מחפש טלפון נייד קומפקטי חדש לאשתי - בדגש על ניהול זמן. תקציב גמיש. - עמוד 5 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש טלפון נייד קומפקטי חדש לאשתי - בדגש על ניהול זמן. תקציב גמיש.

tmpusr

Recommended Posts

עדיין, זה ישמע אולי קטנוני, אבל 56.5 מ"מ רוחב זה הרבה יותר קרוב ל-58.6 מ"מ של ה- מאשר ל-50+ מ"מ שהייתי רוצה כדי שיהיה נוח לשיחה ממושכת.

לא יודע איך הגעת למסקנה הזאת, אבל לדעתי היא ממש לא נכונה.

השתמשתי הרבה זמן בנוקיה E61(שהוא ענק גם יחסית למכשירים ה"גדולים" שאתה מציין),

ולי הוא היה הרבה יותר נוח לשיחה ממושכת ממכשירים קטנים.

אתה הרבה פחות מאמץ את היד עם מכשיר גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא יודע איך הגעת למסקנה הזאת, אבל לדעתי היא ממש לא נכונה.

פשוט מאוד - אשתי לקחה את ה-iPhone4 וניסתה אותו בפועל.

עם כל כמה שהוא היה נוח מאוד לשימושים אחרים ובעל תצוגה מרהיבה וממשק נהדר - היא פשוט לא הסתדרה עם הגודל שלו.

לא כולנו מעל מטר שמונים עם ידיים גדולות ורוב השימוש שלה במכשיר יהיה לשיחות ולא לגלישה, מייל ואפליקציות.

אין דבר כזה "מסקנה לא נכונה" או "נכונה" בהקשר הזה אלא מידת התאמה והעדפה ביחס לדרישות וללקוח הסופי.

אתה הרבה פחות מאמץ את היד עם מכשיר גדול.

זה לא ברור לי כלל - אפילו במובן הפיזי בלבד... :nixweiss:[br]פורסם בתאריך: 26.12.2010 בשעה 11:33:44

לנוקיה יצאו דיי הרבה טלפונים עכשיו, ויש להם 2 דגמים שיתאימו לך:

ה- C6 הוא טלפון עם מסך מגע ומקלדת נשלפת. מבחינת מבנה אפשר להשוות אותו ל-Milestone (למרות שהשני עם מ"ה אנדרויד)

יש לו את כל התכונות שאתה מחפש במחיר של כ-1400 שח.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=768970

אם אתה רוצה מסך מגע בטלפון, ועדיין גודל קטן ככל האפשר יש לך את ה- C5-03 שעולה 1700 שח.

יחסית ל-wildfire שהציעו לך, הוא עדיף עקב המסך החד יותר ומידות עדיפות (הוא עבה במ"מ 1, אבל צר ב-10)

באיכות שמיעה אין כנראה על הנוקיות עדיין.

http://www.kingphone.co.il/?storeid=1228&view=products&id=228752

^

תודה שוב! :xyxthumbs: רק עכשיו אני יודע להעריך את ההמלצה (אם כי ה-C6 כבד מאוד לדעתי).

מכיוון שה- DIAMOND 2 מתצוגה כבר לא במלאי (כמובן, הססן שכמוני :bash:) ולאור ההבנה שאשתי זקוקה לטלפון "צר" בהשוואה למה שיש היום לאנרואיד להציע, אלה החלופות כרגע (בסביבות 1800-2000 ש"ח לצערי):

Nokia C6-01

8163670926.jpg

Nokia C5-03

5834277818.jpg

HTC DIAMOND 2

1541140762.jpg

שני הראשונים מבוססי סימביאן, אבל ה-C6-01 מבוסס על הגרסה האחרונה והעדכנית ביותר שלה (3) שאמורה להיות טובה משמעותית לפי מה ששמעתי. יש לו גם מסך capacitive ומולטי-טאץ'. האחרון מבוסס WM 6.5 כפי שצוין קודם.

עריכה: מצאתי חלופות נוספות, חלקן זולות בהרבה ואפילו עם אנרואיד:

מבוסס סימביאן

NOKIA X6 בסביבות 1200 ש"ח

8575754608.jpg

סוני אריקסון VIVAZ ב~1300 ש"ח:

8268566479.jpg

נוקיה N97 מיני ב~1800 ש"ח עם מקלדת:

0696635126.jpg

Nokia 5800 XpressMusic

8285933838.jpg

מבוסס 1.6/1.5 עם יכולת שדרוג ל-2.1 למיטב הבנתי

XPERIA X8 ב~1600 ש"ח

8950209597.jpg

מוטורולה BACKFLIP עם מקלדת - לא זמין בארץ.

6524882203.jpg

מכולם, ה-X6 נראה מאוד אטרקטיבי עם רוחב של 51 מ"מ מסך capacitive 3.2 ברזולוציה גבוהה וכל זה ב~1200 ש"ח בלבד.

השאלה אם ה-C6-01 שווה תוספת של ~800 ש"ח בשביל multi-touch ומערכת סימביאן3...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אלו האופציות אני הייתי בוחר ללכת על ה-c6-01.

בשביל ההפרש במחיר יש לו את השילוב הטוב ביותר בין האופציות בארץ.

תבדוק אפשרות להזמין את ה-htc Aria אם יש לך זמן לחכות.

או שאתה יכול גם למצוא אותו ביד2 בכ-2200 שח או בעוד פורומים:

http://www.pocket.co.il/community/showthread.php?t=269707

עריכה: ראיתי שהוא לא צר מאוד, כמעט 58 מ"מ - לשיקולך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי אנדרויד מה עם Sony X10 mini pro? הוא לא דק אבל קטן ויחסית זול (250$)

יש גם את המוטורולה flipout שהוא קטן אבל מרובע, קצת מוזר מדי לטעמי.

אני בסוף קניתי את ה-blade אבל השוותי אותו מול ה- 3/4 של חברים והוא באותו גודל, ההבדל זניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

כבר התייחסתי לשני הדגמים האלה - הראשון פשוט עם מסך קטן מדי מכדי להיות שימושי באמת והשני עלה כאן למעלה כאופציה "אנדואידית" מצויינת אבל הוא נראה לי מעט מגושם ולא נוח.

שיחקתי קצת עם SE-SATIO כדי להתרשם והשילוב של סימביאן עם מסך רזסטיבי אכן לא מהמוצלחים.

בנוסף הבנתי שמספר האפליקציות מאוד מוגבל ואפליקציית היומן המובנית די מוגבלת ולא מנצלת את שטח המסך כראוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך מגע זה או או אנדרויד, תשכח מהסימביאן - זה סוס מת שהפעם האחרונה שהוא היה רלוונטי זה בתקופת ה N85.

אני באמת לא מבין מה הסתבכת כ"כ בשביל חצי ס"מ רוחב. חבל לקחת מכשיר נחות בגלל הדרישה המטופשת הזאת... :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"זה לא אני - זו אשתי..." :lol:

אשתי לקחה את ה-iPhone4 וניסתה אותו בפועל.

עם כל כמה שהוא היה נוח מאוד לשימושים אחרים ובעל תצוגה מרהיבה וממשק נהדר - היא פשוט לא הסתדרה עם הגודל שלו.

לא כולנו מעל מטר שמונים עם ידיים גדולות ורוב השימוש שלה במכשיר יהיה לשיחות ולא לגלישה, מייל ואפליקציות.

אין דבר כזה "מסקנה לא נכונה" או "נכונה" בהקשר הזה אלא מידת התאמה והעדפה ביחס לדרישות וללקוח הסופי.

אישית גם לי הוא גדול מדי אבל בהחלט הייתי מתפשר לטובת מכשיר אנרואיד טוב. בשבילה ולשימושים שלה זה כבר סיפור אחר.

אבל לי יש ידיים גדולות, אני בקושי מדבר בטלפון ומבסוט מאוד מה-MODU שלי שנכנס במכשירים האלה 5 או 6 פעמים אני חושב :lol:

אני מזדהה עם מה שאתה ואחרים כבר אמרו פה לא פעם, אבל בסוף צריך לקנות משהו שיתאים לה ולא לי/לכם.

לשם כך אני זקוק לעצתכם. :xyxthumbs:

תשכח מהסימביאן - זה סוס מת שהפעם האחרונה שהוא היה רלוונטי זה בתקופת ה N85.

זה נכון גם עבור ה-Symbian^3 OS של ה- C6-01 עם מסך capacitive? כל כך גרוע?

כפי שציינתי למעלה, יש לי את ה- X8 עם מסך capacitive ואנדרואיד:

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_x8-3403.php

המחיר הוא במסך מעט קטן, רזולוציה נמוכה יותר, בסיסית, מחיר לא זול והוא מעט רחב מהרצוי:

מול ה-C6-01 מבוסס סימביאן3 ב~1900 ש"ח: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3403&idPhone2=3524

מול ה-X6 מבוסס סימביאן2 ב~1200 ש"ח : http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3403&idPhone2=2922

מול ה-VIVAZ מבוסס סימביאן2 ס~1300 ש"ח : http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3403&idPhone2=3022

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי ממליץ לא להקשיב לכל העצות על "רלוונטיות". לא קונים מכשיר בשביל שהוא יהיה "מגניב" ולא קונים מכשיר בשביל שיהיה "רלוונטי".

אם מכשיר מסויים עושה את העבודה טוב, לפי הדרישות ממנו, מה כל השאר משנה?

לפי מיטב הבנתי, אשתך כנראה לא תבלה כל היום בחנות אפליקציות ותוריד משם שטויות.

יתכנו מספר מקרים שבהם תצטרך יישומים "מרכזיים" (אפליקציה של הבנק, סקייפ וכד') - ולאלה בהחלט יש מענה בחנות של OVI (עבור סימביאן במכשירי נוקיה). בסה"כ לכל תוכנה "רצינית" קיימת גם גירסה לסימביאן. במקרה הכי גרוע מתקינים גרסת JAVA, שלעיתים גם עושות את העבודה (היום לדוגמה, התקנתי את גרסת ה JE של keepass, עובד בסדר גמור).

בנוגע ל X6:

קח בחשבון שהמכשיר לא מגיע עם תוכנות לקריאת מסמכי ו PDF. במקרה ותרכוש את המכשיר תאלץ לקנות אותן בנפרד.

נ"ב

לדעתי אנשים נוטים לשכוח שטיבו של מכשיר טלפון סלולרי נובע מסך של תכונות רבות, שתכונה אחת בלבד מהן היא מערכת ההפעלה עליה הוא עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

אם מכשיר מסויים עושה את העבודה טוב, לפי הדרישות ממנו, מה כל השאר משנה?

העניין הוא שאין לי מושג איזה מכשיר "יעשה את העבודה" והאינטואיציה שלי אומרת לי שהסיכוי הטוב ביותר למצוא אפליקציה שתתאים ותעשה את העבודה הוא עם (אם מוציאים את האייפון מהמשוואה). לא יודע עד כמה זה נכון - רק הרגשה.

עם הממשק אני מניח שאפשר להסתדר, גם אם הוא לא יהיה סופר-אולטרא-אקסטרא ידידותי למשתמש.

כפי שציינתי למעלה, יש לי את ה- X8 עם מסך capacitive ואנדרואיד:

במחשבה שניה, עם 54 מ"מ רוחב של ה-X8 ב~1600 ש"ח כבר היה עדיף ללכת על מכשיר ללא פשרות ברוחב 55-56 מ"מ. :facepalm:

מעצבן!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי אנדרויד מה עם X10 mini pro? הוא לא דק אבל קטן ויחסית זול (250$)

במחשבה שניה, אני נוטה לשקול אותו שוב - עם מקלדת QWERTY פיזית, גודל המסך כבר הרבה פחות קריטי.

ממילא בכל המכשירים שראיתי עד היום חלק גדול משטח המסך לא מנוצל בגלל המקלדת הוירטואלית ובלעדיה ה-2.55 של המסך כנראה יספיק.

הרזולוציה הנמוכה של המסך ככל הנראה לא מאוד קריטית בגודל כזה וממילא לא מתוכננת גלישה אינטנסיבית או בתכתבויות ארוכות - בעיקר שיחות, SMS וניהול יומן.

מצד שני הגודל משמעותית קטן מרוב מכשירי האנדרואיד, מסך capacitive, ממשק UX מאוד נוח וידידותי, מצלמה טובה ו... הוא .

http://www.phonearena.com/phones/Sony-Ericsson-Xperia-X10-mini-pro_id4437

The Ericsson Xperia X10 mini pro takes all that makes the X10 mini such an intriguing handset, and makes it better. It retains the same nice and smooth UX user interface, redesigned for the tiny 2.54” display, but adds a physical QWERTY keyboard in order to significantly ease text input. Its only drawback is it costs a bit more, but hey, those X10 minis have to fly off the shelf somehow too. In fact, the added weight and price make for the only deterrents to prefer the keyboardless version. Obviously, Ericsson is willing to learn, and we can heartily

recommend the X10 mini pro to be your cute mobile companion.

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_x10_mini_pro-review-491.php

The Sony Ericsson XPERIA X10 mini pro is certainly not a phone without flaws, but it’s hard to stay mad at it for long. And that’s not just because we have a soft spot for it. It’s mostly because the handset does what it’s supposed to – and does it well.

The X10 mini pro is perhaps the smallest / QWERTY messenger – but by no means a lesser package than most. If it wasn’t for the somewhat steep price it would be the easiest to recommend

4305211446.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם ה WILDFIRE?

ראה השוואת גודל בדיוק מעליך (שלא נדבר על הרזולוציה הנמוכה ביחס לגודל המסך).

הבעיה עם ה-X10-MINI PRO היא שבקניה בחו"ל (חצי מחיר) המקלדת ללא עברית.

האמת היא שאני בספק אם גם בקניה בארץ תהיה מקלדת בעברית :lol:

מישהו מהמשתתפים יוכל לעזור לי בבדיקה מסויימת? עדיף מאנדרואיד ומסימביאן אם אפשר):

להעלות על הנייד WEEK VIEW של calendar עם ריבוי משימות חופפות באותו יום ולהעלות לכאן screen shot לדוגמה?

אם תוכלו להתייחס לקלות השימוש/ביצוע/סינכרון של משימה כזו?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...