מקלדות מכניות -- ריכוז מידע - עמוד 40 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדות מכניות -- ריכוז מידע

About:blank

Recommended Posts

גרף ההתנגדות של הלינארים הוא פשוט עקומה שעולה בהדרגה, ככל שאתה לוחץ יותר אתה נתקל ביותר התנגדות עד שאתה מגיע כמובן לסוף מהלך המנגנון.

בחומים ובכחולים ההתנגדות עולה עד שאתה מגיע לאותו משוב פיזי שנמצא בדרך כלל קצת מעל נקודת ההפעלה, לאחריו ההתנגדות באמת יורדת עד לנקודת ההפעלה וממנה (בשלב זה המנגנון זהה לזה של הלינארים) ההתנגדות שוב עולה עד לסוף מהלך המקש.

רק חשוב לזכור כאן שכל מהלך המנגנון הוא 4 מ"מ ונקודת ההפעלה של כולם היא באזור ה-2 מ"מ כך שצריך להכניס הכל לפרופורציה המתאימה ולהבין שאנחנו מדברים כאן התנגדות שעולה ויורדת על טווח של עשיריות המילימטר או מילימטר או שניים לכל היות.

אני חושב שקוראים ללינאריים לינארים פשוט בגלל המבנה שלהם - לכל אורך מהלכם המנגנון והתחושה זהים, אין את המשוב הפיזי.

במיוחד למי שמקליד bottoming out

אני די משוכנע ואף די בטוח שכולם לוחצים על המקש עד סוף מהלך הסוויץ'. גם העניין הזה שיש איזו מיומנות קסם שבה אנשים משתמשים במשוב הפיסי כדי ללחוץ את המקש בדיוק את נקודת ההפעלה וככה חוסכים לעצמם אנרגיה וזמן הוא מיתוס. בהקלדה מהירה (בין אם לכתיבת טקסט או משחקים), לא חושב שיש מישהו שלא לוחץ את המקש עד לסופו, רוב הזמן לפחות.

ולגבי מה שאמרת על מעייף את האצבעות או לא, אני לא חסיד גדול של הסיווגים האלה. זה בסופו של דבר עניין מאוד אישי. מי שמעדיף סווויץ' "קל" באמת עלול להרגיש פחות נוח עם סוויץ' שחור (רק שגם פה אני רוצה להזכיר שההבדלים הם עשרות גרמים - צריך תמיד לקחת את הכל בפרופורציה) "ולהתעייף" יחסית למה שהוא רגיל. לעומת זאת מי שמעדיף סוויץ' כבד ירגיש מאוד בנוח עם סוויץ' כזה והרבה פחות נוח עם סוויץ' קל. מי שאוהב את הלינארים עלול לא להרגיש בנוח עם כחול ולהפך, כך שהכל עניין של העדפה אישית ואי אפשר לדעתי לסווג ולקטלג את הסוויצ'ים מהבחינה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 886
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני די משוכנע ואף די בטוח שכולם לוחצים על המקש עד סוף מהלך הסוויץ'. גם העניין הזה שיש איזו מיומנות קסם שבה אנשים משתמשים במשוב הפיסי כדי ללחוץ את המקש בדיוק את נקודת ההפעלה וככה חוסכים לעצמם אנרגיה וזמן הוא מיתוס. בהקלדה מהירה (בין אם לכתיבת טקסט או משחקים), לא חושב שיש מישהו שלא לוחץ את המקש עד לסופו, רוב הזמן לפחות.

ולגבי מה שאמרת על מעייף את האצבעות או לא, אני לא חסיד גדול של הסיווגים האלה. זה בסופו של דבר עניין מאוד אישי. מי שמעדיף סווויץ' "קל" באמת עלול להרגיש פחות נוח עם סוויץ' שחור (רק שגם פה אני רוצה להזכיר שההבדלים הם עשרות גרמים - צריך תמיד לקחת את הכל בפרופורציה) "ולהתעייף" יחסית למה שהוא רגיל. לעומת זאת מי שמעדיף סוויץ' כבד ירגיש מאוד בנוח עם סוויץ' כזה והרבה פחות נוח עם סוויץ' קל. מי שאוהב את הלינארים עלול לא להרגיש בנוח עם כחול ולהפך, כך שהכל עניין של העדפה אישית ואי אפשר לדעתי לסווג ולקטלג את הסוויצ'ים מהבחינה הזאת.

חולק עליך.

אפשר ועוד איך ללחוץ על מקש לא עד הסוף.

במיוחד בDOUBLE TAP.

אני זוכר היטב את נקודת האמצע הקסומה.

כמובן שאפשר לעשות זאת גם ללא פידבק ישיר.

ואולי באמת אין צורך בחומים.

יכול להיות שאני יעדיף אדומים אחרי התנסות עם שניהם לאורך זמן, קשה לי לומר בוודאות.

למרות שההגיון אומר שפידבק בנקודת הלחיצה יאפשר לפתח תחושה טובה יותר של וודאות לחיצה.

ולגבי חוזק ההתנגדות, אני מניח שכשאתה משחק במשחק בו לוחצים על המקשים כמו פסיכי, לא קשה להבין איך התנגדות חזקה יותר מובילה למאמץ גדול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שמעדיף סווויץ' "קל" באמת עלול להרגיש פחות נוח עם סוויץ' שחור (רק שגם פה אני רוצה להזכיר שההבדלים הם עשרות גרמים - צריך תמיד לקחת את הכל בפרופורציה) "ולהתעייף" יחסית למה שהוא רגיל.

הקטע המעצבן בשחור הוא שבגלל שההתנגדות עולה לכל אורך הלחיצה ונק' ההפעלה לא מבואטת ע"י פידבק, נוצר מצב שאנשים שלוחצים על המקש עד סופו (רוב האנשים), ירגישו התנגדות מקסימלית שכן משמעותית לדעתי, בהקלדה מהירה ושוטפת.

ההתנגדות המקסימלית באדומים לעומת זאת, די נוחה ומזכירה מאוד את הכחולים לטעמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההקלדה בה מרגישה כמו מכאנית אך יותר נוחה לטעמי, המהלך של המקש ארוך יותר ממה שזכור לי, הצליל קליקי בדומה לחומים הייתי אומר..הלחיצה רכה ולא נדרש יותר מדי לחץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין.

ה-TOPRE זה גם משהו שהייתי רוצה לנסות. יש לה צליל ממכר.

זה נשמע כמו חומים אך יותר חלק.

בכל אופן זה יקר מאוד. 235$ למקלדת מלאה רגילה ויש גם דגם שעולה 290$.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...