המסתננים מאפריקה - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המסתננים מאפריקה

david11

מסתננים מאפריקה - מה עושים ?  

1051 הצבעות

1. 1. מסתננים מאפריקה - מה עושים ?

• למנוע כניסה בכל מחיר
    • למנוע כניסה אבל בצורה מסודרת
    • לאפשר כניסה לכולם
      0
    • לאפשר שהייה בלבד ולהחזיר לארץ המוצא
    • למנוע כניסה ולפנות את אלו שנכנסו

Recommended Posts

העיניין הוא שזוהי בעייה עולמית.כל אדם מחפש מקום טוב יותר לגור בו,כל אדם שואף לחופש.וזה לגיטימי.

אז מה הפיתרון?אי אפשר להפוך חצי עולם לגטו(ע"ע הארלם).ונכון שהמערב אשם בצורה ישירה למצב,עם כל העיניין של חובות העולם השלישי וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

vic07

אני בעד הרעיון של למקש את הגבול ולנהוג ביד קשה נגד המסתננים שנכנסים לארץ שלא כחוק, אבל בקטע של "למי לאפשר להיכנס"...אני לא מסכים איתך שכל סיבה קטנה שזה רע לנו אומר לא לאפשר.

וזה מהסיבה שרשמתי קודם....תחשוב מה היה קורה אם בשנות ה30 מדינות היו מקבלות את היהודים למרות שזה היה עושה לכלכלה שלהן נזק.

פליטים שבלי להיכנס לישראל ירצחו אותם - צריך לקבל. גם אם זה מאות אלפים....עדיף לעשות נזק לכלכלה שלנו מאשר שהם ירצחו.

ובאמת דיי בעייתי לקבל אישור עבודה בארה"ב....ולא נראה לי שזה כיף גדול להיתפס שם עובד לא חוקי.

סבא שלי צעד ברגל אלפי קילומטרים לתוך שטח ברית המועצות ורק בזכות זה חייו ניצלו בשואה. אין שום קשר בין יהודים בשואה לפליטים באפריקה. מספיק עם התעמולה השמאלנית יפת נפש הדוחה הזאת. מדובר במהגרי עבודה נטו. לא מדובר רק בנזק לכלכלה. מדובר בפליטים שלא ימצאו עבודה וידרדרו לפשע. מדובר בשכונות פליטים שיקומו דווקא בערים החלשות ויכבידו על הרשויות שממילא אין להן תקציב וכוח אדם. כל אותם יפי נפש מוזמנים לקחת את "הפליטים" לצפון תל אביב ולעשות להם שם בייביסיטר.[br]פורסם בתאריך: 6.11.2010 בשעה 05:01:45

1-4 :

לא נותנים לאף אחד להסתנן חופשי. יש פיקוח אל מי נכנס ומי לא, ורק במקרים מסוימים יוחלט לאפשר להיכנס. את ההחלטה יקבלו ועדת מומחים כך שהשיקולים הנכונים יופעלו, אבל לא תהיה הצלחה משמעותית להסתנן שתמשוך מסתננים פוטנציאליים

כיום לא מתרחש רצח עם באפריקה אבל כן יש רדיפות אל רקע פוליטי דתי וכו (להזכירך את סוג ודת המשטרים ברוב אפריקה), ואתה לא יכול לנחש מה יהיה שם בעוד מספר שנים כך שאל תחוקק עכשו חוקים אטומים. שיקול דעת מקצועי לכל מקרה ספציפי יאפשר להחליט מתיי כן ומתיי לא

מי יהיו המומחים? מי יממן אותם? כיצד יבדקו את העובדות? אתה מודע לכך שרוב מהגרי עבודה מקבלים סיוע מארגוני השמאל שמתדרכים אותם מה להגיד ומה לעשות (השמדת מסמכים, למשל)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדים הזרים החוקיים לא ממש מפריעים לך, אבל כדיי לטפל באומץ בעובדים זרים לא חוקיים שנכנסים דרך הגבול אתה רוצה להילחם בנחישות, ומוציא חוקים בלי יותר מדיי מחשבה. חוקים שמיועדים להילחם בעובדים זרים, אבל בתכלס יחולו בעוד מקרים שלא היתה כוונה אליהם

השוואה בין פליטים יהודים לפליטים מעמים אחרים היא פתיחת עיניים, לא תעמולה שמאלנית. לא נאמר באף מקום שכל המסתננים הם פליטים כאלה, אבל כן קיימים כאלה ביניהם ולא צריך להתעלם מהם בדמונסטרטיביות

אתה מוזמן לבקר דווקא בדרום תל אביב. תצא ברכבת ההגנה בשעות הלילה ותלך לכיוון מערב, תסתכל מי ממלא את המגרש והפארק שליידו. ולא ראיתי אף אחד שעושה שם ביביסיטר - אנשים שיושנים ככה אל האדמה. אגב, צמוד אליהם יש תחנת משטרה, לא נראה לי שמי שמנסה לברוח מהחוק יבחר מקום כזה

יש מעל ומעבר ארגונים שדואגים להעברת הפליטים פנימה, ורוצים לקבל כמה פליטים. ניתן לתת להם כמעט את כל התפקידים במערכת הזאת - חוץ מהתפקיד של מי שמסתכל ואומר "לא". כבר יש הרבה פחות מקומות לאייש

כשהם ומערכת הסינון משולבים באותה מערכת, יהיו פחות חיכוכים, היא תעבוד בצורה אמינה יותר ולא תסביר איך עוקפים את עצמה

תשלום משכורות ל 5 - 10 מומחים (ולדעתי לא צריך יותר מזה) זה השקעה אפסית מול הבזבוז שיש במצב הקיים. ניתן לחסוך את הכסף הזה בכל פינה אפשרית של המערכת הממשלתית הלא יעילה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה קיימת בכל העולם המערבי ואני לא חושב שקיימת מדינה אחת שהצליחה לפתור את הבעיה באופן יעיל - בארה"ב הנושא של ההגירה הלא חוקית הוא אחד הנושאים העיקריים בבחירות הכלליות ונושא ראשי בבחירות במחוזות ומדינות מסוימים - גם שמה עלו כל מיני רעיונות הזויים של מיקוש הגבול וסיורים חמושים עם הוראות לירות בכל מי שעובר את הגדר - כמובן שרעיונות אלו מעולם יושמו.

ניתן לומר שארה"ב מדינה ענקית וההגירה פחות משפיעה עליה מאשר - אולם במקומות מסוימים בארה"ב השפה המדוברת ביותר היא ספרדית.

המצב באירופה ידוע - עם רובעים שלמים מוסלמים ומהומות גזעיות-דתיות המתפרצות מפעם לפעם ברחבי היבשת ובמקביל עלייה הדרגתית ומדאיגה בכוחו של הימין הקיצוני.

אם ננסה להפיק לקחים מהקושי של ארה"ב ואירופה בהתמודדות עם הגירה ניתן להפיק מספר לקחים --

* לא ניתן למנוע הגירה באופן אלים/קטלני - אבל בהחלט צריך להערים קשיים ככל הניתן על מהגרי עבודה לא חוקיים (לא פליטי חרב) - כמקובל בארה"ב. הקמת מנהלה מקצועית למיון, קליטה ובמקרה הצורך גירוש של מהגרים כפי שהציע 0xD2C.

* חייבים לפעול להטמעת המהגרים שכבר נכנסו לארץ באוכלוסיה - לעשות מאמץ לפזר אותם ברחבי הארץ, לשלב את ילדיהם במערכת החינוך הישראלית-ממלכתית ובהמשך בשירות צבא/לאומי ובלימודים אקדמאים - חייבים להמנע ממצב של גטאות מהגרים (לרוב מוסלמים) כמקובל באירופה.

* כריכת קבלת אשרת שהיה קבועה ובהמשך אזרחות במבחן אזרחות והצהרת נאמנות כמקובל בארה"ב - הדבר ד"א חייב להיות תקף גם לעולים חדשים יהודים. חיוב כל מועמד להתאזרחות להיות לכל הפחות נוכח במינימום שעות באולפן ללימוד עברית (גם עולים חדשים). כל מתאזרח בכל גיל (עד 70) יהיה חייב בתקופת שירות צבאי/לאומי - ולו גם סמלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר באשדוד אחד היעדים המבוקשים על מהגרי עבודה. הם משתלטים על שכונות שלמות. באילת וערד המצב עומד על סף קטסטרופה. מה יקרה כאשר לא תהיה מספיק עבודה לכולם והבטן תקרקר? הם יתחילו לגנוב ולשדוד. נקודה. זה המצב בכל שכונות מהגרי עבודה בעולם המערבי. המצב אצלנו לא יהיה יותר טוב.

השוואה בין פליטים יהודים בשואה לפליטים מעמים אחרים זו תעמולה שמאלנית טהורה. יהודים לא ברחו בחיפוש אחר עבודה. הם ברחו בגלל רדיפה של השלטון הנאצי. במצרים לא רודפים אותם. אין רצח עם. אבל רמת החיים בארץ פי עשרות יותר טובה והם ממשיכים אלינו. לכן הם מהגרי עבודה נטו. כולם. לא משנה אם אותו אפריקאי מגיע במקור מסודן. לא מעניין אף אחד. במצרים אין רדיפה תישאר שם.

5-10 מומחים שאתה ממליץ למנות יצליחו להתמודד עם 30 אלף מהגרי עבודה שכבר נמצאים בארץ ועוד עשרות אלפים שיגיעו בשנים הבאות? אל תצחיק. מדינות עשירות יותר לא מצליחות להתמודד עם הבעיה בדרכים הומאניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינות אחרות יכולות להיכשל, לא מחייב שגם אנחנו ניכשל. בגישה הזאת לא מגיעים לאף מקום

הכמות של מהגרים שיש להם סיבה מוצדקת להגר נכון להיום היא אפסית. אותם כמה בודדים שהועדה תאפשר להם להיכנס הם לא נתון כדי לשנות את מצב האבטלה

אגב, הגוף עצמו שמכיל את הועדה הוא מקום עבודה שבו יעבדו אזרחים ישראלים

30 אלף מהגרים זה מה שקורה לאורך זמן. לועדה לא תהיה כל בעיה לטפל בכמה עשרות מהגרים ביום, אם היא תעשה את זה כל יום ולא תיתן לבעיה לגדול ללא גבולות כמו שהיה עד עכשו

הקביעה שכל המהגרים הם מהגרי עבודה היא קביעה אטומה ועיוורת. אין לך דרך לדעת אם כן היו כמה בודדים שהגיעו מסיבות אחרות, ואין לך דרך לדעת אם זה ימשיך להיות כך. להזכירך את סוג ודת המשטרים ברוב אפריקה, ואת ההתנהגות של משטרים כאלה במקומות שונים בעולם

אם ההגדרה של שמאלנים היא לפתוח את העיניים ולא להיות holier than thou בכל מחיר שבעולם, אז כן, שמאלנים. ודיי להסתכל אל זה כמו פרימיטיבים כיאלו יש קבוצה של שמאלנים שהם X וקבוצה של ימנים שהם Y. ההבדל האמיתי הוא בין מי שמאמין ב zero tolerance בכל מחיר למי שמאמין ביכולת לחשוב ולהגיע לשיקולים נכונים בכל מקרה ספציפי, להשאיר לעצמנו מקום לתקן טעויות כי טעויות קורות ולא מנסה להחביא את זה. לעשות משהוא "בנחישות" בלי להשאיר אופציה לתקן טעות אם יקרה משהוא לא צפוי, זה אטימות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא קראתי את כל הדיון, אבל דעתי בנושא היא כזו, היא מדינה קטנה ומוקפת אויבים, שעסוקה הרבה יותר מדיי בלנסות לשרוד (כן כן, על פי מועצת הביטחון של האום או אני לא טועה, אנחנו נמצאים תחת מצב חרום קבוע), אין לנו את הפריוולגיה של לנסות לעזור לאחרים מעבר למה שאנחנו עושים, מה גם שיש לנו פה מספיק בעיות דמוגרפיות, וגם בזכות כמה "מכורי שלום" עוד מעט לא אהיה לנו מספיק שטח בשביל עצמינו, שלא לדבר על המסתננים (ואני יודע שכרגע הם טיפה בים, אבל אם נפתח את הרסן הם אהיו מכה אמיתית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסתננים הם כבר מזמן מכה אמיתית ולא "טיפה בים". יש היום בישראל מעל 25 אלף מסתנני עבודה כאלו, חלק מהם לא מצאו עבודה, אז הם פשטו על ערים בדרום, כמו רהט, ופתאום אחוזי הפשיעה זינקו לשמים.

מי שרוצה לעבוד פה שיעבור את הפרוצדורה הנדרשת. אבל הודות ליפי הנפש, נותנים להם להסתנן חופשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כל בעיה אם מסתננים שהופכים להיות אזרחים שווי זכויות ושווי חובות. אז יש קבוצה שעשתה בית ספר, , ועובדת. מה זה משנה אם במקור הם היו לא חוקיים

יש בעיה אם אלה שבאו לכאן לעבוד ואז להתחפף, כלומר לקחת ולא לתת בחזרה. ולדעתי הקבוצה הזאת כולה בעייתית, גם העובדים "החוקיים"

אני נגד להכניס לכאן את הקבוצה השניה, אבל לא צריך לעשות חוקים שלא יאפשרו לנו לטפל בכל מקרה ספציפי בקבוצה הראשונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כל בעיה אם מסתננים שהופכים להיות אזרחים שווי זכויות ושווי חובות. אז יש קבוצה שעשתה בית ספר, , ועובדת. מה זה משנה אם במקור הם היו לא חוקיים

יש המון בעיה ובעיקר עם הקבוצה הזות, בגלל הסיבה הפשוטה שלמדינה שלנו אין את היכולת להכיל כל כך הרבה אנשים, ויש לנו הרבה יותר מדי בעיות בשביל בכלל להיתעסק בסוגיה הזות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה. קח אותם לשכונה שלך. הסעה עלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקבוצה הזאת לא גדולה - הקבוצה שבעייתית מבחינת גודל זה הקבוצה השניה, שלא תעבור את ועדת הקבלה ולא תיכנס

עכשו יש כמות לא גדולה של פליטים שנכנסו פנימה. להזכירך, בהתחלה כל מי שנכנס לארץ (ולא משנה אם הוא יהודי או לא) הוא נטל אל המדינה. אבל אם המערכת עובדת נכון, הם הופכים לחלק מהחברה הפעילה אחריי זמן קצר יחסית ומפסיקים להיות נטל. אין סיבה שהם לא יוכלו להשתלב בחברה

לב - בשכונה שלי, בבית ספר שלי, בכיתה שלי, היו ילדים של משפחות דרום לבנון. הם הגיעו לשם תוך כדיי שלמדתי, ונכון שבהתחלה הם והמשפחות שלהם נראו "לא שייכים" אבל אחריי זמן קצר הם הכירו את כולם. דרום לבנון הם פליטים מלבנון שנרדפו שם אל רקע פוליטי וברחו לתוך ישראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקבוצה הזאת לא גדולה - הקבוצה שבעייתית מבחינת גודל זה הקבוצה השניה, שלא תעבור את ועדת הקבלה ולא תיכנס

עכשו יש כמות לא גדולה של פליטים שנכנסו פנימה. להזכירך, בהתחלה כל מי שנכנס לארץ (ולא משנה אם הוא יהודי או לא) הוא נטל אל המדינה. אבל אם המערכת עובדת נכון, הם הופכים לחלק מהחברה הפעילה אחריי זמן קצר יחסית ומפסיקים להיות נטל. אין סיבה שהם לא יוכלו להשתלב בחברה

אין להם מקצוע, השכלה, שפה או כל כישורים אחרים רלוונטים לשוק העבודה. הם ישתלבו, במקרה הטוב, בעבודות לא מקצועיות וידחקו החוצה את העובדים הישראלים. אחרים יעבדו בשחור. אלה שלא יצליחו להשתלב ידרדרו לפשע. אתה תקבל מגזר ענק שיהיה נטל כלכלי וחברתי על המדינה במשך עשרות שנים. במשך השנים הם ידרשו לבטא את זהותם המוסלמית וידרשו כמובן להביא את שאר המשפחה לארץ.

האם המדינה הצליחה עם המגזר האיתיופי? חד משמעית לא. המגזר הרוסי נקלט בזכות העובדה שרוב העולים היו בעלי תארים ומקצועות עם נורמות מערביות והכרה בחשיבות של השכלה. גם במגזר הרוסי יש עשרות אלפים שלא הצליחו להשתלב והסתגרו בפנים.

הגירה מאפריקה זה איום אמיתי. לא לחינם מדינות אירופה הסתגרו ולמרות המערכת הסוציאלית האדירה שלהם לא מצליחים לגרום להם להשתלב.

בדרום ת"א אנשים חוששים להסתובב ברחובות. באשדוד הם השתלטו על התעשייה, עומדים בצמתים, מחכים שיקחו אותם לעבודה. מזעזע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צחוק, צחוק, אבל הפיתרון האמיתי הוא להפסיק לשלוח סיוע לאפריקה. שולחים להם אוכל, הם מתרבים ומכבידים עוד יותר על מקורות המזון המצומצמים ואז צריך לשלוח עוד יותר סיוע. קודם כל צריכים להקטין את אוכלוסית אפריקה למימדים שכמויות המזון המקומיות מספיקות לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...