מה זה הנדסאי? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה הנדסאי?

The Unknown Artist

Recommended Posts

ההבדל בכמות החומר עצום, זה לא אומר שגם ההבדל בידע עצום.

אכן בהנדסאי מדלגים על לימודי מתמט' ופיזיקה. לומדים רק מה שצריך לדעת בשביל לעשות את העבודה בזמן שבתואר מהנדס לומדים את המקצועות האלה הרבה יותר לעומק וגם דורשים הבנה ולא רק יכולת להשתמש בהם. בקרוב לא תוכל לעזור לחבר שלך, מה שלומדים בהנדסאי זה הבסיס לתואר מהנדס, לכן מי שעובדאת ההנדסאי בהצלחה לא צריך לעשות את קורסי הבסיס, 30 נקודות (+4 נקודות של קורסי בחירה כללים) זה יכול להגיע ל 9 שעות פחות בשבוע, הקלה גדולה לשנתיים הראשונות שמלאות בשעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ההיפך.. דווקא במתמטיקה ופיזיקה אני לא אצטרך בשביל עבודה בעתיד..

אגב הוא שנה שלישית.. זה ממש לא הבסיס זה דווקא מתקדם מאוד והוא כבר בחר התמחות של אלקטרואופטיקה..

מבואות של פיזיקה ומתמטיקה הוא עשה בשנה א וקצת בשנה ב', הסיבה שהם עושים את זה (טכניון) זה כדי לדלל את כמות האנשים שממשיכים לשנים ג' וד'..

אם אני לא טועה בכל אוניברסיטה כל המבואות הקשים הם בשנה א'.. אחלה דרך לסנן סטודנטים עצלנים..

אני מסתכל על המחברות שלו.. זה נכון שהם משקיעים הרבה על הבנת המתמטיקה שמאחורי הדברים.. אבל בסופו של דבר זה דבילי... אני אשכרה יכול לפתור לו את שיעורי הבית :nixweiss:

וזה עוד אחרי שסיימתי את ההנדסאי שלי ב2006 והוא עוד תקוע ומזיע את התחת בטכניון והוא שנה יותר מבוגר ממני..

אגב.. קטע מצחיק..

שנה שעברה אחרי שהשתחררתי הלכתי לראיון עבודה באינטל בקרית גת למנהל היצור שם והיו איתי במרכז הערכה עוד איזה 30 אנשים חלק מהנדסים וחלק הנדסאים ואותי קיבלו + איזה עוד 5 אנשים ואת רוב המהנדסים שם שלחו בנחמדות הביתה.. קצת חבל שלא עברתי את הבדיקה הרפואית אבל הייתה אחלה חוויה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק עברתי עכשיו על שנה שלישית וזה מיקרו, ספרתית, תקבילית שיורדים לכל מי שלמד הנדסאי. גם בשאר הדברים יש ידע קודם להנדסאים אבל כניראה שלא מספיק.

זה ידוע שאינטל ועוד הרבה חברות בארץ מעדיפים הנדסאים, הם לרוב צעירים, קל יחסית להשלים להם את הידע החסר, אפשר לשלם להם פחות. בנוסף לזה יש להם ניסיון מה שלרוב המהנדסים אין, יש הבדל גדול בין ללמוד ללעבוד ויש כאלה שיודעים לעשות רק את הראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אווו הנדסאי :facepalm:

למדתי לפני הצבא הנדסאי אלקטרוניקה ולפני שנה סיימתי את התואר הראשון באלקטרוניקה.

הנדסאי זה לא מהנדס לייט!! (לפחות באלקטרוניקה) הנדסאי בעיקר נותן לך הבנה בסיסית על הנושאים השונים, למשל אחרי 5 שעורים מטורפים בהנדסת חשמל על קבל ופיתוח מתמטי ופיסקלי אתה מגיע לנוסחת קירוב. את הנוסחה איך שהיא ללא שום מלמדים בהנדסאי במשך שיעור. לכן כהנדסאי אין לך באמת כלים להבין טכנולוגיות מתקדמות ותכנון מתקדם. בעיקרון הנדסאים בדרך כלל עובדים בעבודות QA, עבודות אחזקה, ועבודות תמיכה במהנדסים,

אם המשכורת לא חשובה אז תנסה לחשוב על סוג העבודה. אם אתה בן אדם שלא אוהב לחשוב הרבה ואוהב עבודה פשוטה שחוזרת על עצמה לך על ההנדסאי, אבל אם אתה רוצה להפעיל קצת את הראש ביום יום לך תלמד מהנדס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון ולא נכון.. שוב.. אתה יכול להיות הנדסאי תותח ולהיות בעמדה בכירה בעבודה שלך ואתה יכול להיות סלח לי על הביטוי חרא מהנדס שבקושי הצליח לגרד את ה70 באוניברסיטה וגם לעבוד בQA בפיליפס.. (מכיר כמה אנשים שעושים את זה :lol: בשכר של 25 שקל לשעה )

אפשר להגיד שכמו בעולם המחשבים היחס של העלות - תועלת בהנדסאי היום בארץ לפי מצב השוק הוא יותר משתלם..

אגב.. יש דרישה קשה מאוד להנדסאי חשמל בארץ.

התחום הזה כבר לא פופולרי היום.. אמהות של ילדים שומעות "הנדסאי חשמל" הן ישר חושבות על חריץ של אינסטלטור והחלפת מנורות בבית שימוש.

היום כולם רוצים להיות איזה כוכב נולד וללמוד תקשורת.. יאללה איפה הימים שאנשים רצו באמת ללמוד כדי לפתח ולקדם את הטכנולוגיה. (סליחה על המרמור.. אבל יש מצב שעוד איזה 20 שנה לא ישארו חשמלאים בבצפר ואז המדינה תתחיל להשקיע שוב בבתי ספר מקצועיים וכל מה שמשתמע מכך)[br]פורסם בתאריך: 4.01.2011 בשעה 16:16:29

צודק עברתי עכשיו על שנה שלישית וזה מיקרו, ספרתית, תקבילית שיורדים לכל מי שלמד הנדסאי. גם בשאר הדברים יש ידע קודם להנדסאים אבל כניראה שלא מספיק.

זה ידוע שאינטל ועוד הרבה חברות בארץ מעדיפים הנדסאים, הם לרוב צעירים, קל יחסית להשלים להם את הידע החסר, אפשר לשלם להם פחות. בנוסף לזה יש להם ניסיון מה שלרוב המהנדסים אין, יש הבדל גדול בין ללמוד ללעבוד ויש כאלה שיודעים לעשות רק את הראשון.

וואי מיקרו תקבילית וספרתית יווו מגברי שרת חקירות של גלי סינוס :D כיף גדול..

אגב עדיין לומדים על מוספטים? ועל טריאקים ודיאקים (מוליכים למחצה)

איך אני מתגעגע לזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיכוי של הנדסאי צעיר בשוק של היום להגיע למשרה בכירה כל כך נמוך. כל ההנדסאים התותחים שאתה מדבר אליהם הגיעו לאן שהם הגיעו בתקופה אחרת לגמרי.

השוק כל כך רבוי במהנדסים צעירים שמוכנים לעבוד בשכר הנדסאי שלהנדסאי היה קשה למצוא עבודה טובה.

באינטל קריית גת למשל מעדיפים הנדסאים כי העבודה במשמרות כל כך שוחקת שהרבה מהנדסים שמתחילים שם עוזבים לאחר מספר שנים (הם יכולים להתקדם) בזמן שהנדסאים לא יכולים להמשיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא רגע נסיט שניה את הקו מחשבה מחברות ההיטק ונלך יותר לכיוון התעשיה\ המגזר הפרטי.. ששם.. אני מצטער אבל עדיין יש דרישה יותר גבוהה להנדסאים.

מפעלים, חברות ייעוץ, חברות שעוסקות בחשמל\אלקטרוניקה ע"ע (גבי שואף,ניסקו וכל מיני גופי יעוץ שעובדים עם עיריות וכאלה)

אפילו בבתי זיקוק יש דרישה להנדסאים. וכן.. הם יכולים להתקדם הלאה..

יש לי חבר שאמא שלו (כן כן אמא שלו-לא נתקלים בהרבה כאלה) מנהלת איזה אגף ברפא"ל והיא הנדסאית אלקטרוניקה.. יכול להיות שזה היה בזמן אחר.. אבל היום פשוט יש דרישה ואין היצע (גם מהנדסים וגם הנדסאים) הסתכלת באוניברסיטאות כמה אנשים מסיים תואר בוגר במדעים באלקטרוניקה וחשמל?

עכשיו תציץ שוב בפקולטות אחרות (תקשורת,משפטים פאקינג סוציולוגיה ומדעי ההתנהגות) ותבין למה חסר אנשים במקצוע..

הנושא של הנדסאים vs מהנדסים.. לא תופס (עדיין) לתקופה שלנו.. כי חסר כל כך משניהם :nixweiss:

יש מלא הוכחות בגוגל שמלא חברות צמאות פשוט להנדסאים..

סתם דוגמא זניחה שמצאתי

http://www.handesaimguide.co.il/?p=384

עוד משהו נחמד שנותן רקע על הנדסאי.. לפחות בתחום שלי

http://www.handesaimguide.co.il/?page_id=61

אני אצטט לעצלנים : (אני יודע שזה ארוך)..

הנדסאי חשמל

השימוש הרב בחשמל בתעשייה ובענפי השירות, כמקור אנרגיה וכאמצעי להעברת אותות פיקוד ובקרה, מגביר את התלות בבעלי מקצוע מוסמכים. לענף החשמל דרושים בעלי רישיון מתאים, המסוגלים לתת מענה לבעיות מקצועיות בתחומי התכנון, הפיקוח, ההתקנה והתחזוקה של מערכות אנרגיה והספק. בוגרים רבים נקלטים בתעשייה ובמגזר הציבורי בהם קיים ביקוש גבוה או מקימים עסק כיזמים עצמאיים.

מהו הנדסאי חשמל?

לימודי הנדסת חשמל לתואר הנדסאי חשמל מקנים ידע במערכות חשמל ביתיות ותעשייתיות, ומכשירים את הבוגרים להיות הסמכות המקצועית המגשרת בין המהנדס לבין דרגי הביצוע.

הכרה מקצועית של הנדסאי חשמל

בוגרים העומדים בדרישות הלימודים זכאים לדיפלומת הנדסאי חשמל בתחום מערכות ההספק מטעם המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע ובזכות לרישום כחשמלאים מוסמכים.

נושאי הלימוד לתואר הנדסאי חשמל

מתקנים, ומערכות אנרגיה חשמלית, מכונות חשמל והנע חשמלי, מערכות פיקוד ובקרה, בקרים ברי תכנות ויישומי מחשב זעירים, אלקטרוניקה תעשייתית.

אפשרויות התעסוקה של הנדסאי חשמל

שוק העבודה מאופיין בביקוש תמידי להנדסאי חשמל היכולים להצטרף לאחד הארגונים הקיימים במשק, או לחלופין לעבוד כקבלני חשמל עצמאיים ולהעניק שירותים לגופים רבים.

אפשרויות קידום מקצועי של הנדסאי חשמל

על פי חוק, מקץ שנת ניסיון חל שדרוג אוטומטי לדרגת חשמלאי ראשי. לאחר שנת ניסיון נוספת חל שדרוג נוסף לדרגת חשמלאי הנדסאי, הרשאי לערוך תוכניות חשמל עד עוצמת זרם של 630X3 אמפר. הנדסאי חשמל יכולים לעשות השלמה לתואר מהנדס במסלול מזורז של לימודי הנדסת חשמל, כאשר קורסים רבים שנלמדו בעבר מוכרים כנקודות זכות לתואר.

כמה מרוויח הנדסאי חשמל?

הנדסאי חשמל מאזור הצפון העוסק בתכנון מערכות ולוחות חשמל ואיתור ותיקון בעיות חשמל עם 4 שנות ניסיון אשר עובד 200 שעות בחודש מרוויח 10,000 ש'. בנוסף הוא זכאי גם לביטוח מנהלים, ארוחות מסובסדות והטבות סוציאליות נוספות.הנדסאית חשמל מאזור ירושלים העוסקת בהארקת יסודות, עבודות סיטוט וצנרת, השחלות חוטים, הרכבה ובניית לוחות חשמל לרבות איתור תקלות וניהול עובדים עם 7 שנות ניסיון אשר עובדת כ-180 שעות בחודש משתכרת 9,500 ש' וזכאית גם לטלפון סלולארי, ביטוח מנהלים וארוחות מסובסדות .הנדסאי חשמל מתח גבוה מאזור השפלה העוסק באחזקת מתקנים עם 14 שנות ניסיון העובד כ-185 שעות בחודש מרוויח 15,000 ש' ומקבל גם טלפון סלולארי, רכב צמוד, , ותנאים סוציאליים נוספים.

הנדסאי חשמל מאזור הצפון העוסק בתכנון מערכות ולוחות חשמל ואיתור ותיקון בעיות חשמל עם 4 שנות ניסיון, אשר עובד 200 שעות בחודש מרוויח 10,000 ש'. בנוסף הוא זכאי גם לביטוח מנהלים, ארוחות מסובסדות והטבות סוציאליות נוספות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מאיפה המידע שחסר.

אני סיימתי את התואר לפני שנה וכל החברים שלמדו איתי בסוף מצאו עבודות במשמרות ותמיכה (כן עבודות של הנדסאים) וכל זה בגלל שיש ביקוש מאד גדול לאנשים אם ניסיון וכמאט אין ביקוש בכלל לבוגרים. המצב היום שמהנדס מתחיל יחפש כל עבודה העיקר להשיג קצת ניסיון.

בכל מקרה אני מכיר אנשים שהם הנדסאים וגם מהנדסים. לפי דעתי מהנדס תמיד יכול לעשות עבודה של הנדסאי אך לא ההפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין.. העלות-תועלת של עניין ההנדסאים עדיין משתלם -מאוד- .

והוא ירוויח יפה מאוד, בפחות זמן של לימוד וקריעת תחת ואיבוד תחביבים לעומת עמיתיו המהנדסים + הייתרון שלו בקבלת נסיון בצבא, פינוק אדיר.. יצאתי עם 3 שנות נסיון וזה יותר חשוב למעסיקים מהדיפלומה :-\

לפי דעתי הוא מרוויח פה שנתיים.. מה שכן.. אם בסוף ההנדסאי הוא רואה שהוא לא מוצא את עצמו בתור הנדסאי תמיד אפשר לעשות מסלול מקוצר למהנדסים (ע"ע אורט בראודה, מכללת עמק הירדן שמתמחים ב VLSI) אז הוא לא סוגר לעצמו שום דלת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה מתבלבל, עלות תועלת למי?

למעסיק לא מעניין שזה לקח לך רק שנתיים ושהיה לך זמן פנוי, הוא יעדיף בן אדם יותר רציני (שהיה מוכן להשקיע 4 שניים מהחיים שלו למקצוע) וגם יותר משכיל.

כמו שאמרתי אני גם עשיתי הנדסאי לפני הצבא ואכן זה נראה כמו יתרון, אך שוב זה לא באמת יתרון כי מהנדס מתחיל יקבל יותר כסף ממך גם אם לך יש שלוש שנים ניסיון אז מה היתרון.

ולגבי ההשלמות מהנדסאים למהנדסים. טעות!!!! לחשוב שניתן להשלים בשנתיים. ניסיתי וכמוני הרבה ניסו, זה פשוט לא אפשרי.

החוסר ידע העצום בתחום המתמטיקה מונע ממך לעשות את הקורסים המתקדמים, ולכן כמו שנכתב כבר ההנדסאי מסתכם ב 30 נקודות זכות מתוך ה 165 שאתה צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלות תועלת לבחורצ'יק פה שפתח את הדיון.. לזה התכוונתי.

נו טוב.. אז לא כל אחד יכול לעמוד בעומס של הנדסת חשמל.. לא נורא..

אני דווקא מכיר הרבה שכן עשו את המסלול הזה ומסיימים אוטוטו, כל אחד והיכולות שלו :nixweiss:

אני לא יודע איך זה בתחומים אחרים אבל אני נתקל ביותר מודעות דרושים להנדסאים מאשר למהנדסים..

ואני חושב שמעסיקים יעדיפו לקחת חבר'ה עם נסיון וכמעט אותו ידע מאשר מישהו שיש לו את אותו ידע פרקטי (ואני מדגיש - פרקטי , לא מתמטיקה פיזיקה ותורת הנאדים) שאין לו נסיון.

ופה אני סיימתי אין לי כוח לדון בזה יותר אני גם ככה מאחר לאוניברסיטה, אחלה יום :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

motizkn, יכול להיות שאני אמשיך את הלימודים מהנדסאי למהנדס ואני ירושלמי, אשמח לשמוע על המכללה.

לידעת כל אלה שלא יודעים מה מצב השוק כרגע, היום קל מאוד למצוא עבודה באלקטרוניקה/חשמל, יש הרבה יותר מקומות עבודה מאשר אנשים שמחפשים עבודה במקצוע, משנה לשנה פחות לומדים את המקצועות האלה כי הם בין הקשים ביותר שיש וגם לא יצא להם שם טוב במהלך השנים. רק שתבינו כמה המצב קשה, בירושלים נישאר רק מוסד אחד שיש בו אלקטרוניקה (המכללה האקדמית להנדסה), בכל שאר מוסדות הלימוד באיזור או שהמגמה נסגרה או שמראש לא נפתחה אחת (האוניברסיטה הפתוחה, העברית וכו'). מי שרוצה להמשיך לתואר שני צריך לצאת מירושלים, את מספר מוסדות הלימוד שאפשר לעשות בהן תואר שני/שלישי באלקטרוניקה אפשר לספור על יד אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

motizkn, יכול להיות שאני אמשיך את הלימודים מהנדסאי למהנדס ואני ירושלמי, אשמח לשמוע על המכללה.

לידעת כל אלה שלא יודעים מה מצב השוק כרגע, היום קל מאוד למצוא עבודה באלקטרוניקה/חשמל, יש הרבה יותר מקומות עבודה מאשר אנשים שמחפשים עבודה במקצוע, משנה לשנה פחות לומדים את המקצועות האלה כי הם בין הקשים ביותר שיש וגם לא יצא להם שם טוב במהלך השנים. רק שתבינו כמה המצב קשה, בירושלים נישאר רק מוסד אחד שיש בו אלקטרוניקה (המכללה האקדמית להנדסה), בכל שאר מוסדות הלימוד באיזור או שהמגמה נסגרה או שמראש לא נפתחה אחת (האוניברסיטה הפתוחה, העברית וכו'). מי שרוצה להמשיך לתואר שני צריך לצאת מירושלים, את מספר מוסדות הלימוד שאפשר לעשות בהן תואר שני/שלישי באלקטרוניקה אפשר לספור על יד אחת.

אני חושב שמשנה לשנה לא רק שלא הולכים ללמוד את המקצועות הללו, אלא לא פונים ללימודים אקדמיים כלל. כלומר, יש ירידה במספר הסטודנטים לתואר ראשון, והאמת שגם באחוז הזכאים לתעודת בגרות. (האמת שיש גם ירידה בילודה לעומת התמותה, מבלי להתייחס לציבור החרדי והערבי שבקצב הזה יהיו רוב).

תראו, כמו שאמרתי, התחום הזה אינו מושך אותי. אני לא מתעניין בטכנולוגיה, מעולם לא אהבתי מתמטיקה, ואני די בטוח שהעבודה עצמה די תשעמם אותי, אבל אני לא רואה אופציה אחרת.

אם עובד סוציאלי היה יכול להגיע לשכר של הנדסאי, אולי זה מה שהייתי הולך ללמוד.

רוב התארים האקדמיים אינם קשורים לשוק העבודה חוץ מהנדסה, כלכלה ומנהל עסקים. יש עוד כמה תחומים כמו משפטים, אדריכלות ורפואה, אבל ממש מעטים הולכים ללמוד את זה.

אם כל תואר אקדמי היה נותן אפשרות לעסוק במקצוע מכניס, הייתי לומד סוציולוגיה או פילוסופיה, ואולי אני אלמד את זה מתישהו בעתיד, רק לשם השכלה כללית.

נתקלתי פעם בכתבה שבה מנכ''ל סלקום טען שלתפקידי הניהול עדיף לקחת בוגרי מדעי הרוח כי החשיבה שלהם מפותחת והם נחשבים לאנשים יצירתיים. אולי זה אכן נכון, אבל בפועל זה כנראה לא קורה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3854223,00.html

אני בן 22, למי ששאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...