מעבד E8400 עם כרטיס מסך HD6950 - צוואר בקבוק? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד E8400 עם כרטיס מסך HD6950 - צוואר בקבוק?

danvis

Recommended Posts

שלום כולם,

יש לי כרגע במארז מעבד E8400 ואני מעוניין לשדרג את הכרטיס מסך שלי ל-HD6950. שאר החלקים - לוח אם: Gigabyte x48, זיכרון -G.Skill 4gb, ספק - 450W. מסך - 24 אינץ', רזולוצית 1920X1200 (בכל המשחקים שאני משחק).

האם הכרטיס החדש עלול ליצור צוואר בקבוק? ואם כן הוא יהיה מאד מורגש או שולי שאפשר להתעלם ממנו?

תודה רבה לכל העוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לא אמורה להיווצר בעיה מכיוון שברזולוציה שאתה משחק המשמעות היא לכרטיס מסך,

מקסימום במידה ויהיה בעיה כלשהי אפשר לעשות OC קטן כדי להשלים פערים.

עריכה: אני בטוח שיעזרו לך יותר בפורום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי במשחק בעקרון.

באופן כללי אפשר להגיד שהוא לא אמור להוות צוואר בקבוק (בטח שלא כזה שיורגש במיוחד), ואם תעשה לו OC לאזור ה-3.5GHz אז בכלל תוכל לסחוט ממנו עוד קצת חיי שירות.

מצד שני, אם אתה מצליח לקבל כבר עכשיו חווית משחק מלאה ברזולוציה הנ"ל, אולי שווה לך להמשיך עם המערכת הנוכחית עד שהיא כבר לא תספיק ואז כבר לשדרג פלטפורמה שלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות!

העניין הוא שאני עוד רגע מתחיל ללמוד ואין לי כסף להוציא על מערכת חדשה לחלוטין. הסיבה שאני רוצה לשדרג זה כי הכרטיסי מסך הנוכחיים שלי (צמד HD4850 בקרוספייר) כבר מתחילים לחרוק ולעשות לי בעיות, ולכן אני מעדיף להחליף אותם מאשר מערכת שלמה שתעלה לי באזור ה-5-6 אלף.

המעבד הזה רץ כבר כמעט שנתיים וחצי, עם יחסית טוב ובלי OC, ולכן אני מעדיף להצמיד לו כרטיס מסך חדש ולהמשיך לרוץ עם אותה מערכת אם זה אפשרי. כמובן שאם נוצר צוואר בקבוק אז אני כבר אשקול את כל העניין מחדש, כולל החלפה של לוח אם/מעבד וכו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, בעקרון זה די גבולי אם מסתכלים על העניין לטווח הארוך. סביר להניח שכבר עכשיו יווצר צוואר בקבוק קטן אך לאו דווקא מורגש בחלק מהמשחקים (הכל כמובן הוא למעשה תלוי משחק ויכולתו לנצל את החומרה). ביצוע OC עשוי וכנראה שאפילו יידרש בשלב מסוים כדי לאפשר לך למשוך עם המעבד הזה עוד כמה חודשים. אבל, אם מסתכלים לטווח הארוך אין פה כל בטוחה. אי אפשר לנבא מה יהיו דרישות המשחקים החדשים שיצאו, אי אפשר לדעת לכמה זמן השילוב בין המעבד והכרטיס יספיק, כך שניתן להגדיר את המצב כמעט גבולי.

יש פה שתי אפשרויות:

1. תתייעץ בפורום כרטיסי מסך, אולי יש כרטיס גרפי שיהיה זול יותר ומשתלם יותר לצרכים שלך, כך שתוכל לעבוד איתו בשילוב המערכת הקיימת, מה שיאריך מעט את אורך חייה. לאחר מכן (נניח טווח של שנה לערך) תחליף כבר פלטפורמה שלמה, כולל כרטיס גרפי או בלעדיו. תקנה פשוט מעין כרטיס ביניים לתקופה הזאת.

2. להחליף כבר עכשיו, או בקרוב, פלטפורמה. אם יש לך ספק איכותי, מארז ואולי אפילו שמספקים אותך אתה זקוק רק למעבד, לוח-אם וזכרון (והכרטיס הגרפי). שילוב שכזה, ואפילו מערכת שלמה לא מתקרבים לסכום שבו נקבת ומדובר בהרבה פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה די צודק מה שאתה אומר. בעיקרון אם אני אשים משחת קירור על הכרטיסי מסך אני מניח שאני אוכל למשוך איתם עוד כמה חודשים.

הספק גבולי, רוב הסיכויים שאני אצטרך להחליף אותו לספק יותר חזק. מארז וכונן קשיח אני מסודר.

בנוגע ללוח אם והזיכרונות - הלוח אם הוא Gigabyte X48-DS4 והזיכרונות הם 4gb.

הם לא יוכלו לשרוד עם מעבד חדש וכרטיס מסך חדש? או שהתושבת של המעבדים החדשים לא מתאימה יותר ללוח אם הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפלטפורמת כבר התחלפו 2 תושבות מאז שיצא המעבד הנ"ל כך שלשדרג לדור המעבדים החדש על-גבי הלוח הקיים אי אפשר.

מה שכן אפשר לעשות זה את הדברים הבאים:

1. לחפש ביד שנייה מעבד מסדרת Q9xxx. מעבד מרובע שמתאים ללוח. ביצוע OC למעבד כזה לאזור ה-3-3.4GHz בהחלט "יסדר" אותך לא רע במחיר יחסית סביר מכיוון שבמשחקים ברזולוציות גבוהות גם ככה לכרטיס הגרפי יש חשיבות גדולה יותר, וכאן מעבד מרובע די עונה על הדרישות הנראות לעין של המשחקים שיצאו.

2. לבדוק מהו התקציב שאתה יכול להקצות לשדרוג למערכת חדשה ולראות מה אפשר להכניס בו. לפי זה ניתן יהיה לקבוע אם שדרוג שכזה בכלל משתלם או שאולי דווקא פתרון ביניים ישתלם פה יותר.

אתה גם יכול למכור את המערכת הקיימת שלך (אם אין לך שימוש בה) וכך אף לכסות חלק מההוצאות לשדרוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטווח מחירים הזה (יותר קרוב לגבול העליון של הטווח) תוכל להכניס IIx4, שיספיק, אך בעקרון לא שונה בהרבה משדרוג המעבד הקיים שלך לאחד מסדרת Q9xxx, אלא אם כן אין שום כוונה לבצע OC למעבד ואז ניתן לקנות IIx4 בתדר של 3GHz, אך באופן כללי זאת לא בדיוק אפשרות שניתן להגדיר אותה כמשתלמת.

לאור התקציב הייתי ממליץ פשוט להשאר עם המעבד הקיים שלך ורק להתייעץ בפורום אם יש כרטיס גרפי משתלם עבורך יותר (כלומר ייתן לך חווית שימוש דומה או מספיק קרובה במחיר נמוך יותר), ולחסוך את הכסף לכיוון שדרוג מערכת עתידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שכן, ואם השדרוג סובל קצת דיחוי אז אפילו יש טעם לחכות לסדרת המעבדים החדשה של כדי שיעמדו לרשותך יותר אפשרויות. הבעיה היא שבתקציב שהקצבת אי אפשר לשדרג לסדרת המעבדים החדשה, לפחות לא שדרוג שישתלם במיוחד, ובסבירות גבוהה מסגרת התקציב גם לא תספיק כאשר ייצאו מעבדי החדשים (אם בכלל תמתין עד אז).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה לוח אם ומעבד טוב נמצאים היום בשוק? טווח מחירים של בין 500-1000 ש"ח (כ"א) למטרות גיימינג כמובן

אני מתנצל. לא שמתי לב קודם שכתבת כ"א וחשבתי שזה התקציב לשני הרכיבים ביחד. עברתי עכשיו שוב על הדיון ושמתי לב לזה. לכן כל מה שאמרתי קודם לכן אינו נכון.

בתקציב של 2000 ש"ח אפשר להכניס מעבד, לוח-אם וזכרון (שככל הנראה יידרש אלא אם כן הזכרון שלך הוא מסוג DDR3).

הכל כמובן תלוי בדרישות שלך, אבל אפשר להכניס משהו כמו:

Core i5-2500

לוח אם מבוסס ערכת שבבים H67 או H61 (אם אינך מתכנן OC והבנתי מדבריך שלא).

ו-4GB של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...