למה הצרכן הישראלי נשאר פרייאר ומטומטם - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה הצרכן הישראלי נשאר פרייאר ומטומטם

momi2004

Recommended Posts

אני מאמין גדול בשוק חופשי וחושב שהממשלה צריכה להתערב כמה שפחות. אבל מה שקרה פה בשנים האחרונות והמהלכים של שר התקשורת כחלון היו בהחלט מוצדקים. בעזרת המהלכים האלה השר ניסה להעביר יותר כוח לצרכן הישראלי ולאפשר לו לחסוך מאות שקלים מדי חודש בחשבון הסלולרי. אבל מסתבר שהצרכן הישראלי עדיין פראייר ומטומטם:

מהפכת הסמארטפונים מפצה את חברות הסלולר על התחרות הגוברת והפחתת דמי הקישוריותhttp://www.themarker.com/hitech/1.641867

מסתבר ששוק מכירות המכשירים הסלולריים השנה יסתכם לפי ההערכות ב 5 מיליארד שקלים. רק בשביל להבין בעשר השנים האחרונות השוק הסתכם ב 1.8-2.2 מיליארד מדי שנה. כלומר השנה הוא יותר מיכפיל את עצמו. מי מרוויח מזה? חברות הסלולר שמפצות את עצמן על הירידה במחירי הדקות בעזרת מכירות של מכשירים במחירים מופקעים. ומה מסתבר? שעם קונה בהמוניו.

מדברים עכשיו על מהלכים לניתוק סופי של מכירות המכשירים מהחברות, אבל לדעתי זה יהיה מאוד קשה ובעייתי. עצוב לראות שגם כשנותנים לצרכן את הכוח הוא עדיין בוחר להשאר פראייר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הייתי אומר שזה מזיז לי... אבל זה לא.

מה שאני יודע זה שאני משלם הרבה פחות על חשבון הסלולר שלי, בין השאר בגלל הרפורמות האחרונות (אבל לא רק),

ואם אני רוצה מכשיר חדש אני אקנה אותו בחו"ל/חנות פרטית ששם זה הרבה יותר זול

מי שקונה דרך החברה הסלולרית בעיה שלו שדופקים אותו במחיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הסמארטפונים למיניהם אני לא מתקרב אליהם

מבחינתי מדובר במשהו שהוא סתם גימיק

מכשיר טלפון צריך להיות בראש ובראשונה אמצעי תקשורת קולי

איכות קול\גודל\זמן סוללה הם הדברים החשבוים

בכל הפרמטרים שציינתי לעיל - רב הסמארטפונים נופלים - ולכן מבחינתי זה סתם מיותר

גם ככה כמעט בכל מקום שאני נמצא בו יש מחשב

אז למה אני צריך סמארטפון - כדי לשחק ANGRY BIRDS?

יש לי מכשיר נוקיה ישן וסמסונג ישנים שהדבר הכי חכם בהם זה ואני חי עם זה מצוין

מכשיר כזה עולה מקסימום 600 שח היום - את הכסף שאני חוסך על השיגוע של הסמארטפון אני יכול לקנות 5 כאלו

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנתונים האלה הם סתם דמגוגיה.

זה נחמד מאוד ש"פלאפון מכרה ברבעון מכשירים בשווי 500 מיליון שקל", אבל את מי זה מעניין אם היא גם החזירה ללקוחות 500 מיליון שקל בזיכוי על זמן אוויר, זמן אוויר שהלקוח היה משלם עליו כך או כך ?

כן, הם היו יכולים לכאורה להחליט שהם מורידים עוד יותר את עלות השיחות, ולא מזכים את הלקוח על עלות המכשיר. זה היה לכאורה "הוגן" ו"הגיוני" יותר - כולם משלמים אותו דבר על שיחות, ומי שרוצה מכשיר יקר יותר גם ישלם יותר. לעומת המצב הנוכחי, שבפועל מי שמשתמש במכשיר זול - למעשה נדפק כי הוא היה יכול באותה עלות בדיוק לקבל מכשיר הרבה יותר מתקדם ו"יקר".

בשורה התחתונה, זה בולשיט.

אם החוק ימנע מחברות הסלולר למכור מכשירים - מה לדעתך יקרה? הלקוח ירוויח? בוודאי שלא. להיפך. הלקוח ידפק.

הלקוח ידפק כי לא תהיה לו אפשרות להזדכות על עלות המכשיר, והוא יאלץ אשכרה לשלם על המכשיר שלו...

ומה נראה לך, שבגלל שכבר לא יהיו זיכויים על מכשירים אז חברת הסלולר תחליט לצ'פר את הלקוחות במקום אחר, ותוריד את המחירים של זמן האוויר? הצחקת את הריבוע הכתום של אורנג' :)

את הכסף שאני חוסך

אם החשבון החודשי שלך נמוך מ-150 ש"ח, אתה צודק.

אם הוא גבוה מ-150 ש"ח, אז לא הבנתי איזה כסף בדיוק אתה חוסך ע"י שימוש במכשיר זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח שההחזרים בזמן אוויר לא עולים כסף לחברה הסלולרית. העלות השולית של זה היא קרובה ל 0.000002. הכסף שאתה משלם לחברת הסלולר לעומת זאת הוא אמיתי לגמרי. זה כמו שחברה תתן לך ג'יגות של חינם, זה דברים שהעלות שלהם אפסית היום.

אני לא חושב שאפשר לאסור על הסלולריות למכור מכשירים, ומי שרוצה לקנות ביוקר שישלם. אבל המגוון אצלהם מצומצם בכוונה כדי לדחוף אותך לדור שלישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מי שקונה מכשיר / אחד המכשירים של בעלות של המפעילות הוא אכן פראייר, ושום דבר לא ישנה את זה. חוזים עם תנאים לא תנאים והתחייבויות לשימוש בסכומים גבוהים.

2. gabriel6 עבורך ועבור רבים נוספים, טלפון הוא באמת מכשיר לביצוע שיחות והפרמטרים המהותיים לשימוש הזה הם כמו שציינת, אבל עבור רבים אחרים לא כך העניין. אני לדוגמא בקושי עושה שיחות במכשיר שלי, בעיקר SMSים ואינטרנט, פה ושם איזו שיחה. מה התוצאה מזה? חשבון סלולרי של בקושי 100 ש"ח בחודש, ובאמת שכל צרכי מהמכשיר מסופקים. הטלפון הוא המחשב במצבים שאין מחשב זמין או שלא נוח להשתמש במחשב.

3. סמארטפון לא חייב להיות יקר. בדרכים אלו ואחרות (חו"ל וכד') אפשר להשיג היום גם מכשירי בכ600 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה בנושא הזה היא ההתחייבות.

זה טוב ויפה שכולם אומרים לעצמם "אני גם ככה מדבר על החשבון הזה"

ומתחייבים ל-230 ש"ח ל-36 חודשים = 8280(!) ש"ח (ולא 150 כמו שעומרי אמר)

אפילו אם אני מדבר על סכום כזה...למה להתחייב לדבר ככה ל-3 שנים?! זה המון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין גדול בשוק חופשי וחושב שהממשלה צריכה להתערב כמה שפחות. אבל מה שקרה פה בשנים האחרונות והמהלכים של שר התקשורת כחלון היו בהחלט מוצדקים.

למה "אבל"? אם אתה מאמין גדול בשוק חופשי, הצעדים של כחלון צריכים להיות מתבקשים עבורך, כפי שהם עבורי.

בשוק חופשי, הממשלה לא צריכה לנסות לכוון את השוק. לזה מתכוונים כשאומרים שהממשלה לא צריכה להתערב. אבל שוק חופשי הוא דבר מאוד לא יציב, התפקיד של הממשלה הוא לוודא שישאר חופשי.

תחרות היא דבר נהדר למי שמתחרים עליו (בד"כ הלקוח) אבל דבר לא נעים למי שצריך להתחרות - הוא צריך להשקיע יותר ולקבל פחות. עדיף בהרבה לא להתחרות. איך? לחסל את המתחרים ולהפוך למונופול, אם אפשר, להקים קרטל עם המתחרים אם אי אפשר או לפחות לכבול אליך את הלקוחות שכבר השגת אם אין כל ברירה אחרת. מאחר שההומו אקונומוס לא באמת קיים, האדם הממוצע לא רואה שההטבות שהוא מקבל עכשיו יעלו לו אח"כ ובד"כ ישמח להענות להצעה שתכבול אותו לספק לתקופה ארוכה, הרי אף אחד לא מחייב את הישראלים להתחייב לשנים לטלוויזיה רב-ערוצית/חברה סלולארית/ספק אינטרנט/וואטאבר, הם עושים את זה כי הם לא מבינים את ההשלכות ארוכות הטווח.

וכאן בדיוק המקום בו הממשלה צריכה להתערב. אם רוב הלקוחות תקועים לשנים ארוכות לספק שלהם, כמעט ואין תחרות בשוק. ואם אין תחרות, מה חופשי בשוק?

בעזרת המהלכים האלה השר ניסה להעביר יותר כוח לצרכן הישראלי ולאפשר לו לחסוך מאות שקלים מדי חודש בחשבון הסלולרי. אבל מסתבר שהצרכן הישראלי עדיין פראייר ומטומטם:

מהפכת הסמארטפונים מפצה את חברות הסלולר על התחרות הגוברת והפחתת דמי הקישוריותhttp://www.themarker.com/hitech/1.641867

מה? לחסוך מאות שקלים בחודש? מאיפה זה הגיע? כדי לחסוך מאות שקלים בחודש, צריך לשלם מאות שקלים בחודש. נאמר שאפשר לצמצם את חשבון הסלולאר בחצי (ואני די בטוח שזה יכניס את כל החברות להפסד). כדי לחסוך מאתיים ש"ח בחודש, הססכום המינימלי שיכול להתהדר בתואר "מאות", החשבון שלך צריך להיות לפחות 400 ש"ח בחודש. ואם הוא לפחות 400 ש"ח, אתה כנראה מכור...

למה שזה יגרום להוזלה? ברור שחברות הסלולאר יעלו תעריפים אם כופים עליהן להוריד תעריפים אחרים. אבל אם יהיו להם תעריפים ברורים שכל אחד יכול להשוות, לא נהיה כבולים לחברה ולא יהיו דמי קישוריות, סוף-סוף תוכל להיות תחרות בשוק - והמחירים ירדו. או שהישראלים יבחרו להיות טפשים ולשלם יותר (ראה מה שקורה בבנקים) ונגד זה כבר אין מה לעשות: הממשלה יכולה להוביל אותנו לשוקת אבל לא להכריח אותנו לשתות.

copy.pngfavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לא הבנתי מה קשור פה הצרכן הישראלי וכמה הוא מטומטם...

כמו שנאמר פה, לקנות דרך חברת סלולאר לפעמים היא אלטרנטיבה יותר טובה לחלק מהאנשים (זיכוי, תשלומים, ביטוח וכו').

על מי ולמה צריך לא נגיע להסכמה.

רעבק הדלק עוד שניה 8 שקל לליטר, ואנחנו פראיירים כי יש לנו סמארטפון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה בנושא הזה היא ההתחייבות.

זה טוב ויפה שכולם אומרים לעצמם "אני גם ככה מדבר על החשבון הזה"

אנשים שעושים חבילות בכל מקרה היו משלמים את ה230 ש"ח האלה כך או כך.

אני עשיתי חבילה של 500 דקות 500 SMS ו2.5 ג'יגה גלישה + ביטוח עם S,ב190 ש"ח.

חשבונית ממוצעת שלי הייתה סביבות ה180-190 ש"ח,ועוד היה לי T707.

אז מה הרווחתי בעוד 10 ש"ח נגיד ?

סמארטפון,ביטוח(!) גלישה חופשית במכשיר(קשה לנצל הכול).

אני לא רואה הבדל בין לקנות מכשיר ממפעילה או מחנות פרטית,סך הכול אני לא משלם על המכשיר בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח שההחזרים בזמן אוויר לא עולים כסף לחברה הסלולרית.

א. בולשיט. ברור שזה עולה להם כסף. אם הם לא היו נותנים לך את הזיכוי הזה אז הם היו לוקחים ממך יותר כסף, את הכסף הזה. זה הפסד של 100%. עלות "חומר הגלם" לא רלוונטית ולא מעניינת.

ב. מה זה קשור שזה לא עולה להם כסף (נניח) ? זה עדיין כסף שאתה היית צריך לשלם, ובזכות הזיכוי - אתה לא. זה רווח שלך.

אם אתה מתיימר לתקן אותי אז לפחות תנסה לדייק בעובדות...

באורנג' בוודאות, ולמיטב ידיעתי גם בכל שאר החברות, עלות המינימום לזיכוי היא 150 ש"ח.

אף אחד לא מחייב אותך לקחת ב-230 ש"ח את החבילה המפלצתית והבלתי נגמרת של 1300 דקות + 1300 SMS + ג'יגות על גבי ג'יגות של .

אם זה יותר מידי בשבילך, אתה מוזמן לקחת חבילה של 500+500+אינטרנט, באיזור ה-180 ש"ח אם אני זוכר נכון את מה שהוצע לי.

כמובן שגובה עלות המכשיר שהחברה תהיה מוכנה לתת לך בחינם - תלוי באופן ישיר בכמות השירותים שאתה צורך ממנה. זה הגיוני והוגן.

חוץ מזה, מה אתה מכפיל לי את החשבון החודשי ב-36 ואז מראה לי איזה מספר "מפחיד" עם סימן קריאה? מה אתה מנסה להציג עם המספרים האלה? :nixweiss:

נו מה לעשות ששיחות טלפון עולות כסף? ::)

זה לא קשור לשום התחייבות (אין שום התחייבות בשוק הסלולרי, למקרה שחיית במערה בחצי שנה האחרונה) ובטח שלא קשור בכלל למכשיר. אתה מדבר בטלפון, אתה משלם על זה כסף. אם יום אחד תחליט שלא בא לך יותר לדבר בטלפון, אין שום בעיה - תפסיק את המנוי.

אתה חושב ש-8280 ש"ח בשלוש שנים זה הרבה?

עד ינואר 2011 התשלום החודשי שלי היה כפול מזה! 500 ש"ח בחודש, לפי החישוב שלך בערך 17,000 ש"ח (סימן קריאה סימן קריאה סימן קריאה) בשלוש שנים.

נו מה לעשות ששיחות טלפון עולות כסף? אתה רוצה שאני אחשב לך כמה כסף אני מוציא על דלק בשלוש שנים? מבטיח לך שהרבה יותר מ-8,000 ש"ח וגם הרבה יותר מ-20,000 ש"ח.

אתה צורך מוצרים/שירותים , אתה צריך לשלם על זה כסף.

אף אחד לא מחייב אותך לצרוך אותם, זו החלטה חופשית שלך.

לבוא ולהציג את זה כאילו מישהו כופה עליך לשלם 8,000 ש"ח ואתה כלוא שלו... זו סתם דמגוגיה.

כמו שאמרתי, למקרה שחיית במערה בחצי שנה האחרונה - עדכון חם מהשטח! אין שום התחייבות בשוק הסלולרי בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני מרגיש פראייר רצח עם המיילסטון שלי במסלול חיילים, משלם 70 שקל לחודש על החבילה ועל המכשיר+ 0.5GB ודקת שיחה עולה לי 0.24 אג' בממוצע, סמס 0.19

יוצא לי בחודש שאני מדבר בו 250 דק' ו-20 סמסים משהו כמו 130 ש"ח

בעוד שאני שומע על אנשים עם חבילה ב-200 ש"ח של SGS עם 1200 דק' שיחה ו-1200 סמסים. :spermat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*05x כאשר איקס זה ספק הסלולר שלך, ותבקש לעבור מסלול?

אני מניח שאתה בהתחייבות על המסלול חיילים. זה לא נורא בכלל, יציאה ממנו תעלה לך כ-125 ש"ח (לפי ממוצע חשבונית של 130 ש"ח בחודש) עבור כל שנה שנשארה לך בהתחייבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...