הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח" - עמוד 17 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח"

geniaXP

Recommended Posts

יש אדם חילוני שיותר מוסרי מאדם דתי ,אך אדם כלפי עצמו אם הוא דתי הוא יהיה מוסרי יותר ,שוב כלפי עצמו מאשר יהיה ללא דת בכלל.

מכיוון שהדת [כן יהדות] דוגלת רק במוסר חיובי.

תוכל לעיין כאן: http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2667337&forum_id=4142

אני לא יודע עד כמה אתה מכיר חרדים בני תורה, אני מכיר מישיבות וכן גם רבנים -המוסריות שלהם זה רק לקנא.

איך כתבת - 'ראית בעיניים' .

אין למידה יותר טובה מלראות במציאות את מכלול הציבור ,אדם שיסתובב בבני-ברק בישיבות וידבר עם בני-תורה - הדעות הקדומות יתפכו לו.

..

ולגבי מה שכתבת ,על 90 אחוז כאן לא מאמינים במשיח , היה כאן סקר ב08 על מי מסורתי ,מאמין וכו'.. והצד המאמין רוב, עכשיו גם מתוכם לא כולם מאמינים בתורה , אז גם אם נוריד עדיין זה לא יהיה 10 אחוז ,אלא הרבה יותר.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=326546.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 312
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בדיוק , שאותה מפעילים הרבנים על פי שיקול דעתם לבדם , לפעמים הם אומרים שהתרוץ הוא מ" תורה" , לפעמים "מוסר" לפעמים "מסורת" לפעמים "מנהג" לפעמים " משנה/גמרא/שולחן ערוך/ הלכה " יש רק מכנה אחד משותף לכל התרוצים : הפסיקות שלהם תמיד יחזקו את מוסד הרבנות ! זה המכנה המשותף היחיד .

אסור לגנוב , אבל עבור בניה של מקוואות מותר , אסור לרצוח אבל אם זה כופר אז מותר , אסור לשקר אבל אם זה בשביל הרבנים מותר , ככה השיטה עובדת אך ורק עבור המימסד הרבני .

עד כמה שאתה צודק אחי.

עזוב את זה, אתה לא יכול להוכיח שום דבר לאלה שדפקו להם מהלידה בראש שהתורה היא דרך חיים, הם אנשים מוגבלים וממש לא חופשיים, למרות שהם מאמינים בכך.

אני כמובן מכבד את כל העדות וזה, אבל אתה יודע כמו שאומרים אצלינו "החילוניים" ז"א הנורמאלים או החופשיים, "לא מאמין במה שנכתב והתפרש על ידי בן אדם". לתורה יש מלא פירושים, הרבנים הגדולים יעני מפרשים את התורה או אף ממציאים דברים מהראש, או כותבים רק כי זה נדמה להם שזה ככה. ומה יוצא, שלפרש תורה זה כמו לפרש שפה שאתה בכלל לא מכיר אתה מבין. בגלל זה אני לא מאמין בתורה, כי יש הרבה תורות לעם היהודי.

אתה יודע מתי אני יקדיש את עצמי לתורה ויחזור בתשובה? כשיבוא המשיח. -

אני מוכן להשרף בגיהנום אם הוא יבוא, ולחתום עם דמי על כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

infer73, זה נכון שאסור לרצוח ושיש מצווה להרוג את העמלקים אבל צריך להבין מי העמלקים, מה הם עשו, מה יקרה אם הם נשארים בחיים, למה זה איכשהו בסדר להרוג אותם למרות שאין לנו לכאורה זכות. במקום לקפוץ יכלת לבדוק.

מוסר ועוד איך יש. וכל מה שחובה ואסור זה מהבחינה המוסרית. וכן - גם להרוג אנשים מסויימים יש פה רעיון מאחורי זה.

אתה זה שקופץ ומניח שאני לא יודע למה יש ציווי להרוג את העמלקים.

זה שיש ציווי כזה, למרות ה"צידוק" שלו - לא הופך את זה לבסדר

מבחינתך, להרוג עמלקים כי הם פשעו בעבר זה בסדר ומבחינת מישהו אחר אפשר להרוג יהודים כי הם משתלטים על העבודות של הנוצרים.

למה אתה יותר טוב מהם? למה אתה צודק והם לא?

מתוך , בערך "מחיית זכר עמלק":

במצוה זו נצטווה מאוחר יותר שאול המלך בידי שמואל הנביא, כולל השמדת הטף והבהמות

ממש מוסרי, להרוג תינוקות וחיות רק בגלל שהם שייכים לעמלקים.

כמו שכבר אמרתי בעבר - או שאין אלוהים, או שהוא הבן זונה הגדול שהיה קיים אי פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יודעים? זה קצת מעליב שאני כותב ואף אחד לא קורא.

בעמוד הקודם נתתי את הקישור הזה: http://www.etzion.org.il/dk/5769/1186maamar3.html

תקראו קצת, אולי דעתכם תנוח בעניין עמלק ותבינו איך זה דווקא כן מסתדר עם המוסר.

ולמי שהזכיר שהסטטיסטיקה לא יכולה לכלול - נכון, אני לא בא להכליל אבל סטטיסטיקה יכולה להעיד על מגמתיות

ד"א, יוגב החביב, אתה מגדיר את עצמך כאתסיט ואדם מוסרי וטוב. אני רוצה לשאול אותך כמה אחוזי צדקה אתה נותן מהמשכורת שלך ואיך אתה מכבד את ההורים שלך. סתם מעניין לדעת. כי בדת אין מוסריות, אולי אצלך יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב - זה "מסתדר" עם ה"מוסר של הדתיים" בדרך עקומה משהו

אפילו כותב המאמר מודה בכך - "הציווי על השמדת עמלק הוא אחד מן הציוויים הבעייתיים ביותר מבחינה מוסרית"

ומי מחליט מי הוא עמלק? מי מחליט מי רשע? מי מוציא את הפסק דין לפועל?

ושוב - אם מחר תצא בת קול מהשמיים ותגיד לך לדפוק מכות לילדים ערבים, כי זה מה שאלוהים החליט, האם תעשה את זה?

במקרה ואתה עונה שכן - הרי שמבחינתי, אתה אדם לא מוסרי

במקרה ואתה עונה שלא - הרי שאלוהים אינו הסמכות המוסרית העליונה, ולכן ניתן לזרוק את כל התנ"ך לפח הזבל.

ובמקרה ואתה מנסה להתחכם ואומר שאלוהים לא יעשה כזה דבר - אז אני אגיד לך שאתה לא יודע מה אלוהים יעשה, ולכן זה יכול לקרות מחר או מחרתיים

ובכן - מה אתה מעדיף, לזרוק את התנ"ך לפח הזבל או להודות שאין לך מוסר חוץ ממה שאלוהים קבע לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שאנחנו כאלו פזיזים? אתה חושב שאם הרב עובדיה יוסף יגיד מחר שעם מסויים הוא העמלקים אז אנחנו נצא לרצוח אותם? זה ממש לא הולך ככה.

אם תצא בת קול מהשמים אין שום חובה לשמוע לה.

אולי אתה מכיר את הרעיון מתנורו של עכנאי.

היתה מחלוקת, אחד נגד רבים. היחיד חולל ניסים בשביל להוכיח שהוא צודק ואח"כ יצאה בת קול מהשמים ואמרה שהיחיד צודק.

בכל זאת הלכו אחרי הרבים. למה? "לא בשמים היא". את התורה צריכים להבין מהעולם הזה, לא מקולות שיבואו מלמעלה. התורה כבר ניתנה. עכשיו שום דבר לא יבוא וישתנה.

אני מציע שתשקול מחדש את דבריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה אתה מקשקש על דיבורים של "דעת תורה" ולא תסור מכל אשר יאמרו לך ? ושאו שערים ראשיכם ? וכל הפולחנים הפגנים שלכם ונישיקות בזקן ?

אולי לחלק מהציבור הדתי השטויות האלו לא אומרות כלום אבל לציבור הניבער והקיצוני שלכם הפולחן האלילי הזה אומר גם אומר , וידוע שהרוב של האנשים הולך אחרי הקיצוניים .

אז עד מתי אתה פוסח על שני הסעיפים ? גם משתחווה לרבנים שלך וגם אומר שהם בני אדם ?

[br]פורסם בתאריך: 17.11.2010 בשעה 19:49:38

ואתם לא פזיזים , אתם "עיזים" שהולכת בראשכם "עיזה עיוורת" שמוליכה אותכם לימים חשוכים :evil_laughterperple:

אתם לא יותר טובים מאף אחד אחר , אתה יכול להיות בטוח בזה .[br]פורסם בתאריך: 17.11.2010 בשעה 19:53:11

ידוע לנו שהתורה לא בשמים אבל לא צריך להביא אותה מהקבר גם כן , הרי משם אתם מביאים אותה , אתם פוסקים מה צריך לעשות היום על פי מה שאמר מישהו לפני אלף שנה ואתם אינכם בוחנים אם המציאות שונה בכלל ?[br]פורסם בתאריך: 17.11.2010 בשעה 19:55:28
הינה דוגמה לרבנים שאתם צריכים לשים בראש , הרב אמסלם , הרב שרלו , הרב גרוסמן , יש לנו רבנים אנשים יהודים כשרים אוהבי ישראל , אבל אתם בוחרים לשים את הקיצוניים והרודניים ולא את מי שמוצאים את שביל הזהב .[br]פורסם בתאריך: 17.11.2010 בשעה 19:58:04
דוגמה לחונטה הרבנית :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3985297,00.html

השר ישי מדגים לנו מה קורה כשרב בישראל מעז ללכת נגד החונטה השולטת, איפה בדיוק ממוקם היום חופש הפסיקה ההלכתית, ואיך רב הוא לא באמת איש אשכולות עם דעה תורנית ומטען הלכתי, אלא מריונטה במגבעת שמשמיעה את הקולות "הנכונים", אחרת אבוי לראשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נשמע כמו טיעון טוב כשמסתכלים רק על הצד הזה, אבל אני לומד בישיבה (קרני שומרון) שבה אנחנו לומדים את ההלכה לפרטיה מהדיעות בגמרא עד לדיעות של המפרשים והפוסקי הלכה שלפני כמה מאות שנים ופוסקים הלכה בעצמנו. זאת דרך הלימוד של הישיבה.

אין היום כמעט מה לחדש כי כל דור מאבד את המסורת בעל פה שהייתה בדור הקודם ויש הסכמה שכל כמה זמן מפסיקים לחלוק על התקופה הקודמת.

מה שקורה עם פוליטיקה זה כבר לא עניין דתי זה אילוצים שקורים לרבנים טובים ולפעמים זה גם אילוצים שגורמים לאנשים לא טובים להקרא רבנים.

בכל מקרה בעניין המוסריות היהדות בעלת מערכת צדק ומשפט מאוד מורכבת ויש בה צד מאוד גדול למוסריות, כמו דינים שנקבעו נגד ניצול האשה ועוד הרבה דוגמאות.

כרגע אין לי ממש מה לענות בנוגע לעמלק (אני רק בן 18 בכ"ז) אבל אני ילך מחר בבוקר לשאול את אחד האברכים פה. אם לא תהיה לו תשובה אני מתחייב להגיד את זה פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר אמרתי בעבר - או שאין אלוהים, או שהוא הבן זונה הגדול שהיה קיים אי פעם.

ואנוכי העליתי אתכם, מארץ מצריים; ואולך אתכם במדבר ארבעים שנה, לרשת את-ארץ האמורי. יא ואקים מבניכם לנביאים, ומבחוריכם לנזירים; האף אין-זאת בני , נאום-יהוה. יב ותשקו את-הנזירים, יין; ועל-הנביאים ציוויתם לאמור, לא תינבאו. יג הנה אנוכי מעיק, תחתיכם, כאשר תעיק העגלה, המלאה לה עמיר. יד ואבד מנוס מקל, וחזק לא-יאמץ כוחו; וגיבור, לא-ימלט נפשו. טו ותופש הקשת לא יעמוד, וקל ברגליו לא ימלט; ורוכב הסוס, לא ימלט נפשו. טז ואמיץ ליבו, בגיבורים--ערום ינוס ביום-ההוא, נאום-יהוה.

תכניס לעצמך טוב טוב לראש . כשאדם חוטא הוא צריך לקבל יסורים כדי שיתכפר לו ...ואם תמשיך בדרך הזאת תביא על עצמך יסורי תופת .

בקשר לעמלק , אין שום סכוי שיזכו לחיי העולם הבא לכן הם ימחו , חוץ מצדיקים ותמימים יש גם רשעים ארורים בעולם הזה .

מה עם כל המחבלים שטובחים בנו ? אם אלוהים יגיד להרוג אותם אז גם אז תכעס עליו ? אה...פתאום כן צריך להרוג ? זה מה שבדיוק עשה עמלק בור ועם הארץ .

הבעיה שלך שאתה כופר בימות משיח תחיית המתים וחיי העולם הבא ..ובוכה ומתאונן על עולם שלא שייך לך .

לעתיד לבוא הקב"ה מוריד את כל הגויים לעמק יהושפט ומוכיח לעיני כולם שלא היה שום עם שסבל כישראל לכן שכרו גדול יהיה מכולם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי ראית אותי משתחווה לרבנים שלי? o_O אני לוקח כל דבר בערבון מוגבל.

אתה חושב שאני אדם מאמין כי אבא שלי מאמין? לא. בדקתי, חקרתי עד שהגעתי לתשובה שמספקת אותי.

אתה חושב ששמרתי נגיעה כי הרבנים שלי אמרו? לא. בדקתי, ועד שלא מצאתי תשובה מספקת לא שמרתי.

בסופו של דבר אחרי שבודקים אתה מבין כל פעם שהם צדקו ואתה טעית. קצת מביך אבל חיים עם זה שיש כאלו שיותר מבינים ממך. ועדיין, זה לא אומר שכל מה שהם אומרים אנחנו עושים. כל דבר טעון בדיקה יסודית.

אמרתי את זה כבר כמה פעמים: התורה היא בסה"כ טקסט סופי. אתה לא יכול לכתוב את כל המקרים שיכולים לקרות מאברהם אבינו ועד דוד11 בשביל לומר איך להתנהג במקרה כזה.

מה שכן אפשר זה לתת מקרים מסויימים שמתוכם ללמוד את העיקרון. מתוך העיקרון הזה אפשר לפסוק למקרים אחרים שלא הוזכרו.

קרנף לבן, לפי איך שחינכו אותי, יראת החטא זאת המידה הכי פחותה והכי לא משכנעת. אני חושב שעדיף להציג את הרעיון שעומד מאחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה ההתרגשות?

הכל דת מנסים להצדיק את עצמם גם בכך שהם מסבירים כמה יהיה טוב למאמינים שלהם ופחות טוב למאמינים אחרים (או לא מאמינים)

לפי הנצרות והאסלאם כל מי שהוא לא יהודי לא ייכנס לגן עדן אלא רק לגיהנום. לפי היהדות גם מישהו לא יהודי יכול להכנס אם הוא היה איש טוב.

הדברים האלה בשם הנצרות והאסלאם (זה רק דוגמה כן? הם אומרים הרבה דברים יותר גרועים) נאמרים על ידי אנשים מאוד בכירים בהיררכיה של הדת שלהם.

אם תחפש אני בטוח שלא תתאמץ למצוא ציטוטים הרבה יותר מעליבים מאפיפיורים לשעבר לדוגמה (אני לא זוכר משהו מהנוכחי אבל אני גם לא מתייחס אליו במיוחד)

ובקשר לאסלאם אני בספק אם אני צריך לכוון אותך למקום אחר.

בקיצור תנסה להבין את העיקר,

אם אני מאמין בדת\אמונה כלשהי\אתיאיסט אז אני צודק.

אם אני צודק אז מי שלא חושב כמוני טועה.

מה לא נכון בהגיון הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיון נכון, כמובן שבתור אדם דתי אני לא יסכים ששאר הדעות נכונות אבל אני מאמין שיש אחרים שחושבים ככה.

בכ"מ להגיד שאנחנו לא מוסריים (או תרבותיים) או כל דבר אחר ששמעת בחדשות זה סתם דעות קדומות וזה סתם לפגוע.

תן לי מוסד חילוני אחד בו המקום לימוד מכיל 300 איש מגיל 18 ומעלה שיש בו תא פתוח עם כ80 פלאפונים (אפילו כמה אייפונים 4) , כשהמקום פתוח 24 שעות ביממה ואף פעם (אף פעם!) לא נעלם משם פלאפון אחד.

עוד דוגמאות?...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפכתם גם את התרד הזה לתרד דת ואמונה :s05:

אתם לא יכולים להתדיין באמת בלי מסיונריות ? אינכם יכולים לבחון את האמונות שלכם לאור המציאות ?

ככה : קוקו - הדתיים הציוניים הם דוגמה ומופת לחברה הישראלית המתחדשת בארצה .

תנועת החסידות היא הצורה היפה בה אפשר לעשות פולחן .

כול החוזרים בתשובה באמת עומדים הרחק ממקום של צדיקים גמורים .

אתה אוקסי ד , אם אתה לוקח בערבון מוגבל דברים של אחרים , "שוט עצמך קודם " כלומר יישם זאת על דברייך אתה גם כן , קח את דברייך אתה בעצמך בערבון מוגבל ( מה שאינך עושה )

וככתוב :" במושב לצים לא תשב" אז אני מיותר כאן ,

חוץ מיזה אם אני לא אהיה כאן שתלחמו נגדי אתם תבלעו אחד את השני :lol: :lol: :lol:

הרי השינאה שיש בין המחנות שלכם והכתות שלכם היא יותר גדולה מאשר אתם שונאים אותי :lol: :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...