התייעצות לגבי קורס מנהל רשתות - MCITP - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי קורס מנהל רשתות - MCITP

yossi21

Recommended Posts

לכל יצרן חומרה גדול יש כיום "תואר" (לא באמת תואר אבל מכיוון שאין תואר זה התחליף) או הסמכה בעצם שמלמדת לתפעל את המערכות שהוא מייצר.

COMPTIA A+ מסלול המרכז ידע בסיסי שכל טכנאי מחשבים מקצועי אמור לדעת ומתאים למי שרוצה להיות מכור כטכנאי מחשבים מוסמך. הסמכה זו רלוונטית יותר לחו"ל כי בישראל מחפפים בטכנאים והתחום כולו פרוץ. יחד עם זאת, מנהל מגייס שמכיר את התואר, יחפש מישהו שיש לו אותו.

MICROSOFT MCSA - מסלול המלמד איך לנהל כמות של מערכות חלונות XP או VISTA או 7 בשילוב עם שרת ניהול WINDOWS SERVER 2003\2008- מתאים למי שרוצה להיות מנהל רשת של מיקרוסופט בלבד

CISCO CCNA - מסלול המלמד את תחום התקשורת בכלליותו ומתרכז בניהול הנתבים מתוצרת חברת סיסקו

RHCA - מסלול הסמכה של חברת RED HAT למי שרוצה לנהל רשת מחשבים המבוססת של לינוקס בגרסת RED HAT.

http://www.redhat.com/certification/rhca/

CHECK POINT CCSA - מסלול המרכז ידע על עולם אבטחת המידע ותקשורת ומתרכז בניהול חומת האש של מתוצרת חברת צ'ק פוינט

http://www.checkpoint.com/services/education/certification/ccsa_ngx/index.html

DELL DCSE - מסלול הסמכה של חברת לתפעול מלא של השרתים שלה. כולל לימוד על NAS, תחום ה-RAID, תחום החומרה ומערכות ההפעלה ושירותי STORAGE שונים ואינטצרציה של כל המערכות יחדיו

יש עוד מלא הסמכות, אך הנ"ל הן אלו שאני מכיר אישית.

כל ההסמכות האלו מובילות לתחומי קריירה שונים כאשר ככל שיש לך יותר הסמכות (בהנחה שלא רימית ע"י BRAINDUMPS וקראת מבחנים מוכנים) אלא אתה יודע את כל החומר של ההסמכות ויודע לענות ולעמוד במבחנים טכניים כדי לבחון את הידע שלך - אתה יותר שווה בתחום הרלוונטי.

נ.ב - תעודת בגרות היא דרישה מכל חברה שמכבדת את עצמה. מי שיש לו בקורות חיים תעודת בגרות לא ישים לב שזו דרישה, אך מי שלא מייד ייתקל בשאלות "לא עשית בגרות" וכדומה(אותו דבר בנוגע לצבא, ישאלו כדרך אגב "אני לא רואה אצלך סעיף ..." או פשוט אפילו לא יתקשרו. זה לא מובן מאליו. אף אחד לא רוצה להעסיק כישלונות שלא רצו לשבת על התחת וללמוד כמו כולם.

נ.נ.ב - בישראל יש מה שנקרא "שוק בוגרי יחידות רלוונטיות בחיל המודיעין, הקשר וחיל האוויר". אלו חבר'ה , שבזמן שירותם הצבאי עסקו מספר שנים במקצוע הרלוונטי שכולל חומר מאחד או כמה מהמסלולים הנ"ל, רכשו את ההסמכות הנדרשות או את הניסיון המקצועי הנדרש ללא ההסמכות ופשוט יודעים את החומר. אלו תמיד יקבלו עדיפות בקבלה לעבודה מהסיבה הפשוטה שהם הרבה יותר מקצועיים מכל מי שבוגר איזו הסמכה וללא ניסיון מקצועי. כמובן שגם הם ייבחנו כי בכל יחידה יש מטומטמים וזרקנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 156
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הרבה זמן לא התעסקתי בהכשרות הנ"ל ..

אבל לפי מה שאני מכיר .. כל פרק זמן מסויים אמורים לחדש את ההסמכה (ז"א לעבור מבחן שוב)

אני יודע שזה נכון כי יצא לי לראות מישהו שניגש איתי ל A+ שבא לחדש ..

אני חושב שפה באה הבעייתיות בהסמכות האלה ..

השאלה כמה זה נכון לגבי שאר ההסמכות ?..

וכמה יכול להרוויח בנאדם עם הסמכה כמו CCNA או מקבילה ? (בערך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף בן אדם רציני שמגייס עובדים לא מסתכל רק על החתיכות נייר האלו שגם ככה ניתן היום ללמוד עם dumps מכל חור.

מה שבאמת חשוב הזנסיון ויכולת להוביל מהלכים במקום העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לפי מה שאני מכיר .. כל פרק זמן מסויים אמורים לחדש את ההסמכה (ז"א לעבור מבחן שוב)

וכמה יכול להרוויח בנאדם עם הסמכה כמו CCNA או מקבילה ? (בערך)

לא מעניין אף אחד שלא חידשת הסמכה, מספיק שלמדת פעם ואתה יודע את החומר ע"י מבחן תיאורטי ומעשי שתעבור בכל ראיון עבודה.

כמה יכול להרוויח? בוגרי CCNA מרוויחים יותר מבוגרי MCSA כי זה תחום שונה, קשה יותר. השאלה אבל אם יש לך ניסיון מהצבא. אם יש, אתה שווה זהב, אם אין ממילא תצטרך להתחיל באיזה מוקד שירות בחברה כולשהי (אל תלך לספקית או , לא לומדים שם כלום! אלא רק לענות ללקוחות ע"פ תרחישים מוכנים) ואז להתקדם למחלקת ה-NETWORK (נתבים ואבטחת מידע) של החברה או אם אין לעוזר מנהל רשת וכדומה. אלא אם כן אח שלך עובד כבר במחלקה כזאת, אף אחד לא לוקח צוציק במשכורת נמוכה של עשר אלף ומעלה כדי ללמד אותו את העבודה כי כולם רוצים תוצאות ומייד.

משכורות כשאתה כבר יודע את החומר? 10-20 תלוי בחברה ואם אתה ראש צוות או למעלה מזה אז אפילו 30 זה לא חלום.

אף בן אדם רציני שמגייס עובדים לא מסתכל רק על החתיכות נייר האלו שגם ככה ניתן היום ללמוד עם dumps מכל חור.

מה שבאמת חשוב הזנסיון ויכולת להוביל מהלכים במקום העבודה.

ז'ניה צודק לחלוטין, הכיתוב שיש לך הסמכה אולי יזמן אותך לראיון על פני מישהו שאין לו, בתנאי שיש לכם ניסיון שווה.

אם מישהו רשום לו כמה שנים עבודה בתפקיד בתחום הרלוונטי, לא יזמנו מישהו שיש לו רק הסמכה ללא ניסיון.

אגב תמיד יש עילויים, יש לי חבר שכשאני טחנתי בגרויות, הוא בגיל 15-18 טחן ספרים על TCPIP ולמד תכנות PERL ו הסתודד לו שם עם FREEBSD על המחשב בחדר שלו ואף אחד מאיתנו לא הבין מי זה הגיק הזה. הוא לא עשה (רצו לתת לו תפקיד מסכן של מש"ק מחשב) אז הוא יצא מהצבא, עבד בכמה חברות היי-טק כמה שנים ואז עשה RELOCATION לארה"ב והיום יועץ אבטחת מידע בכיר באחת החברות הישראליות. במשכורת 120K$ לשנה.

אז יש גם עילויים, אין מה לעשות. גדלתי איתו והבחור בטופ עשיריית ההאקרים הישראלים בכל העולם, התחיל מכלום ולמד הכל לבד. הכל תלוי בבן אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב תמיד יש עילויים, יש לי חבר שכשאני טחנתי בגרויות, הוא בגיל 15-18 טחן ספרים על TCPIP ולמד תכנות PERL ו הסתודד לו שם עם FREEBSD על המחשב בחדר שלו ואף אחד מאיתנו לא הבין מי זה הגיק הזה. הוא לא עשה (רצו לתת לו תפקיד מסכן של מש"ק מחשב) אז הוא יצא מהצבא, עבד בכמה חברות היי-טק כמה שנים ואז עשה RELOCATION לארה"ב והיום יועץ אבטחת מידע בכיר באחת החברות הישראליות. במשכורת 120K$ לשנה.

אז יש גם עילויים, אין מה לעשות. גדלתי איתו והבחור בטופ עשיריית ההאקרים הישראלים בכל העולם, התחיל מכלום ולמד הכל לבד. הכל תלוי בבן אדם.

הכנסת אותי עכשיו לפרנזי :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שאותו בחור לא ישב בגיל 20 בפורומים באינטרנט וחיפש מידע לגבי הסמכות MCITP, אז זה לא ממש רלוונטי.

תפסיקו להקשיב לבולשיט השיווקי שאנשי ה-PR של כל מכללות ה"האקר 4 יו" מקיאים עליכם - אף אחד לא יקבל אתכם לעבודה רק בזכות הסמכה מטופשת כלשהי. מה גם שתקרת הזכוכית שקיימת בתחום הזה לאנשים ללא תואר אקדמי היא מאוד נמוכה, בחברות ההיי-טק הרציניות מחלקות ה-IT מאוישות על ידי מהנדסים והן לא מגייסות לא-אקדמאים פר הגדרה, לא משנה כמה הסמכות יש לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפקידי IT שמאוישים על ידי מהנדסים הם בודדים ביותר (1-2 לחברה).

בטח שלא קיימת דרישה של תואר אקדמאי כדי ליהיות מנהל או באבטחת מידע.

התקרה קיימת בהתפתחות משם והלאה.

הגעת - אתה שם , הפכת לראש צוות ואז מה?

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחברה שאני עובד בה (אינטל), אין מישהו במחלקת המחשוב (העצומה..) שהוא לא מהנדס או לומד לתואר ראשון. פשוט אין חיה כזאת, אין דרך להגיע לשם אפילו בלי תואר ראשון. האמת היא שבאופן אירוני נושא ההסמכות עובד הפוך - האנשים שמתעסקים ב-Networking הם קודם כל מהנדסים, ורק אחרי שהם מתקבלים לעבודה שולחים אותם לעשות CCNA-ים למיניהם.

זה ככה ברוב החברות הגדולות, וזה מובן - אם הן יכולות לגייס מישהו עם תואר ראשון (ויש היצע גדול למדי), למה להעסיק מישהו בלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מעניין אף אחד שלא חידשת הסמכה, מספיק שלמדת פעם ואתה יודע את החומר ע"י מבחן תיאורטי ומעשי שתעבור בכל ראיון עבודה.

כמה יכול להרוויח? בוגרי CCNA מרוויחים יותר מבוגרי MCSA כי זה תחום שונה, קשה יותר. השאלה אבל אם יש לך ניסיון מהצבא. אם יש, אתה שווה זהב, אם אין ממילא תצטרך להתחיל באיזה מוקד שירות בחברה כולשהי (אל תלך לספקית או , לא לומדים שם כלום! אלא רק לענות ללקוחות ע"פ תרחישים מוכנים) ואז להתקדם למחלקת ה-NETWORK (נתבים ואבטחת מידע) של החברה או אם אין לעוזר מנהל וכדומה. אלא אם כן אח שלך עובד כבר במחלקה כזאת, אף אחד לא לוקח צוציק במשכורת נמוכה של עשר אלף ומעלה כדי ללמד אותו את העבודה כי כולם רוצים תוצאות ומייד.

משכורות כשאתה כבר יודע את החומר? 10-20 תלוי בחברה ואם אתה ראש צוות או למעלה מזה אז אפילו 30 זה לא חלום.

ז'ניה צודק לחלוטין, הכיתוב שיש לך הסמכה אולי יזמן אותך לראיון על פני מישהו שאין לו, בתנאי שיש לכם ניסיון שווה.

אם מישהו רשום לו כמה שנים עבודה בתפקיד בתחום הרלוונטי, לא יזמנו מישהו שיש לו רק הסמכה ללא ניסיון.

אתה מתכוון לעומרי רייטר? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שווה לשקול עוד פעם אם ללמוד את הקורס הזה,לפי המשרות בALLJOBS ברובן המוחץ דרוש ניסיון של שנתיים/שלוש לפחות בתחום

אם אתה לא הולך על הסמכה, תעשה תואר במערכות מידע. תקבל ידע רחב על הכל ואז יהיה יותר קל להתברג בתחום

אתה מתכוון לעומרי רייטר? :)

לא' לא "לכל איש יש שם". יש אנשים שעדיף שלא יופיעו לעולם ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...