המסתננים מאפריקה - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המסתננים מאפריקה

david11

מסתננים מאפריקה - מה עושים ?  

1051 הצבעות

1. 1. מסתננים מאפריקה - מה עושים ?

• למנוע כניסה בכל מחיר
    • למנוע כניסה אבל בצורה מסודרת
    • לאפשר כניסה לכולם
      0
    • לאפשר שהייה בלבד ולהחזיר לארץ המוצא
    • למנוע כניסה ולפנות את אלו שנכנסו

Recommended Posts

נו , די , רבותי , יש לכם סימוכין לצריכה של משפחה , אתם יכולים לחפש יותר באדיקות בגוגל .

המסתננים אינם תחרות לעובדים הזרים , עובדה אני חושב שבשבוע הקרוב מתוכננת שביתה רבתי במשק הישראלי , השביתה תהיה על ידי החקלאים שלא יספקו שום תוצרת לשווקים כולל פירות וירקות ועופות , הסיבה להשבתה היא "מחסור בעובדים זרים "

החקלאים הודיעו: שביתה ב-24-22 בנובמבר

החקלאים ישביתו לאחר חג הקורבן המוסלמי את אספקת הפירות, הירקות הביצים והחלב, וכן יערכו משמרות מחאה בצמתים. הסיבה: מחאה על מחסור בעובדים זרים בענף החקלאות

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3981100,00.html

אם המסתננים האלו היו מאימים על ההון או על השילטון , הם מזמן היו עפים מכאן . אבל הם מאימים רק על העשירונים התחתונים ( אלו שמוכנים להסתפק ב 5Kשח' ) אז...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אה באמת, מר לב 27? הבעלים משלם את ועד הבית, הארנונה והמים? בד"כ דירה מגיעה מרוהטת ועם כל מכשירי החשמל, ועולה יחד עם כל זה 2000 שקל? תגיד לי, גרת בשכירות אי פעם?

ועדיין לא התייחסת לעניין ההוצאות על (או תחבורה חלופית לצורך העניין, גם אוטובוסים עולים כסף) ועניין היכולת, או אי היכולת, לחסוך לדירה משלו אי פעם.... הנקודה היא שהכל ביחד מצטבר ליותר מ5000 שקל בטווח הארוך (בהנחה שהוא מספיק ארוך כדי לכלול הוצאות תקופתיות כמו רכישת ציוד לדירה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה באמת, מר לב 27? הבעלים משלם את ועד הבית, הארנונה והמים? בד"כ דירה מגיעה מרוהטת ועם כל מכשירי החשמל, ועולה יחד עם כל זה 2000 שקל? תגיד לי, גרת בשכירות אי פעם?

;D בסך הכל חיפשתי דירה לקרוב משפחה במשך חודשיים. תקרא מודעות, ידידי. אדם לא בדיוק נולד עירום בגיל 21 ונזרק לרחוב. מביאים רכוש מהבית.

מעסיק חייב לשלם החזר נסיעות בגבוה חופשי חודשי או לספק הסעה למקום העבודה. בעיר אפשר להסתדר עם אופניים. זה חשוב, אבל כמו שאתה עושה ממנו. זה לא שאם אין נשארים בבית עד המוות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

;D בסך הכל חיפשתי דירה לקרוב משפחה במשך חודשיים. תקרא מודעות, ידידי. אדם לא בדיוק נולד עירום בגיל 21 ונזרק לרחוב. מביאים רכוש מהבית.

מעסיק חייב לשלם החזר נסיעות בגבוה חופשי חודשי או לספק הסעה למקום העבודה. בעיר אפשר להסתדר עם אופניים. זה חשוב, אבל כמו שאתה עושה ממנו. זה לא שאם אין נשארים בבית עד המוות.

טחחחחח לא הוא לא, מעבר לכך גם על החזר הנסיעות יש מס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טחחחח כן הוא כן. שכחתי ציין חופשי חודשי או החזר נסיעות בכרטיסיות הנמוך מבין השניים. כלומר אם העובד מגיע רק מספר פעמים לעבודה המעסיק לא חייב לשלם עבור חופשי חודשי. הגיוני וצודק.

תיאור החוק החוק בלה בלה בלה (אני מעתיק את החוק מספר חקיקה לחשבי שכר ומאחר ואין לי כוח להעתיק עמוד וחצי אני מרשה לעצמי להעתיק את החלקים הרלוונטים. בגדול הם מתארים מי אישר את החוק, למה ומתי) יחולו על כל העובדים ומעבידים בישראל, אך למעט עובדים במפעלים מוגנים כאמור בסעיף 17א לחוק שכר המינימום.

1. שיעור החזר נסיעה מיום 1.1.10 יהיה עד 23.70 שקלים חדשים ליום עבודה.

2. כל עובד הזקוק לתחבורה כדי להגיע למקום עבודתו, זכאי לקבל ממעבידו השתתפות עד המכסימום האמור בסעיף 1, הוצאות נסיעה לעבודה וממנה בעד כל יום עבודה בפועל שבו השתמש בתחבורה ציבורית כדי להגיע למקום עבודתו.

3. הוצאות הנסיעה ייקבעו למחיר נסיעה מוזל באוטובוס ציבורי או כרטיס מינוי חודשי מוזל ממקום מגורי העבוד למקום עבודותו, על יסוד כרטיס הנחה של מספר נסיעות, אם קיים כרטיס הנחה כזה

4. עובד הנזקק לנסיעה ביותר מאוטובוס אחד כדי להגיע למקום עבודותו, זכאי להשתתפות מעבידו בהוצאות הנסיעה בגבולות הסכום הנקוב סעיף 1 גם בעד הנסיעה הנוספת, אם הוא חייב לנסוע באוטובוס השני, שלוש תחנות עירוניות נוספות לפחות כדי להגיע למקום עבודתו. האמור בסעיף זה הוא בכפור לאמור בסעיף 1 לעיל.

5. החזר הוצאות לא ישולם למי שמוסע לעבודה על חשבון המעביד או מטעמו; מוסע העובד לכיוון אחד בלבד (לעבודה או ממנה) יהיה זכאי עד למחצית הסכומים הנ"ל.

6. עובד הנעדר מעבודתו מסיבה כלשהיא אינו זכאי להחזר הוצאות נסיעה בעד תקופת היעדרותו.

מ.ש.ל

מעבר לכך עובד לא משלם מס הכנסה על 5,000 ש"ח בחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב, זה אתה?! באמת?! ???

רגע, אני חייב לבדוק עוד הפעם:

בעיר אפשר להסתדר עם אופניים.

רכב זה חשוב, אבל כמו שאתה עושה ממנו. זה לא שאם אין נשארים בבית עד המוות.

מישהו השתלט לך על החשבון?! לא יכול להיות...

להזכירך, אופניים לא מתיאמים לכל אחד ובטח לא נוסעות בכל מזג אוויר... ;)

אל תתעצבן, הכל בהומור. :)

לעניין:

אדם בגיל 21 כן יוצא עירום לרחוב. לפחות בחלק לא מבוטל מהמקרים (כמו עבדך הנאמן). גיל 21 הוא לא גיל שבו אתה יוצא לחפש דירה להשכרה כשבאמתחתך ריהוט ומכשירי חשמל. גם לא בגיל 22 ו-23. מקסימום בגדים. הדירות להשכרה המוצעות בשוק הן רובן ללא ריהוט ומכשירי חשמל ומחירן אינו עומד על 2000 ש"ח בכל מקרה, בוודאי לא במצב הנדל"ן כיום, אפילו לא בערים הפחות אטרקטיביות כמו ב"ש, חדרה ואשקלון לצורך העניין. מה גם ששכ"ד, כמו שצויין קודם, רחוק מלהיות ההוצאה היחידה על בית או ההוצאה העיקרית בתחום הדיור.

לגבי עניין הנסיעות אתה צודק, אבל ההבדל בין המצוי לרצוי עדיין גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב, זה אתה?! באמת?! ???

רגע, אני חייב לבדוק עוד הפעם:מישהו השתלט לך על החשבון?! לא יכול להיות...

להזכירך, אופניים לא מתיאמים לכל אחד ובטח לא נוסעות בכל מזג אוויר... ;)

אל תתעצבן, הכל בהומור. :)

בתקופה שלא היה לי , רכבתי על אופניים לעבודה וחזרה. בגשם נסעתי בתחבורה ציבורית. אופניים לא מתאימות לכל אחד וכל מזג אוויר, אבל אם אין ברירה מתרגלים.

לעניין:

אדם בגיל 21 כן יוצא עירום לרחוב. לפחות בחלק לא מבוטל מהמקרים (כמו עבדך הנאמן). גיל 21 הוא לא גיל שבו אתה יוצא לחפש דירה להשכרה כשבאמתחתך ריהוט ומכשירי חשמל. גם לא בגיל 22 ו-23. מקסימום בגדים. הדירות להשכרה המוצעות בשוק הן רובן ללא ריהוט ומכשירי חשמל ומחירן אינו עומד על 2000 ש"ח בכל מקרה, בוודאי לא במצב הנדל"ן כיום, אפילו לא בערים הפחות אטרקטיביות כמו ב"ש, חדרה ואשקלון לצורך העניין. מה גם ששכ"ד, כמו שצויין קודם, רחוק מלהיות ההוצאה היחידה על בית או ההוצאה העיקרית בתחום הדיור.

לגבי עניין הנסיעות אתה צודק, אבל ההבדל בין המצוי לרצוי עדיין גדול.

הורים לרוב לא יתנגדו שתיקח כמה רהיטים ומכשירי חשמל מהחדר. אבל נגיד שכן. רוב הדירות מגיעות עם ריהוט בסיסי, מקרר, כיריים, קומקום ואף מכונת כביסה. כנס ליד 2, חפש דירה באשדוד עד 2 חדרים בתקציב עד 2,000 ש"ח בחודש ותראה מה זמין. דירות סבירות עם ריהוט בסיסי.

http://www.yad2.co.il/Nadlan/rent.php?City=%E0%F9%E3%E5%E3&Neighborhood=&HomeTypeID=1&fromRooms=&untilRooms=2&FromFloor=&Floor=&fromPrice=&untilPrice=2000&PriceType=1&fromSquareMeter=&untilSquareMeter=&FreeText=&ad_sr=

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, אתה מדבר על כוכים של 2 חדרים...

מצטער, מעולם לא חיפשתי דירה בפרמטרים האלו. :nixweiss:

כשמדברים איתי על משהו שיכול להיקרא "דירה" אני לא מדמיין משהו עם פחות מ-3 חדרים.

להורים אולי לא יהיה איכפת שתיקח את הריהוט מהחדר שלך ואולי כמה מכשירי שמל, אבל זה עדיין רחוק רחוק מלאבזר דירה באופן מינימלי. אני מניח שההורים שלך כן יתנגדו אם תיקח את הסלון, הטלוויזיה, הסירים, הסכו"ם, שולחן, כיסאות, מדפים, ספרייה, ארון וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוך בתור דירה

אופניים בתור תחבורה

יחס משפיל כנהלי עבודה

עבודה מזוהמת חסרת עתיד כקריירה .

נו, זה למה צריכים עובדים זרים ועדיף לא חוקיים כי הם יסתפקו גם בפחות מיזה !

( למי שלא חוקי , אפשר גם לא לשלם בכלל , מה ? הוא ילך להתלונן ? למי ?! למשטרה ? )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, אתה מדבר על כוכים של 2 חדרים...

מצטער, מעולם לא חיפשתי דירה בפרמטרים האלו. :nixweiss:

כשמדברים איתי על משהו שיכול להיקרא "דירה" אני לא מדמיין משהו עם פחות מ-3 חדרים.

להורים אולי לא יהיה איכפת שתיקח את הריהוט מהחדר שלך ואולי כמה מכשירי שמל, אבל זה עדיין רחוק רחוק מלאבזר דירה באופן מינימלי. אני מניח שההורים שלך כן יתנגדו אם תיקח את הסלון, הטלוויזיה, הסירים, הסכו"ם, שולחן, כיסאות, מדפים, ספרייה, ארון וכו'.

אם אתה מגדיר דירה 3 חדרים למשהו מינימלי לחלוטין שבקושי מספיק לרווק הסטנדרטים שלך גבוהים. זה לא דבר רע, חלילה, אבל מנותקים לחלוטין מהמציאות. זו הבעיה בארץ. אנשים לא מסוגלים לבצע הפרדה בין רכוש הכרחי, לרכוש מותרות. היום כל אחד חושב שאם אין לו עוזרת בית ורכב חדש הוא חי כמו איכר במזרח אירופה. מעניין כמה צעירים על שכר מינימום מחזיקים רכבים חדשים ודירות גדולות במדינות אחרות? לא הרבה, אני מבטיח לך, אלא אם הם מגיעים מבית עשיר. לדעתך אדם בשכר מינימום יכול לשכור דירה טובה בניו-יורק? טוקיו? לונדון? פריז? אני בטוח שיש מיליונרים שלא מבינים איך אתם בכלל מסוגל לחיות על משכורת מתחת ל-100,000 ש"ח בחודש. תחשוב על זה! אין מסעדות, בתי מלון 5 כוכבים, טיסות לחו"ל כל שני וחמישי, רכבי פאר, בלונדיניות רטובות עם גרון עמוק, ודירות פאר. מה זה החיים האלה בכלל? דירת 3 חדרים? השירותים שלו בגודל הדירה שלך.

גם לחיות בתוך "כוך" זה חיים. יש לך מיטה לישון בה, קורת גג, אוכל, מקלחת, חימום. עבור אדם שמרוויח קצת מעל מינימום (ומינימום זו הגדרה של מחוקק לחיים סבירים) זה בסדר גמור. אני בטוח שכולם רוצים לשלם מעט ולקבל הרבה, אבל מה לעשות אנחנו עדיין לא חיים ביקום של מסע בין כוכבים. לעזאזל, אפילו ב-The Sims זה לא עובד ככה. רכוש צוברים בהדרגה. אנחנו מדברים כאן על רמת חיים סבירה, לא נוחות ופאר, שכמעט כל אדם יכול להשיג, אבל מעדיף לשבת על הוריד של ביטוח לאומי. (כלומר עדיין חי באותה רמה, אבל לא בזכותו אלא בזכות קצבאות) הוריך התחילו את חייהם הבוגרים בדירה יפה משופצת מלאה באלקטרוניקה ורהיטים יקרים? אני בספק. הם צברו רכוש במשך השנים בזכות רכישת מקצוע, צבירת ניסיון והרבה עבודה קשה. ההבדל הוא בעבר אנשים הבינו שצריך לעבוד כדי להתקדם. היום אנשים חושבים כולם חייבים להם כמה שיותר ואם אין להם כ-ו-ל-ם אשמים חוץ מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה

אנשים בעד מדינת עבודה ולא בעד מדינת עבדות

אנשים בעד רווחה כלכלית ולא בעד מדינת רווחה

אתה מכליל את המעט מאוד שרוצים לחיות כפרזיטים ובגלל זה אתה משמיץ את כולם :silly:

רוב רובם של הישראלים רוצים לעבוד ולהרוויח טוב , זו הטעות שלך ונימאס כבר להגיד את זה , אתה משמיץ ומלעיז בלי שום אחראיות ו/ או ידע , אתה מתבסס על דעה קדומה ואנטי ישראלית בעליל , אחוז המובטלים בישראל הוא מהנמוכים בעולם ( באזור ה 5% )

אתה מתלהם ומדבר שטויות שלא חורגות מרכילות פושעת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן אדם, אם אתה מגדיר דירה 3 חדרים למשהו מינימלי לחלוטין שבקושי מספיק לרווק הסטנדרטים שלך גבוהים. זה לא דבר רע, חלילה, אבל מנותקים לחלוטין מהמציאות. זה הבעיה בארץ. אנשים לא מסוגלים לבצע הפרדה בין רכוש הכרחי, לרכוש מותרות. היום כל אחד חושב שאם אין לו עוזרת בית ורכב חדש הוא חי כמו איכר במזרח אירופה. מעניין כמה צעירים על שכר מינימום מחזיקים רכבים חדשים ודירות גדולות במדינות אחרות? לא הרבה, אני מבטיח לך, אלא אם הם מגיעים מבית עשיר. לדעתך אדם בשכר מינימום יכול לשכור דירה טובה בניו-יורק? טוקיו? לונדון? פריז? אני בטוח שביבי אשם בזה שאני מרוויח 5,000 ש"ח בחודש ולא מחזיק רכב חדש, עוזרת בית, דירה 3 חדרים עם מרפסת, ריהוט איטלקי מעץ טהור, פלזמה 60 אינץ FHD תוצרת יפן ורצפת שיש. עוד משהו להאשים בו את ביבי? המיסים, כן? אני בטוח שיש מיליונרים שלא מבינים איך אתם בכלל מסוגל לחיות על משכורת מתחת ל-100,000 ש"ח בחודש. תחשוב על זה! אין מסעדות, אין רכבי פאר, אין בלונדיניות רטובות, אין דירות פאר. מה זה החיים האלה בכלל? דירת 3 חדרים? השירותים שלו בגודל הדירה שלך.

גם לחיות בתוך "כוך" זה חיים. יש לך מיטה לישון בה, קורת גג, אוכל, מקלחת, חימום. עבור אדם שמרוויח קצת מעל מינימום (ומינימום זו הגדרה של מחוקק לחיים סבירים) זה בסדר גמור. אני בטוח שכולם רוצים לשלם מעט ולקבל הרבה, אבל מה לעשות אנחנו עדיין לא חיים ביקום של מסע בין כוכבים.

כסף לא נופל מהשמיים. גם בארצות הברית לא בדיוק מחרבנים זהב ובאירופה עם כל המדיניות הכל בחינם לכולם המפורסמת שלהם לא כולם חיים בנוחות ופאר ונוהגים במכוניות חדשות שעושות מסאז' לפתח האנאלי. עבור כסף עובדים. אנשים מפתחים את עצמם, רוכשים ידע, ניסיון, כישורים ומתקדמים הלאה. מכונאי רכב מתחיל ירוויח 5,000 בחודש. מכונאי רכב תותח ירוויח מעל 20,000 בחודש. לא מאמין? כנס לאזור תעשייה ותראה איזה על איזה רכבים נוהגים בעלי מוסכים.

מחרפנת אותי הגישה מישהו מחליט שדירה 2 חדרים "זה לא דירה". (לאדם רווק, לא מקצועי ועובד בשכר מינימום) מיטה, אוכל, חשמל, מים נקיים, חימום, טיפול רפואי במקרה הצורך אלה דברים חסרי משמעות לחלוטין. דברים זניחים וכל אדם צריך לקבל הכל כמעט בחינם והמדינה צריכה לבצע התאבדות כלכלית ולממן לכולם הכל כדי שהם ירגישו יותר טוב עם עצמם.

בנאדם, אתה חייב לנשום עמוק... זה ממש לא בריא.

קודם כל כן, יש לי סטנדרטים קצת גבוהים ואני לא מנסה להסתיר את זה. אם אני כבר עובד 11 שעות ביום אז הייתי רוצה שיהיה לי כיף לחזור הביתה לדירה בגודל 100 מ"ר ומעלה עם הרבה מרחב. זה אני וטוב לי כמו שאני. אם אני עובד קשה אני רוצה לדעת שאני משקיע את הכסף הזה ונהנה ממנו. לדעתי האישית אין טעם לקרוע את אחוריך בעבודה קשה ולחזור הביתה למקום שבו אתה מתעורר בלילה אם השותף שלך הפליץ. אבל זה אני ואני שמח לומר שאני יכול להרשות זאת לעצמי. כנ"ל לגבי רכב, אני אעדיף להוציא עוד 10K ש"ח על רכב יותר חדש כי אני נהנה לנהוג ברכב כזה. לא רואה טעם להשקיע את הכסף שלי במשהו שאני לא נהנה ממנו ולא נותן תמורה להשקעה. הנאה זה חלק מהתמורה עבורי.

חלק מהאנשים יסתפקו בקופסה עם ארבעה גלגלים שמביאה אותם מנקודה א' לנקודה ב' וזה בסדר גמור. חלק מהאנשים לא רוצים טלוויזיה פלזמה ומסתפקים בדירה של 60 מ"ר וזה מצויין עבורם. אין לי בעיה עם זה ואמרתי שעבורי זה לא נקרא דירה כי זה באמת ככה. מנקודת המבט שלי.

אני חושב שלהגיב על כל שאר הדברים שכתבת זה מיותר. מה שכן אני רוצה להגיב עליו הוא הקטע הבא:

כסף לא נופל מהשמיים. גם בארצות הברית לא בדיוק מחרבנים זהב ובאירופה עם כל המדיניות הכל בחינם לכולם המפורסמת שלהם לא כולם חיים בנוחות ופאר ונוהגים במכוניות חדשות שעושות מסאז' לפתח האנאלי. עבור כסף עובדים.

אתה צודק כמובן. אבל...

וזה אבל גדול: בשביל כסף עובדים - אין ויכוח, השאלה היא כמה עובדים בשביל אותו הכסף. בכל מדינה יש עוני ובכל מדינה יש נזקקים וכאלו שחיים מהיד לפה, זה ברור. סקר שעשו ממש בחודשים האחרונים בודק כמה משכורות דרוש לשכיר ממוצע בשביל לרכוש דירה וכמה משכורות דרושות לידידו מארה"ב.

נכון שבארה"ב המספרים מושפעים עקב הקריסה הכלכלית שהייתה להם, אבל הפערים עדיין גדולים מדי גם במצב תקין. אם תוסיף לכך את העובדה שאצלנו הכלכלה חזקה ויציבה תקבל משוואה סתומה. אז אומנם גם כאן וגם שם עובדים קשה בשביל הכסף, אבל שם, כמו באירופה, הכסף שווה יותר. זה בכלל לא הגיוני שזוג צעיר במדינת לא יכול לרכוש לעצמו דירה ואנחנו לא מדברים על זוגות שאינם משכילים ו\או אינם עובדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניים תמיד יהיו. כולם רוצים לעבוד ולרוויח הרבה כסף, אבל לא כולם מסוגלים מסיבות שונות ומורכבות. הדרישה שמדינה תיצור חברה בה אדם המרוויח 5,000 ש"ח יחייה בנוחות בסטנדרטים שלכם (דירה 3 חדרים, ריהוט יקר, ואלקטרוניקה) היא מנותקת מהמציאות. יתרה מזאת גם במדינות עשירות יותר מישראל ציבור שמרוויח את המינימום המקובל באותה מדינה לא חי הרבה יותר טוב בהשוואה לישראל.

בארץ נוצרה מציאות שאנשים מעדיפים לקבל קצבאות מביטוח לאומי מאשר לצאת למעגל העבודה. רמת החיים בשני המקרים תהיה כמעט זהה, אבל עובד שיצא לעבוד קודם כל לא יחייה על חשבון משלם המיסים ושנית אולי יצליח להתקדם במקום העבודה. הבאתי דוגמא לחקלאים שהציעו 5,000 ש"ח + ארוחות + הסעות ואף עובד ישראלי לא הגיע. אתה (כלומר דיוויד) הצדקת את אותם עובדים בטענה שממילא לא ניתן לחיות ברמה סבירה (סבירה בסטנדרטים שלך), אין טעם לצאת לעבוד ועדיף להביא עובדים זרים. כאן התחיל הויכוח.

אני לא חושב שחיים בכוך ורכיבה על אופניים אלה חיים טובים, אבל אלה חיים סבירים ואדם לא ירגיש מחסור אמיתי בחיי היומיום. ברגע שצרכים בסיסיים שלנו מסופקים כל דבר מעבר זה מותרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניים תמיד יהיו. כולם רוצים לעבוד ולרוויח הרבה כסף, אבל לא כולם מסוגלים מסיבות שונות ומורכבות. הדרישה שמדינה תיצור חברה בה אדם המרוויח 5,000 ש"ח יחייה בנוחות בסטנדרטים שלכם (דירה 3 חדרים, ריהוט יקר, ואלקטרוניקה) היא מנותקת מהמציאות. יתרה מזאת גם במדינות עשירות יותר מישראל ציבור שמרוויח את המינימום המקובל באותה מדינה לא חי הרבה יותר טוב בהשוואה לישראל.

בארץ נוצרה מציאות שאנשים מעדיפים לקבל קצבאות מביטוח לאומי מאשר לצאת למעגל העבודה. רמת החיים בשני המקרים תהיה כמעט זהה, אבל עובד שיצא לעבוד קודם כל לא יחייה על חשבון משלם המיסים ושנית אולי יצליח להתקדם במקום העבודה. הבאתי דוגמא לחקלאים שהציעו 5,000 ש"ח + ארוחות + הסעות ואף עובד ישראלי לא הגיע. אתה (כלומר דיוויד) הצדקת את אותם עובדים בטענה שממילא לא ניתן לחיות ברמה סבירה (סבירה בסטנדרטים שלך), אין טעם לצאת לעבוד ועדיף להביא עובדים זרים. כאן התחיל הויכוח.

אני לא חושב שחיים בכוך ורכיבה על אופניים אלה חיים טובים, אבל אלה חיים סבירים ואדם לא ירגיש מחסור אמיתי בחיי היומיום. ברגע שצרכים בסיסיים שלנו מסופקים כל דבר מעבר זה מותרות.

אתה מקצין דברים שכלל לא אמרתי.

מי שיחיה כל החיים ממשכורת של 5000 ש"ח לא יחיה בוילה. אמרתי את זה בצורה הכי ברורה כך שלא יהיה לך מה לעוות.

מצד שני לא יכול להיות שאדם שיעבוד קשה באופן לגיטימי, בלי קצבאות מביטוח לאומי ובלי עזרת סעד כלשהי לא יוכל לחיות בצורה מכובדת. תבדוק את הנתונים ותראה שכל שנה כמות האנשים שעובדים ועדיין יורדים מתחת לקו העוני הולכת וגדלה. מיותר לציין שאף אחד מהם לא חי בוילה או ברמת חיים גבוהה אבל אני אציין את זה בכ"ז שלא יהיה לך מה לעוות.

מי ביקש שאדם שמרוויח שכר מינימום יחיה בדירה 4 חדרים בסביון? מי ביקש שיהיה לו חדש ומכשירי חשמל לרוב? אף אחד לא דיבר על זה, לא ציין את זה ולא כתב את זה אז מה זה קשור לעניין?

מה שכן כתבתי, ציינתי וביקשתי זה שזוג צעיר ממוצע, כזה שיש לו תואר ראשון לפחות, שני בני הזוג עובדים ומרוויחים מעל 20K ש"ח בחודש ביחד (נתונים ממוצעים לחלוטין לאחוז גבוה של זוגות צעירים בארץ) לא מסוגלים לרכוש לעצמם בית ממוצע (שוב - לא וילה, לא קוטג' ולא בית בתל ברוך צפון). נשמע לי הגיוני לדרוש שהמדינה תדאג שדברים בסיסיים כאלו יוכלו לקרות.

בקשר לשאר הדברים - הבאת מספר נתונים עובדתיים שאינם קשורים לעניין.

מה שכן קשור ואינו נכון כלל ועיקר הוא ש"אם הצרכים הבסיסיים מסופקים אז כל דבר מעבר הוא מותרות". רחוק מהמציאות. יש צרכים בסיסיים ויש צרכים רוחניים. אם מעכשיו ועד עולם כל מה שאספק לך יהיו הצרכים הבסיסיים בלבד, קרי - מים, אוכל וקורת גג, תהיה מרוצה? אתה תוכל להנות כך מהחיים עד יומך האחרון? הניחוש שלי יהיה שלא (אלא אם כן אתה מהטמה גנדי בכבודו ובעצמו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה קשקשן

בארץ נוצרה מציאות שאנשים מעדיפים לקבל קצבאות מביטוח לאומי מאשר לצאת למעגל העבודה

עאלק נוצרה , מאיפה הקרצת את הסיגנון דיבר השקרניקי הזה ?

אתה מתכוון יצרו !

אפשר לחשוב שאנחנו חים בלה לה לאנד . עאלק "נוצרה" ככה סתם ? יש מאין ? ואיך זה מסתדר לך עם הנתון של האבטלה הנמוכה בישראל ? אולי אתה סתם הוזה שחוזר אחרי מנטרות של הבל ורעות רוח , אתה ורוני יכולים להקים אוניברסיטה ביחד , יש לך את אותו סיגנון של חקירה והשמעת דעות לא מבוססות המתבססות על אמונה,אינטרס אחר מהאמת וחיסרון דעת .[br]פורסם בתאריך: 8.11.2010 בשעה 17:58:02

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3981421,00.html

"העבודה לא מחלצת מעוני". שכירים בשכר רעב

הדו"ח השנתי מראה כי ברוב המשפחות שהצטרפו למעגל העוני ראש משק הבית עבד. "ניצול המועסקים והמשכורות הנמוכות מעודדים קבלת קצבאות"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...