מה זה הנדסאי? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה הנדסאי?

The Unknown Artist

Recommended Posts

שלום לכם,

מישהו יכול להסביר לי מה זה הנדסאי?

באנגלית זה נקרא practical engineer (מהנדס מעשי), והבנתי שזה תפקיד שהומצא בישראל, ואינו נפוץ בעולם.

משהו בין טכנאי למהנדס, כשאר הנטייה היא יותר לטכנאי.

האם זה נחשב למקצוע מבוקש בשוק, או משהו שכבר כמעט ואינו קיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A0%D7%93%D7%A1%D7%90%D7%99

אתה לא יכול לקרוא להנדסאי טכנאי מהסיבה הפשוטה שיש יותר מדי תחומים להנדסאיים שלא קשורים ל"טכנאי"

מדובר על הכשרה מקצועית/אקדמאית בתחום מסויים פשוט לא ברמה של תואר אלא פחות שלוקחת שנתיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום, הנדסאי = טכנאי (מלבד מקרים ייחודיים).

באופן עקרוני ההיררכיה בתעשיה הולכת כך (ואיתו גם התגמול):

מהנדס אוניברסיטה > מהנדס מכללה > הנדסאי > טכנאי.

זה כמובן לא אומר שהנדסאי ירוויח בהכרח פחות ממהנדס מכללה, אבל זה אומר שהמקצוע שלו פחות מוערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנדסאי יכול לקבל מ-20 עד 100 ש"ח לשעה, הכל תלוי בחוזה העסקה שלך.

סטיב ג'ובס לדוגמה ללא תואר בכלל ותראה כמה הוא מרוויח... כולה דולר לשנה (אני מוכן לקבל את הדולר שלו) :smile1:

http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Jobs

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שהכל תלוי בחוזה, אבל אין כאלה שעושים 100 בשעה, ואם כן אז ממש מעטים שיש להם ניסיון של 20 שנה והם כבר חלק מהבכירים.

אבל בממוצע בערך,ידוע לכם?

אני שואל את כל זה, כי אני שוקל ללמוד הנדסאי (חשמל או מכונות).

תצחקו, אבל השאיפה שלי מבחינה מקצועית זה שכר של 7000 נטו בחודש. לא הרבה, אבל אני לא צריך יותר מזה (ואל תשאלו למה ;D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מסוגל להיות מהנדס לך ללמוד הנדסה. באופן כללי, תמיד תשאף להכי גבוה שאתה יכול להגיע. אני לא יודע למה אתה שואף רק ל-7000 שקל, אבל אם אתה מסוגל ליותר - למה לא? אתה אף פעם לא יודע לאיזה סיטואציה תכנס בעתיד ותמיד צריך להתכונן לגרוע ביותר.

הנדסאי זה מהנדס לייט.

אם מהנדס הוא רופא או מנתח, וטכנאי הוא סניטר או אח, אז הנדסאי זה ווטרינר או לכל היותר רופא משפחה.

שטות מוחלטת.

אני אתחיל מהמשפט השני דווקא - רופא משפחה הוא רופא לכל דבר ועניין, שעבר התמחות בתחום - בדיוק כמו מנתח או כל רופא מומחה (בניגוד לרופאים מתמחים או לא מומחים). וטרינר אינו בעל הכשרה כשל רופא אך הכשרתו לא פחות קשה ואורכה 6 שנים, רק שנה פחות משל רופא. קשה להשוות אבל וטרינר אינו נחות מרופא בשום דרך שהיא.

גם המשפט הראשון אינו נכון - הנדסאי אינו מהנדס, נקודה. מהנדס הוא אדם שעבר לימודים תאורטיים רבים (כמו גם מעשיים במידה מסוימת). ההנדסאי הוא אדם בעל הכשרה מעשית יותר, ובשרשרת נמצא בין מהנדס ל"פועל פשוט" (וזה לאו דווקא אומר משהו על המשכורת). כל זה על רגל אחת צולעת במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היית מעלה את הנושא עוד שנה וחצי הייתי אומר לך,פשוט משום שאני עכשיו עושה פרוייקט בבית הספר שאני עכשיו עושה כיתה י'ג(כלומר מכללה)בתוך כיתה י'ב

אני לומד חשמל פיקוד ובקרה ואני עוד שנה מסיים עם זה.

זאת שאלה שאני שואל כל הזמן כמה הנדסאי מרוויח... אבל מדוע רק לעשות הנדסאי אם אתה יכול לעלות למהנדס כמובן אם אתה אוהב את המקצוע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מסוגל להיות מהנדס לך ללמוד הנדסה. באופן כללי, תמיד תשאף להכי גבוה שאתה יכול להגיע. אני לא יודע למה אתה שואף רק ל-7000 שקל, אבל אם אתה מסוגל ליותר - למה לא? אתה אף פעם לא יודע לאיזה סיטואציה תכנס בעתיד ותמיד צריך להתכונן לגרוע ביותר.

אולי אני מסוגל להיות מהנדס, לא ניסיתי...אבל האמת היא שאין לי ראש מתמטי וגם אף פעם לא אהבתי מתמטיקה.

אני שואף ל7000 כי אני לא צריך יותר מזה. אני בן יחיד למשפחה שמחזיקה 2 דירות, באחת אנחנו גרים, ואת השניה אנחנו משכירים.

ההורים שלי נתנו לי את הדירה הזו, ואם ארצה, אעבור לגור בה. אומנם זו לא וילה או דירת פאר, אך מספיקה לי. (מה שאומר שאין לי צורך במשכנתא).

דבר נוסף, הקמת משפחה. בחרתי לוותר על זה, אני לא מעוניין לגדל ילדים וגם לא נראה לי שאני יכול להיות נשוי לאישה אחת יותר מכמה שנים, כולם מתגרשים היום ואני יודע שזה יקרה גם לי אם אתחתן, אז למה להיכנס לזה בכלל?

אז בלי משכנתא ובלי משפחה לפרנס, אפשר לחיות עם שכר של 7000 ש''ח, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה את ג'ובס... חי על דולר 1 בשנה.

וברצינות, תמיד תשאף למה שאתה חושב שאתה מסוגל...

עם 7000 בחודש תסע על מאזדה, עם 10000 תסע על אאודי, עם 15000 תסע על BMW, אתה מבין לאן אני חותר?

הפירות שם, אתה צריך לקצור אותם (משפט מוטיבציה טוב לא?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה את ג'ובס... חי על דולר 1 בשנה.

וברצינות, תמיד תשאף למה שאתה חושב שאתה מסוגל...

עם 7000 בחודש תסע על מאזדה, עם 10000 תסע על אאודי, עם 15000 תסע על BMW, אתה מבין לאן אני חותר?

הפירות שם, אתה צריך לקצור אותם (משפט מוטיבציה טוב לא?)

וברצינות, אני לא חושב שמאזדה נופלת מאאודי וBMW.

חוץ מזה, אני בכלל בונה על ניסאן או מיצובישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs:

אם אתה חושב שלהיות הנדסאי מתאים לך, ויש תחום מסויים שמושך אותך באופן מהותי ואתה רואה את עצמך עובד בו ומקבל מכך סיפוק סביר, אז לך לזה.

אם אתה סתם לא יודע מה לעשות עם עצמך ואתה הולך לזה כי זה "סבבה" והכי קל, אני גם מסכים שעדיף ללכת לכיוון של הנדסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...