האם מותר לרכוש כל שם של דומיין שפנוי כרגע? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מותר לרכוש כל שם של דומיין שפנוי כרגע?

smulikon

Recommended Posts

תודה על התגובה המהירה.

איפה מצאת את המידע הזה?

איך זה שאתמול ראיתי בלילה כלכלי שבחור אחד מהארץ קנה שמות דומיין בעברית של כל מני דברים גדולים כמו "בנק הפועלים" , "וואלה", ועוד.

איך ניתן לדעת בכלל מה רשום כחוקי כמו שאמרת?

ועוד שאלה- אם למשל קניתי את הדומיין WWW.וואלה.COM זה גם לא תקין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יותר מידע ידוע מאשר משהו שאני צריך ללכת לחפש ולמצוא. אבל אני יודע על מקרים בעבר שחברות תבעו את הקונים על זה (או לפחות הזהירו קודם).

יש כמה שמות שהם רשומים בע"מ אבל הם גם שייכים לשפת הדיבור, כמו וואלה לדוגמה, ככה שאני לא בטוח (ואל תתפוס אותי במילה) שהחוק חל במקרה הזה.

אז במקרים כאלו החברות בדרך כלל משכנעות את הקונה למכור להם את הדומיין במחירים מופקעים וכד'.

ומן הסתם כל שם מותג\חברה שתראה היום הוא רשום בע"מ, אני לא חושב שחברות גדולות שמכבדות את עצמן מספיק בשביל לפרסם את עצמן לא ירשמו את השם שלהם בע"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תקף רק בארה"ב לא ? "according to the United States federal law" ???

וזה עדיין לא נותן לי תשובה לשאלה מה מותר לרכוש ומה לא.

אתרים כמו זאפ וואלה נענע10 ומעריב למשל אני בטוח שאסור, אבל מה עם למשל "עריית רמת גן" ? זה שם מסחרי רשום? מה עם "קניון גבעתיים"?

דברים כאלו גם אסור?

אין שום מקום שניתן למצוא במדוייק את התשובה לכך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דומין שהוא שם חברה יחודי לדוגמא נאפיס שאין באמת מילה כזו,

אם תקנה נאפיס יכולים לתבוע אותך ולקחת לך את הדומין הזה,

לדוגמא וואלה טבע נענע וכו' שזה גם שם בע"מ אבל אלו מילים שכל אדם משתמש בהם ומכיר אותם אי אפשר לעשות לך כלום,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נשמע לי הגיוני שיד 2 היה פנוי

בכל מקרה היה תאריך להסדרת רישום מוקדם בכל הקשור לדומיינים החברות הגדולות כבר דאגו לשמות שלהם.

אבל נכון מי שרשם שמבחינה משפטית העובדה שאתה לא יכול לרשום ברשם החברות חברה בשם חתולים בע"מ מכיוון שחתולים זו לא מילה שניתן לקחת בעלות עליה דעתי האישית שהדבר תקף גם בשמות דומיין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...