הדיון הראשי וריכוז מידע בנושא מעבדי FX (מעבדי Bulldozer) של AMD - עמוד 16 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיון הראשי וריכוז מידע בנושא מעבדי FX (מעבדי Bulldozer) של AMD

NI4NI

Recommended Posts

הנקודה למחשבה שלי עם הזמן ועם התגובות רק הולכת וגדלה שבמקום שאני אקנה FX-8150 או FX-8120 בשביל המערכת השניה שלי שאני רוצה להרכיב , אז עדיף לי כבר כנראה לקנות ולבנות מערכת על i5-2500K , איך לא בא לי בכלל לטעות בבחירת מעבד עם פלטפורמה עבור המחשב שאני רוצה להרכיב ::) , אני ממש מתלבט לגבי בחירת המעבד :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 243
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אתה יכול להסתכל בביקורות באתרי מכירות למשל:

8150

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819103960

8120

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819103961

6100

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819103962

4100

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819103996

רוב הקונים אהבו את מה שהם קנו, אז סביר להניח שהפחד שלך מפני נפילה לא אמיתי ואתה "לא תיפול".

שיהיה רק ברור, הFX-8150 וה-FX-8120 חזקים מה-2500K לרוב השימושים (שימושים, לא בנצ'מרקים)

אפליקציות אמיתיות "מהחיים" מנצלות את כל המשאבים ולמתומנים יש יותר משאבים (גם לפנומים המשושים)

לגבי ה-4100. הוא מתחרה ישיר ל-i3-2XXX בחלק מהמקרים הוא עדיף עליו ובחלק לא. בשימושים על כל הליבות הוא חזק יותר. תוכל לראות זאת למשל כאן:

http://openbenchmarking.org/result/1110171-AR-BULLDOZER86

או כאן:

http://www.legitreviews.com/article/1766/1/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שהם אהבו את הקנייה כי מדובר בעדר פאנטים שרכשו את המעבד רק כדי לתמוך ב-. תשמע ניסיתי לשכנע את עצמי לרכוש 4100. באמת שכן. אבל ברגע שאני רואה מבחני ביצועים בהם פנום 955 מעבד משנת 2009 מציג ביצועים עדיפים על מעבד מסוף 2011 ועולה 50 שקל פחות ברוב החנויות אין ל-4100 זכות קיום. מישהו ב- פישל בענק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יודע מה הסיבה לקניית המוצרים ואם זה כן או לא לתמוך ב-.

הטיעון של מעבד חדש כנגד מעבד מ2009 לא מחזיק מים. אתה מוזמן להשוות ביצועים של Q9650/Q9770 עם i3-21XX ואני אומר לך שלמרבית האפליקציות שני המרובעים האלה מ-2008 עדיפים מהמעבד משנת 2011 (שלא לדבר על הi7-920 שגם הוא מ2008). ככה זה, מעבד תקציבי של היום לא תמיד עדיף ממעבד הדגל של לפני שנתיים שלוש.

ל-4100 יש יתרון גדול עבור חובבי ה-OC. אפשר להעלות אותו ב-1GHZ מ3.6 ל-4.6 על מתח סטוק. ראה בסקירה בהודעה קודמת שלי.

אגב כשאתה אומר:

- "עדר פנאטים"

- "אין לו זכות קיום"

- "מישהו ב- פישל בענק"

וכל זה במשפט אחד, אתה שופט אחרים ומתיימר לדעת יותר מאחרים מה הם צרכיהם. וכבר אמרו אנשים חכמים שהפוסל במומו פוסל.

ציטטה מהביקורת ההיא:

The FX-4100 did do well when it came to overclocking and it might be the easiest processor to overclock that we have used in the past ten years. We were able to get a 1GHz overclock out of the processor by just raising the multiplier in the BIOS [...] If it wasn't this overclockable, we wouldn't suggest it at all. Legit Bottom Line: The FX-4100 didn't top the charts when it comes to CPU performance, but the low price and solid overclocking results make it a decent chip for those looking for a budget system build.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

q9650 מרובע ליבות i3 כפול ליבה. פנום 955 מרובע ליבות ו-FX4100 מרובע ליבות... או משהו בסגנון. עדיין לא הצלחתי למצוא תשובה חד משמעית בנושא. חוץ מזה מה זה משנה אם פנום היה או לא היה מעבד דגל לפני שנתיים? 955 עולה פחות מ-FX-4100 נכון להיום. אם אני מרכיב מפרט היום אין סיבה לקחת FX-4100 על פני 955. עכשיו בטח תגיד FX-4100 חיית אוברקלוק. גם 955 פתוח ועושה אוברקלוק לא רע בכלל. או שהיו צריכים להפסיק לייצר 955 ובעצם לכפות על צרכנים לרכוש FX-4100 או היו צריכים לפתח יותר טובים בעלי יתרונות ברורים בהשוואה לדור הקודם. עצם העובדה שהמנכ"ל החדש שלח 1,400 עובדים לחתום אבטלה מוכיח סופית שבולדוזר פיאקסו שעלה לחברה מיליארדים ולא השיג דבר. בעצם היה עדיף כבר לשדרג את פנום 2 ל-32 ננומטר וליהנות מכל היתרונות ש-32 ננומטר מעניקים.

תקרא היטב את הסיכום: decent = סביר. כלומר אם אני בונה מערכת בתקציב נמוך מדובר במעבד סביר ביחס למחירו. הם לא כתבו מעבד מעולה ביחס למחירו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. FX4100 הוא הרבה יותר מעבד כפול ליבה עם 4 נימים מאשר מעבד מרובע ליבה. ה-Phenom IIx4 הוא מעבד מרובע ליבות "טבעי".

2. לידיעתך ארכיטקטורת K10 (מעבדי Athlon II/Phenom II) כבר לא מיוצרת. היא הוחלפה בפלטפורמת FM1 שהיא בדיוק מה שתארת (מעבד בארכיטקטורת K10 בתהליך ייצור של 32 ננומטר) בנוסף לליבה גרפית מובנית.

3. עם כל הכבוד למעבדי ארכיטקטורת K10, הם לא משתווים ביכולות ה-OC שלהם למעבדי ה-Bulldozer, לא קרוב אפילו.

4. מספר ליבות לא אומר שמדובר במעבד "חזק" יותר. יש היום מספיק משתמשים שעדיין נהנים מ-IPC הרבה יותר משלוש, ארבע או יותר ליבות. דווקא עבורם יכולת OC או IPC טוב יותר חשובים יותר מכמות ליבות.

5. הקביעה שלך לפיה מעבדי Bulldozer הם פיאסקו שלא השיג דבר לא יכולה להיות רחוקה יותר מהאמת. הסוגייה הזאת כבר נידונה בהרחבה בדיון הזה.

6. אם מבחינתך הפלטפורמה לא אטרקטיבית מספיק ולא מצדיקה קנייה לאור החלופות, זה בסדר גמור ולגיטימי. אבל המרחק בין זה ובין להתיימר לקבוע מה הניע אנשים לקנות את החומרה שקנו, ועוד להגדיל ולקבוע שכל מי שקנה את החומרה הזאת הוא לא פחות מפאנט, בנוסף לקביעה שמדובר פה בפיאסקו וש- באופן כללי היא כשלון, הוא גדול מאוד. כבר בתחילת הדיון (וגם במהלכו) ביקשתי להימנע מהצהרות לא מבוססות שכל מטרתן היא להכפיש יצרן או מוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא קבעתי. המנכ"ל החדש קבע כשהוא חתם על 1,400 מכתבי פיטורים.

מי אמר שזה קשור בכלל?

תהליכים בחברות כאלו לא מגיעים למיצוי תוך שבועיים, ואני לא מבין איך המעבד החדש קשור לפיטורים של 1400 עובדים.

על כמה מתוך הרווחים של מעבדי ה-FX אחראיים לדעתך?

מישהו יכול להסביר לי את ההבדל בין ה-4XXX למרובע ליבות אמיתי?

אני הייתי בטוח עד עכשיו (כיוון שלא התעמקתי בנושא) שה-4XXX הוא ארבע ליבות, ה-6XXX הוא 6 ליבות וה-8XXX הם 8 ליבות - כשכולם מבוססים על אותה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במעבד רגיל יש בכל ליבת עיבוד שתי תתי ליבות - אחת לחישובי נקודות צפות ואחת לחישובי מספרים .

בכל מודול של בולדוזר יש שתי יחידות של חישובי מספרים ויחידה אחת של חישוב נקודות צפות.

כל מודול של בולדוזר מזוהה כשתי ליבות במערכת ההפעלה בעוד שבכל מעבד אחר (שלא כולל את הHT של אינטל) שתי ליבות שוות לשתי יחידות חישוביות ושתי יחידות נקודה צפה.

במעבדים המתומנים של יש 8 יחידות חישוביות ו4 יחידות נקודה צפה (4 מודולים)

במעבדים המשושים יש 6 ו3 (3 מודולים)

במעבדים המרובעים יש 4ו2 (2 מודולים )

לעומת מתומן\משושה\מרובע אמיתי שיש לו אותו מספר IPC וFPU

בסופו של יום המתומנים של הם יותר קרובים למשושים

המשושים יותר קרובים למרובעים והמרובעים יותר קרובים למשולשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי את זה גם לפני ההשקה ואני אומר את זה גם עכשיו: התקווה האמיתית היא ה-FX-6X00. אני אומר את זה כי ברוב המקומות שבדקתי, הוא עולה בערך 850 שקל, ואחרי , מדובר במעבד מאוד מאוד חזק. אפשר לבסס עליהם מערכת משחקים ואוברקלוק מצויינת, שבזכות הפונקציונליות המטורפת של לוחות האם (גם הלא יקרים) אפילו תכיל יותר מכרטיס מסך אחד :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שצריך סופר בשביל הBD

ונניח שרוב מעבדי ה6100 עושים 4.5GHZ - עדיין מעבד SB (גם שהם לא K) יכולים להגיע ל3.7-3.8 בעזרת לוח P67 פשוט (רק עם משחק בטורבו) וככה מקבלים מעבד שחזק בגיימינג או שווה בגיימינג מהFX6100 באותו מחיר ובלי הצורך להשקיע בקירור.

slide-5.png

מעבד i5 2400 שעולה בערך כמו ה6100 יכול לקבל שיפור מ3.1 ל3.5 לכל הליבות ו3.7 לשתי ליבות (רוב המשחקים עדיין לא יודעים לנצל יותר משתי ליבוץ) וככה מתקבלים ביצועים כמעט כמו של הBD

המצב כרגע של במבחינת ביצועים לא נראה טוב.

נקווה שאלו רק חבלי לידה של הארכיטקטורה (כמו שה2900XT וה4870 מבוססים על אותה עם שדרוגים קלים) ושהpiledriver יהיו טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תבנה על זה:

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/20111004232129_AMD_s_Next_Generation_Piledriver_Micro_Architecture_Expected_to_Offer_10_Performance_Advantage.html

בנוגע ל-6100 הפער במחיר בין i-2500 ל-6100 לא מצדיק רכישת מעבד נחות משמעותית. FX-4100 המעבד היחיד שעוד איכשהו משתלם לרכישה וגם זה לא בטוח כשיש פנום 955 ב-50 שקל פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי את זה גם לפני ההשקה ואני אומר את זה גם עכשיו: התקווה האמיתית היא ה-FX-6X00. אני אומר את זה כי ברוב המקומות שבדקתי, הוא עולה בערך 850 שקל, ואחרי , מדובר במעבד מאוד מאוד חזק. אפשר לבסס עליהם מערכת משחקים ואוברקלוק מצויינת, שבזכות הפונקציונליות המטורפת של לוחות האם (גם הלא יקרים) אפילו תכיל יותר מכרטיס מסך אחד :)

כל מה שאמרת, נכון גם עבור פנום X6 שהוא עם ביצועים ולדעתי יש מקומות בהם הוא עדיף על ה6100 חוץ מאוברקלוק.

- לוחות +AM3 טובים גם ל-X6

- יש בהם עם מכפלה פתוחה ועם מתאים מגיעים ל4-4.2 גה"צ

- המחירים שלהם די "ברצפה" פנום 1090T משושה בעל כוח עיבוד חזק מה2500 ב800 ש"ח

פוטנציאל גדול יותר נמצא לדעתי בשני הקצוות. ה-4100 שהוא אוברקלוקר מדהים ובסה"כ הכללי חזק יותר (בכוח עיבוד כולל) מה-i3-21XX שבהם הוא מתחרה וה-81XX שהוא חיית מולטיטסקינג עם ביצועים דומים ל2600K ובמחיר שנמוך משל ה-2500K

(לגיימינג כולם טובים, זה הכרטיס שקובע)

lev - ה-6100 לא "נחות משמעותית" מה-2500. ה-2500 יותר חזק בסה"כ הכללי אבל ה-6100 מעבד מצויין לשימוש כללי ולגיימינג. הוא לא חלש יותר מלמשל i7-860 או i7-920 והייתי אומר שהוא שקול אליהם בביצועיו וסה"כ מעבד מצויין.

בכלל, הביטוי הזה "נחות משמעותית" נשמע לי יותר Wishful Thinking ולא מידע מוצק ומבוסס (אם יש לך מבחן מקיף ורציני שמשווה בין השניים, אשמח לראות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק.

אתמול יצא לי לקרוא המון על בולדוזר. אתה צודק לגבי הקצוות. 4100 אחלה מעבד תקציבי ו-8150 מעבד חזק מאוד בתוכנות/משחקים שיודעים לנצל מולטיטסקינג ואפילו עולה על 2600K. דווקא 6100 מרגיש מעבד מפוספס. המחיר צריך לרדת ל-750 ש"ח כדי להצדיק רכישה. בכל מקרה הפערים בין לאינטל נסגרו משמעותית. מה שמפחיד אותי היא צריכת החשמל של בולדוזר 8150. המעבד בעומס אחרי OC צורך המון חשמל. איזה ספק אני צריך? 700W? 800W?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...