתה צריך.

מכיוון שכיום מערכות ההפעלה מתקדמות לעבר תמיכה הולכת וגדלה בריבוי ליבות, אך עדיין לא לגמרי שם, ולאור כל שהתוכנות שאני מניח שבהן אתה משתמש לאור תיאור השימושים שלך גם כך לא ממש יפיקו משהו מריבוי ליבות, אין לך צורך לשדרג למעבד מרובע ליבות מאותו דור כי זה פשוט לא ייתן לכך כלום בפועל.

השימושים שלך מושפעים בעיקר ממספר הפעולות שהמעבד יכול להוציא לפועל בכל יחידת זמן, לכן העלאת תדר המעבד שלך (שהוא אגב אוברקלוקר לא רע בכלל) תתן לך כלל הנראה את מה שאתה מחפש להשיג. יעזור גם אם תתאר את האיטיות או את הבעיות שבהן אתה נתקל ושבגללן אתה חושב על החלפת מעבד.

אם לדוגמה אתה מחפש "תוגבתיות" מהירה יותר של המערכת אז אולי כדאי לך לבחון אפשרות של מעבר ל-. זהו רכיב לא משתלם במיוחד נכון להיום, בטח לא עבור כולם, אבל אם אתה מאוד רגיש לכל נושא זמני הגישה ייתכן שעבורך ההשקעה דווקא תצדיק את עצמה בסופו של דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבור מחירים דומים מקבלים ביצועים דומים בAMD ובאינטל. מתמחרת את המוצרים שלה בהתאם לאלה של אינטל.

אם אתה קונה מעבד עם כרטיס מסך מובנה (למעבדים החדשים יש כרטיסי מסך משולבים בפנים) אז של יותר מהירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

About:blank, אם זה ככה, אז למה שרוב המשתמשים פשוט ייקחו E5200?

אנחנו הולכים לכיוון של מעבדי מרובעי ואף יותר מכך.

איזה מעבדי מרובעי יש בAMD היום?

Nihility: יש לי כרגע 9500GT 1GB. זה לא יותר חזק מכל כרטיס מסך מובנה היום?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אל תבלבל בין מירוץ החימוש למספר הליבות הגדול ביותר ובין המשתנים שמהם מושפעת העבודה השוטפת של המשתמש בפועל. אתה יכול לפקפק בדבריי כמה שתרצה, אבל יותר ליבות לא אומר בהכרח שהמעבד "חזק" יותר לשימוש מסוים, או בכלל.

זה שאכן יש מגמה לכיוון מעבר הולך וגדל בתמיכה בריבוי ליבות לא אומר שכל אחד ובכל שימוש יכול לנצל את זה באותה מידה או שהוא אפילו זקוק לזה.

השימושים שציינת ממש לא דורשים ריבוי ליבות ומושפעים הרבה יותר מה-IPC ומזמני הגישה של מערכת האחסון.

העובדה שחלק גדול מאוכלוסית הצרכנים לא מבין את זה ומלכתחילה יש לו נטיה לקנות מערכות לא מאוזנות עם (ורכיבים נוספים) המוגזמים לגמרי לצרכים שלו לא אומר שהגישה הזאת נכונה.

כשעומדים בפני קניית מערכת חדשה גם אני נוטה להמליץ על קניית מערכת עם מעבד משולש ליבות ומעלה, אך זה בעיקר עבור מערכת משחקים או שימושים שהם קצת יותר תובעניים משלך ושיש סיכוי שייהנו בעתיד מריבוי ליבות, גם אם אולי עכשיו הם פחות. אבל לשימושים שלך ולאור המעבד הקיים שלך (שאני שוב מזכיר, הוא אוברקלוקר טוב) אני לא רואה שום סיבה לשדרג פלטפורמה בנקודת הזמן הנוכחית.

כמו כן, לשימושים שתארת אתה ממש לא צריך כרטיס גרפי ייעודי (נחוץ כיום בעיקר למשחקים ברזולוציה ובהגדרות גבוהות) ולעוד מספר פעולות שאינן נכללות עם שימושיך), אז כך שגם אם תשדרג פלטפורמה אז הליבות הגרפיות שבמעבדי SB (של Intel) ו-FM1 (של AMD) הן יותר ממספיקות עבורך.

ועדיין לא תארת את האיטיות או את הסיבה שבגללה אתה חושב שהפלטפורמה הנוכחית שלך לא מספיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית - חס וחלילה שאני מפקפק בך ;D

הייתי שמח לשחק פה ושם על הDell 2311H שלי ברזולצוייה מקסימלית של 1920X1080, אך זה לא תפקיד המערכת. אין לי זמן למשחקים אם כי היה נחמד פה ושם. אבל לא שווה להשקיע אלפי שקלים על משחק שיוצא פעם בשנה.

שאלתי לגבי ההבדל בין מהסדרת הנוכחית של I3 לעומת I5, אבל בדקתי ועניתי לעצמי. בI5 ישנם כ4 ליבות אמיתיות לעומת 2+2 מדומות בI3.

לגבי הכרטיס הגרפי: איך אפשר לדעת מה יותר חזק, הכרטיס הגרפי המובנה ע"ג המעבד של הI5 או 9500GT?

מה לגבי זה לQ9450 יש 12MB קאש (מדרגה שנייה L2), לעומת 2MB בלבד (מדרגה שנייה L2) במעבד הנוכחי שלי? אני לא יודע עד כמה O.C יישפר את הביצועים במעבד הנוכחי שלי, מה שבטוח שאני אצטרך גוף חדש :xyxthumbs:

האיטיות שאני מדבר עלייה: 1.סרטי בלוריי מלאים בקושי זזים. אי אפשר לראות את הסרט ככה.

2. סרטי 1080P מתנגנים כראוי רק אם במנהל המשימות אני משנה את העדיפות התהליך ל"גבוהה" (משפיע על הקצבת משאבים במעבד!)

3. עבדתי עם כמה מערכות מבוססות I5 2400/2500 וכמה מערכות מבוססות QUAD ואני מרגיש הבדל. אבל ההשוואה לא אמיתית כי לא מדובר על אותה , תוכנות מותקנות וכדומה ולכן לא אתייחס אלייה ברצינות. אולי זה שיקול כלכלי שיש לבצע, כי אם Q9450 עולה סה"כ 450 ש"ח וזה עוד לפני שאני מוכר את הE5200 (בטח נקבל עליו 170 ש"ח?) אז ייתכן שזה עדיין משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה הזה אתה יכול לבצע המהרה כמו שהצענו, או להשתמש בהאצת חומרה.

אני לא בטוח אם ה-9500 תומך בכך, שווה לשאול. אם לא, כרטיס מסך כזה יעשה את העבודה וישחרר את המעבד:

http://www.pccenter.co.il/Product.asp?productid=12614

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית - חס וחלילה שאני מפקפק בך ;D

הייתי שמח לשחק פה ושם על הDell 2311H שלי ברזולצוייה מקסימלית של 1920X1080, אך זה לא תפקיד המערכת. אין לי זמן למשחקים אם כי היה נחמד פה ושם. אבל לא שווה להשקיע אלפי שקלים על משחק שיוצא פעם בשנה.

שאלתי לגבי ההבדל בין מהסדרת הנוכחית של I3 לעומת I5, אבל בדקתי ועניתי לעצמי. בI5 ישנם כ4 ליבות אמיתיות לעומת 2+2 מדומות בI3.

לגבי הכרטיס הגרפי: איך אפשר לדעת מה יותר חזק, הכרטיס הגרפי המובנה ע"ג המעבד של הI5 או 9500GT?

מה לגבי זה לQ9450 יש 12MB קאש (מדרגה שנייה L2), לעומת 2MB בלבד (מדרגה שנייה L2) במעבד הנוכחי שלי? אני לא יודע עד כמה O.C יישפר את הביצועים במעבד הנוכחי שלי, מה שבטוח שאני אצטרך גוף חדש :xyxthumbs:

האיטיות שאני מדבר עלייה: 1.סרטי בלוריי מלאים בקושי זזים. אי אפשר לראות את הסרט ככה.

2. סרטי 1080P מתנגנים כראוי רק אם במנהל המשימות אני משנה את העדיפות התהליך ל"גבוהה" (משפיע על הקצבת משאבים במעבד!)

3. עבדתי עם כמה מערכות מבוססות I5 2400/2500 וכמה מערכות מבוססות QUAD ואני מרגיש הבדל. אבל ההשוואה לא אמיתית כי לא מדובר על אותה , תוכנות מותקנות וכדומה ולכן לא אתייחס אלייה ברצינות. אולי זה שיקול כלכלי שיש לבצע, כי אם Q9450 עולה סה"כ 450 ש"ח וזה עוד לפני שאני מוכר את הE5200 (בטח נקבל עליו 170 ש"ח?) אז ייתכן שזה עדיין משתלם.

המעבד הנוכחי שלך מעולה לOC אפשר להגיע איתו ל3.2 יציב כסלע בלי שום מיוחד!!!!

אני מבטיח לך שתרגיש שינוי משמעותי.

תנסה מה יש לך להפסיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...