תשלום 38 ש"ח על כל חבילה שנכנסת לארץ גם אם ערכ - עמוד 7 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תשלום 38 ש"ח על כל חבילה שנכנסת לארץ גם אם ערכ

averaraz

Recommended Posts

לא משנה כמה תכתבו הם לא ישנו את החוק. היבואנים בארץ בכו שהם נפגעו כלכלית בגלל המשבר ושבנוסף לזה השוק שלהם מאכל כי אנשים מזמינים מחו"ל במקום לקנות מיבואנים מהארץ, בשביל לפתור את הבעיה מצאו דרך להרוג את השוק החופשי של , DX וחנויות המשחקים שאפשרו לקנות במחירים זולים יותר מחו"ל. דואר הפך לחברה פרטית ובמקום שההכנסות שלו ילכו למדינה נכנסו חוקים חדשים שיכניסו כסף למדינה כך שלהם זה לא באמת ישנה.

היבאונים שמחים כי עכשיו יותר אנשים יקנו מהם ולא מחו"ל, הדואר שמח כי עכשיו הוא יכול לעשות מה שבא לו, המדינה שמחה כי עכשיו יש להם בעיה אחת פחות והם גם הצליחו למצוא דרך להכניס עוד כסף לקופת המדינה כך שהפרטת הדואר לא תפגע בקופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה שמנסים להסביר, הוא שלמרות שכל דואר רשום מיוצג ע"י פתק, לא כל מה שמיוצג ע"י פתק הוא דואר רשום. אם קיבלת חבילה שלא נכנסת לתיבת דואר/לתיק של הדוור, איך אתה רוצה שיודיעו לך עליה?

בדיוק.

ALÞћÃ, אני בטוח שבמידה ולדוגמא אתה הייתה מוכר פנס שעלותו 5$, לא היית מוסיף 2.5$ שהם חצי מעלות המוצר שמכרת רק בשביל לשלוח בדואר רשום ולקבל את האישור שאותו אחד באמת קיבל, הרי אם כך - מאיפה בדיוק מגיע הרווח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנחה לא בדוקה -

כל פריט דואר שלא נכנס לתיבה הוא בעצם דואר רשום.

כלומר, כל מה שלא נכנס לתיבה כבר נחשב בגדר חבילה, ואאל"ט כל חבילה היא דואר רשום.

דואר רשום נושא את פורמט מספר המעקב RR*******IL כמו שרשמתי כבר לפני, רוב הפתקים שמגיעים עבור מוצרים שנשלחו מחו"ל[דברים זולים למיניהם מDX'EBAY'FOCAL] נושאים מספר אחר לגמרי - מה שמוכיח שזה לא דבר דואר רשום, ולכן גם לא מבקשים שום אמצעי זיהוי בעבור קבלת דבר הדואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מזמין סט מדבקות שעולה 2 דולר = 7-8 ש"ח

אני אמור לשלם על זה עוד 38 ש"ח ?

זו בדיוק המחאה, אין שום פרופורציה.

גם אם אתה קונה משהו בכחצי דולר - דולר אתה תשלם 38 ש"ח (שזה יוצא כ-1000% עמלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכתבה רשום, שמדובר בחבילות שישלחו ע"י דואר שהשווי שלהן קטן מ- 50$ יוטל עליהן מס קבוע.

השאלה היא: האם אפשר לבחור חברת משלוח אחרת, וקח בעצם "לעקוף" את אותו המס?

דבר שלא הצלחתי להבין מהכתבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דואר רשום נושא את פורמט מספר המעקב RR*******IL כמו שרשמתי כבר לפני, רוב הפתקים שמגיעים עבור מוצרים שנשלחו מחו"ל[דברים זולים למיניהם מDX'EBAY'FOCAL] נושאים מספר אחר לגמרי - מה שמוכיח שזה לא דבר דואר רשום, ולכן גם לא מבקשים שום אמצעי זיהוי בעבור קבלת דבר הדואר.

זה די פשוט לדעת, אם הפתק שיש לכם בתיבת דואר לבן זה לא דואר רשום וזה פשוט לא נכנס לתיבה אם הוא אדום ורוד כזה אז זה דואר רשום.

מניסיון(הייתי דוור במשך 4 חודשים בחופשים) רוב הדברים שמגיעים מאתרים סינים הם לא דואר רשום אלא פשוט לא נכנסים לתיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, כי לכל שאר חברות המשלוח (ל-EMS בוודאות, אני משער שגם ל-UPS/FEDEX ודומיהם, פשוט אצלן זה מגולם כבר במחיר כששולחים את החבילה)

כבר יש את העמלה הזאת.

לא יודע אם העמלה הזו כוללה בשאר החברות, אני רק יודע שכשבדקתי עכשיו ב-DX אז משלוח "רגיל" מן הסתם הוא בחינם (למוצר שעולה 1.9$ אך עם EMS (אאל"ט) המשלוח לבדו עולה 23$

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי EMS זאת חברה אמיתית, שנותנת גם מספר מעקב וכד', ולכן זה עולה יותר לדעתי מאשר דואר "רגיל"

אני יודע שכדי לשחרר חבילות EMS צריך לשלם איזה 31-32 שקלים, אז אני משער שזה כמו התשלום הזה.

לגבי חבילות של FEDEX/UPS וכד' - אין לי כמעט ניסיון איתן, אבל אני חושב שלא צריך לשלם את העמלה הזאת,

אז כנראה שזה כבר מגולם במחיר המשלוח (כלומר מי ששלח משלם את העמלה הזאת, בהנחה והיא תקפה עבור FEDEX וחברות דומות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי, שאני משער שגם חברות כמו FEDEX משלמות את העמלה הזאת, אך אני חושב שמי שמשלם

את העמלה זה מי ששולח את החבילה (כלומר, הוא משלם 30 שקלים יותר מאשר אם לא הייתה את העמלה)

בניגוד למשלוח EMS, ששם מי שמקבל את החבילה הוא זה שמשלם את העמלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...