i5-2500K + P67A-UD3 האם משתלם לקנות כרגע? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i5-2500K + P67A-UD3 האם משתלם לקנות כרגע?

DaTHE

Recommended Posts

^ במערכת משחקים הרכיב הכי חשוב הוא הכרטיס הגרפי. המשמעות של המעבד (מדור מסוים כמובן) קטנה הרבה יותר. כמובן שיש משחקים חריגים שזה לא המצב בהם אך זאת התמונה והמגמה באופן כללי.

לכן במערכת למשחקים לא צריך בהכרח מעבד High End ואת הכסף מומלץ יותר להשקיע בכרטיס גרפי מתאים (ושאר רכיבי מערכת מתאימים, או פשוט לחסוך).

משתמע לפי הכרטיס הגרפי שהוא בחר מערכת למשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אפשר לטעון שטכנולוגית הייצור של מעבדי Intel מתקדמת יותר מזאת של נכון להיום, אפשר לטעון שהארכיטקטורה שלהם עברה עוד מספר שלבים אבולוציונים בהשוואה לזאת של ואפשר לטעון עוד כל מיני טענות שהן נכונות. בשורה התחתונה למשתמש חשוב לבדוק מה המערכת מסוגלת לעשות בפועל. כל הנתונים הטכניים על הנייר הם נחמדים, אך לא מעידים שום דבר על הביצועים בפועל.

אז נכון, מעבדי SB מציגים ביצועים טובים יותר מדור המעבדים הנוכחי של , בייחוד ביישומים המנצלים ליבה בודדת או שתיים, אבל לרוב המשתמשים הממוצעים (כולל גיימרים) אין בכלל צורך מלכתחילה ביותר ממשהו כמו Athlon IIx4, ולאור ההפרש המחיר בין הפלטפורמות אני עדיין חושב שמערכת היא בחירה משתלמת למי שמחפש מערכת רב-תכליתי לשוק הביניים. למי שמחפש מערכת לשימוש ממוקד יותר אולי באמת פלטפורמת SB תהיה משתלמת יותר, למי שחשוב לו מבחינה פסיכולוגית להרגיש שיש לו את הטכנולוגיה החדישה ביותר אז ברור ש-SB היא הבחירה הטבעית, אבל ממש לא ניתן להגדיר היום את פלטפורמת SB כפלטפורמה משתלמת לכל אחד. וזה עוד בלי להזכיר את הבעיה המובנית שמציבה בפניך הפלטפורמה (וגם הפלטפורמה הקודמת) - בחר בין יכולת לבצע OC ובין היכולת להשתמש בליבה הגרפית המובנית.

למה בדיוק משתמש שכל עיסוקו הוא הוא גלישה, ניגון תכני וידיאו ומוסיקה, משחקים פה ושם, ועבודה גרפית ביתית צריך להוציא כמעט פי 2 על פלטפורמת SB? איזה חווית שימוש משופרת הוא ייקבל תמורת הסכום הזה?

ורק לשם הבהרה, אני לא טוען שפלטפורמת SB אינה טובה או שפותח הדיון יטעה אם ייבחר בה. אני רק חושב שיש מקום להציג את התמונה המלאה.

לגבי השדרוג, אינטל כבר הודיעה שה-Ivy Bridge יתמוך ב-1155.

1. רק ימים יגידו.

2. גם אם כן. אז סביר להניח שהתושבת תשאר זהה (יקל על יצרני הלוחות) אבל עדיין יהיה צורך להחליף לוח בכל מקרה כי ערכות השבבים הנוכחיות לא יתמכו במעבדי ה-Ivy Bridge, וזה עוד בלי להזכיר את תושבת LGA 2011 שבטוח תחייב החלפת פלטפורמה (אבל מראש לא מיועדת לשימושים של פותח הדיון). אז ככה שאפשרות השדרוג עדיין לא ברורה לגמרי.

3. מי שקונה היום מעבד כמו ה-2500K (או ללא ה-K) והשימושים שלו במערכת לא ישתנו באופן מהותי, לא יצטרך בכלל לשדרג בטווח הזמן של השנתיים-שלוש הקרובות (כמובן שהכל בערבון מוגבל). זה בדיוק מה שכתבתי בהודעה הקודמת שלי, עד שיגיע הזמן לשדרג מעבד כמו ה-2500K אז ככל הנראה מעבדים מאותו דור כבר לא יהיו כזאת אפשרות שדרוג קורצת או משתלמת, ויותר סביר להניח שיהיה צורך לשדרג לפלטפורמה חדשה אחרת.

זה בדיוק כמו המצב שקיים היום. מישהו עם מעבד Q9550 או אחד מה- i5-7xx או i7-8xx/9xx ספק אם יש לו צורך אמיתי (בניגוד לרצון צרכני) לשדרג ל-SB, או יהיה לו צורך כזה לשדרג ל-IB לכשיושקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק יחדד את מה שלא הובן, במחשב יהיה מתכונן שבזמן עבודה 2 תוכנות יפעלו באופן מתמיד בנוסף לתוכנה שקוראת מערכה חיצונית שכנראה תחובר ב- .

ולעיתים קרובות (פעם-פעמיים בשבוע) יהיו בין 3-4 תוכנות פעילות.

לגבי ההרד דיסק, יש מקום לשקול SSD?

וכן המערכות מתוכנת גם למשחקים עד כמה שזה יתאפשר.

במכללה ידוע לי שיש 2 מחשבים עם מעבד I7-920 + 6GB (אם אני לא טועה) ועוד 2 מחשבים עם I7-860 + 8GB שמחוברים לרשת נפרדת. ועוד כמה מחשבים עם מעבדי C2D...

חשוב לציין ששנייה פה ושנייה שם לא ישפעו, אבל כאשר זה הופך לדקות פה ושם זה מתחיל להיות יותר קריטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת בדיוק השאלה שעליה אין עדיין תשובה. לאיזה ביצועים אתה מצפה או זקוק?

האם אתה במכללה עובד על מעבדי ה- i7 האלה? אם כן וזוהי הפלטפורמה שאתה רגיל לה ושאותה מנצלות התוכנות, אז הבחירה ב-SB היא מתבקשת.

לעומת זאת אם אתה עובד על מחשבים "חלשים" יותר והם עדיין מספקים אותך, לא בטוח שחייבים לקנות דווקא SB.

לגבי ה- ושאר חלקי המפרטאני מציע שתפתח דיון בפורום מפרטי מחשב לאחר שתחליט על איזה פלטפורמה אתה הולך. במאמר מוסגר - לדעתי אין לך צורך ב- (לא שזה יזיק כמובן) ותוכל להסתפק בעוד עבור קובצי ה-swap, ואולי אפילו להסתפק בכונן קשיח בודד אם במקרה הספציפי הזה לקובצי ה-swap אין חשיבות גדולה מדי (אולי יש מבחני ביצועים לכך ברשת).

תוכל לחפש מידע ברשת ו/או להתייעץ במוסד הלימודים שלך אם מישהו שאולי בקיא קצת יותר בדרישות החומרה של התוכנות (אם יש כזה).

בכל מקרה, אם אין מגבלה תקציבית (ועושה רושם שאין) אז אני מסכים עם יוסי שבחירה ב-SB היא בהחלט אפשרות טובה מאוד. לא הייתי מגדיר אותה כאפשרות היחידה, אבל זאת בהחלט מערכת טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדר"כ הלימוד הזה היה מתחלק, היינו בהתחלה מתכנתים על- C2D, ואז שמסיימם מורדים את התוכנה לערכה בודקים שהתוכנה אכן עובדת. ואז עוברים למחשבים ההם ששם אני מריצים סימולציות שונות כדי לבחון את המיני פרויקטן ומריצים תוכונת דו- מימד ושרטוטים למינהם כדי לייצר את הרכיב ואז מסיימים ב- PS. זהו בעצם תהליך העבודה בגדול.

שהתייעצתי אז (לפני חודשיים) הם אמרו לי שפלטפורמת I5-760 תספק אותי לשימוש שעשינו אז.

כרגע אנחנו בחופשת בחינות אז אין כל-כך עם מי להתייעץ היות וזה תיגבורים, לימודים , תיגבורים , לימודים וכו' (כרגע אני לא עובד עם מחשב ו\או פרויקט מסיום - בגלל זה אמרתי שיש זמן)

לגבי הכונן, איכן אני יכול לבדוק ביצועים?

לפי דבריך, אני מבין ש-SB לא תיהיה בחירה משתלמת לשימושים, יש לך העדפה לפלטפרומה אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפלטפורמה שאני הצעתי לבחון היא זאת שמבוססת על IIx4.

ה- IIx4 חלש בחתך רוחב בכ-30% מה- i5-750 מבחינת ביצועים, אך עולה חצי ממנו מה שהפך אותו למשתלם מאוד עבור חלק מהמשתמשים.

אם הומלץ לך בזמנו על ה- i5-750 (בהנחה שמי שהמליץ מכיר את דרישות החומרה של התוכנה ונקב בדגם המעבד כזה היא התוכנה באמת מנצלת אותו) אז דווקא כן כדאי לך ללכת על מערכת SB מבוססת 2500K שהוא למעשה המעבד המקביל ל- i7-750 (כלומר זה ש"החליף" אותו).

לגבי הכונן, צריך לחפש ברשת. מחיפוש מהיר שעשיתי לא מצאתי משהו בנוגע לכך.

הייתי אומר שאם אין מגבלת תקציב אז עדיף לקנות 2 ועל אחד מהם לשים את קובצי ה-Swap (גם של מערכת ההפעלה). במקרה הכי גרוע שלקובץ ה-swap אין ממש חשיבות, יהיה לך כונן לגיבוי (מה שאף פעם לא מזיק ואף חשוב לדאוג לו).

כמו כן, תמחק בבקשה את הציטוט של ההודעה שלי מההודעה הקודמת שלך. אין צורך לצטט הודעות שמעליך בדיון כי ברור שאתה מגיב להן. אם אתה רוצה להתייחס לחלק מהודעה אז צטט רק את הקטע הרלוונטי.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאתה בעצם מציע זה ללכת על 2500K ובנוסף לקחת 2 כוננים. הכונן השני שאני אקח יהיה חייב להיות גם 500GB?

איך אני יודע איכן למצוע את קבצי ה- swap ?

ובנוגע לזיכרונות , יש להם פה משחק?

נ.ב:

לא כדאי לחכות לפלטפורמה החדשה של (הבלוזודר)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שאתה סומך על הבנתו של מי שהמליץ לך בזמנו על ה-Core i5-750 בכל מה שנוגע לדרישות המערכת בפועל של התוכנות הללו אז כן.

לדעתי 4GB של זכרון יספיקו לך. גם אם לא, תוכל להוסיף בעתיד. מלבד לנפח - לזכרון אין ממש משמעות.

את המיקום של קובצי ה-swap אתה מגדיר במהלך התקנת התוכנה או לאחריה (בהגדרות). יש גם מדריכים (תוכל למצוא ברשת) להעברת קובץ ה-pagefile של מערכת ההפעלה. אתה גם יכול להתחיל עם כונן בודד ורק אם הביצועים לא מספקים אותך להוסיף כונן נוסף.

הכונן השני לא חייב להיות 500GB הוא יכול להיות בכל נפח, פשוט 500G הוא נפח משתלם מאוד היום אין ממש חסכון כספי בקניית כונן קטן יותר.

בנוגע ל- - תלוי כמה זמן עומד לרשותך. להערכתי זה עניין של לפחות 4-6 חודשים עד שהם יושקו והמחיר יתייצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על הכל.

כדי לברר באופן סופי, אני ינסה להיפגש עם אותו בחור שאז המליץ לי בתקווה שהוא עדיין במכללה (הוא לא תלמיד או מורה, אז זה בעייתי).

כרגע הקנייה לא ממש דחופה לי, כעיקרון אני יכול לחכות עם הקנייה.

כרגע אני יהיה בסטנד ביי של כמה שבועות עד שהיתברר כל העניין עם התכונות והדרישות, כפי שזה נראה לי אין לי צורך ביותר מ- 2500K..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...