** סאגת הכבל התת-ימי נמשכת - עמוד 7 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

** סאגת הכבל התת-ימי נמשכת

Cheif

Recommended Posts

• תגובות 163
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ART צודק שוב, תראה את מצריים שעברה לכמות פר חודש. יש לי שם חבר שאומר שהכל ניהיה גרוע יותר בכל צורה שתסתכל על זה.

אם זה היה באמת מצליח אז כולם כבר היו עוברים לזה. עובדה שזה רק עושה רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. נחייה ונראה. תזכור שיש דבר מעצבן כזה שנקרא "תחרות" שגורם לכל מיני חברות להוריד מחירים. או שאתה משלם לספק האינטרנט שלך פר מגהביט מה ששילמת לפני שלוש שנים ולפני שש שנים ולפני תשע שנים?

ב. דווקא לא חסרות מדינות מתקדמות שמגבילות נפחי הורדה או מתמחרות לפי שימוש. והמספר הזה רק גדל ולא להיפך.

ג. בחייאת דינאק, מושחת! אין לך בודק איות בדפדפן?

נ.ב. יש פתרון פשוט לבעיה שהעלת: חשבונות מוגבלים. אתה יכול להוריד עד X ג'יגה בחודש וזהו. רוצה עוד? תתקשר לספק ויחשבו את זה כאילו התחיל חודש חדש. כך בוודאות לא תגלה בסוף החודש שחייבו אותך בכמה מאות שקלים מעל למה שציפית בגלל שהשארת את הרשת האלחוטית שלך פרוצה או בגלל שהחתול שלך טייל על המקלדת והוריד את כל העונות של ER ב- 1080.

א) תחרות זה נהדר כשזה עובד כמו שצריך.

אבל לא תמיד זה עובד טוב, וצריך לשנות את תנאי השטח.

ב) זה נוטה להתרחש רק במקומות שבהם התשתית הפנימית עולה באופן לא פרופורציונלי על יכולת התשתית החיצונית או ביחס למספר המשתמשים.

או במקומות שאין תחרות או הממשלה לא דואגת לקדם את העניין בצורה תקינה.

ג) אתה מושחט אתה. :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שמישהו ישלם על שתי תכונות במוצר הגודל ומשקל שלו ועל עצם היותו מה שהוא?

למשל הורדות חוקיות כמו משחקים של או תוכן כמו ITUNES, למה שאני אשלם על מוצר והשקילה שלו?

כמו שתלך לשוק תקנה אבטיח ותשלם 10 שקל על זה שהוא אבטיח ועוד 10 על זה שהוא שוקל 10 קילו?

אינטרנט אתה משלם על שירות ואפשרות להוריד קבצים שירכיבו את העמוד וכן הלאה והלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מת על ההנחה המגוכחת שאנחנו צריכים לשלם פר GB - הרי הספקים בעצמם לא משלמים פר GB ואני יכול להגיד לכם עובדתית שרכישת שירות תמסורת (מובטח לחלוטין) גם לא מחושב פר GB אלא רק על פי רוחב פס !

גם אם כולנו נשלם פר GB - עדיין יהיה פקק כי מה לעשות יש שעות עומס אם לא שמתם לב...והם לא קיימים כי אין הגבלה לכמות.

העומסים קיימים כי הרוחב פס המוקצה למשתמשים הביתיים בשימוש מירבי בשעות מסויימות !

ואגב לכל חברה יש חישוב של כמה רוחב פס אפשר לתת לכמה אנשים.

אני מכיר מקרה , של אתר שהניחו בו יחידת קצה לשירות ללקוחות באיזור - והקצו לאתר הזה 60 מגהביט....והחישוב של מחלקת ההנדסה נתן להם מסקנה שהם יכולים לשווק ללמעלה מ100 איש בחבילה של 10 מגה וזה כאשר האתר כולו מוזן מ60 מגהביט.

נשמע לא הגיוני ? גם לי ! אבל זה המציאות בה אתם חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למשל הורדות חוקיות כמו משחקים של או תוכן כמו ITUNES, למה שאני אשלם על מוצר והשקילה שלו?

כמו שתלך לשוק תקנה אבטיח ותשלם 10 שקל על זה שהוא אבטיח ועוד 10 על זה שהוא שוקל 10 קילו?

נו באמת.

כשאתה הולך לשוק, אתה משלם על הדלק של האוטו?

ועל הכרטיס אוטובוס?

ועל החנייה?

מודל התמחור של היום זה כמו לעשות מנוי לסופרמרקט. מתי שאתה רוצה, אתה נכנס ולוקח מה שאתה רוצה.

זה פשוט לא הגיוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשלם לפי תעבורה זה אולי הגיוני אבל בעייתי. לא מזמן קראתי על התמרמרות ספקני האינטרנט באנגליה על שידורי הטלויזיה באתר ה BBC. וגם קראתי שחלק נכבד מתעבורת הרשת נגרם בעקבות אתר ודומיו. פתאום גילו הספקים שוידאו ובאיכות טובה זולל רוחב פס. בוקר טוב באמת. אז לכל אלה שמשתמשים ב או צופים באתר mako או השד יודע איפה, מה עליהם?

אז נגיע למצב שספק האינטרנט שלך שואל אותך: "וידאו אתה רוצה לראות? אהה, אז יש לנו את חבילת הוידאו לכבדים ב 400 ש"ח לחודש. אולי תרצה את חבילת הטקסט בלבד שלנו במחיר מציאה של 30 ש"ח בלבד?" נו באמת. העתיד הולך לכיוון יותר ויותר תכנים זוללי פס באינטרנט ואף אחד לא ישלם מאות שקלים בחודש ע"מ שיוכל לגשת ל בלי לפחד שתיגמר לו החבילה. תמיד (אני מקווה) תהיה חברה שתציע תוכן בלתי מוגבל (תיאורטי. אבל הגבלה הגיונית) ושם אני אהיה. אנחנו לא בשנות ה 90 העליזות של מחירים גבוהים למודם אנלוגי 28,800.

זה בלי קשר לעלויות ומה כדאי לספק. זה לא רק לבדוק דואר וחבילות חונקות קיימות רק בחברות הסלולר וגם שם אני חושב מתחילים להבין שאף אחד לא ישלם מחירים מנופחים על עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nemesis

מה קשר לדלק וחנייה זאת בחירה אני יכול ללכת גם לשוק או להיפך לסופר או מוכר של הבאסטה ליד הבית ולקנות את האבטיח!

אבל אם כבר אתה ציינת אמצעיים אז נגיד אני אלך איתך כל שלושת המרכיבים שציינת נכנסים תחת קטגוריוית חשמל שעליה אני גם משלם ככה שזה לא רלוונטי. הלוואי גם בנושא הזה היה אפשר לבחור ולא היה צורך התחשבות בכמה מעבד זולל וכרטיס מסך בכל קנייה ושידרוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת.

כשאתה הולך לשוק, אתה משלם על הדלק של האוטו?

ועל הכרטיס אוטובוס?

ועל החנייה?

מודל התמחור של היום זה כמו לעשות מנוי לסופרמרקט. מתי שאתה רוצה, אתה נכנס ולוקח מה שאתה רוצה.

זה פשוט לא הגיוני.

You are being silly.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nemesis

מה קשר לדלק וחנייה זאת בחירה אני יכול ללכת גם לשוק או להיפך לסופר או מוכר של הבאסטה ליד הבית ולקנות את האבטיח!

אבל אם כבר אתה ציינת אמצעיים אז נגיד אני אלך איתך כל שלושת המרכיבים שציינת נכנסים תחת קטגוריוית חשמל שעליה אני גם משלם ככה שזה לא רלוונטי. הלוואי גם בנושא הזה היה אפשר לבחור ולא היה צורך התחשבות בכמה מעבד זולל וכרטיס מסך בכל קנייה ושידרוג.

אז אתה יכול לראות את הסדרות שלך בטלוויזיה, לקרוא את החדשות שלך בעיתון, ולשלוח דואר במקום אימייל.

ואם אין לך מכולת ליד הבית? או שלא מוכרים בה את מה שאתה רוצה? תאלץ לנסוע ולבזבז כסף נוסף.

כמו שלא הגיוני לעשות מנוי לסופר בו כל אחד לוקח כמה שבא לו, זה גם לא הגיוני באינטרנט.

You are being silly.

פרט, נמק והסבר. תגובה כזו לא מקובלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וראה איזה פלא, חברות התעופה מתחילות לדרוש זוג כרטיסים מאנשים שמנים במיוחד. מה לעשות שהם תופסים שני מקומות? וכמובן שאם המטען שלך שוקל יותר מהמותר, תצטרך לשלם תוספת.

זה כלל ידוע: כשכל אחד משלם על המנה שלו במסעדה, החשבון לכל אחד נמוך יותר מאשר כשכולם מתחלקים שווה בשווה המחיר.

בדוגמת האוטובוס, השמן, הרזה והזקן נוסעים את אותו המרחק באותה המהירות. דוגמה גרועה. רוצה דוגמה טובה יותר? מי שקונה עשרה קילו עגבניות בסופר משלם יותר ממי שקונה חצי קילו, למרות ששניהם מכניסים את שקית העגבניות לעגלת קניות באותו גודל בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין שירות ציבורי לשירות פרטי.

האינטרנט עצמו נוצר כדי לקשר בין אנשים, והוא לא שייך לאף אחד.

הוא שיייך לאנושות כולה.

מה שאתה רוצה זה להערים קשיים מיותרים ולהפלות את מי שרוצה לעשות בזה שימוש מלא.

חברות התשתית לא מספקות .

הם רק מחברות את הציבור לאינטרנט.

זה שירות שהציבור צורך ודורש.

החברות קיימות כדי להרוויח כסף מהציבור.

אבל גם כדי לתת את אותו שרות שבו יש צורך.

ברגע שאתה יוצר מצב בו אותם חברות מנצלות את הציבור, ופועלות באופן שמדכא את אותו התחום שהם אמורות להיות לו לעזר, אז נוצרת בעיה.

אתה ואנשים בעלי דעה דומה, לא רואים את הבעיה או בגלל תפישה נאיבית שמעלה רעיון תיאורטי שבמציאות לא יעבוד טוב, או בגלל שאתם מורידים את הדיון לשלולית הרפש של האגואיזם הקפיטליסטי ומתעלמים מההשלכות החברתיות.

מה שאני עושה זה לנסות למצוא איזון בין הצורך של החברה האנושית בכלל, ציבור המשתמשים בישראל בפרט, ואותם חברות שמספקות את השירותים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובעברית: אני רוצה להוריד תכנים, ברובם פיראטיים, מהר ואני לא רוצה לשלם. לו הייתי רוצה לשלם, הייתי קונה אותם.

זה מה שנהוג לכנות בתחום הפיננסי "לדבר מהפוזיציה". אתה לא אומר את זה כי זה נכון, אתה אומר את זה כי זה מה שתואם לאינטרס הנוכחי שלך.

גם המים שייכים לכולם ובניגוד לאינטרנט, בלי מים אי אפשר לשרוד. אבל מי שמשתמש ביותר משלם יותר. גם חשמל, גז, דלק, מזון - אבל פתאום צריך לסבסד לך?

אבל רגע, אם זה שירות חיוני כ"כ, מה פתאום גובים מחירים שונים על מהירויות חיבור שונות? צריך להיות מחיר אחיד!

שוב, כלל בסיסי בכלכלה: כשאין קשר בין העלות לצריכה, אנשים צורכים הרבה יותר ממה שהם צריכים. כך למשל משפחה ממוצעת של עובד חברת חשמל צורכת הרבה יותר חשמל ממשפחה ממוצעת רגילה, בגלל שהחשמל (עד לצריכה של פי 2.5 מהממוצע) לא עולה להם כסף. וכשזה משאב שכמותו מוגבלת, למשל חשמל או רוחב פס, זו בעיה. הפתרון: להצמיד את המחיר לכמות שנצרכת.

ניצול הציבור? עאלק, אתה מנצל את הציבור! אתה זה שדורש שהציבור יסבסד את החיבור שלו לאינטרנט!

דיכוי התחום? שטויות. הרי הסברתי בדיוק למה בתשלום לפי צריכה, לספקי האינטרנט יש אינטרס מובהק להגדיל את רוחב הפס בעוד שבתשלום קבוע יש להן אינטרס מובהק לצמצם אותו (ראה האיטיות שכולם מתלוננים עליה). כלומר דווקא בתשלום לפי צריכה התחום יתפתח. עד עכשיו אף אחד לא הצליח - או אפילו ניסה - להסביר לי למה אני טועה.

אגואיזם קפיטליסטי? האגואיסט הוא אתה, שמצפה מאבא שלי (להזכירך, גי'מייל פעם ביום ועוד כחצי שעה של גלישה באתרים ישראליים, חמש דקות שיחת בסקייפ לחו"ל. לא מוריד כלום) יסבסד את ההורדות שלך. אתה מתעלק עליו. אז מי כאן האגואיסט? אני מוכן לשלם על מה שאני לוקח, אתה לא.

השלכות חברתיות? בחייאת סומסום, על מה אתה מדבר? יודע מה, יש שירותים הרבה יותר חיוניים מהורדות באינטרנט. טלפונים סלולאריים למשל. אתה משלם תשלום קבוע לספק הסלולארי, נכון? בלי שום קשר למספר הדקות שדיברת או למספר ה- SMS-ים ששלחת, נכון? ::) כי אסור להתעלם מההשלכות החברתיות! דלק עוד יותר חיוני. ולכן אתה משלם סכום קבוע בחודש על דלק, בין אם תדלקת רק חמישה ליטר כל החודש ובין אם כל יום מילאת מיכל שלם של האמר, נכון? ::) חשמל אפילו יותר חיוני. מים אפילו יותר. וראה איזה פלא - בכולם התשלום יחסי לצריכה.

אז חדל קשקשת ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה משלם על המוצר ועל המשלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...