מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה - עמוד 15 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה

IRIVERMAN

Recommended Posts

לאחר צפייה מהצד, נרשמתי כדי לענות על הטענות ההזויות שלכם,

קודם כל, יש לכם בעיה בסיסית אחת, הגדרת "משתמשים כבדים" והגדרת "משתמשים קלים".

משתמש, שבודק אימייל פעם ביום, צר לי לבשר לכם אבל הוא הצד הקיצוני ביותר, צד שאפילו המילה "משתמש קל" גדולה מידי בישבילו,

אין שום סיבה וצורך, לסבסד לו את האינטרנט, בגלל שבישבילו אינטרנט זו בדיקת אימייל פעם ביום, בנוסף אין לו כל צורך למהירות מעל 1.5MB שזה גם מעל ומעבר.

גם משתמש שבודק חדשות פעם ביום, דינו אותו הדבר - הוא הקיצון.

נעבור לרוב המכריע של המשתמשים, שאמורים להיקרא "משתמשים קלים" - המשתמשים הממוצעים, מה הם עושים? גולשים באינטרנט, YNET, GOOGLE, YOUTUBE, .

FACEBOOK - תמונות, והרבה (למרות כל הכיווץ)

YOUTUBE - לא באמת צריך להסביר..

YNET - פעם בדקם באמת כמה תעבורה האתר לוקח בגלישה ממוצעת של 5 דק'? כי אחרי כל התגובות פה, זה לא נראה ככה.

שלא נדבר על אנשים שרואים בצורה חוקית, באתרים כמו NANA, MAKO ועוד, האח הגדול, תוכניות VOD, לא רואה סיבה לפרט עוד.

יש לכם הערכה כמה תעבורה "משתמש ממוצע" כזה לוקח? הרבה, מעבר למה שאתם מצפים, והרבה מעבר למה שהספקים יתנו בחבילות קטנות שמחושבות לפי תעבורה (במידה ונעבור לשיטת חישוב כזו).

וכל זה מדובר כרגע בלי תוכן לא חוקי (לכל היפי נפש למיניהם) מישהו מכם באמת בעל חבילת גלישה סלולרית? ללא כל סטרימינג והורדות אתם באמת חושבים שאם בסלולרי אפשר בקלות לגמור 1GB במחשב בעייתי לעבור חבילה של 50GB או 100GB תעבורה?

ועכשיו לטענה המרכזית שהעלתם, נגיד, ויעברו בארץ לשיטת חישוב לפי תעבורה (נעזוב את זה שכולם יפסידו ממנה, חוץ מהספקיות) אז הספק ירוויח יותר, לא חושב שיש על זה וויכוח, הוויכוח הוא האם אנחנו נרוויח טוב יותר וזול יותר.

נעזוב את זה, שהרוב המכריע יעבור את התעבורה של "המשתמש הקל" - (צר לי לבשר לכם, אבל משתמש כמו שתואר למעלה, לא נחשב משתמש קל בכלל) קודם כל, בגלל שיטת החיוב של משתמש יותר משלם יותר,

הרוב המכריע של המשתמשים ישתמש פחות, גם הקלים, הספקית תרוויח יותר ו.. טעיתם, הרווח שלהם לא יעבור לקניית תעבורה נוספת, הרי אין לכך כל סיבה, הרי דפוס השימוש ירד דרמטית, אז ההפך, במצד כזה הספקיות יקנו פחות רוחב פס,

הרי לא באמת חשבתם שבמדינה שמתי שהמע"מ יורד במקום שהלקוחות ירוויחו את הירידה החברות מרוויחות את ההפרש, שהחברות פתאום יהיו לטובת הלקוח ויגלגלו אליו את הרווחים שלהם (להזכירכם, מדובר בחברות עם מטרה כלכלית ברורה..)

ובשום מצב המדיניות המוכרת של ה- Overselling של הספקיות לא תפסיק (וזה בעצם כל מה שאתם רוצים שיקרה, לא?), אם דפוס השימוש ירד, יקנו פחות רוחב פס. - אתם לא באמת מצפים שהם יקנו רוחב פס כפול מספר הלקוחות שלהם (בהתאם לחבילות) בהנחה שכולם יגלשו בו זמנית... אם כן, תמשיכו לחלום..

ולסיום, בטח שאני במקום הספקיות ההיתי רוצה לעבור למדיניות תשלום לפי שימוש, לדחוף 15,000 לקוחות "מאוד קלים" בתעבורה של 100MBPS לשנייה, OVERSELLING מטורף, 100% רווח (מי ירגיש, שהאימייל יתעקב ב - 5 שניות..). מה שנקרא - כסף קל. הספקיות מתחילות לקנא בחברות הסלולר, האמת שבצדק.

ומוקדש לירח אפל:

אז תישאר בחברה לפי המודל הנוכחי.

תן לי לעבור לחברה שמשתלם לה להגדיל את רוחב הפס בשעות השיא, גם אם לא יהיה יותר זול (לטענתך) עדיין השיפור באיכות משתלם לי.

ובקשר לרפרש אוטומטי,פשוט תחסום אותו.

אתה ה-דוגמה לאנשים שחיים בסרט..

תסביר לי רגע, מה זאת אומרת חברה "שמשתלם לה להגדיל את רוחב הפס", קודם כל, אין דבר כזה להגדיל את רוחב הפס רק בשעות השיא - "מומחה רשתות" כמוך אמור לדעת את זה.

אז מה זאת אומרת "משתלם לה" אז כן, היא תרוויח לפי רוחב פס, אבל זה לא אומר שהיא צריכה לקנות יותר רוחב פס.

בידיוק כמו היום, מוכרים יותר ממה שיש להם, איזה סיבה יש להם להפסיק לעשות את זה?

האפשרות של החברות:

1. לקנות יותר רוחב פס, לשלם יותר, פחות רווח בדוח רבעון.

2. לקנות פחות רוחב פס, לעשות OVERSELLING כמו שהיה עד היום (ועבד להם מצויין, אגב), ולהכפיל את הדוח רבעון שלהם.

אז מה יותר משתלם, עכשיו?

רוחב פס מובטח, לא יהיה לך אף פעם (טעות שלי, יש לי משהו בידיוק בישבילך, נטוויזן חבילת לעסקים עם תעדוף TAG4 התחייבות לרוחב פס מקסימלי, בסביבות 300 שקל ל 10MB, "גם אם לא יהיה זול.. השיפור באיכות משתלם", לא? תהנה, ותודיע איך היה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 267
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אני לא מצפה לקבל 12מגה 24\7 אבל וואלה הם מורידים לפעמים את המהירות לרצפה, אפילו לא מהירות, הפינגים גבוהים מידי!

אתמול גלשתי באנטרנט ראיתי קליפ ביוטיוב ובאמת אתרים רגילים, כל אתר נפתח אחרי דקה , הרגשתי כאילו עולה ב20KB

כאילו סבבה יש עומס אבל ממהירות כזאת להוריד ככה?תורידו 50%, אפילו 80% זה 300K לשניה ואפילו זה חוצפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט מהכתבה

נטוויז'ן מסרה בתגובה כי "שוק הגישה לאינטרנט הוא שוק תחרותי, ואכן ניתן לראות כניסה של שחקנים חדשים לשוק. אנו בעד תחרות אמיתית בכל שוק התקשורת ובדגש על תשתיות התקשורת הפנים ארציות והבינלאומיות".

"פיתוח תחרות אמיתית בשוק התשתיות (בדומה לתחרות השוררת בתחום הגישה לאינטרנט), ישפר באופן משמעותי את מצבו של הצרכן הישראלי. תמחור על פי שימוש, הוא מודל שאינו אטרקטיבי מבחינת מחיר השירות ויקשה על הצרכנים, מאחר שהינו מורכב ומסובך לחישוב ולהבנת אופן התמחור והשימושים. מודל התמחור הקיים כיום, ללא מגבלת שימושים הוא המודל הפשוט, הברור והאטרקטיבי ביותר לצרכן ומיושם בכל העולם בהצלחה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער אבל זאת חברה עם אנטרס, הייתי מעדיף שהיא תגיד את האמת שהיא מעדיפה פחות תחרותיות

אבל היא מעדיפה לשקר ולתת לנו הלקוחות לשמוע את מה שאנחנו רוצים.. בקיצור - חברה שקרנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה טענה מטומטמת.

באותה מידה אני יכול להגיד אותו דבר על טריפל C ועל ההצעה שלהם לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה:

מצטער אבל זאת חברה עם אנטרס, הייתי מעדיף שהיא תגיד את האמת שהיא מעדיפה פחות תחרותיות

אבל היא מעדיפה לשקר ולתת לנו הלקוחות לשמוע את מה שאנחנו רוצים.. בקיצור - חברה שקרנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה כן, טריפל C לא הולכים להרוויח מזה בכלל.. הם נשמות טובות.

חכה שהם יהפכו להיות מותג מספיק גדול, הם יהיו חייבים להשתוות לשאר החברות בשביל להחזיק את עצמם כמו שצריך.

(בציניות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה??

לפני בדיוק תגובה אחת כתבת בדיוק ההיפך, מה העמדה שלך לכל הרוחות?

חחח גם אני לא הבנתי.. נראה לי הדעה שלו הי ההפך מהדעה של החברות, לא משנה מה הדעה שלהן :s05:

ציטוט מהכתבה

נטוויז'ן מסרה בתגובה כי "שוק הגישה לאינטרנט הוא שוק תחרותי, ואכן ניתן לראות כניסה של שחקנים חדשים לשוק. אנו בעד תחרות אמיתית בכל שוק התקשורת ובדגש על תשתיות התקשורת הפנים ארציות והבינלאומיות".

"פיתוח תחרות אמיתית בשוק התשתיות (בדומה לתחרות השוררת בתחום הגישה לאינטרנט), ישפר באופן משמעותי את מצבו של הצרכן הישראלי. תמחור על פי שימוש, הוא מודל שאינו אטרקטיבי מבחינת מחיר השירות ויקשה על הצרכנים, מאחר שהינו מורכב ומסובך לחישוב ולהבנת אופן התמחור והשימושים. מודל התמחור הקיים כיום, ללא מגבלת שימושים הוא המודל הפשוט, הברור והאטרקטיבי ביותר לצרכן ומיושם בכל העולם בהצלחה".

דווקא אני מסכים איתם לגמרי, והתגובה של נטויזיין הפתיעה אותי.

מה שכן כמה שאתם רוצים לחשוב שהם עובדים עליכם בעיניים ואומרים מה שאתם לשמוע (wrecker לדוגמה)

לשם שינוי הם צודקים לגמרי.

מודל תמחור לפי שימוש, יגרום לבלבול רציני ורק יעלה את המחירים בניגוד למה שאתם חושבים,

למשתמש הכבד, בגלל רמת שימוש גבוהה, ולמשתמש הקל בגלל אי הבנה לרוב.

"כן כן, 1GB תעבורה תספיק לך, ואצלנו תקבל דיל של 1GB רק ב 10 שקל, והוזלת את החבילה בהתחייבות לשנה"

אחרי קצת גלישה בפייסבוק ובאינטרנט וחריגה משמעותית רק אז התגלו המחירים האמיתיים.

כמו שאמרתי - הספקיות מקנאות בחברות הסלולר, חשבוניות לא מובנות, וחישובים לא מובנים, למכור לאנשים חלומות.

דווקא התשובה של נטוויז'ן היתה כנה לחלוטין.

בכל מקרה, למי שעדיין לא קלט, תמחור כזה לא מחייב את הספקית לשום דבר, ולא הוא לא מחייב אותה לקנות יותר רוחב פס (ההפך, למען האמת)

הוא רק מחייב את הצרכנים - במחירים גבוהים יותר, לא שום דבר נוסף.

אף אחד לא מחייב אותכם להישאר בתמחור הנוכחי,

למי שעדיין רוצה עם פס מובטח יכול לקחת את ההצעה שהעלתי ל"ירח אפל" TAG4

300 שקל בנטויזן..

הוא עדיין צריך לתת לנו חוות דעת על איך החבילה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דבר כזה שנקרא ציניות :kopfpatsch:

אתה מבין שמדברים בציניות צריכים להיות ברורים יותר, במיוחד בדיון כזה.

חדשתי קצת שזה בציניות, אבל אחרי שאני רואה שטריפל C אומרת שהיא הולכת לעשות שינוי לטובת הלקוחות, ואנשים מהדיון הזה

אשכרה מאמינים בזה, אני קצת מטיל ספק בחוכמה של המגיבים פה :s07:.. אז גם בציניות, צריך להיזהר קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל רק השורה הראשונה בציניות חח

אה כן, טריפל C לא הולכים להרוויח מזה בכלל.. הם נשמות טובות.

חכה שהם יהפכו להיות מותג מספיק גדול, הם יהיו חייבים להשתוות לשאר החברות בשביל להחזיק את עצמם כמו שצריך.

איך זה יכול להחשב לדבר טוב? הרי בגלל "שאר החברות" אנחנו מתלוננים כל הזמן

לא משנה הוספתי הערה ;)

ד"א

אני עובד בחברת תקשורת, אני רואה אנשים באים מידי פעם עם חשבונות מטורפים של 1500-2000 שקל כי הם חרגו מהשימוש בנטסטיק.. אני מבין שאתם רוצים להצטרף אליהם? זה תמיד "מה כבר הורדתי? אבל כמה , ולמה לא הודיעו לי? ולמה זה כזה יקר?! אבל איךךך אבל אבל ..." ואז עושים לו טובה והנחה והוא מצטער על הרגע שלקח את הדבר הזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מה יקרה אם CCC תדפוק את הלקוחות שלה? הם יעזבו. מה, נראה לך שלקוח שלהם לא יכול להבחין שאחרי השינוי, החשבונית שלו גדלה ב- 150%?

בכל מקרה, למי שעדיין לא קלט, תמחור כזה לא מחייב את הספקית לשום דבר, ולא הוא לא מחייב אותה לקנות יותר רוחב פס (ההפך, למען האמת)

הוא רק מחייב את הצרכנים - במחירים גבוהים יותר, לא שום דבר נוסף.

אויש, באמת. נאמר שמחייבים אותך פר ג'יגה. הספק ירצה שתצרוך הרבה, נכון? כי אם צרכת עשרה ג'יגה, הוא ירוויח יותר מאשר אם צרכת חמישה ג'יגה. אבל אם העומס לא יאפשר לך לצרוך את העשרה ג'יגה האלו, היא לא יוכל להרוויח על עשרה ג'יגה.

משתמש כבד יצרוך את מאות הג'יגה החודשי שלו בכל מקרה, למרות שיתכן שתוספת רוחב פס תגרום לו לצרוך עוד כמה עשרות. משתמש קל יעזוב את אחרי חצי שעה ולא משנה אם הוא הנצליח לראות חמש דקות של וידאו באותה חצי שעה או את שכל אותה חצי שעה הוא צפה בסרטונים. למעשה, אם הסרטונים בקושי יזוזו בגלל העומס, סביר להניח שהוא ינטוש את האתר הרבה לפני שתעבור חצי שעה.

בשיטה הנוכחית לא אכפת לספק אם הסרטון עולה בעשר שניות או בעשר דקות - אתה משלם לו את אותו הסכום בדיוק בכל מקרה.

למה הספקים לא רוצים לעבור לשיטת תמחור לפי צריכה? כי השיטה הנוכחית טובה להם. בשיטת תמחור לפי צריכה סביר להניח שהם ירוויחו פחות. אז למה CCC מדברים על לעבור לשיטה הזו? כי אין להם מה להפסיד. הרי מספר הלקוחות הבייתיים שלהם אפסי. אם הם יצליחו להגדיל בצורה משמעותית את מספרם, זה רווח נקי ולא משנה באיזו שיטה הם יחייבו אותם. למה נטוויז'ן נגד? כי להם יש הרבה לקוחות בייתיים. אם CCC תצליח, הם גם יאלצו לעבור לשיטה הזו או שכל הלקוחות הקלים שלהם יעזבו אותם והם ישארו רק עם אלו שאינם רווחיים. כלומר בכל מקרה הם נדפקים - או שהם משקיעים הרבה בציוד וברוחב פס ועדיין מרוויחים פחות על כל לקוח, או שהם מפסידים הרבה לקוחות. ברור שהם לא יתלהבו מזה.

מי אמר שהחבילה הבסיסית תהיה של ג'יגה? זה מגוחך. הרי יכולת להציע חבילה בסיסית של 100KB בעשר אגורות, זה בוודאי מפתה יותר. "תאמין לי, 100KB לחודש בהחלט יספיק לך", עאלק. כבר הסבירו כאן יותר מכמה פעמים למה משתמש מזדמן ירצה חיבור של 10Mbps ויותר - גם המשתמש המזדמן רוצה לראות סרטונים ב- , למשל, מהרף בלי להמתין כמה דקות עד שיטענו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר הסבירו כאן יותר מכמה פעמים למה משתמש מזדמן ירצה חיבור של 10Mbps ויותר - גם המשתמש המזדמן רוצה לראות סרטונים ב- , למשל, מהרף בלי להמתין כמה דקות עד שיטענו.

לא נכון. לא היה אף הסבר שאפילו קרוב ללספק. עם 5M (ואולי אף פחות מכך - צריך לחשב) אתה יכול לראות כל סרטון ביוטיוב באופן מיידי (אם כמובן אתה מקבל את אותם 5M).

אויש, באמת. נאמר שמחייבים אותך פר ג'יגה. הספק ירצה שתצרוך הרבה, נכון? כי אם צרכת עשרה ג'יגה, הוא ירוויח יותר מאשר אם צרכת חמישה ג'יגה. אבל אם העומס לא יאפשר לך לצרוך את העשרה ג'יגה האלו, היא לא יוכל להרוויח על עשרה ג'יגה.

אז זהו, שהוא לא יחייב אותך פר ג'יגה (לפחות לא באופן הגיוני - נניח תעריף קבוע של X ש"ח לג'יגה) - הוא ימכור לך חבילה שלא תנצל, או שאם תחרוג ממנה תשלם מחירים מופקעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו מנסים לשכנע חרשים, זה חסר טעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...