מערכת הרפואה הציבורית - רופאים, מומחים ומתמחים - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת הרפואה הציבורית - רופאים, מומחים ומתמחים

Judas Iscariot

Recommended Posts

• תגובות 126
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

האמת שאני כן תומך בחלק מהדברים שהמתמחים מציגים.

אבל אם יש דבר שמרגיז אותי בכל הסיפור, זה הצגת הדברים על ידם כ"אנחנו מנסים להציל את מערכת הרפואה של ישראל". המתמחים זועמים על תנאי ההעסקה שלהם? לגיטימי. בהצלחה. המתמחים חושבים שהם צריכים לקבל שכר גבוה יותר? לגיטימי. בהצלחה. אבל שלא ינסו להציג את זה כאילו הם מנהלים פה מאבק למען עם . הם מנהלים פה מאבק בשביל עצמם ועצמם בלבד. לא טוב לכם? סבבה. תתפטרו. תעברו מקצוע. תעברו למדינה אחרת. עובדה שהרוב לא עושה את זה - ויש סיבות. טבע האדם הוא לדאוג לעצמו. עד היום הרוב נשארו בארץ.

המערכת תסתדר גם בלעדיהם, יש מספיק שיטות שונות. אנשים לא ילכו ללמוד יותר? נו באמת. אני בכיף הייתי הולך ללמוד אם הייתי יכול. הרבה אחרים גם כן. כן, גם אחרי שאני יודע מה המצב שם.

עוד דבר שמרגיז אותי זה הקטע של "למדנו 7 שנים לימודים קשים". מי החליט שלימודי זה לימודים קשים יותר מאחרים? הם לא. כמו שגם ציינו פה - למדת 7 שנים וקיבלת תואר דוקטור בשכר לימוד זעום יחסית לעולם. ומה עם מי שסיים דוקטורט בביולוגיה? פיזיקה? ספרות? הוא לא למד קשה והרבה? ההפך, הוא למד הרבה יותר מרופא. הוא עדיין הולך ומתמודד עם תנאי השוק. הרופאים הם לא מעל תנאי השוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההצלה של הרפואה היא כי אם כולם אכן יתפטרו כמו שציינתי או אפילו אנשים יפסיקו ללכת ללמוד אז לא תיהיה ולכן הם מנסים להציל אותה.

אתה צודק שגם פיסיקאי וביולוג שלמדו 7 שנים עברו 7 שנים קשות (בעיני הרבה יותר קשות) אבל ההבדל הוא שמדינה בלי פיסיקאים וביולוגים היא אולי מדינה בעייתית שלא מושקעת בפיתוחים מדעיים אבל מדינה ללא רופאים היא מדינה ללא ולכן להלחם על תנאי הרופאים כדי שימשיכו להיות רופאים וגם כאלה איכותיים שנבחרו עקב תחרות משמע להלחם על הרפואה בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתי החולים זה ביזיון

לפני כמה שנים אושפזתי, עקב פריקת כתף- אישפוז להשגחה

אני וההורים שלי לא רצו שאני אתאשפז- כי כבר הרגשתי טוב וזה נראה מיותר

היו לי 2 אפשרויות- להתאשפז

או ללכת לבית

אני רציתי ללכת לבית- אבל אם אתה הולך לבית ואתה לא חש בטוח וצריך לחזור לבית החולים- אתה מתחיל רישום מחדש ועוד כל מיני שטויות ביורוקרטיות נחמדות.

אחרי זה מתלוננים למה יש מלא מיטות תפוסות ואין מקום במחלקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני כן תומך בחלק מהדברים שהמתמחים מציגים.

אבל אם יש דבר שמרגיז אותי בכל הסיפור, זה הצגת הדברים על ידם כ"אנחנו מנסים להציל את מערכת הרפואה של ישראל". המתמחים זועמים על תנאי ההעסקה שלהם? לגיטימי. בהצלחה. המתמחים חושבים שהם צריכים לקבל שכר גבוה יותר? לגיטימי. בהצלחה. אבל שלא ינסו להציג את זה כאילו הם מנהלים פה מאבק למען עם . הם מנהלים פה מאבק בשביל עצמם ועצמם בלבד. לא טוב לכם? סבבה. תתפטרו. תעברו מקצוע. תעברו למדינה אחרת. עובדה שהרוב לא עושה את זה - ויש סיבות. טבע האדם הוא לדאוג לעצמו. עד היום הרוב נשארו בארץ.השוק.

ההצלה של מערכת הרפואה הציבורית היא בגלל הבקשה לתוספת תקנים מיידית, יש חוסר קריטי בתקנים וכל שנה האוכלוסייה גודלת אבל התקנים לא משתנים בקצב הזה הרפואה הציבורית תקרוס גם אם לא יתנו למתמחים להתפטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה הם עושים בשבועות האחרונים? לא מנהלים משא ומתן? לא נפגשים עם נציגי האוצר? לא נפגשו עם הממונה על השכר?

כמו שאמרתי... לנציגים של המתמחים אין כל זכות חוקית לעשות את זה מאחר וחוקית הם לא מאוגדים מחוץ לההתאחדות הרפואית שלה כבר יש הסכם שאותו לא רוצים לפתוח.

זה שיש נציגות לא רשמית לא אומר שהיא מייצגת את כל המתמחים ועובדה שגם כאשר בפעם השניה סירבו להכיר בהתפטרות, רוב המתמחים חזרו לעבוד אבל לא כולם

אבל אם יש דבר שמרגיז אותי בכל הסיפור, זה הצגת הדברים על ידם כ"אנחנו מנסים להציל את מערכת הרפואה של ישראל". המתמחים זועמים על תנאי ההעסקה שלהם? לגיטימי. בהצלחה. המתמחים חושבים שהם צריכים לקבל שכר גבוה יותר? לגיטימי. בהצלחה. אבל שלא ינסו להציג את זה כאילו הם מנהלים פה מאבק למען עם . הם מנהלים פה מאבק בשביל עצמם ועצמם בלבד. לא טוב לכם? סבבה. תתפטרו. תעברו מקצוע. תעברו למדינה אחרת. עובדה שהרוב לא עושה את זה - ויש סיבות. טבע האדם הוא לדאוג לעצמו. עד היום הרוב נשארו בארץ.

המערכת הרפואית של קורסת, פשוט אין תקנים במערכת, לא וועדה אחת ולא שתיים קבעו את זה, הכניסו תקנים נוספים אבל לא איישו אותם.

המתמחים רוצים תנאים, השכר הוא החלק הזעום בסיפור הזה... הם רוצים פחות תורנויות פחות שעות אבל שכר נורמלי לשעה, כל אחד יכול לעבוד היום בשכר מינימום אבל מסביב לשעון ולהביא משכורת של 5 ספרות לבית.

בעולם אתה יכול לראות דוגמאות למערכות שמצליחות לאזן בין שכר טוב לתנאים טובים, לא חייבים לשחוק רופאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתי החולים זה ביזיון

לפני כמה שנים אושפזתי, עקב פריקת כתף- אישפוז להשגחה

אני וההורים שלי לא רצו שאני אתאשפז- כי כבר הרגשתי טוב וזה נראה מיותר

היו לי 2 אפשרויות- להתאשפז

או ללכת לבית

אני רציתי ללכת לבית- אבל אם אתה הולך לבית ואתה לא חש בטוח וצריך לחזור לבית החולים- אתה מתחיל רישום מחדש ועוד כל מיני שטויות ביורוקרטיות נחמדות.

אחרי זה מתלוננים למה יש מלא מיטות תפוסות ואין מקום במחלקות.

אם יש לך בעיה עם התהליך הזה תפנה למשרד הבריאות, הוא זה שקובע את התקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנו אותי אם אני טועה, אבל המתמחים לא "מתמרמרים" כרגע על מצב התקנים, אלא על ענייני שכר כאלה ואחרים.

ובנוגע לתקנים - שוב, מוזמנים לתקן אותי אם אני טועה - אבל עוד תקנים אומר עוד רופאים בכל בית חולים ומחלקה, וכיוצא מכך - פחות תורנויות וכוננויות לכל אחד - כלומר, ירידה די חדה בשכר - איך זה מתיישב אחד עם השני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכר שעתי נמוך * כמות משמרות גדולה = משכורת גבוהה יחסית

זה מצב בעייתי כי מרוב המשמרות הם שוחקים את עצמם... אם תסתכל במערכות הרפואה בארצות אחרות המתמחים אצלנו עובדים פי כמה וכמה יותר

המתמחים רוצים ששכר הבסיס שלהם יעלה, הנה כתבה לדוגמא עם שכר יחסי

http://doctorsonly.co.il/2011/04/8348/

המשכורת השעתית שלהם היא מגוחכת יחסית לסוג עבודה שלהם.

מצד שני הם גם אומרים שהם רוצים עוד תקנים לרופאים ומיטות כי כמות הכוח אדם נמוכה מהכמות הרצויה ולכן יש להם כמות משמרות גבוהה

המצב האידיאלי:

שכר שעתי סביר * כמות משמרות סבירה = משכורת נורמלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל האם הורדת התגמול(הדי משמעותי יש לציין) עבור כוננויות לא ייצור מצב בו מעט מאוד רופאים ירצו לעסוק בכלל בכוננויות?

לפי מיטב הבנתי, כל מבנה תלוש השכר הנוכחי נועד לשתי מטרות עיקריות:

א. לעודד כמה שיותר תורנויות עבור מתמחים, גם על מנת "למלא את השורות" וגם על מנת לצבור ניסיון(שיכול להפוך אותם אח"כ ל"מומחים")

ב. לשמור את ההפרשה לפנסיה כמה שיותר קטנה(כיוון שההפרשה לפנסיה היא נגזרת של שכר הבסיס ולא השכר הסופי)

Correct me if I'm wrong...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנו אותי אם אני טועה, אבל המתמחים לא "מתמרמרים" כרגע על מצב התקנים, אלא על ענייני שכר כאלה ואחרים.

ובנוגע לתקנים - שוב, מוזמנים לתקן אותי אם אני טועה - אבל עוד תקנים אומר עוד רופאים בכל בית חולים ומחלקה, וכיוצא מכך - פחות תורנויות וכוננויות לכל אחד - כלומר, ירידה די חדה בשכר - איך זה מתיישב אחד עם השני?

הטענה שלהם היא שההסכם שחתמה הסתדרות הרופאים עם האוצר אחרי שביתת הרופאים לא משפרת את המצב ורק מנציחה את העיוותים הקיימים.עם כמה תיקונים קוסמטיים, המתמחים בעצם לא מוכנים לקבל את ההסכם החדש כי הוא מצד אחד שיפור מאוד מינורי ומצד שני אוסר על הרופאים לשבות בתשע שנים הקרובות, זה אומר שאם יקבלו את ההסכם בתשע השנים הקרובות המצב רק ידרדר ייהפך להיות בלתי סביר.

סרטון שמציג את הבעיות שיש בהסכם החדש (לדעתי כתבתי כבר בהודעות קודמות בדיון הזה את כל מה שמופיע כאן, אבל בכל זאת):

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל האם הורדת התגמול(הדי משמעותי יש לציין) עבור כוננויות לא ייצור מצב בו מעט מאוד רופאים ירצו לעסוק בכלל בכוננויות?

לפי מיטב הבנתי, כל מבנה תלוש השכר הנוכחי נועד לשתי מטרות עיקריות:

א. לעודד כמה שיותר תורנויות עבור מתמחים, גם על מנת "למלא את השורות" וגם על מנת לצבור ניסיון(שיכול להפוך אותם אח"כ ל"מומחים")

ב. לשמור את ההפרשה לפנסיה כמה שיותר קטנה(כיוון שההפרשה לפנסיה היא נגזרת של שכר הבסיס ולא השכר הסופי)

Correct me if I'm wrong...?

כל מתמחה מחוייב לתת תורנויות... כל תורנות היא של יותר מ 24 שעות, אתה באמת חושב שבן אדם מסוגל ויכול לתת כמות גדולה של תורנויות שהוא עומד על הרגליים רוב הזמן וצריך להיות ערני? תזכור שרופא לא ערני גרוע יותר מזה שאין רופא, רשלנות רפואית לא נוצרת, היא נגרמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתמחים רוצים ששכר הבסיס שלהם יעלה, הנה כתבה לדוגמא עם שכר יחסי

http://doctorsonly.co.il/2011/04/8348/

המשכורת השעתית שלהם היא מגוחכת יחסית לסוג עבודה שלהם.

בלי שום קשר לדיון, הכתבה הזו מציגה נתונים שקריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

+1

מתדלק מרוויח 32 שקל לשעה?!?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

מתדלק מרוויח מינימום ולא אגורה מעבר. למתדלק נותנים לעשות 3-4 משמרות בשבוע ואם הוא מצליח לגרד את ה-3,000 ש"ח בחודש זה היה חודש טוב. מוכרנים בחנות בגדים 33 שקל לשעה?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: מוקד שירות לקוחות 34 שקל לשעה?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: אחראית קופה בסופרמרקט 37 שקל לשעה?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:שומר בסופרמרקט 35 שקל לשעה? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: מצטער, אני לא יכול להפסיק להתגלגל על הרצפה. :lol: :lol: :lol: :lol:

עוזרת בית בהחלט מסוגלת להרוויח 50 שקל לשעה, אבל רק באזורים אמידים יחסית ותראו לי עוזרת בית שמצליחה למצוא מספיק לקוחות כדי לעבוד 186 שעות בחודש.

מאמר הזוי ושקרי. אם זו דוגמא לנתונים של הרופאים אז אני יותר לא מאמין לשום מילה שיוצאת מהפה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי... אז אני אקח את עצמי בתור דוגמא, עושה עכשיו עבודה עם שכר של 50~60 לשעה... אני יותר טוב מרופא/מתמחה?

העבודה הקודמת שלי בתור מאבטח טיולים הייתה עם שכר יומי בכלל ולא מעט פעמים יחסית לשעות שעבדתי בפועל השכר שלי היה בשמיים

אז כתבה אחת היא "מצחיקה" לדעתכם, סבבה... זה לא משנה את העבודה שהשכר בסיס השעתי של רופאים ומתמחים הוא בדיחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...