RSM ו-KSP - ראש בראש - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

RSM ו-KSP - ראש בראש

rodnik

Recommended Posts

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

RSM פותחים סניף בי-ם תוך חצי שנה (דיברתי עם הבעלים אתמול בתחרות).

אני מציע שתקנה מRSM כי המחיר זהה ולדעתי השירות והאחריות של RSM טובים הרבה יותר משל KSP

NICE!

מעניין אם הם יצליחו לדחוק את אייבורי או KSP החוצה או לפחות לצמצם את פעילותם.

אני אבדוק את האופציה של לקנות מהסניף בת"א ולעשות משלוח, ההפרש הוא הארדיסק של 500GB + של 2GB, לא הפרש פעוט בכלל.

ולכל אלה שצעקו עליי דרך המקלדת: תקנו איפה שאתם רוצים, שיבושם לכם. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו שאף אחד לא שם לב וזה ההבדלים במפרטים:

מעבד (BOX לעומת TRAY)

זכרונות (קינגסטון לעומת ג'י-סקיל)

כרטיס מסך (POWER COLOR לעומת SAPPHIRE)

מארזים מדגמים שונים (RS100 לעומת RS200)

ספקים שונים (אנטק 500 לעומת סיסוניק 500)

לכל יצרן יש את המחירון שלו ולכן יתכנו מחירים שונים לרכיבים "זהים" כביכול.

אם רוצים לעשות השוואה אמיתית, צריך "להרכיב" מערכות זהות לגמרי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמדובר במחשב שלם הדרך הכי טובה להשוות החנויות היא לבנות מפרט בתקציב מסויים לשימוש מסויים ואז לבדוק באיזו חנות אתה תקבל מפרט איכותי יותר ומתאים יותר

בנוסף לזה גם איפה תקבל שירות טוב יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו שאף אחד לא שם לב וזה ההבדלים במפרטים:

מעבד (BOX לעומת TRAY)

זכרונות (קינגסטון לעומת ג'י-סקיל)

כרטיס מסך (POWER COLOR לעומת SAPPHIRE)

מארזים מדגמים שונים (RS100 לעומת RS200)

ספקים שונים (אנטק 500 לעומת סיסוניק 500)

לכל יצרן יש את המחירון שלו ולכן יתכנו מחירים שונים לרכיבים "זהים" כביכול.

אם רוצים לעשות השוואה אמיתית, צריך "להרכיב" מערכות זהות לגמרי!

אבל זה בלתי אפשרי וגם על כך צריך לתת את הדעת, הכרישים הגדולים מעדיפים שלא להתעסק ביצרנים איכותיים שיניבו להם רווחים קטנים יותר.

מעבד - אותו הדבר, BOX בRSM לעומת קירור חיצוני זול בKSP.

זכרונות - אין הבדל ממשי, ב-KSP הזכרונות של קינגסטון עולים יותר.

כרטיס מסך - ההבדל היחידי הוא בשם שכן שתי החברות מחוייבות להשתמש בקירור רפרנס של ובכל אופן הגרסה של ספייר עולה מתחת ל-1000 ב-RSM.

מארזים וספק - אין הבדל מהותי, שני ספקי מותג טובים עם יתרון ל-RSM במארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמדובר במחשב שלם הדרך הכי טובה להשוות החנויות היא לבנות מפרט בתקציב מסויים לשימוש מסויים ואז לבדוק באיזו חנות אתה תקבל מפרט איכותי יותר ומתאים יותר

בנוסף לזה גם איפה תקבל שירות טוב יותר

לא שכנעת אותי..

אני אתן לך דוגמא (קיצונית) :

יש לי תקציב 10,000 ש"ח למערכת שתשמש אך ורק למשחק..פקמן :smile1:

חנות X תבנה מערכת עם מעבד (שאר החלקים לא ג'נריים) ותגיע לסכום התקציב,

חנות Y תבנה מערכת עם של 480 (שאר החלקים לא ג'נריים) וגם תגיע לסכום התקציב.

בשורה התחתונה הכל הסדר, 2 החנויות לא חרגו מהתקציב ו-2 המערכות יתאימו לשימוש. עכשיו נניח גם ששרות הלקוחות של 2 החנויות זהה (לא משנה רע או טוב).

איך אני אמור להשוות בין החנויות לגבי מה איכותי יותר ומה מתאים לי יותר ?

אתה רשמת בהתחלה "לבנות מפרט.." ואח"כ "באיזו חנות אתה תקבל מפרט איכותי יותר" זאת אומרת שהחנות יכולה לשנות את המפרט.

עכשיו חנות אחת תשנה 4 דברים במפרט וחנות שניה תשנה 6 דברים במפרט (בתלות במלאי החלקים \ נסיון החנות בתאימות החלקים ).

כעת תמצא את עצמך עם 2 מערכות שונות מבחינת המפרט הראשוני אך באותו טווח מחיר.

איך תשווה את המערכות עכשיו ? מי שהכי קרוב למפרט המקורי ? מי שיותר זול ? מי שיותר איכותי ?

בשורה התחתונה, מה שאני מנסה להסביר זה שהשוואות מבחינת מחיר ניתן לעשות רק עם מערכות זהות .

ברגע שיש 2 מערכות עם חלקים שונים - השוואת המחיר (למרות שהיא חשובה), פחות רלוונטית לנושא כי אתה משווה כבר 2 מוצרים שונים ולא יכול לאמר " חנות X זולה יותר מחנות Y "

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא הכנסת גם את אייבורי למשוואה?מחשבים במחירי ריצפה והאחריות באותה רמה.(מבלי לפגוע/להכפיש וכו'..)

בפעם היחידה שהייתי צריך לממש אחריות באייבורי (לוח מת חשמלית לאחר שבוע של עבודה) החליפו לי במקום לחדש בקופסה. הגיע הזמן להפסיק עם הכפשות סתמיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני מתכנן לקנות מחשב חדש בקרוב ואני לא סגור על מאיפה להביא אותו

אני כל הזמן חושב על KSP כי כל החלקים שאני צריך נמצאים שם וזמינים אבל היחס שלהם לא תמיד הכי נחמד והם גם דפקו אותי פעם שהייתי צריך לממש אחריות כשהיתה לי את בעיית הקליקים, למרות פעם אחרונה שקניתי G9 הלייזר שלו היה דפוק ובאתי בקריזה יחד עם הפד והכל כדי להראות שהוא לא עובד והם החליפו אחרי שבוע לחדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קונים ממי שנמצא יותר קרוב לבית.

זה הקרטריון הראשי שלי.

שירות ואחריות הם הדבר שאומר לי איפה לקנות, לא המחיר.

המחיר זה הקרטריון השני שלי וככל שההפרש גודל כך המרחק שאני מוכן לעבור.

אחריות אני מצפה מכל חנות שתתן לי, ואם יעשו לי בעיות אני ינצח אותם כי אני צודק, בעל נסיון, חכם, ויש לי חבר עורך דין נצר ל36 דורות של דיינים שופטים ועורכי דין.

שירות לא מעניין אותי כי אני תמיד מבין גם את הצד השני, מסתדר עם כולם, לא נכנס לחנות כל יום, לא ממהר לשום מקום, ולא מצפה לכלום חוץ מחשבונית ומוצר וקמצוץ של רצון טוב.

עריכה: חשוב לציין בקשר לאחריות שלמדתי על בשרי שלא כדאי לקנות ציוד יקר או מחשב שלם מחנות שלא ברור אם היא יציבה כלכלית או שמחר תפשוט רגל ותעשה תרגיל עוקץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...