מערכת הרפואה הציבורית - רופאים, מומחים ומתמחים - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת הרפואה הציבורית - רופאים, מומחים ומתמחים

Judas Iscariot

Recommended Posts

לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד? זה הרבה או מעט?

כסכום כסף שמושווה לשכר הממוצע במשק, זה גבוה.

כשמסתכלים על כמה שעות אותו מתמחה עבד בחודש המדובר כדי להגיע לסכום הזה (320 שעות), זה פתאום נראה נמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 126
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא בדיוק.. לפי התלוש שהוצג, השכר השעתי הממוצע (ברוטו/שעות) הוא בערך 59 ש"ח לשעה במקרה הטוב ביותר. במקרה הגרוע ביותר (לפי חישוב שעות שונה שפורסם בתגובות) מדובר על 344 שעות ואז השכר השעתי הוא בערך 55 ש"ח (אני מעגל כלפי מעלה).

לפי אותו חישוב, השכר השעתי הממוצע שלי נע בין 60 ל-70 ש"ח לשעה, שזה גם שכר נמוך יחסית ונובע מהעובדה שאני סטודנט.

מיותר לציין שמהנדסים (או סתם חבר'ה איכותיים עם נסיון רלוונטי מהצבא) אכן מגיעים לסכומים האלו בכמאה חמישים שעות פחות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובד הייטק יכולים לפטר מחר ב-SMS והוא ימצא את עצמו מובטל הייטק בן 40 שרוף. לרופא במגזר הציבורי מובטחת פרנסה עד גיל 67. במגזר הציבורי מקבלים המון המון המון הטבות שוות כסף שלא מקבלים במגזר פרטי. אני לא יודע לגבי רופאים, אבל יש משרדי ממשלה שיש להם גן ילדים במקום העבודה. חסכון של 3000 - 4000 שקל בחודש כמו כלום. אפשרות לצבור ימי מחלה בלי הגבלה. יותר ימי מחלה וחופשה בשנה. פדיון ימי מחלה במקרה של פרישה/פיטורים. וזה רק על קצה המזלג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי אני משווה? למנקה? תבדוק כמה מרוויח רואה חשבון מתחיל, עורך דין מתחיל, כלכלן מתחיל ועוד. אל תביא לי מקרי קיצון. אני מדבר על הממוצע.

תסתכל על טבלאות שכר:

http://www.alljobs.co.il/salarysurvey.aspx

לא חוכמה לקחת ענף שמרוויח את המשכורות הטובות במגזר הפרטי ולעשות השוואה לרופאים. תעשה השוואה בין הרופאים לשאר המשק. אם תיקח מתמחה שלא עושה תורנות אחת בחודש הוא ירוויח 9,000-10,000 בחודש + הטבות של מגזר ציבורי. מדובר במשכורת יפה. עכשיו בטח תגיד רופא למד 7 שנים בלה בלה בלה. אז מה. ביולוג למד תואר ראשון -> תואר שני -> תואר שלישי ומרוויח 6,000 בחודש. אז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רואה חשבון לומד 4 שנים (שברביעית בד"כ כבר עושים סטאז' במקביל)

אחרי 4 שנות עבודה (סה"כ 7 שנים כולל הלימודים) הממוצע עובר את המשכורת של המתמחים

ובהרבה מקרים מקבל את ההטבות שדיברתי עליהן מקודם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתפקיד חשב כן, אתה צודק. במשרדים של רואי חשבון בדרך כלל לא מרוויחים מי יודע מה ולא תמיד מושכים אותם לחברה ציבורית. בחברה שאני עובד מגיעים רואי חשבון לעשות ביקורת. רובם 30+. סמנכ"ל כספים שלנו עבד במשרד רואי חשבון עד גיל 45+.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...