אוסף תמונות שצולמו לאחרונה. - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוסף תמונות שצולמו לאחרונה.

(G)

Recommended Posts

העובדה ש"דחפו" למצלמפון הזה 12MP, היא רק חיסרון, שמניעיו ברורים (שיווק בלבד). והמכשיר משלם את המחיר באיכות התמונה.

בזמנו קראתי ביקורת על המכשיר והיה כתוב בפירוש שה-12 מגה פיקסל הוא לא רק גימיק שיווקי,

המצלמה יודעת לנצל יפה מאוד את טריסר הפיקסלים, זה לא ליופי.

הכוונה שלי "מצלם טוב יותר", זמן הפעלה למעבר מצב צילום, מהירות תגובה בין לחיצה ללחיצה, לשים עלAUTO ולצלם מבלי להתעסק יותר מדי הגדרות וכו...

אתם אולי מסתכלים על ההיבטים הטכניים בתחום הצילום, אני לעומת זאת צריך ניידות, מהירות ובסוף שתצא תמונה טובה.

המכשיר מספק את זה יפה מאוד ומתחרה ראוי בשוק הצילום.

---

ב-GSMARENA ערכו כמה השוואות בין CANON 350D DSLR 8MP לבין הפיקסון והם היו מופתעים מהתוצאות.

http://www.gsmarena.com/samsung_m8910_pixon12-review-371p6.php

http://www.gsmarena.com/samsung_m8910_pixon12-review-367p2.php

"We were also surprised to see that a 12 megapixel cameraphone can reach the detail resolved by a true DSLR "

ראוי לציין:

מאז הביקורת(שיצאה ב-2009) על המכשיר אני על FIRM חדש שצרבתי לא מזמן ויש שיפור בתחום הצילום ובתגובות המכשיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בקריאה סלקטיבית אפשר להבין הרבה דברים.

And before you go quoting us left and right without mentioning the proper context, please note that we are talking about resolved detail only and we are NOT saying that this really is an equal game when it comes to noise levels or dynamic range

"לנצל" את ה 12 MP היא בטוח לא, כיוון שברמת הפירוט היא משתווה לחיישן 8 מ"פ.

היה עדיף לך לקבל רק 4 מ"פ, ותמונה נקיה וחדה הרבה יותר. במקום זה קיבלת 12 כי מחלקת השיווק לא מתעניינת באיכות תמונה. מעניין אותה מכירות.

כמות פיקסלים גדולה היא יתרון בהדפסות גדולות. אני בספק אם מישהו ידפיס פוסטר 50X70 ממצלמת הפלאפון שלו.

בקיצור, יש לך אחלה מצלמפון ביד. לעומת מכשירים אחרים מסוגו זה באמת מרשים.

אבל אין טעם לצאת בהצהרות מיותרות. יחסית לכל מצלמה אחרת זה פשוט נראה רע.

אני לא מבין מה הקטע שלך לשווק את המכשיר. קנית מניות לאחרונה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאנשי GSMARENA ישארו בביקורת טלפונים ולא מצלמות.

צילמתי במגוון מצלמות DSLR כולל ישנות ונחותות כגון ה-D70S, גם אותה מיושנת עם עדשת קיט עדיין נותנת נוק-אאוט בכל סעיף וסעיף לפיקסון.

We were also surprised to see that a 12 megapixel cameraphone can reach the detail resolved by a true DSLR

זה חירטוט שמגיע מאנשים שלא מבדילים בין מספר הפיקסלים לרזולוציה.

הנה דוגמאות (לא מאוד מוצלחות, בתנאי תאורה קשים ולא מ-RAW) מאותה D70S מיושנת עם 6 מ"פ ועדשת קיט (18-70). יש פחות פיקסלים אבל ההפרדה הרבה יותר גבוהה (תגדיל ל-100% ותיווכח). הצבעים קצת דהויים (בעיה ידועה עם הניקון עד ה-D300/D90) אבל לא משהו שלא ניתן לתקן בשינוי הגדרות המצלמה או בשניה וחצי במחשב. בכל מקרה הם לא בריווי-יתר ומזויפים כמו בפיקסון.

4269615252_6eea5a29d3.jpg

4268870279_d359132022.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שרשמתי למעלה, אני לא בא להשוות בינה לבין מצלמות מיקצועיות אלא רק להראות שבמצבים מסויימים המכשיר מסוגל להוציא תמונות

לא פחות טובות.

וקצת ניסחפת, אנשים רגילים לא יבחינו בהבדל התמונות שהעלת, כי בסופו של דבר זה מועבר לאלבום ולא שמים על שלטי חוצות.

בנוסף, ברור שיש ירידה באיכות כאשר עושים ZOOM אבל אותנו זה לא מעניין, מה שחשוב איך התמונה נראית במחשב או באלבום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה השוות ל-DSLR ולאנשים שמשתמשים ב-DSLR ההבדלים האלו מאוד חשובים - זה מעבר ל- peeping, זאת גם האיכות של התוצאה הכללית

המצבים היחידים שבו המצלמפון תוציא טובות יותר היא אם הצלם לא יודע לתפעל את ה-DSLR או שהוא פשוט לא הביא אותה עימו כי היא גדולה וכבדה ולא בא לו לסחוב אותה באותו יום.

.

בנוסף, ברור שיש ירידה באיכות כאשר עושים ZOOM אבל אותנו זה לא מעניין, מה שחשוב איך התמונה נראית במחשב או באלבום .

אז למה הם דחפו 12 מ"פ לחיישן?

הפיקסון היא מצלמפון טובה, זהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יסלח לי כבודו ( G ) , אבל הלוואי והיה מה להשוות בין הפיקסון ל - DSLR ,

או אפילו לכמה מצלמות " רגילות ", וזאת מן הטעמים שפורטו ע"י קודמי ( קטונתי :silly: ).

שוב, בתחום הסלולארי זה בולט לטובה, אבל שם זה נשאר ( וצריך להשאר ).

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכתבתי כמה פעמים למעלה, לא עשיתי השוואה רק ציינתי כמה דברים.

בחותמת שלי ישנה השוואה שעשיתי מול 2 מצלמות קומפקטיות והתמונות מדברות בעד עצמן.

בנוסף לזה, צילמתי עם כמה מצלמות קומפקטיות נוספות והן מוציאות תמונות פחות טובות.

תחסיר את העובדה שזה פלאפון, זו לכל דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התמונות של הפיקסון בהשוואה שלך נראות (לכאורה) יותר טוב בגלל חידוד יתר וריווי צבעים מוגזם שגורם לנו לחשוב שהתמונה "חיה" יותר.

באותה מידה אתה יכול להגדיל את החידוד וריווי הצבעים במצלמות האחרות שהיו ברשותך ותקבל תוצאות דומות (עם הרבה פחות רעש).

תשקיע 5 דקות בלימוד המצלמה שלך ועוד 5 שניות בכוונון שלה ולא תהיה לך בעיה להוציא תמונות טובות משמעותית משל הפיקסון, גם ממצלמות קומפקטיות זולות. כמו זאת עם קומפקטית שעלתה לי 600 ש"ח (שים לב - ISO=200 ותנאי תאורה מאוד קשים).

4285344968_4599124b40.jpg

או זאת שצולמה עם אותה בתנאי תאורה מאוד קשים (שים לב ל-ISO ולמשך החשיפה)

4285343884_dbc17497db.jpg

היתרון של הפיקסון היא שהיא תמיד איתך ומואד טובה יחסית לכזאת, היא לא יותר טובה ממצלמה קומפקטית טיפוסית ובטח לא יותר ממצלמה שעולה יותר מ-2000 ש"ח. היא לא טובה משום DSLR כולל מכאלו שהוצגו ב-2002 (ה-D100, איכות התמונה שלה זהה לזאת של ה-D70S שדוגמאות ממנה הצגתי כאן).

ה-12MP הם גימיק ומיותרים לחלוטין. המצלמה הזאת לא מתקרבת להפרדה שיש לפוג'י F40 עם 8MP "בלבד".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שציינתי בביקורת שלי, המצלמות היו מכוונות במצב AUTO, מבלי להתעסק בהגדרות.

זה כל הכוונה, אנשים לא רוצים להתעסק עם הגדרות המצלמה אלא פשוט להוציא מהכיס ולצלם.

מבחינת רעש, אם היה לי מסך שהרזולוציה שלו היא 4000X3000 גם אני הייתי רואה רעש.

כשמסתכלים על התמונות ברזולוציות סטנדרטיות אין כמעט רעש.

אתה כבן אדם שמבין עניין צריך לעשות את ההשוואה הזאת בעצמך, אולי תגיע לתוצאות אחרות.

כאחד שאוהב לצלם ועם ניסיון של הרבה סוגי מצלמות עדיין נפעם מהאיכות התמונות שהמכשיר הזה יכול לספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שציינתי בביקורת שלי, המצלמות היו מכוונות במצב AUTO, מבלי להתעסק בהגדרות.

זה כל הכוונה, אנשים לא רוצים להתעסק עם הגדרות המצלמה אלא פשוט להוציא מהכיס ולצלם.

מבחינת רעש, אם היה לי מסך שהרזולוציה שלו היא 4000X3000 גם אני הייתי רואה רעש.

כשמסתכלים על התמונות ברזולוציות סטנדרטיות אין כמעט רעש.

בן-אדם שאין לו מושג בנהיגה עשוי לנסוע טוב יותר ומהר יותר על טויוטה קורולה אוטומטית מאשר על מיצובישי EVO ידנית. האם הקורולה מכונית טובה ומהירה יותר?

לגבי "ההתעסקות" - פעם אחת כיוונת את הגדרות ריווי הצבע והחידוד ואתה מסודר. ה-PIXON כברירת מחדל דוחפת לך ריווי צבע מטורף ועיבוד יתר שנראה טוב על המסך (במיוחד מסכי TN) ובתמונות מוקטנות (להלן - פייסבוק) אבל נותן תוצאות נחותות בהדפסה. את כיוונון המצלמה בפיקסון הכתיבו אנשי שיווק ולא מהנדסים.

ד"א - גם במצב אוטומטי רוב המצלמות הקומפקטיות עולות על הפיקסון. הפוג'י F40 שהייתה לי היא רק דוגמא אחת. גם ה-DSLR שלי מוציאה תמונות מאוד יפות במצב אוטומטי ועם עדשת הקיט. הפנסוניק ZS7 החביבה פה בפורום תעשה מהפיקסון קציצות גם במצב אוטומטי למהדרין.

את הרעש של ה-PIXON רואים גם בתמונה מוקטנת וזאת גם ב-ISO הבסיסי ביותר. בתנאי תאורה לקויים אני משער שהיא פשוט קורסת.

אני לא מבין למה אתה מתעקש להציב את הפיקסון בעימותים שהיא לא נבנתה להם ושאין לה שום סיכוי לעמוד בהם ולו מסיבות של פיזיקה ואופטיקה בסיסיים? אתה ממש פאן-בוי של הטלפון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציינתי את המילה DSLR באיזה ביקורת ואתה ממשיך לעשות השוואות ולסכם סיכומים.

אז תרד מהעניין, אנחנו מסכימים פה שזה לא בר השוואה.

דבר שני, אתה לא יודע איך כיוונו ומי כיוון את המצלמה על הנייר, אנשי שיווק או מהנדסים, אז אנא ממך.

אתה כנראה לא תבין אותי ואת מרבית חבריי שכשהם רואים תמונה איכותית מאוד ואינם מאמינים שפלאפון צילם את זה.

ושוב, רוב האנשים לא מעניין הצד הטכני וההתעסקות עם המצלמה, הם רוצים לצלם בקלות ושתצא תמונה איכותית וטובה.

ובקשר לפנסוניק ZS7 שאני מכיר, זו קומפקטית די חביבה.

לא יצא לי עדיין לבדוק אותה לערוך השוואה ולבדוק הבדלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב האנשים לא ידעו לזהות תמונה טובה גם אם היא תכה בראשם עם פטיש.

אז ?

דיון סרק.

אין שום חשיבות למדיום. יש חשיבות למי מצלם.

אתה הכנסת את עצמך לפינה של ויכוח טכני, בקריאה לתמונה "טובה" על סמך "איכות תמונה".

ובויכוח הטכני הזה, אתה יכול רק להפסיד.

אם אתה וחבריך לא מתעניינים בצילום, אז על סמך מה אתם קובעים שתמונה היא "איכותית" ?

שאל את עצמך קודם, מה היא "תמונה טובה" בעיניך. תגדיר את הדברים בצורה ברורה, אח"כ תחזור ונתדיין על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון לומר, מעבר לידיעת המקצוע צילום

אנשים שופטים תמונה לפי העיניים ולא לפי נתונים טכנים.

נכון לומר שבן אדם שיודע לצלם, ידע לצלם עם כל . לכל יש את מגבלותיה.

לא זכור לי שהכנסתי את עצמי לויכוח טכני.

---

בוא נסכים בכך כשאתם מתבוננים בתמונה אתם משתמשים בידע המיקצועי שלכם, שאר האנשים לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נסכים בכך כשאתם מתבוננים בתמונה אתם משתמשים בידע המיקצועי שלכם, שאר האנשים לא.

בהחלט יש בזה משהו.

מה שכן, לא היה טעם בשאר הטענות שלך, כמו " היא יותר טובה מהרבה מצלמות יקרות ממנה ..."

שוב, ראיתי לא מזמן צלם נחשב שמתעקש להשתמש במצלמת פילם הכי בסיסית, ועדיין

שומר על מעמדו. אז בהחלט אפשר להסתכל רק על טיב התמונות ( מעניינת, מיוחדת וכו' )

ולא להכנס לכל הממבו ג'מבו המקצועי אלא אם זה ממש נחוץ.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט יש בזה משהו.

מה שכן, לא היה טעם בשאר הטענות שלך, כמו " היא יותר טובה מהרבה מצלמות יקרות ממנה ..."

כוונתי היתה, מכשיר פלאפון שמסוגל להוציא תמונות לא פחות טובות במצבים שונים ממצלמות יקרות ממנו.

אני לא בא להשוות ולהכתיר מלך, הרי שוק המצלמות הוא מאוד גדול ונהיה רציונלים, לא כל קומפטית נחשבת כטובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...