רכישת רכב לתפרנים: המלצות והערכות עלות - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת רכב לתפרנים: המלצות והערכות עלות

Ido.G

Recommended Posts

שלום רב,

אני סטודנט בשנה אחרונה (רביעית) ומלצר שעובד מעט יחסית (המשכורת שלי היא סביב ה 1500 שקל בחודש). אני בגדול חיי דיי טוב, משתמש בכסף שלי לבזבוזים ובילויים - אך זה כמובן בא על חשבון דברים גדולים יותר, כמו חופשות רציניות או הנושא שבגללו נפתח הת'רד - .

כרגע אני גר עם ההורים ברעננה. אני לומד בשנקר - ונוסע באוטובוס לשם. העבודה במרחק הליכה מהבית. ליציאות - לרוב יש לי את הרכב של ההורים. הבעיה היא שלאחרונה אני מתמודד עם הצורך של לא להיות תלוי ברכב של ההורים - לדוגמה, לחזור עם הרכב יום אחרי. לכן אני חושב על רכישת .

פעם פחדתי מזה יותר, בגלל המרחק מהכנסה קבועה ובטוחה. אך אני קרוב לסוף התואר, כך שאני מרגיש בטוח "לשרוף" את המעט שיש לי בבנק, מאחר ובקרוב אמצא מקור הכנסה טוב יותר (או אעבוד יותר פשוט).

יש לי תקציב לרכב בסביבות ה 15,000 שקל. האם אני יכול למצוא משהו סביר במחיר הזה?

סביר מבחינתי הוא שהרכב יסע בלי שאצטרך לבלות במוסך המון ובלי תצרוכת דלק מטורפת. אין לי שום דרישות "מפונקות" מהרכב. אני רק צריך שיסע.

מעבר לכך, רציתי לדעת אילו עלויות יהיו לי ברגע שארכוש את הרכב (כמה אצטרך להוציא על ביטוח? כמה בערך על איזה טיפול ראשוני?). ברור לי שאי אפשר להביא עלות מדוייקת.

אשמח לכל עזרה בתחום (אני פשוט לא מבין בתחום הרכב בכלל).

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בהנחה ואין לך בעיה עם גיר ידני -

*פיאט פונטו ספייס (2001-2002).

*דייהטסו סיריון (1999-2001).

*פורד פיאסטה (2001-2002).

*יונדאי גטס (2003).

רכבים אמינים כל עוד לא הוזנחו מבחינת טיפולים, עם צריכת דלק טובה מאוד (למעט הגטס, שגם לא גרועה בצורה היסטרית כל עוד מדובר בידנית, אבל גם לא נושקת לצריכת הדלק של כל האחרות שצויינו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בבעיה די דומה, ותודה לך על פתיחת התראד.

אמנם התקציב שלי יותר גבוה, אבל גם אני מפחד מקניית האוטו הראשון - ולא מבין כלום בזה.

מישהו מכיר מאגר מידע נוח ואמין על אמינות רכבים וכו'?

איך אני יודע אם דגם כזה או אחר הוא דגם אמין או דגם עם תקלות נפוצות או חלפים עם מחיר מפוצץ וכו'.

איפה אפשר לקרוא על דברים כאלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תריץ בגוגל ווריאציות שונות של car reliability ratings. לפני שנה ניהלתי ויכוח סוער בנוגע לאמינות של רכבים (ניסיתי להוכיח שרכבים יפנים נחשבים לאמינים מאוד גם באירופה וארצות הברית) ומצאתי מאגרי מידע ענקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקארספורום יש אלפי נושאים כאלה.

אני יכול להמליץ על סיאט איביזה שנתון 99-2000 שברשותי, איכותי קצת יותר מהיפניות שהומלצו.

בלי קשר לאיזה לקנות, בתקציב שלך אין תדלק וסע. רוב המכוניות עברו הזנחה כזו או אחרת ודווקא עליך יכולה ליפול ההוצאה, גם אם 3 חודשים מהקניה. זה משהו שאין לדעת בקניה של שום .

גם רכב יד 1 עם ק"מ נמוך זו לא בטוחה לקניה נכונה (למדתי על בשרי, אבל קניתי בהרבה פחות מהמחירון).

קח בחשבון שביטוח בחלוקה לתשלומים יוצא משהו כמו 350 שקל במינימום. 400-500 שקל לדלק (ק"מ נסיעה ממוצע של רכב בארץ).

מה שמשאיר לך 600 שקל בחודש ביד לשאר הדברים, ורק תתאר לעצמך שיום אחד ילך לך משהו כמו ראש מנוע או קלאץ' (הוצאה של 2000 שקל לפחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משלם בסביבות ה-1,000 ש"ח דלק בחודש בנהיגה רגועה (90-100), בלי עקיפות (כמעט) ובלי מזגן (אין מזגן). אני לא נוסע הרבה. (כ-15,000 בשנה) פשוט הרכב טוחן דלק כמו משאית. בתקווה עד סוף השנה אחליף אוטו. בינתיים אני צריך לעבור עוד קיץ בלי מזגן. :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביטוח בחלוקה לתשלומים לא משנה לי - מאחר ואני צריך לשלם את הכל עכשיו (לפי מה שאני יודע).

אודה להסבר קצר על הביטוח, סוגי הביטוח וכו'. מה חייבים? מה לא?

אני לוקח בחשבון שיתכן ואני אאלץ לבצע תיקון כלשהו ברכב - ומשאיר כסף בצד בשביל מקרה שכזה. אני אוהב שיש לי פרוטה בצד(במקרה שלי זה באמת לא רחוק מזה :P ) .

דלק: אני לא נוסע המון - אני מוכן גם להמשיך לנסוע לפעמים באוטובוס. הבעיה שלי היא המקרים שבהם אין לי אפשרות לקחת את האוטו של ההורים. בגיל הזה, להיות תלוי עד-כדי-כך בהורים זה עניין שהוא כבר דיי בעייתי (מספיק שאני גר איתם עדיין).

אלפא, תודה על ההמלצות. שוב - אודה על הסבר קצר על כל מה שמסביב, ולא על הרכב עצמו בלבד.

אני "אשכנזי טוב", גרוע בדברים האלה. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על זה עוד קצת, ולדעתי כדאי לך לקנות איזה קופסת פח כמו ג'סטי או שרייד ב3K עד שתסיים את התואר ותוכל לקנות איכותי.

אוטו ב15-20 זה סטודנט טיפוסי, ואתה בקרוב לא אחד כזה כמו שאמרת.

מצד שני, כל אחד והסדרי עדיפויות שלו. אנשים גרים בצפון תל אביב ועדיין מחזיקים באיזה סוזוקי בלנו בבית.

לגבי ביטוחים - ביטוח חובה מתחיל מסביבות 2,200 שקל. לזה אתה בוחר ביטוח מקיף (בגדול, מכסה גניבה ופגיעה במישהו באשמתך)

או ביטוח צד ג' (לא מכסה גניבה, מכסה פגיעה של מישהו בך).

לרוב חברות הביטוח לא מבטחות מקיף לרכבים שהוזכרו בתקציב שלך, ויש לזה סיבות הגיוניות.

מחירים -

מקיף - תלוי ברכב ורמת הגניבות שלו.

צד ג' - 800 שקל לנהג מעל 24. עד 24 - 1100 שקל.

המחירים הם די שרירותיים ומחברות הביטוח הגדולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הרכב רק ליציאות אז 15000 שקל זה הרבה מאוד מוניות....

הוא לא רק. אני גם רוצה למצוא עבודה - ויש גישה למקומות רבים יותר כשיש לך צמוד.

ואני לא בטוח שב 15000 נכנסות כל כך הרבה נסיעות מונית מאזור רחובות לרעננה P:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קניתי פונטו 95 ב-5000 ש"ח. נאלצתי לסדר את המזגן (300 ש"ח) וחוץ מזה כבר עשיתי 20000 ק"מ בלי שום בעיות.

תחפש אוטו שמור היטב, עם הסטוריית טיפולים מסודרת. תעבור על הרישומים, תעשה נסיעת מבחן.

מסכים עם דובי זובי... תבדוק שוב את השיקולים שלך באם הם מוצדקים. תזכור שיש הוצאות על דלק, ביטוח (נהג צעיר?) וטיפולים

שאי אפשר לצפות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון שלי כרגע

גם שבמצב "מכני מצויין" כמו שקניתי, קורים דברים לפעמים.

מיצובישי לנסר שנת 97, האוטו הוא אחלה של , נסיעה טובה חמוד ונוח, גם צריכת הדלק לא רעה כלל. 1-12 תלוי איך נוסעים.

עלה לי 10 אלף כולל ביטוח (האוטו היה שייך לדוד, נתן לי אותו במחיר טוב וק"מ נמוך 160K).

אבל תקלות קורות...וגם לי, כמו היום שנתקעתי בכביש 6 בדרך מהבית למרכז, וזה אחרי שבדקתי שמן, מים ברדיאטור, ועוד עשיתי מילוי לפני הנסיעה..בדרך החליט שהוא מתחמם.

זה לא צפוי במיוחד רכבים שהם ישנים, ועוד הרכב הזה תמיד היה מטופל בזמן במוסך מורשה מיצובישי.

אני אחד שלא מבין ברכבים כל כך, בצורה המכנית לפחות, וכל דבר יש את אבא שמציל ואומר מה לעשות.

אבל בשביל שיקח אותך מנקודה א - ב ללא נסיעות רחוקות מדי, אתה לא צריך להשתגע מבחינת מחיר, יש דייהטסו שרייד שהם אחלה רכבים וגם אמינים המליצו לי עליהם הרבה לפני שקניתי את שלי.

בכל מקרה מה שאני מנסה להגיד פה הוא שזה הרבה כסף, יש דלק, יש ביטוח, ויש בלאי והקטע עם בלאי שאתה לא כל כך יודע מתי הוא מגיע.......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב - אני מודה מאוד על העזרה. אבל אודה לעזרה בשאר התחומים.

אני אמנם לא מבין בזה כל כך, אבל אני לא טמבל מוחלט. ברור לי שאי אפשר לדעת מה יהיה עם ישן (ובתכלס - גם לא תמיד עם חדש). ברור לי שאני יכול לקחת את הרכב למכון, שהכל יצא "תקין", ויומיים אחרי חלק משמעותי לא יתפקד יותר וידרוש החלפה. אין שום טעם להתעכב על זה ולהזכיר את זה כל פעם מחדש. אני כן שומר כסף בצד ל worse case scenario - אם אני אאלץ במקרה גרוע כלשהו לעשות תיקון גדול יחסית ברכב או אפילו להשבית אותו - אעשה זאת ואתמודד עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק את הטענות שהוזכרו, בתקופתי כסטודנט החזקתי

קופסאת שימורים בשם דייהטסו שרייד, קשה להגיד שהרכב הזה מפנק,

לא תמצא בו מסך נשלף, ריפוד עור או אפילו הגה כח.

(בדגם הספציפי שלי היה גם צ'וק ידני)

אבל זה אוטו קטן, חסכוני ואמין.

אני מאד מזדהה איתך וכאחד שגר עם ההורים עד לא מזמן

להשתמש ברכב שלהם ולגור איתם - זה מעיק.

לקנות אוטו משלך זה צעד ראשון ללעבור לגור לבד. (או עם בת זוג)

אתה תשים לב לזה.

אבל זה כבר נושא אחר.

בנושא הרכב, ככל שתקנה יותר קטן (לנסיעות בן עירניות)

כל ההוצאות שלך יקטנו ביחס ישר - המחיר של הרכב עצמו יותר זול, הטיפולים, הביטוח והדלק. הכל.

בחסרונות שלו, אם אתה לא ערס מטורף שחשוב לו לסגור 180 קמ"ש, אתה פחות תרגיש.

אז תסע 90-100 - יותר בטוח, יותר חסכוני. סמוך עלי.

אני יכול לכתוב לך על זה עוד שעות אבל נראה לי קצת מיותר,

אם יש לך שאלות, אני אשמח לענות.

* בעלים לשעבר של דייהטסו שרייד 1.3 בגימור CS, אוטומטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...