המצלה למסך 22 LED עד 1300 ש"ח - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המצלה למסך 22 LED עד 1300 ש"ח

kobipk

Recommended Posts

אין כיום שום מסך TN שמשתווה\עולה באיכותו על מסך PVA\IPS.

יכול להיות שנתקלת במסך IPS\PVA תקול מה שגרם לך להניח כי איכותו ירודה, אך לא כך.

אני בעצמי ראיתי מסך TN מול מסך PVA:

LG 1960TR מול SAMSUNG 971P.

ההבדלים? בין שמים לארץ, ב1960TR זוויות הצפייה היו מוגבלות ואיכות הצבעים הייתה ירודה, וב971P? אין מילים, פשוט אין מילים.

מיד אחרי זה רכשתי מסך 971P, ועד היום אני לא מצטער על הבחירה הזאת (בניגוד לבחירה שבחרתי לסבי, מסך TN נחות)

אני לא אתן לפותח התארד הזה ליפול בפח ולקנות מסך TN נחות במקום מסך PVA\IPS איכותי.

אתה עושה השוואה בין פאנל TN עתיק ל-. באותה תקופה היו פערים עצומים. יצרניות הפאנלים השקיעו משאבים רבים בפיתוח TN ותיקנו את רוב המחלות. תעבוד מול מסך TN מודרני איכותי ותראה שהבדלים הנראים לעין הצטמצמו משמעותית וכמעט לא קיימים. בנתוני מעבדה ל- עדיין יש יתרון.

בתחרות OC ראיתי Viewsonic 120Hz בתצוגה של . איכות תמונה מצויינת (לטעמי יותר טובה מ-2209WA שלי) למרות שזה פאנל TN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

פאנל PVA לא :P

בכל מקרה האם אתה יכול לעמוד במילה שלך ולהבטיח שלי שמסכי הLCD שכוללים פאנל TN כיום לא חווים מבעיית זוויות צפייה צרות בהשוואה למסכי IPS\PVA?

ושאיכותם משתווה למסכי IPS\SPVA שניתן למצוא באותו המחיר?

אני לא מבין מדוע אתם מציעים בכלל לבחור ללכת על מסך TN שכאשר באותו המחיר אפשר להשיג מסך PVA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אתה לא מבין כי אתה לא קורא את ההודעות שלי עד הסוף.

היתרונות שיש לסמסונג על הדל:

2MS

שני חיבורי HDMI+חיבור VGA+ חיבור סאונד מאוחרה.

Dynamic Contrast

תאורת LED

24 אינטץ, לעומת 23 בדל.

אני לא יכול להתחייב על שום דבר, השוותי בין שני דגמים, הדל והסמסונג, הבאתי את היתרונות הבולטים של הסמסונג על הדל זה הכול, מפה והלאה זה רק לראות בעיניים.

היתרונות של הדל זה החיבורי במסך הפאנל והאפשרות לTILT לצדדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק כמו שאתה אומר שאין לי ניסיון עם המסך המדובר "U2311H" אני יכול ללכת לכיוון השני ולהגיד שלך-או לו אין ניסיון עם המסך שאני ממליץ "BX2450".

נכון. בגלל זה אתה לא ראית אותי טוען "בפה מלא" שהאחד עדיף על האחר. אתה לעומת זאת עושה זאת. וכנראה בלי הבנה מעמיקה של הנושא. בוא נתייחס שנייה לטיעונים שלך אחד-אחד:

היתרונות שיש לסמסונג על הדל:

2MS

זה יתרון על הנייר בלבד. אין לו שום משמעות בחיים האמיתיים, כפי שתוכל להיווכח מאינספור ביקורות וחוות דעת של אנשים בפורום זה ורבים אחרים. אם אתה תמצא אדם אחד שטוען כי הוא רואה "מריחות" במסך 8MS ולא רואה אותן במסך 2MS, אתה מוזמן להביא אותו לכאן.

שני חיבורי HDMI+חיבור VGA+ חיבור מאוחרה.

ולDELL יש DVI וDisplayPort, שאין לסמסונג. מה יותר טוב?

Dynamic Contrast

יש גם בDELL. ובכל מקרה גם כאן מדובר בפיצ'ר חסר כל תועלת בעולם האמיתי. תמצא לי בן אדם אחד שיסביר איפה בדיוק זה עוזר.

תאורת LED

מדובר ביתרון מסוים, ללא ספק, ולו בגלל צריכת החשמל הנמוכה. חוץ מזה - אילו עוד יתרונות יש לזה?

24 אינטץ, לעומת 23 בדל.

לגבי הגודל אין ויכוח. אם כי מדובר בהבדל של פחות מ5%, וכזה שסביר שלא תשים לב אליו בלי מדידות.

היתרונות של הדל זה החיבורי במסך הפאנל והאפשרות לTILT לצדדים.

וכן הפאנל (IPS לעומת TN), שעם כל ההסתייגויות לגבי עד כמה זה משנה בפועל, מרבית האנשים יסכימו שמדובר ביתרון.

השווית בין שני הדגמים על סמך נתוני שיווק יבשים שחלקם מעוות, חלקם חסר משמעות פרקטית. השוואה כזו לא שווה הרבה. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התעייפתי מלהגיב לכם כשכול מה שאתם עושים זה לקטול משהו שאתם בכלל לא מכירים, אז זאת תיהיה התגובה האחרונה שלי לנושא הזה ושהקונה יחליט לבד.

לגבי הDynamic Contrast זה דבר מאוד שימושי נגיד בסרטים כשמגיעה סצנה חשוכה המסך כעיקרן מכבה את עצמו בישביל לתת תחושה של שחור אמיתי, מבליטה צבעים חלשים וכשצריך גם גורמת למסך להיות בהיר יותר, בבקשה דוגמה והסבר:

pioneer-contrastconcept00.jpg

הסבר-------------->http://ap.viewsonic.com/me/dcr/

השווית בין שני הדגמים על סמך נתוני שיווק יבשים שחלקם מעוות, חלקם חסר משמעות פרקטית. השוואה כזו לא שווה הרבה.

אוכל ללכת סחור סחור ולהגיד בידיוק את אותו הדבר לגביך, אך זאת מלחמה שלא תיגמר ואני לא רוצה להכנס לזה.

ולDELL יש DVI וDisplayPort, שאין לסמסונג. מה יותר טוב?

מה בידיוק יותר טוב בזה?

אני מסביר לך שלסמסונג יש שני יציאות של ומגיעה עם המסך כבל -DVI, אז מה באמת יותר טוב מזה?

זה יתרון על הנייר בלבד. אין לו שום משמעות בחיים האמיתיים, כפי שתוכל להיווכח מאינספור ביקורות וחוות דעת של אנשים בפורום זה ורבים אחרים. אם אתה תמצא אדם אחד שטוען כי הוא רואה "מריחות" במסך 8MS ולא רואה אותן במסך 2MS, אתה מוזמן להביא אותו לכאן.

אני מצטער להגיד לך שאתה טועה, כשאתה רואה סרט 1080 בלו ריי אמיתי אז אתה רואה את ההבדל בין 2MS ל8MS ההבדל לא גדול זה נכון, אך בהחלט מציק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התעייפתי מלהגיב לכם כשכול מה שאתם עושים זה לקטול משהו שאתם בכלל לא מכירים, אז זאת תיהיה התגובה האחרונה שלי לנושא הזה ושהקונה יחליט לבד.

לגבי הDynamic Contrast זה דבר מאוד שימושי נגיד בסרטים כשמגיעה סצנה חשוכה המסך כעיקרן מכבה את עצמו בישביל לתת תחושה של שחור אמיתי, מבליטה צבעים חלשים וכשצריך גם גורמת למסך להיות בהיר יותר, בבקשה דוגמה והסבר:

pioneer-contrastconcept00.jpg

הסבר-------------->http://ap.viewsonic.com/me/dcr/

להוריד בהירות כדי לתת תחושה של שחור אמיתי אני יכול בעצמי, לא צריך ניגודיות דינמית בשביל זה. במילא המסכים כל-כך בהירים שרוב הזמן צריך לעבוד על בהירות 0. ניגודיות דינמית יכולה להיות שימושית באמת אם ממשים בהירות שונה לחלקים שונים של התמונה, אבל אני עוד לא נתקלתי במימוש כזה.

למה ניגודיות דינמית כמו שמממשים אותה חסרת תועלת - לא חסרים מאמרים. למשל:

http://www.pcpro.co.uk/blogs/2009/09/18/does-anyone-actually-use-dynamic-contrast/

מה בידיוק יותר טוב בזה?

אני מסביר לך שלסמסונג יש שני יציאות של ומגיעה עם המסך כבל -DVI, אז מה באמת יותר טוב מזה?

תן לי לנחש. אתה לא יודע מה זה ולא ממש יודע מה ההבדל בין לDVI. אבל לימדו אותך ש"HDMI זה טוב".

אני מצטער להגיד לך שאתה טועה, כשאתה רואה סרט 1080 בלו ריי אמיתי אז אתה רואה את ההבדל בין 2MS ל8MS ההבדל לא גדול זה נכון, אך בהחלט מציק.

צר לי לומר לך, אבל אתה מדבר שטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לי לנחש. אתה לא יודע מה זה DisplayPort ולא ממש יודע מה ההבדל בין HDMI לDVI. אבל לימדו אותך ש"HDMI זה טוב".

תן לי לנחש, גם אתה לא באמת יודע מה זה.

אבל הנה משפט שיעזור לך להבין:

Great all we needed was another DRM enabled cable. And another war similar to the HD-DVD and Blu-ray war. And on top of that it doesn't seem to be any better than HDMI (with the exception of it carrying good signals over long distances).

יופי עכשיו אני יכול לשים את המחשב שלי 30 מטר ממני כי זה מאוד שימושי בישבילי!

Bravo! As a designer of computer distribution equipment, we find it less than adequate to use something like HDMI. It's understandable why HDMI fits well with the general consumer markets, but HDMI fall short for the commercial and industrial markets. A silly as it sounds, the most attractive part about DisplayPort is the physical interconnect. A locking connector makes total sense when you are working on mission critical survelliance, traffic monitoring, etc. The DVI connector is bulky but at least you were able to lock down the connection between monitors and PC's. In industrial applications not everyone is thrilled with the embedded audio as it is usually edited and overlayed downstream.

וואו! מדהים! אפשר לנעול את הכבל בחיבור! או אבל רגע, גם ב DVI לא? FAIL.

למה ניגודיות דינמית כמו שמממשים אותה חסרת תועלת - לא חסרים מאמרים. למשל:

http://www.pcpro.co.uk/blogs/2009/09/18/does-anyone-actually-use-dynamic-contrast/

איפה התמונה של "Wow old news are so exiting?"

אתה יודע שהביקורת שלו היא על מסך שיצא אי שם בשנת 2008, כן אי שם, כי עכשיו כבר כמעט 2011 ואני באמת חושב שמשהו השתנה במסכים של היום.

אז על תגיד לי שאין הבדל כי אני כמישהו שמשתמש בזה אומר לך שההבדל הוא גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבטחת שתפסיק להגיב?

כל מה שאתה עושה זה צחוק מעצמך.

הבנו שקנית מסך ועכשיו אתה מרגיש צורך לספר לכולם עד כמה הוא מדהים. הרי אתה חייב לשכנע את עצמך שעשית קנייה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, זאת התגובה הכי טובה שהצלחת לחשוב עליה? שאני עושה צחוק מעצמי? ושאני יפסיק להגיב כי אמרתי שאני יפסיק להגיב? פשש תאמין לי יש לך עתיד מזהיר, מנהל פורום ואז הדרגה הבאה זה מנהל האתר בקצב הזה.

אני חושב שאני ימליץ עליך לדרגים הגבוהים שחס וחלילה לא תישאר כמנהל פורום "מסכי מחשב" ותמליץ לאנשים מסכים "כי אצלי יש כזה וזה פאנל הכי טוב". [נכון שזה נשמע בדיוק כמוך?]

נכון, אני ממליץ לו על המסך הזה כי אני קניתי אותו והוא נכנס לו בול לתקציב, אני לא היתי ממליץ לו על המסך הזה אם סתם היתי רואה אותו בזאפ, נשמע הגיוני לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, זאת התגובה הכי טובה שהצלחת לחשוב עליה? שאני עושה צחוק מעצמי? ושאני יפסיק להגיב כי אמרתי שאני יפסיק להגיב? פשש תאמין לי יש לך עתיד מזהיר, מנהל פורום ואז הדרגה הבאה זה מנהל האתר בקצב הזה.

אני חושב שאני ימליץ עליך לדרגים הגבוהים שחס וחלילה לא תישאר כמנהל פורום "מסכי מחשב" ותמליץ לאנשים מסכים "כי אצלי יש כזה וזה פאנל הכי טוב". [נכון שזה נשמע בדיוק כמוך?]

נכון, אני ממליץ לו על המסך הזה כי אני קניתי אותו והוא נכנס לו בול לתקציב, אני לא היתי ממליץ לו על המסך הזה אם סתם היתי רואה אותו בזאפ, נשמע הגיוני לא?

הוא לא המליץ על פאנל מסויים הוא אמר ש PVA ו עדיפים על TN, מה שנכון. בגלל זה אתה בחיים לא תיראה טלויזית LCD עם TN, רובן מבוססות על משפחת ה PVA, חלקן על (לרוב PANASONIC ו HITACHI).

לא משנה כמה ישפרו את ה TN הוא לא יגיע לרמה של ה , בגלל זה הוא גם זול יותר. הוא מציג פחות צבעים, הזויות צפיה שלו צרות בהרבה ויש לו עוד הרבה חסרונות שפחות מורגשים. זויות צפיה לא ניתן לשפר, אתה מוזמן ליקרוא על איך ה TN עובד ולהבין למה, צבעים אפשר בעזרת דימוי של צבעים נוספים, מקטין את ההבדל אבל בכל זאת חדי העין ירגישו.

בשביל ש TN יראה יותר טוב צריך לכוון אותו בצורה מושלמת ושמסך עם פאנל אחר לא יהיה מכוון כמו שצריך. בקשר לבעיות שהזכירו פה עם מסכי , נשמע כמו מסך פגום, יצא לי לשבת מול כמה כאלה ואין צהוב בתמונה והעגדרה נכונה ומיקום נכון יהפכו את הבעיה להרבה פחות מורגשת, רק מי שיחפש ליראות את ההבדל יראה. ב TN אפילו במסך 17" אי אפשר למקם צופה אחד בלי שיהיו הבדלים בין החלקים השונים במסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לבעיות שהזכירו פה עם מסכי , נשמע כמו מסך פגום, יצא לי לשבת מול כמה כאלה ואין צהוב בתמונה והגדרה נכונה שלו תאפשר חלוקה שווה של התאורה, רק מי שיחפש ליראות את ההבדל יראה.

יש לי קצת בעיה עם החלק המודגש. אולי אני לא מבין את כוונתך, אבל בכל מה שקשור לאחידות תאורה, אין שום הגדרה במרבית המסכים שמאפשרת שליטה בפרמטר זה (קיימת התאמה דיפרנציאלית של בהירות באזורים שונים של המסך בחלק קטן מהמסכים המקצועיים היקרים).

זה אומר שאם למסך שלך יש חוסר אחידות קיצוני (וזה קורה, בלי שום קשר לסוג הפאנל), אתה יכול לראות הבדלים משמעותיים בבהירות, או בגוונים באזורים שונים של המסך, וזה לא ניתן לתיקון באמצעות הגדרה כזו או אחרת.

יצא לי לראות מסכים שבהם זה היה חמור, וכאלה שבהם זה היה מורגש אך לא מציק, וגם כאלה שבהם ניתן לשים לב לזה אם רוצים, אבל רק אם רוצים. בסופו של דבר, אם יש בעיית אחידות רצינית, הפתרון הוא החלפת המסך באחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסוח גרוע, התכוונתי להגיד שברוב המקרים אנשים מגדירים את המסך שלהם בצורה נוראית וגם לא ממקמים אותו נכון ואז הבעיות האלה בולטות יותר (הגזמה עם הקונטרסט למשל תהפוך את ההבדל למורגש יותר לעין), הגדרה נכונה ומיקום נכון בהרבה מקרים מסדרת את הבעיה. זה לא אומר שלא יהיו מסכים שכן תיהיה איתם בעיה, גם כאלה יש ואפשר להחליף אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטווח המחיר הזה פשוט קח מסך עם הפנאל הכי טוב

וקח בחשבון שרזולוציית FULL-HD בעייתית במסכים בגודל 22" כי פריטים נראים מאוד קטנים

לכן המסך שאני ממליץ עליו הוא: 2209WA רזולוציה: 1680X1050

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגם הזה U2311 של DELL

הוא 8MS זה לא די הרבה ?

אני יודע שלמשחקי כמה שיותר נמוך הרבה יותר טוב תקן אותי עם אני טועה

אני קצת מרגיש שאני דוחף את האף למלחמה פרטית אבל אני חייב להגיב על זה.

אני מצטער להגיד לך שאתה טועה, כשאתה רואה סרט, כל סרט, הכרטיס גראפי ישלח אותו בדיוק באותו קצב לכל מסך שתחבר אליו.

העיכוב במסך הוא מהרגע שתמונה מגיעה אל המסך דרך הכבל ועד הרגע שהמסך מסיים לעבד אותו ומציג אותו על המסך.

כל עיכובים שקשורים ברצף הצגת הפריימים בסרט קשורים אך ורק לחומרת ותוכנת המחשב עצמו.

מכל בחינה ובחינה ההבדל בין 2MS ל 10MS עיכוב בהצגת סרט הוא בזמן שהסרט יתחיל ויסתיים בכל אחד מהמסכים.

אם הקולנוע יתחיל להסריט סרט אלפית שניה יותר מאוחר ממה שהתחיל אותו אתמול הוא עדיין ירוץ בדיוק באותו קצב, ויסתיים אלפית שניה מאוחר יותר.

input_lag1.jpg

input_lag2.jpg

אתה באמת חושב שהמוח שלך יכול להרגיש הבדל של כמה אלפיות שניה ?

עשיריות שניה ? כן בהחלט, אלה אם אתה סובל מפיגור שכלי אתה יכול לקלוט ולהגיב בעשיריות שניה, ואולי אם אתה מהיר אז אפילו בכמה מאיות שניה.

מאיה אחת או אלפיות שניה בודדות ? אין סיכוי.

אם אתה לא יכול לראות הבדל בין 99 FPS ל 100 FPS (ואין אדם אחד בעולם כולו שמסוגל לזה) אז אתה לעולם לא תוכל לשים לב ל10MSהפרש.

אני לא רוצה להיות צנוע, אבל יש מצב שמגיע לי להיות מועמד לפרס הטיעון המשכנע לשנת 2010.

This test returned pleasing results. Input lag ranged from 0 - 30ms, but on average was only 10.6ms. This was a very good performance and very comparable to the HP ZR24W (10ms) we tested recently, and to the NEC EA231WMi (8.8ms) which is the U2311H's obvious competitor. The input lag was a little better than on the 24" U2410 (14.4ms) and certainly better than the 27" U2711 model (30ms). Very good performance here and this shouldn't present any real problem to even hard gamers.

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2311h.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...