לכמה overclocking אתם מצפים מ-Sandy Bridge? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לכמה overclocking אתם מצפים מ-Sandy Bridge?

Doron_Rajwan

לאיזה תדר OC מעבד Sandy Bridge 2600K צריך להגיע כדי שתגידו שאינטל שחקו אותה?  

1097 הצבעות

1. 1. לאיזה תדר OC מעבד Sandy Bridge 2600K צריך להגיע כדי שתגידו שאינטל שחקו אותה?

• 4GHz ביום טוב
    • 5.0GHz
    • 5.5GHz
    • 6.0GHz
      0
    • 7.0GHz
      0
    • 10GHz לפחות

Recommended Posts

יש בפורומים הרבה התבכיינות על OC של , למרות שכבר פורסם שיהיה OC כלשהו על כל המעבדים, ופורסמו תוצאות לא רעות בקרור סטוק. לכן הייתי רוצה לנסות להבין למה מצפים. תזכרו ש- מהיר בלפחות 10%-20% clock-per-clock ממעבדים קודמים של , ומהיר פי 5 לפחות בקידוד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התכוונתי לנבואה. התכוונתי לשאול מה יחשב בעיני הפורום ל-OC ראוי.

פעם, בעידן הליבה הבודדת, ה-OC היה יכול לשנות. היום ביצועים לת'רד בודד כלומר ביצועי הליבה הבודדת, חשובים הרבה פחות כי ריבוי הליבות הרבה יותר משמעותי, וממילא במעבדים החדשים יש של OC אוטומטי (ע"ע turbo). מוטב ששננצל 125W של צריכת הספק בריבוי ליבות מאשר ריבוי תדר. דהיינו עדיף 12x2GHz על פני 4x3.4GHz.

אוברקלוק שייך לעבר. המעבדים עושים את זה אוטומטית כשצריך, ואלה תמיד כ"כ חזקים שממילא כל OC עבורם הוא מיותר.

שלא לדבר על רעש, חום, וצריכת אנרגיה סתם. ממש סתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוברקלוקינג עדיין לא שייך לעבר וטורבו לא מוסיף 1GHZ+

תן לי מקרה שבו של i7/i5 או פנום X6 שהיה נחוץ. אבל ממש נחוץ, לא בשביל ספורט.

שלא לדבר על זה שבעידן ריבוי הליבות והטורבו, של 25% רחוק מלתרום עוד 25% בביצועים. לכל היותר 10-15% ביצועים ומאידך צריכת החשמל מטפסת משמעותית. לא עדיף לצרוך את החשמל הזה על יותר ליבות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי OC רק כדי למשוך זמן עד שירדו מחירים של מעבדים חזקים כרגע אני לא צריך,

אבל כאשר ויהיה צורך אני ישתמש בOC רק כדי למשוך איתו זמן עד שירדו מחירים של מעבדים יותר טובים.

לקנות מעבד חזק ולעשות לו לא ניראה לי זאת הדעה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא לדבר על זה שבעידן ריבוי הליבות והטורבו, של 25% רחוק מלתרום עוד 25% בביצועים. לכל היותר 10-15% ביצועים ומאידך צריכת החשמל מטפסת משמעותית. לא עדיף לצרוך את החשמל הזה על יותר ליבות?

לא, לא חסרות בעיקר משחקים שמתסתמכים על תדר גבוה של המעבד' וגם מתומן ליבות על 2GHZ לא יעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפנום שלי עובד על 2.8 ומקבל טורבו ל3.3

כבר היום יש יותר FPS במשחקים כשאני על 4GHZ.

ובכל מקרה , כשהמעבד יאבד מכוחו והוא יתיישן אז OC זה הדבר היחיד שיכול לתת לו מספיק בוסט כדי להתחרות עם המעבדים הנפוצים של העתיד

OC לא עוזר עד כדי כך למעבדי HIGH END כשהם חדשים , אבל מאוד עוזר להם כשהם מתיישנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם, בעידן הליבה הבודדת, ה-OC היה יכול לשנות. היום ביצועים לת'רד בודד כלומר ביצועי הליבה הבודדת, חשובים הרבה פחות כי ריבוי הליבות הרבה יותר משמעותי, וממילא במעבדים החדשים יש של OC אוטומטי (ע"ע turbo). מוטב ששננצל 125W של צריכת הספק בריבוי ליבות מאשר ריבוי תדר. דהיינו עדיף 12x2GHz על פני 4x3.4GHz.

אוברקלוק שייך לעבר. המעבדים עושים את זה אוטומטית כשצריך, ואלה תמיד כ"כ חזקים שממילא כל OC עבורם הוא מיותר.

אין כזה דבר "מעבדים היום מספיק חזקים".

שים OC של 50% ואתה תרגיש הבדל גדול.

יש הרבה דברים שמושפעים מכוח עיבוד.

ולא רק לעבודה מקצועית.

תן לי מקרה שבו של i7/i5 או פנום X6 שהיה נחוץ. אבל ממש נחוץ, לא בשביל .

יש עדיין הרבה תוכנות ומשחקים שעובדים רק על אחת.

בOC של 50% יהיה אותו שיפור באחוזים בין אם התוכנה עובדת על אחת או על כל הליבות. :facepalm:

ועם כל הכבוד לTURBO, גם כשאתה מפעיל תוכנה של אחד, עדיין יכולים להיות דברים רצים ברקע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלה הם נימוקים של ניפנופי ידיים.

אני רוצה דוגמה, מגובה במספרים, שאוברקלוק עבור מעבד חדש ומודרני (טורבו וריבוי ליבות) למשל i7 או פנום X6, היה הכרחי.

אני רוצה דוגמה במספרים שבה ביצועי המשחק, או התכנית עלו ליניארית עם הOC

ברור שתהיה עליה בביצועים אחרי OC, אני לא אומר שלא. השאלה כמה באמת זה הכרחי, כלומר האם ישנו שימוש שבו התדר המקורי של המעבד מגביל אותי? ואם מדובר בתכנית שתקועה על ליבה אחת ומשוועת לעוד קצת תדר, האם אני אמור בכלל לקנות או להשתמש בה?

אתם מדברים איתי על "אוברקלוק לספורט", או "אוברקלוק לבנצ'מרק" ואני לא מדבר על זה בכלל. אני מדבר על נחיצות אמיתית. איך שלא נסתכל על זה, כשמדובר בדור הזה של המעבדים, אין שום נחיצות אמיתית.

אם מישהו ממש חייב כוח עיבוד נוסף, נניח לצרכי עבודה או פרנסה הוא לא יסתמך על OC אלא יקנה מעבד יותר חזק או תחנה חזקה עם ריבוי מעבדים/ליבות שתתן לו מה ש100% לא יתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רציני ?

לא חסרים דוגמאות.

קח את SINS OF A SOLAR EMPIRE למשל.

משחק שעובד על אחד, שהוסיפו לו באיזה PATCH אולי עבודה עם שתי ליבות אבל באופן שחלק מסוים רק עובד על הליבה השניה.

התוצאה היא שככל שיש יותר יחידות (ובמיוחד כשמשחקים מפות גדולות יותר עם יותר יריבים) המשחק נהיה איטי ומקרטע כשמפעילים האצת מהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כזה דבר "מעבדים היום מספיק חזקים".

שים OC של 50% ואתה תרגיש הבדל גדול.

יש הרבה דברים שמושפעים מכוח עיבוד.

ולא רק לעבודה מקצועית.

יש עדיין הרבה תוכנות ומשחקים שעובדים רק על אחת.

בOC של 50% יהיה אותו שיפור באחוזים בין אם התוכנה עובדת על אחת או על כל הליבות. :facepalm:

ועם כל הכבוד לTURBO, גם כשאתה מפעיל תוכנה של אחד, עדיין יכולים להיות דברים רצים ברקע.

ברור שיהיה הבדל השאלה אים צריך את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלה הם נימוקים של ניפנופי ידיים.

אני רוצה דוגמה, מגובה במספרים, שאוברקלוק עבור מעבד חדש ומודרני (טורבו וריבוי ליבות) למשל i7 או פנום X6, היה הכרחי.

אני רוצה דוגמה במספרים שבה ביצועי המשחק, או התכנית עלו ליניארית עם הOC

ברור שתהיה עליה בביצועים אחרי OC, אני לא אומר שלא. השאלה כמה באמת זה הכרחי, כלומר האם ישנו שימוש שבו התדר המקורי של המעבד מגביל אותי? ואם מדובר בתכנית שתקועה על ליבה אחת ומשוועת לעוד קצת תדר, האם אני אמור בכלל לקנות או להשתמש בה?

אתם מדברים איתי על "אוברקלוק לספורט", או "אוברקלוק לבנצ'מרק" ואני לא מדבר על זה בכלל. אני מדבר על נחיצות אמיתית. איך שלא נסתכל על זה, כשמדובר בדור הזה של המעבדים, אין שום נחיצות אמיתית.

אם מישהו ממש חייב כוח עיבוד נוסף, נניח לצרכי עבודה או פרנסה הוא לא יסתמך על OC אלא יקנה מעבד יותר חזק או תחנה חזקה עם ריבוי מעבדים/ליבות שתתן לו מה ש100% אוברקלוק לא יתן.

http://techpowerup.com/reviews/AMD/Phenom_II_X4_970/12.html

העלאה של 11% בתדר נותנת בין 8%-12% תוספת ביצועים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...