תצפיתניות השביתו מכשירים - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תצפיתניות השביתו מכשירים

Judas Iscariot

Recommended Posts

התפקיד הזה אולי לא דורש 97, אבל הוא רחוק מלהיות תפקיד לפרופיל עורפי....

יש אלפי תומכ"לים בעלי פרופיל לא-קרבי, מדוע שלא יתצפתו? נראה לי שסגירת המקצוע לנשים בלבד(המתנדבות לכך כמדומני, שכן מדובר במקצוע "קרבי" לנשים) מהווה חסם מבחינת הסד"כ שהוא יכול להחזיק - פתיחת המקצוע גם לגברים(או הקמת צוותי גברים במוצבים מסויימים) תגדיל את הסד"כ המבצע את התפקיד ובכך תפחית את העומס על החיילים. יותר חיילים = פחות עומס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קיימים גם צוותים של תצפיתנים.

ניסיתי לדבר עם הסמ"פ שלו (המ"פ לא היה בבסיס באותה העת) ולהסביר לו שאם החייל ימשיך כך הוא לבסוף יושבת מפעילות. נתקלתי באטימות מוחלטת.

מה ציפית שהוא יעשה? אם הוא יוריד את הלוחם מהפעילות, יהיה חסר לו בן אדם והוא יצטרך לתת על זה דין וחשבון, מה גם שהבעיה סובלת דיחוי - כלומר, אם אפשר לחכות עד שזה יגיע לפתחו של מישהו אחר, למה שהוא לא יעשה את זה?

בן כמה הוא היה, הסמ"פ? 22? 23? הוא הרי ילד, אי אפשר לצפות ממנו לקבל החלטות "אמיצות" על דעת עצמו. ככה כל הצבא עובד - הפיקוד הזוטר מורכב מילדים שקיבלו קצת כח לידיים.

מן הסתם כשמסתכלים מהצד זה נראה אבסורד ומחדל, אבל ספק אם היית נוהג אחרת אילו היית במקומו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק רופא, יכול לקבוע אם בעיה רפואית מסוימת סובלת דיחוי או לא. אם כל הכבוד למ"פ, עדיין לא מדובר ברופא. זה עצוב ומצער שיש לו יכולת להכריע בנושא ובעניין הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אלפי תומכ"לים בעלי פרופיל לא-קרבי, מדוע שלא יתצפתו? נראה לי שסגירת המקצוע לנשים בלבד(המתנדבות לכך כמדומני, שכן מדובר במקצוע "קרבי" לנשים) מהווה חסם מבחינת הסד"כ שהוא יכול להחזיק - פתיחת המקצוע גם לגברים(או הקמת צוותי גברים במוצבים מסויימים) תגדיל את הסד"כ המבצע את התפקיד ובכך תפחית את העומס על החיילים. יותר חיילים = פחות עומס.

להבדיל מהנראה לעין, איסוף קרבי מורכב ביותר גברים מאשר נשים מהסיבה הפשוטה של הפרופיל, כמו שאמרתי כבר, כל הגברים באיסוף קרבי מתפקדים בתור לוחמים בעלי תפקידים שונים ומגוונים, בזמן מלחמת לבנון השניה לדוגמא, אחד הגדודים הראשונים שנכנס לשטח למטרת לחימה רגלית ותפיסת שטח היה של איסוף קרבי

הצבא גם ככה נמנע כמה שיותר מחיכוך בין מינים..

תהיה בטוח שאם לצה"ל היה עוד אנשים שהוא היה מוצא ראויים לתפקיד הוא היה שולח אותם לשם, יש בניין כוח וככה זה עובד, בשביל זה דורשים רפורמה

חיל האיסוף הקרבי זה חיל שגדל כל הזמן בקצב מהיר, אבל רוב התוספת סד"כ שלו הולך לתפעל אמצעיים חדשים ויחידות חדשות בתוך החיל

אם המוטיבציה לשרת בגדודי התצפיתניות הייתה מספיק גבוהה שהם היו צריכים לסנן אנשים לשם אז היו כבר מקימים פלוגות חדשות, אבל הבסיסים מלאים, זה לא עניין של יום יומיים זה לוקח חודשים על גבי שנים של בניין כוח, גם אם יחליטו בגיוס הבא לגייס פי 2 תצפיתניות, לא תרגיש בהבדל בשטח, ברגע שיש יותר, ינצלו את זה לפרוס את המשימות על גבי שטח רחב יותר

אם צה"ל היה יכול הוא גם היה שם 100 תצפיתניות בכל חמל בעזה כל אחת עם משלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ציפית שהוא יעשה? אם הוא יוריד את הלוחם מהפעילות, יהיה חסר לו בן אדם והוא יצטרך לתת על זה דין וחשבון, מה גם שהבעיה סובלת דיחוי - כלומר, אם אפשר לחכות עד שזה יגיע לפתחו של מישהו אחר, למה שהוא לא יעשה את זה?

ציפיתי שהוא יפעיל את השכל ויבין שעדיף להוריד את העומס מאשר לאבד את החייל לחלוטין. אבל בצבא השכל נתקע בש"ג כנראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לסכם לך את תנאי השירות של התצפיתניות במילה אחת: חרא.

מדובר על תנאים של חיילים קרביים כמעט לכל דבר, פשוט כי הן בד"כ נמצאות איתם באותם מוצבים.

התצפיתניות שזכו להשתבץ יחד עם בסיסי פלוגת המפקדה של הגדוד/חטיבה, עוד איכשהו נמצאות בתנאים טובים. האומללות שנתקעו במוצבים פלוגתיים - אבוי.

מדובר על תנאי מחייה לא גבוהים במיוחד, ושירות מאוד מתיש. בד"כ מדובר על משמרות של 8-8, או 4-8 / 8-16 ושות' במקרה הטוב. (כלומר משמרת שלך ואז 2 משמרות של 2 אחרים ואז שוב אתה).

וזה אולי ישמע טיפשי, אבל לשבת 4 או 8 שעות מול המסך ולבהות בו בלי להסיט את המבט / לאבד את הריכוז, זה הרבה יותר קשה, לדעתי (ואני לא נטול ניסיון..), מאשר להיות 8 שעות בשמירה בעמדה או במחסום/מארב.

כשאתה עושה את זה יום יום, לילה לילה, ובתנאי מחייה לא נעימים (להיות כלוא במוצב זה לא שונה במיוחד מלהיות בכלא, בינינו. הלוחמים שמחים לצאת לסיורים בעיקר בשביל לראות קצת עולם מסביב..) - תענוג גדול זה לא.

כשהצבא מתייחס אליך כמו עבד, פשוטו כמשמעו, אז מה הפלא שאנשים "מקלקלים בטעות" את המערכת בשביל לברוח קצת מהעבדות? אני בטוח שגם העבדים במצריים היו עושים טריקים כאלה..

כמה בולשיט. צהל זה דבש לעומת צבאות אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מוד"ש נקרא עכשיו חיל האיסוף הקרבי כמדומני.

זה לא אומר שאי אפשר לגייס בנים בעלי פרופיל עורפי לתפקיד...

אתה טועה. למודיעין שדה לא מתגייס אף בן עם פרופיל עורפי. התפקידים שיש שם לבנים הם רק תפקידים קרביים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה בולשיט. צהל זה דבש לעומת צבאות אחרים.

כן כן, כולנו יודעים שצה"ל זה הצבא ההומני והחזק ביותר בעולם!

לא נשכח גם את האפשרות לצאת לפנסיה בגיל צעיר יחסית עם אחלה שכר.

יחי צה"ל, יחי מדינת , יחי הציונות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגיל המערכת מוגבלת והש.ג. (תצפיתנית) משלמת את המחיר.

זה בדיוק מה שקרה לשוטרים מנהריה שהתריעו על עבריין שמאיים עלייהם ואף אחד (משטרה, משפט) לא עשה כלום, אז הם הגיבו, איימו חזרה.

כנראה שזו הדרך היחיד שמשהו יכול לזוז במדינה הזו.

היו לנו סיפורים דומים במילואים, עד שמישהו לא מת, זה לא עיניין אף אחד.

ככה זה. תפקחו את העיניים. :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, זין של צדק.

בתור אחד ששירת בחיל, הוא צודק. אתה מגזים ומקצין, אך צה"ל בהחלט מקשה על הבחורות המסכנות.

בין זה לבין להשוות אותם ללוחם, יש שמיים וארץ.

אתה טועה. למודיעין שדה לא מתגייס אף בן עם פרופיל עורפי. התפקידים שיש שם לבנים הם רק תפקידים קרביים.

אתה צודק, וגם יש רמות של קרבי. (רכוב, רגלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך זה הופך אותי לטועה? לא אמרתי שיש בנים בעלי פרופיל עורפי במוד"ש, והם צריכים להיות תצפיתנים.

אמרתי שלפי דעתי(בהתחשב בשיקולי סד"כ וזרועות ופוליטיקה פנימית וכו' וכו'), כדאי להתחיל לגייס בנים בעלי פרופיל לא-קרבי או פרופיל קרבי גבולי(כמו 72) לתפקיד תצפיתנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד ששירת בחיל, הוא צודק. אתה מגזים ומקצין, אך צה"ל בהחלט מקשה על הבחורות המסכנות.

אתה גבר. לא דיברת עליך בכלל. אלא על השירות של הבחורות התצפיתניות (וגם קלפניות אם זה עדיין קיים).

זה שאתה שירתת "באותו חיל", זה לא רלוונטי. גם בשייטת 13 יש אנשים שמשרתים שם וכל מה שהם עושים (בלי לזלזל כמובן) זה לבשל אוכל במטבח...

כך ש"שירות באותו חיל" - לא אומר כלום. גם אם היית בתפקיד הכי "קרבי", נניח, איך זה קשור לבחורות?

אני ישבתי איתן באותו החדר. במשך קוים שלמים ידעתי בדיוק מה הלו"ז שלהן, וראיתי בדיוק איך החיים שלהן נראים. אז מי צריך לדעת יותר טוב?...

אני לא הגזמתי ולא הקצנתי. כתבתי את העובדות כפי שהן ואין אפילו מילה אחת שהיא הקצנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנת הנקרא שלי כראוי והבנתי בדיוק על מי דיברת ועל כך הגבתי.

יכול ליהיות שראית תפקוד של תצפתניות בגזרה אחרת, אך החוסר יכולת שלך להתמודד עם דיון היא פאטתית ונגררת אחריך כל דיון ודיון.

ולנושא, אני מדבר על תצפיתניות אשר שירתו בגזרה איו"ש בגדוד 636, שאכן התנאים שלהן לא היו נעימים במיוחד ביחס לבחורה הממוצעת בצה"ל, אך שוב, ההשוואה בינן לבין לוחם היא אף יותר פאטתית מזה שאתה מתנגח בכל מי שחושב אחרת ממך.

הייתי לוחם בגדוד, וראית יותר תצפיתניות ממך ולא רק זה, ביליתי בלהסתובב במאות חמל"ים המפוזרים בגזרה. ייתכן שראית תנאים מחפירים במקום X ואני לא טוען שאתה טועה, אך ההכללה שלך אכן מוגזמת, מכל לוחם הכי פשוט מצפים לרמה גבוהה יותר בתנאים פי כמה מחפירים יותר.

שח"ירניק צעיר מסיים את השמירה ב-8 8 שלו, הוא צריך לעבור עוד תורנויות וטחינות מפה עד להודעה חדשה, אחר כף הוא עושה איזה מד"ס קטן ואז ישן את ה-2-3 לפני השמירה הבאה שלו. שתצפיתן לוחם בט"ש פשוט הולך לפעילות זה מעבר לתצפית גם עמדות של עצמית וכמובן מנות שטח נעימות ושינה מסריחה. ככה הקצנת, כן, הקצנת בריבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...