משרד הבריאות פותח חזית חדשה נגד המעשנים - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משרד הבריאות פותח חזית חדשה נגד המעשנים

vic07

Recommended Posts

אבל הסיכונים שציינת הם בלתי נמנעים. אין דרך לנהג לעבוד בלי להיות יותר חשוף לזיהום ולתאונות, ואין דרך למורה לעבוד בלי לעמוד מול כיתה של 40 תלמידים. בכל מקרה, החוקים פועלים כפי יכולתם להקטין את הסיכונים הללו, בדיוק כמו החוק נגד עישון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 243
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עבור חלק מהאנשים הסיגריה היא חלק בלתי נפרד מהחוויה. תגיד, היית מעסיק בבית קפה מלצרית עם אלרגיה קשה לקינמון, למשל, ומתחשב בבקשתה שלא להגיש קפה\מאכלים הכוללים מרכיב זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבור חלק מהאנשים הסיגריה היא חלק בלתי נפרד מהחוויה.

אני חושב שזה בדיוק מה שמשרד הבריאות מנסה להילחם בו. הוא מנסה להפוך את הסיגריה לחוויה לא לגיטימית, לפחות לא בציבור. בצדק או לא בצדק - תלוי מאיזה צד של המתרס אתה נמצא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף למסעות הצלב שהמשרדים השונים יוצאים אליהם כל שני וחמישי (ולמה מסע צלב? כי אין הכנה, אין הודעה מראש, אין הסברה לציבור- ישר מגיעה הגזירה. מעוניינים שיפסיקו לעשן? סדנאות והסברה זה הרבה יותר יעיל מענישה ומיסוי) גם משקרים לנו בפרצוף בלי סוף.

המיסוי הנוסף על סיגריות הוא לא בשביל שאנשים יפסיקו לעשן- הוא בשביל להתפיח את קופת המדינה ותו לא.

סגן השר ליצמן פלט איזו שטות שטוב שלא רבים שמעו אותו אומר- "אם נעלה את המס על סיגריות, נוכל להוריד בדברים אחרים, כמו למשל דלק ומים"

ברגע שיוסיפוי מיסוי על סיגריות, מישהו באמת חושב שהולכים לראות הקלה כלשהי בדלק, במים, או לצורך העניין, בכל דבר אחר?

אני לא מעשן, לא סובל עשן, ולא מסוגל לעמוד ליד מעשנים. אני תומך באיסור על עישון במקומות ציבוריים סגורים או קטנים כמו קניונים/תחנות אוטובוס וכו'. אבל בגבולות ההיגיון. אנשים כבר מעשנים, ויש לא מעט, הם לא יעלמו תוך יום. אז פינות עישון הן דבר שעדיין נדרש, ואני נגד עוד מיסוי לא הוגן שהציבור לא יראה ממנו תועלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה בדיוק מה שמשרד הבריאות מנסה להילחם בו. הוא מנסה להפוך את הסיגריה לחוויה לא לגיטימית, לפחות לא בציבור. בצדק או לא בצדק - תלוי מאיזה צד של המתרס אתה נמצא...

לדעתי זה מסוכן מאוד כאשר "משרד הבריאות" או כל גוף ממשלתי אחר מנסה לחנך אנשים מה טוב יותר עבורם בדרך של איסורים או דה-לגיטימציה, כל עוד מדובר בפעולות שאינן פוגעות באחרים שלא כחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל ברגע שמעבירים כזה חוק, הרי שזה כן "שלא כחוק"...

המטרה של החוק הזה (כפי שאני רואה אותה) היא לצמצם למינימום את מידת החשיפה לעישון פסיבי מצד אלו שאינם מעשנים.

בתור מישהו שלא מעשן וששונא שמעשנים לידו ושבכל זאת נאלץ לנשום לא מעט עשן סיגריות בהרבה מקומות, אני גם בעד החוק, וגם מבין את הנחיצות שלו.

תגיד, היית מעסיק בבית קפה מלצרית עם אלרגיה קשה לקינמון, למשל, ומתחשב בבקשתה שלא להגיש קפה\מאכלים הכוללים מרכיב זה?

אדם אחד עם מגבלה רפואית שמונעת ממנו לבצע את התפקיד זה דבר שונה לחלוטין מהזכות של אדם שלא לסבול שלא כצורך בעבודה שלו.

וכאן לא מעבירים חוק בשביל לחסוך פגיעה באדם אחד (או כמה שלא יהיו עם אלרגיה לקינמון שגם עוסקים במלצרות), אלא בשביל לחסוך פגיעה ב-75% (פחות או יותר) מהאוכלוסיה. יחי ההבדל הקטן...

מעוניינים שיפסיקו לעשן? סדנאות והסברה זה הרבה יותר יעיל מענישה ומיסוי

ישנן הרבה מאוד סדנאות כאלה במדינה, כולל בחינם או בתשלום סמלי בלבד.

אח שלי ואמא שלי הלכו לסדנה שכזו לפני בערך שנה, בחינם לחלוטין, דרך קופת חולים מאוחדת (שניהם לא עישנו מאז, אגב).

ישנן לא מעט יוזמות בהרבה מקומות, בין השאר בצה"ל ובמשרדי ממשלה לצמצום העישון (כמו סדנאות על חשבון העבודה, או על חשבון זמן העבודה למשל) וגם בהרבה מאוד מקומות עבודה פרטיים.

אני לא אומר שאי אפשר לעשות יותר, תמיד אפשר לעשות יותר, אבל להגיד שאין בכלל זה לחטוא לאמת...

והסברה לא חסר בכלל לדעתי. אני לא חושב שיש מישהו שמעשן שלא יודע מה הם הנזקים שסיגריות יכולות לגרום להם. לגבי היעילות של ההסברה, זה כבר משהו אחר. אבל זאת לא צריכה להיות בעיה שלי שאנשים רוצים לעשן את עצמם למוות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדם אחד עם מגבלה רפואית שמונעת ממנו לבצע את התפקיד זה דבר שונה לחלוטין מהזכות של אדם שלא לסבול שלא כצורך בעבודה שלו.

וכאן לא מעבירים חוק בשביל לחסוך פגיעה באדם אחד (או כמה שלא יהיו עם אלרגיה לקינמון שגם עוסקים במלצרות), אלא בשביל לחסוך פגיעה ב-75% (פחות או יותר) מהאוכלוסיה. יחי ההבדל הקטן...

תודה, בדיוק מה שרציתי לומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה השלב הבא?

"הכניסה למעשנים וכלבים אסורה"

זה יהיה ממש לא הוגן כלפיי הכלבים.

"חזית כנגד המעשנים" - איזו דרמה קורעת לב, רק חסר כינור ברקע שינגן משהו עצוב.

באמת שאני לא מבין על מה כל הרעש. אנשים בחרו לעשן, סביר להניח בתקופה שבה היו ילדים, וכשהם מתבגרים הם לא מוכנים להודות בזה שהם הורסים את עצמם, מהסיבה הפשוטה שכל אוהב את עצמו בין אם במודע ובין אם לא, וזה הרי ממש נורמלי שב2 בלילה אתה רץ לאיזה קיוסק לקנות מקלונים עם חומרים נרקוטיים רק כי נגמר וצריך לקפה של הבוקר.

זה שזיהום האוויר מזיק לבריאות הרבה יותר לא אומר שצריך לעשן כי זה בטל בשישים, אלא צריך לחפש איך להוריד את הזיהום - אבל למי אכפת.

בסדר, בסופו של דבר כל מנגנוני ההגנה נפרצים, ואז נזכרים בגיל 40-50 להצטרף לאיזו סדנת רחמים של הכללית כי ריאה אחת כבר הוסרה בגלל סרטן ולשיניים יש יותר גוונים של צהוב שלא מופיעים אפילו בקטלוג של טמבור.

רק לכולם- ולא בציניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אדם בחר להרוס לעצמו את החיים זו בעיה שלו. אם הממשל לא היה רוצה מעשנים הוא היה מעלה סיגריות למאה שח לחפיסה או מוציא אותו כלל מהחוק. הממשל חי מהמס על הסיגריות. פעם אחרונה שבדקתי אני גר במדינה סמי דמוקרטית ולא מדינה דיקטטורית.

החוקים עברו ת גבול הטעם הטוב ממזמן וזה כבר גובל ברדיפה.

בארץ קוראים לזה מעשנים בגרמניה קראו לזה יהודים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אתה באמת משווה בין השואה לבין איסור על עישון בישראל? ואדם שמעשן לא הורס רק לעצמו את החיים אלא גם לסובבים אותו (שסובלים מעישון פסיבי וייפגעו כלכלית במידה והוא ימות והם ייאלצו להסתדר עם משכורת אחת פחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוקים עברו ת גבול הטעם הטוב ממזמן וזה כבר גובל ברדיפה.

אתה באמת עד כדי כך מטומטם? :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל בציניות.

אני לא באמת משווה אבל צריך להיות תמים כדי לא לראות את הדמיון.

ישנו קונצנזוס שסיגריות הורגות וכל אדם שמעשן נגזר עליו גזר דין מוות. יש כלכך הרבה נזקים ומחלות עד שאני באמת לא מבין איך אדם שמדליק סיגריה נשאר עומד ולא נשכב בקבר עם זאת אני עדיין רואה מבוגרים שמעשנים ועדיין בחיים - פלאי תבל. ואולי רק אולי אבל רק אולי עישון פאסיבי לא הורג ואולי רק אולי המדינה היקרה שלנו מעלה מיסים כי חסר לה כסף. אז במקום הפליה על רקע גזעי יש אפליה אחרת אבל זו עדיין הפלייה.

העישון נחשב למכה. העישון הורג אבל בימינו יש כלכך הרבה מחדלים וכל פעם שהממשל צריך חיזוק או הוכחה שהוא כן עושה משהו אז עוד הגבלה ועוד איסור. עוד מיסים ועוד הגבלות. אסור לעשן בבתי קפה, אסור לעשן בחוץ ואולי גם דרך לסימון מעשנים כי הרי יש גם מחקרים שמוכיחים שהסכנה לסרטן לא חולפת ונשארת דבוקה בבגדים. אז כל מעשן סיגריה הוא בעצם מקור סרטני. אבל עזבו את זה הרי בינינו אי אפשר לפקח על כל כך הרבה מעשנים אז יש פתרון מצוין. אזורים בעיר שרק מעשנים יכולים להסתובב אם אפשר עם גדר...

אז כן סביר להניח שאני טיפש ואני טועה אז מה? גם לי אסור להגיב בפורום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סיכוי שתוכל להיות קצת פחות דביל?

זה לא שאם אתה אדם שמעשן לא יתנו לך להיכנס למסעדה.

זה שאם תעשן במסעדה, יבקשו ממך לכבות את הסיגריה, ואם תסרב יבקשו לצאת החוצה כי זה לא תואם את אופי המקום.

לא מגבילים את המעשנים בכלום חוץ מהיכולת להסריח לאנשים אחרים את החיים עם ההגבלה על עישון במקום ציבורי.

עד שלא תהיה מאפיה זועמת עם קלשונות ולפידים שרודפת אחריך ברחוב ו/או יכריחו אותך לחיות בגטו כלשהו, אודה לך אם תפסיק עם ההשוואות המפגרות לשואה, גם אם זה ב "ציניות" או משהו בסגנון. זה לא במקום וסתם נראה דבילי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת, קיבלנו עוד גאון עם טיעון המדרון החלקלק בשקל. אולי תתנו טיעונים סבירים במקום הטיעון בשקל הזה, ברור לי שאתה עצלן, שלא לומר **** מדי, על מנת לחשוב על טיעון סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע, DXM, עם כל הירידות וההתנשאות שלך כלפי הטיעון הזה, מעניין שלא טרחת לסתור אותו ולו לרגע. כן, הסיגריות מסוכנות. כן, ravenclock מגזים בתאוריו וטועה בכך שהוא מתמקד במעשנים בלבד או נותן דוגמאות אבסורדיות, אבל אמור נא לי - החסרים דברים מסוכנים בקרבינו, מהסוג שדווקא אפשר לוותר עליו (בניגוד, נניח, לתאונות דרכים, שכן אי אפשר לוותר על רכבים)?

מה עם אוכל שמן? נכון להיום ברוב הארצות המתועשות השמנת יתר היא בעיה לאומית. אנשים שמנים (שמנים במובן הרפואי, לא האסתטי) חשופים יותר למחלות לב וכלי דם, כושר העבודה שלהם נפגע ותוחלת חייהם מתקצרת. אתה עשוי לטעון שבניגוד למעשנים הם פוגעים בריאותית בעצמם בלבד, אבל:

- יש מחקרים שמראים שבסביבת אנשים שמנים, שאר האנשים ייטו יותר להשמנה מאשר בסביבה בה האנשים בריאים (עניין של נורמה חברתית).

- מכל הבחינות הכלכליות ההשפעה דומה - עומס על המערכת הרפואית, אבדן כושר עבודה וכו'.

- אנשים שמנים תורמים יותר לזיהום האוויר, ולו עקב תצרוכת הדלק המוגדלת הנדרשת להסעתם ביחס לאדם במשקל תקין.

ויש סעיפים נוספים. האם אתה, DXM, תומך באיסור גורף על ג'אנק פוד או לפחות הגבלות חמורות עליו? בארצות הברית, לפחות בחלק מהמקומות, דווקא כן: יש מדינות בהן אסור למכור מאכלים מסויימים בקפיטריות של בתי ספר, ובכמה מהם אף אסור להכניס לשטח בית הספר ג'אנק מהבית. האם זה טוב לבריאות? אני מניח שכן. האם זו פגיעה בחופש? נשאיר לך את השאלה הזו כתרגיל בית.

אתה מבין, DXM, זהו המדרון החלקלק האמיתי - לא צעדים אבסורדיים כגון כמה מאלו שהוזכרו כאן, אלא צעדים קטנים, שכמעט עומדים בקונצנזוס באותם ימים, אלא שאותו קונצנזוס זז בעצמו עם הזמן. אנו רואים הדגמות חיות של התופעה הזו בתחומים כגון הקצנה בקרב החרדים (ובכפיה הדתית על החילונים), עמדות השמאל הקיצוני הישראלי (והעולמי), ובעניין הנידון - חופש הפרט לעומת שמירה על הציבור, או הסדר הציבורי, או בטחון המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...