מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה - עמוד 12 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה

IRIVERMAN

Recommended Posts

שיעלו את המחיר ב10-20 שקל לחודש לכל חבילה ושיפסיקו לזיין לנו בשכל.

בנתיים אנחנו משלמים על התשתית המקומית את אותו המחיר כמו לספק האינטרנט, למרות שבשבילם זה רק הגדרה במערכת.

מישהו עושה עלינו קופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 267
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

הספקים יכולים להציע מסלולים במהירות משתנה לדוגמה:

בהנחה ויש להם את האפשרות לתמוך ב20% מהמהירות הכוללת 100% מהזמן והם מחזיקים 5 לקוחות על כל ביט במקום 1 שיציעו:

מסלול של מינימום מהירות מסוים (כמו 1-2MB ) בשעות העומס, ומקסימום מהירות שונה (כמו 10-20MB או אפילו 100 ) בשעות השפל בשביל "מורידים כבדים".

מסלול הפוך בשביל משתמשים שרק גולשים בשעות העומס אבל לא מורידים קבצים כבדים (אפשר להוסיף הגבלת נפח לשעות העומס בלבד שאחריה המהירות תצנח).

ומסלול זול דומה למה שיש היום לפי מהירות פנויה בספק, עם התחייבות למינימום מהירות מסויים שיתבסס על גלישה של 70% מהמשתמשים באותו רגע.

(המינימום יהיה נמוך מאוד אבל לפחות תהיה שקיפות ואם לא יוכלו לעמוד גם בו יאלצו להרחיב את רוחב הפס) שיתאים לגולשים קלים מאוד

כמו אלו שצורכים אימייל ותוכנות למסריים מידיים 24/7 וכמעט שלא גולשים.

ובנוסף שיפרידו במסלול עצמו בין מהירות לח"ל ומהירות בארץ כי מי שגולש ב YNET גם ככה לא ממש צורך קו של נאטילוס וזה לא אמור להאט את הגולשים לחו"ל

זה אומנם לא יעודד ספקים להוסיף תשתיות לחו"ל אבל כן יעודד אותם להרחיב את התשתיות בארץ ויעודד אתרים ישראלים להחזיק שרתים בארץ דבר שיקטין מעט את העומס לחו"ל בשעות השיא.

(אפשר גם ליצור מנגנון קאש משותף לכל הספקים לאתרים מאוד נפוצים כמו אבל זה כבר בגדר אשליה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שהם יעשו מסלולים כאלה ?

הם מעדיפים לגבות לפי צריכה ולמכור לך פחות מדי או יותר מדי ממה שבאמת תשתמש.

לפי השיטה שלך אין מלכודות, אין קנסות, ואי אפשר ל**** **** ****.

אבל כל הכבוד על הרעיון, באמת רעיון מעולה.

אבל מערך כזה יעלה כסף להקים.

למה להם לעשות את זה אם הם לא מרוויחים יותר ?

אם תתכופף ותפ** ** **** ואז תבקש יפה אז הם אולי יסכימו למר** ווזל** לפני שהם מ****** אותך ****.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיעלו את המחיר ב10-20 שקל לחודש לכל חבילה ושיפסיקו לזיין לנו בשכל.

בנתיים אנחנו משלמים על התשתית המקומית את אותו המחיר כמו לספק האינטרנט, למרות שבשבילם זה רק הגדרה במערכת.

מישהו עושה עלינו קופה.

למה שיעלו לי את המחיר בגלל שאתה רוצה להמשיך ולהוריד בלי הפסקה?

הספקים יכולים להציע מסלולים במהירות משתנה לדוגמה:

בהנחה ויש להם את האפשרות לתמוך ב20% מהמהירות הכוללת 100% מהזמן והם מחזיקים 5 לקוחות על כל ביט במקום 1 שיציעו:

מסלול של מינימום מהירות מסוים (כמו 1-2MB ) בשעות העומס, ומקסימום מהירות שונה (כמו 10-20MB או אפילו 100 ) בשעות השפל בשביל "מורידים כבדים".

ובכך באמת יחנקו את האינטרנט, להוריד עמוד בדפדפן יקח 2 דקות וקריאת העמוד דקה.

למה שלא יבטלו בכלל את ההגבלה של הספק (תישאר רק הגבלת התשתית). את העמוד אני אוריד בשניה, והקריאה שלו עדיין תימשך דקה.

מבחינת תעבורה שתי האופציות האלה זהות, ובמקרה של תשלום על תעבורה גם המחיר זהה.

ובנוסף שיפרידו במסלול עצמו בין מהירות לח"ל ומהירות בארץ כי מי שגולש ב YNET גם ככה לא ממש צורך קו של נאטילוס וזה לא אמור להאט את הגולשים לחו"ל

זה אומנם לא יעודד ספקים להוסיף תשתיות לחו"ל אבל כן יעודד אותם להרחיב את התשתיות בארץ ויעודד אתרים ישראלים להחזיק שרתים בארץ דבר שיקטין מעט את העומס לחו"ל בשעות השיא.

מסכים שזה רעיון מעולה, אבל בנוסף לתשלום על פי תעבורה.

אתה רוצה שכל לקוח יתחיללבדוק היכן מאוכסן האתר שהוא משתמש בו?

(אפשר גם ליצור מנגנון קאש משותף לכל הספקים לאתרים מאוד נפוצים כמו אבל זה כבר בגדר אשליה).
לעולם לא, זה יהיה תחילתו של קרטל.

והסוף ידוע מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא מבין את ההסתכלות העקומה של "הספקיות רוצות למקסם רווחים, אז מותר להן לעשות מה שבא להן". אם הספקית מוכרת חבילה של 10M, בלתי סביר בעליל שבחלק גדול משעות היום היא תספק 1M. אם זה לא רווחי עבורה - היא יותר ממוזמנת להעלות את התעריפים.

נניח אני ועוד כמה אנשים, מקבלים זיכיון להפעיל מסעדות במתחם מסוים, שנניח לצורך הדוגמא שהאנשים שעובדים במתחם הנ"ל חייבים לאכול באחת מהמסעדות (אחרת יגוועו ברעב). לי, וכמובן לשאר הזכיינים ממש לא משתלם שהמסעדה תעמוד ריקה - מיזוג אוויר, עובדים וכו'. לכן כולנו נפתח מסעדה על שטח מאוד מצומצם, כך שבשעות השפל מי שיבוא יקבל שירות נאות, ואילו בשעות השיא, ישתרר תור ארוך מאוד למסעדות, וכל סועד יגורש לאחר 10 דקות. כמובן שאף אחד לא יבוא אלינו בטענות - אנחנו הרי רוצים למקסם רווחים.

לא דוגמא הכי מציאותית, אך האלמנטים דומים לאלו שבשוק האינטרנט - לא כל אחד יכול להקים ספקית, הספקיות רחוקות מקשיים כלכליים, כולם חייבים , הספקיות מתנהגות כקרטל.

כמו כן, אשמח אם מישהו יסביר לי - למה מישהו שצורך ג'יגות בודדות בחודש, צריך יותר מ-10M? לאילו שימושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יושב עם חבר\ה ובא לכם לראות סרט טוב היום.. מחפשים ומוצאים סרט שנגיד ממוצע שוקל 5GB (הרבה מורידים היום 720P)

תוך שעה + הסרט ירד ורואים בכיף..

אבל היום רואים סרט ומורידים עכשיו וכמה שיותר כאלה כי אם נרצה מתישהו לראות שיהיה כבר ולא נצטרך לחכות שירד רק בלילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן, אשמח אם מישהו יסביר לי - למה מישהו שצורך ג'יגות בודדות בחודש, צריך יותר מ-10M? לאילו שימושים?
דוגמא מעולם ההורדות שלך.

הוא רוצה לראות את הסידרה היחידה שהוא רואה בשבוע, בHD מייד אחרי שהיא יוצאת לגניבה בטורנט. ולא רוצה לחכות שבוע שהיא תרד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמא מעולם ההורדות שלך.

הוא רוצה לראות את הסידרה היחידה שהוא רואה בשבוע, בHD מייד אחרי שהיא יוצאת לגניבה בטורנט. ולא רוצה לחכות שבוע שהיא תרד

בשביל מה הוא צריך מעל 10Mb בשביל זה?

בחיבור 5Mb (שמספר 625KB/s, נעגל ל-600KB/s) הוא מוריד פרק ממוצע ב-HD (כ-1.5GB) תוך כ-44 דקות. זה אומר לצורך העניין צפיה ב-real time (אורך הפרק הוא כ-44 דקות גם כן) ללא שום המתנה כלל.

חיבור 10Mb יוריד את אותו פרק תוך 20 דקות. בשביל מה הוא צריך מעל 10Mb בדיוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שיעלו לי את המחיר בגלל שאתה רוצה להמשיך ולהוריד בלי הפסקה?

אדוני הרמטכ"ל זה בכלל לא שאלה של היערכות, הכל באשמת הש"ג שנרדם אחרי יומיים שלא ישן רצוף.

ובכך באמת יחנקו את האינטרנט, להוריד עמוד בדפדפן יקח 2 דקות וקריאת העמוד דקה.

2Mb מספיק ועוד איך לגלישה וליוטוב.

למה לא לעשות TRAFFIC SHAPING מוצהר וגלוי, ולאפשר לאנשים שרוצים לקבל יותר בשעות העומס לשלם על חבילה פחות מגבילה.

הרי גם ככה יש הגבלות, אז לפחות שיהיה גלוי ומוצהר, ושתהיה אפשרות לבחור.

ככה הכל נפתר, ואין קנסות, אין הפתעות בחיוב, לא צריך לעשות חשבונות כל הזמן ולדכא את הפעילות באינטרנט בשיטתיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחצי שעה? עם שיטת האינטרנט של היום?

אם זה באמת היה ככה, אז לא היו בכלל בעיות ולא היה צורך לשנות את השיטה

מהירות תיאורטית היא לא המהירות בפועל. ואתם בטח יודעים כמה אשכולות על זה נפתחים כאן בפורום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

לא, לא עם שיטת האינטרנט של היום, אלא עם השיטה שצריכה להיות היום - אתה משלם על 10M, ומקבל משהו קרוב לזה רוב הזמן.

זה שאם הספקיות יעמדו בכך אז הן ירוויחו פחות - לא מעניין אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחצי שעה? עם שיטת האינטרנט של היום?

אם זה באמת היה ככה, אז לא היו בכלל בעיות ולא היה צורך לשנות את השיטה

מהירות תיאורטית היא לא המהירות בפועל. ואתם בטח יודעים כמה אשכולות על זה נפתחים כאן בפורום

חביבי התירוצים שלך לא עובדים.

הרי אם גם ככה אף אחד לא מקבל מהירות גבוהה בשעות העומס אז מה אתה מתקיף כל הזמן את המורידים הכבדים.

מצד אחד אתה מאשים אותם בחנק האינטרנט ומצד שני אתה טוען שממילא אי אפשר להוריד מהר בשעות העומס.

המורידים ה"כבדים" הם סתם שעיר לעזאזל שחברות האינטרנט עושות בו שימוש כדי להוריד מעצמם אחריות ולהגדיל רווחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי טענתי שאי אפשר יהיה להוריד בשעות העומס?

הטענה שלי הפוכה, שיטה כזאת של תשלום על פי תעבורה. ושל תיערוף שונה לשעות השפל והשיא.

תפנה את המורידים משעות העומס ותאפשר בסופו של דבר שימוש באינטרנט בשעות אלו. (ביננו, לכל תוכנת הורדה יש גם מנגנון שמאפשר לבחור את שעות הפעילות. ואם התוכנה מתקדמת אז גם כמה להוריד בשעות הפעילות האלו).

בנוסף, השיטה הזאת גם תעודד את החברות לשפר את רוחב הפס לחו"ל.

הרי על צריכה בשעות העומס הן יקבלו רווחים גדולים יותר. משמע. לא משתלם להיות בביקוש של אלפיים אחוז מההיצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ משום מה אני בספק שיחייבו אותך לפי מגה-בבייט. ימכרו לך מראש חבילה של 20GB לחודש, ואם לא ניצלת אותה - זבש"ך. אם חרגת - כמובן שתשלם והרבה.

פתרון לעניין, הוא פשוט שהרגולטור יכפה על ספקיות האינטרנט לספק מהירות סבירה ביחס למקסימום (למשל 80%לפחות מהמהירות המירבית בלפחות 80% מהזמן), וימנע מהן תיאום מחירים (מה שהוא לא מצליח לעשות בתחום הסלולר למשל) - אני מבטיח לך שאם זה יקרה, עדיין יהיו לא מעט ספקיות שירצו להשאר בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...