הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח" - עמוד 19 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרב עובדיה יוסף: "תפקיד הגויים – לשרת את היהודים בימות המשיח"

geniaXP

Recommended Posts

• תגובות 312
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא הבנתי באיזה טון וכלפי מי אתה אומר את זה.

(ד"א לא הספקתי לשאול היום לגבי עמלק אני מקווה שהתשובה תגיע ביום שני בבוקר...מי שזה באמת מעניין אותו ולא סתם שואל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלפי אלו שרצו להתפרנס על חשבון הציבור , מאז ומתמיד היו כאלו , למעשה המחלוקת בעם התחילה מזה , אז קראו להם הפרושים שמצאו תרוץ לפרוש מהשיטה של תורת משה שאומרת שמי שמנהל את העם תמורת מעשר אלו הם הכוהנים בלבד ( זרע אהרון ) ואלו הם הרבנים שהמציאו לעצמם "תורה" חדשה שקוראים לה "הלכה" שהושפעה בצורה בלתי מתפשרת ומוגזמת לחלוטין מתורות פאגניות של האזורים בהם היו יהודים , כל זה בצד , זכותו של אדם להאמין במה שהוא מאמין , אבל ברגע שהאמונות שלו פוגעות באחרים זו בעיה .

עמלק ? מה אתה רוצה מעמלק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יודעים? זה קצת מעליב שאני כותב ואף אחד לא קורא.

בעמוד הקודם נתתי את הקישור הזה: http://www.etzion.org.il/dk/5769/1186maamar3.html

תקראו קצת, אולי דעתכם תנוח בעניין עמלק ותבינו איך זה דווקא כן מסתדר עם המוסר.

ולמי שהזכיר שהסטטיסטיקה לא יכולה לכלול - נכון, אני לא בא להכליל אבל סטטיסטיקה יכולה להעיד על מגמתיות

ד"א, יוגב החביב, אתה מגדיר את עצמך כאתסיט ואדם מוסרי וטוב. אני רוצה לשאול אותך כמה אחוזי צדקה אתה נותן מהמשכורת שלך ואיך אתה מכבד את ההורים שלך. סתם מעניין לדעת. כי בדת אין מוסריות, אולי אצלך יש.

קראתי ברפרוף. למה לא קראתי הכל? כי אני עומד להביא טענה שקשורה להיטלר, ומן הסתם אני לא אתן לך לקרוא את כל הערך על השואה ועל מיין קאמף, אלא פשוט אסביר לך בכוחות עצמי את הטיעון.

האידיאולוגיה שעומדת מאחורי השמדת עמלק היא אותה אידיאולוגיה בדיוק שעמדה מאחורי הפרוגרומים ביהודים באלף הקודם. נתפסנו כריכוז הרוע עלי אדמות, כאנשים רעים חסרי מוסר ובעלי תרבות תת-אנושית שצריכים להימחק על מנת לשרת את טובת האנושות הכללית. זה בדיוק מה שאומר התנ"ך על עמלק.

הטיעון שלך בנוגע לסטטיסטיקה מכשיל את עצמו. אתה מודה שאין דרך למדוד סטטיסטית ערכי מוסר, ואז אתה אומר באותה נשימה שהסטטיסטיקה מעידה על מגמתיות. והיא לא, הרי אם תספור את מספר בתי הצדקה (שלטרים או בתי תמחוי וכו') ותחלק אותם לשתי קטגוריות, אחת של המוסדות שהוקמו ע"י יהודים דתיים והשנייה של מוסדות שהוקמו ע"י חילוניים, תראה שהמספר החילוני גובר בהרבה על הדתי. אין צורך בדת על מנת למצות את לב האדם. אנחנו לא יצורים רעים מטבענו.

משכורת (סדירה) אין לי, לכן אני לא מוציא אחוזי צדקה ממנה. היא פשוט לא קיימת. עם זאת תאמין לי שאני תורם לחברה יותר מרוב האנשים שאני מכיר (במיוחד בני הנוער). אתה רוצה דוגמאות? יש לי שלוש תעודות במגירה של מתנדב מצטיין (מחלקים 30 תעודות בלבד במחוז כל שנה) וזאת בזכות שלוש שנים של טיפול התנדבותי בבוגר בית ספרי שנולד עם מחלת עצבים סופנית. אני עדיין נפגש איתו אחת לשבוע למספר שעות וכרגע אני המתנדב היחיד מתוך 600 ילדים בתיכון שלי שמתנדב אצלו. את מכסת 60 השעות אשר הייתי חייב בכיתה י' ע"מ לקבל תעודת בגרות, סיימתי בפחות מחודש. כל שנה אני מגיע להרצאת המחויבות האישית של כיתות י' ומציג את האופציה להתנדב אצל הבחור.

וזה לא שאני הולך ומשוויץ בזה בכל מקום, כן? קוראי הפורום הם היחידים מחוץ למשפחה שלי וצוות המורים שלי שמודעים לכך.

מלבד זאת התנדבתי בעבר במד"א, התנדבתי לייצג את במשלחת לאיטליה, התנדבתי ביסודי, בחטיבה ובתיכון להעביר שיעורי תקשורת וספרות, והיד עוד נטויה. שלא להזכיר שאני מחפש להגיע לתפקיד פיקודי בכיר בצה"ל שזה לכשעצמו תרומה גדולה למדינה ולחברה שלנו (רוצה להגיע לשייטת 7 כקצין).

את ההורים שלי אני מכבד בצורה שעוד לא יצא לי לראות בבתים אחרים. אם זה מעניין אותך.

אז אתה רואה? אפשר להיות בנאדם טוב שתורם לחברה גם בלי להיות מאמין אדוק.

וקוראים לי יואב, לא יוגב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת כל חרדיה: 53% מהתמיכות הן למוסדות תורניים

עוגת התמיכות שחילקה המדינה אשתקד מבהירה את ההעדפה הברורה של מוסדות דת על פני מוסדות תרבות: מוסדות דת וישיבות קיבלו 1.15 מיליארד שקל ב־2009, בעוד שלמוסדות תרבות וספורט הסתפקו ב־495 מיליון שקל - רק 23%. תמיכות רבות במגזר החרדי התגלו מאחורי סעיפים שונים בתקציבי משרדי הממשלה

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3430610,00.html?dcRef=ynet

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק יואב, אתה בעצמך אומר שאתה היחיד מבין 600 התלמידים שאיתך בתיכון.

אצלנו כ50% מהתלמידים הם כמוך. וזה שלא שאני בא להתנשא, אני רק בא לומר שהמוסר יותר מחייב, הוא יותר יציב, קבוע.

בנוגע לעמלק, הציווי שלנו מהתורה הוא להשמיד את העם העמלקי. עמלק היו רעים אבל זה לא אומר להשמיד כל עם רע שעומד בדרכי. הציווי הוא באופן ספיציפי על עמלק. וד"א, בשונה מהנצרות שדוגלת בסלחנות, אנחנו דוגלים בלהתמודד. במקרה הספציפי הזה התרוה מדריכה אותנו להשמיד אותם. "כל מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר על רחמנים".

בקשר לסטטיסטיקה, תמדוד את זה באחוזים ותראה..

דוד, המדינה נותנת את מה שהיא נותנת. הצדקה שאני נותן הולכת באופן ישיר לאנשים שפשוט אין להם מה לאכול. לא למוסדות, לא ללא יודע מה. ממש באופן ישיר לעניים. וזאת העשירית מההכנסות שאנחנו נותנים..

אה, יואב, ד"א, אצלנו נהוג לתת עשירית מכל הכנסה. אפילו אם היא לא קבועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק יואב, אתה בעצמך אומר שאתה היחיד מבין 600 התלמידים שאיתך בתיכון.

אצלנו כ50% מהתלמידים הם כמוך. וזה שלא שאני בא להתנשא, זה בדיוק מה שאתה עושה ! אני רק בא לומר שהמוסר יותר מחייב, הוא יותר יציב, קבוע. לא זה רק אומר שלכם שוטפים את המוח יותר ומכבסים את הכביסה המלוכלכת בבית כמו כן זה שאתם "מצונזרים" ו "ממודרים" דרך המוסד הרבני שמחליט על פי שיקול דעתו הפרטי מה מותר לכם ומה אסור לכם עדיין לא עושה אותכם צדיקים גדולים , אתם מרכלים ואתם פושעים כמו כל אחד אחר , כמובן שאתם עושים מעשים טובים אבל שוב בדיוק כמו כל אחד אחר , אם אלוהים היה אוהב אותכם או חושב שמה שאתם עושים זה נכון הוא כבר היה גומל לכם , עצם העובדה שאת התשלום מבטיחים לכם ב"עולם הבא " זה עושה את ההבטחה נכונה באותה הסתברות שההבטחה הזו עושה אותכם בורים :lol:

בנוגע לעמלק, הציווי שלנו מהתורה הוא להשמיד את העם העמלקי. עמלק היו רעים אבל זה לא אומר להשמיד כל עם רע שעומד בדרכי. הציווי הוא באופן ספיציפי על עמלק. וד"א, בשונה מהנצרות שדוגלת בסלחנות, אנחנו דוגלים בלהתמודד. במקרה הספציפי הזה התרוה מדריכה אותנו להשמיד אותם. "כל מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר על רחמנים".

בקשר לסטטיסטיקה, תמדוד את זה באחוזים ותראה..

דוד, המדינה נותנת את מה שהיא נותנת. שקר המדינה נסחטת על ידי ציבור שלם "המפלגות החרדיות" זה היה מאז ומתמיד מקום המדינה המדינה איננה "נותנת" , היא נאנסת ! אתם עושים לחיים שלכם מכבסת מילים אני לא אוכל את השטויות שלך ., הצדקה שאני נותן הולכת באופן ישיר לאנשים שפשוט אין להם מה לאכול. לא למוסדות, לא ללא יודע מה. ממש באופן ישיר לעניים. שקר נוסף , המעשר של הכוהן נלקח למוסד הרבנות והם אלו שמתירים לכם להיכן לתת כאשר הכסף הזה היה צריך ללכת ישירות לכוהנים והם היו מחליטים , היום אתם נותנים מאית לכוהן וזה גם משטויות ומפירות של העצים שיש לכם בגינה , התורה אומרת חד וחלק לתת עשירית לכוהן - נקודה . וזאת העשירית מההכנסות שאנחנו נותנים..

אה, יואב, ד"א, אצלנו נהוג לתת עשירית מכל הכנסה. אפילו אם היא לא קבועה.

כל הכסף שהציבור נאלץ לשלם לכם הוא יותר מעשירית כך שאל תבלבל את המוח על זה שאתם צדיקים - אתם לא

הגדלתי לך את הפונט במקום שבו אתה מוציא את עצמכם מכלל עם , הכת הרבנית זה מה שהיא עושה , שוטפת לכם את המוח וגורמת לכם לחשוב שאתם טובים יותר והינה לבד מה שהכת שלך אומרת , מי שמוציא את עצמו מהכלל הוא רשע - תסתכל הינה באגדה שלכם ( שגם היא בכלל לא הייתה קיימת בתורת משה וכל כולה מעשה רומאים של סביאה )

רשע מה הוא אומר?

רשע מה הוא אומר? מה העבדה הזאת לכם? לכם - ולא לו. ולפי שהוציא את עצמו מן הכלל כפר בעקר. ואף אתה הקהה את שניו ואמר לו: בעבור זה עשה יי לי בצאתי ממצרים. לי - ולא לו. אילו היה שם, לא היה נגאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וד"א, בשונה מהנצרות שדוגלת בסלחנות, אנחנו דוגלים בלהתמודד. במקרה הספציפי הזה התרוה מדריכה אותנו להשמיד אותם. "כל מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר על רחמנים".

אני מצטט ממקור הרבה יותר חשוב "רק חסרי הרחמים שורדים..." [העטיפה העברית של warcraft 2 שם,שם] :silly:

דוד, בוא נסכם ככה, אם כולם היו מקיימים את התורה כמו שצריך אתה מסכים שהארץ הייתה נראית יותר טוב?

אתה תוקף פה ציבורים שלא מקיימים את התורה כמו שצריך ואומר שהתורה לא בסדר.

ואני רוצה לשאול שאלה אחרת, אם אני מוכיח לך עכשיו מעל לכל ספק שהתורה היא דבר אמיתי ונכון אתה הולך להפוך עכשיו לדתי אדוק ולשמור את כל המצוות?

אני לא מפקפק בך ח"ו וגם כמה דתיים ששאלתי אמרו לי שהם לא ישמרו את כל המצוות גם אם אני אוכיח להם את נכונות התורה, אני רק רוצה לדעת אם יש טעם לוויכוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוקו היקר האם אתה יודע משהו שאנ לא יודע ?

אני אשמח מאוד לקרא - בבקשה אחי הצדיק והיקר :biggthumpup: "יוכיחני שמן ראש וגו' "

אבל רק תזכור את מה שכתוב :" אל תשיג תגבול רעייך " אם אתה רוצה להוכיח לי ושאני אעשה כבקשתך אז אתה תהיה צריך לשאת עלי חטא ועוון " האם אתה תהיה מסוגל לקחת את החטאים שלי על עצמך ? האם אתה רוצה להמנות יחד עם הטרולרוני וידידו החומצי שכל הזמן באים וטוענים נגד האנשים האחרים כי הם ורבניהם יודעים יותר מהאחים שלהם לנהל את החיים שלהם טוב מהם ודורשים את כתר ההניהול על האחר ושכרם מובטח להם ויצאה מצוות לא תעשה מיחדת לעיניין של אדם שמנסה ל"השיג" את גבול רעהו , כפי שנאמר "ארור מסיג גבול רעהו"

האם אתה מתחייב שאם אני אקשיב לך ואקרא בעיון את מה שאתה אומר אתה תקח את החטאים שלי על עצמך וביום הדין אתה תתיצב ותגיד :"פשעיו של האיש הזה כולם עלי ואני לוקח עליו את האחראיות ? או שאתה רוצה מימני שאשיב לך על שאלה שיש לך , כי זה העיניין אני מוכן להשיב לך בלי שתנסה ללמד אותי ולהוכיח לי , אתה לא מכיר ויודע מה אני יודע , אז , מה אתה מבקש , להוכיח לי או לדעת בשביל עצמך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מספיק חטאים משלי תודה.

אבל מה שאני ניסיתי להגיד פה זה שיש הרבה מאוד אנשים שלא מאמינים כי הם לא רוצים, זה שאין להם הוכחה זה רק תירוץ.

הסברתי את זה בתור שאלה: "אם אני מוכיח לך שהתורה אמת אתה שומר אותה 100%? " אני חושב שהתשובה ברוב המקרים היא לא.

ועוד פעם, אני לא מכיר אותך ויכול להיות שאתה באמת הולך עם האמת שלך, אני רק רוצה לוודא שאנחנו לא טוחנים מים סתם.

ועוד משהו, לא טענתי שאני מאמין 100%, אני עדיין חוקר ומשתדל לגלות את האמת, בינתיים אני משתדל לקיים כמה שיותר מצוות שאני מצליח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...