מקרן - למה אינו פופולרי - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקרן - למה אינו פופולרי

guy_intel

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין להוציא סכום של כ-4-5K ש"ח על תצוגה עבור סרטי HD. במחיר של טלויזיית "42 אני יכול לקנות ולהינות ממסך של יותר מ-"150.

מדוע רכישת מקרנים אינה פופולרית ? מדוע כאן בפורום כמעט ולא מדברים על מקרנים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי צריך חדר עמום ואפילו חשוך לתצוגה אופטימלית, אפשר לראות באור אבל פחות טוב

וצריך להחליף נורה כל תקופת שימוש מסויימת ונורה עולה הרבה כסף ככה שהעלות אחזקה יקרה יותר

בקיצור מקרן לא נועד לצפיה בשידורי אלה יותר לצפיה בסרטים או מצגות

ולא נשכח שצריך מקום.. לראות 60-80" בסלון ממוצע זה ממש לא נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יקר יקר ומיקום.

פשוט הרבה יותר נוחה וזולה (buy and use).

רק המסך זה איזה 1K+.

מנורות צריכים להחליף כל פעם בשנה, תלוי בשימוש ובמקרן.

המקרנים הטובים מתחילים במחירים של 8K+.

מיקום זה גם חשוב מאוד, ואנשים מעדיפים לא להתעסק עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש מקרן XP7030.

חוויה יוצאת דופן לצפות בסרטים ולשחק משחקים בPS3 על מסך 160''.

אני מקרין במרתף ביתי (למקרן יש 2900ANSI במצב חיסכון, 3000 שעות נורה שאמורות להספיק לך לשנתיים-שלוש)

אני מקרין ממרחק של 8 מטרים, במרתף ורק בערב\לילה רואים מצויין.

כעת אנו מתכוונים להתקין ווילונות החשכה במרתף בשווי של 1200 ש"ח (המון ווילונות, כמו לבנות קיר) ואז נוכל לצפות במקרן באיכות מירבית במהלך כל היום.

קנינו את המקרן יד שנייה ב1300 ש"ח עם 400 שעות נורה.

נורה חדשה עולה לו 800 ש"ח.

לאחרונה נשבר לו גלגל הצבעים, והמקרן לא היה באחריות, לכן עלינו לתקן אותו בשווי של 700 ש"ח.

יש לציין כי המקרן עצמו עלה בתקופתו (2006-2007) 10,000 ש"ח.

אגב אנו מקרינים על קיר לבן, עושה את העבודה מצויינת, לא צריך שום מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי הקרנות גם על מסך וגם על קיר, ואני חייב לומר לך, אני מעדיף את הקיר.

למען האמת חדר הקולנוע בבית הספר שלנו גם כולל שמקרין על קיר (על אף חדרים אחרים שמשתמשים במסך הקרנה)

כל מה שעלייך לעשות הוא לסייד וליישר את הקיר כדי שיהיה חלק.

מסכי הקרנה יותר נועדו לאלה שאין להם אופציה לכזה קיר בבית.

חוץ מזה, אתה מכיר מסך הקרנה בגודל של 160 אינץ'? אתה יכול לשער מה יהיה מחירו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על כל התגובות, אני גם חושב שאנשים יותר מדי מגזימים עם החסרונות שיש למקרן.

אם מדובר על שימוש בעיקר לצפייה בסרטים ולא צפייה יומיומית בטלויזיה, אז החלפת נורה אינה מצריכה עלות רצינית ומסך, כמו שנאמר, אינו הכרחי וניתן להינות משימוש בקיר לבן וחלק כמסך.

בכל מקרה, אני כמובן מתעניין במקרן HD, האם יש למישהו המלצות במחירים שפויים (כ-5-6K ש"ח) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב האנשים לא מבינים ומדברים שטויות.

אני לפני שנתיים בערך רכשתי מקרן לצפייה בסרטים ואני לא מצטער לרגע. הייתי מקרין בערך 75" למרחק צפייה של 3 מטר, פשוט תענוג. מקרן נורמלי מתחיל מ-1000$ בערך ומסך הקנה אפשר להשיג חינם. אני משתמש בבד העפלה שקניתי מאיקאה ב-150 שקלים בערך ורואים נפלא. כל שנשאר לי לעשות איתו (כיוון שעכשיו החלפתי את הבד לאחד שנגלל) הוא לצבוע מסגרת שחורה לשיפור התמונה.

יש למקרנים חסרונות כמו זה שחובה לראות בחדר חשוך (שבינינו, רק מטומטמים רואים סרט בחדר מואר גם ככה), וזה שהמנורה מתה אחרי אלפי שעות בלבד. עם זאת, איכות התמונה (במיוחד במקרנים החדשים) טובה, והגודל מטורף. זו חוויה מדהימה לעומת כל . בנוגע לשעות של המנורה, אני אחרי שנתיים בזבזתי רק כ-10% ממה שהיא מיועדת לעבוד. זה כיוון שאני רואה רק סרטים ב-HD ולא מבזבז אותו על שטויות.

לצפייה שוטפת בשידורי לא שווה, אבל לצפייה בסדרות וסרטים באיכות גבוהה זה בהחלט כדאי. מחיר של מנורה מגיע ל-1000 שקלים. אבל צריך להחליף אותו אחת ל2000-3000 שעות או יותר. אז זה לא נורא בכלל כשמתחשבים בזה שמדובר בהוצאה שתראו פעם בכמה שנים (וסביר להניח שאחרי החלפה אחת לכל היותר, כבר תשדרגו למקרן אחר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כולם גרים בבית חולים עם קירות לבנים ובלי ריהוט. לא לכל אחד יש מקום למקרן ומסך. יש אנשים שמעוניינים גם באסטטיקה ואין להם חשק לכבלים מפוזרים, מקרן זרוק לא קשור לכלום ומסך מכוער. לא לכולם יש מרחק ישיבה מספיק כדי לראות 75" בנוחות בלי לשבור את הצוואר. זה לא שאנשים " לא מבינים". רובם מבינים טוב מאד לכן קונים במקום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מציק הרעש מהמאוורר של המקרן?

או שבמקרנים לסרטים זה פחות מורגש :s05:

לי יש מאוורר חזק שפולט מספיק רעש במקרן שלי.

במהלך סרט\משחק אי אפשר לשים לב אליו :)

אגב אני משחק על מסך 160 אינץ' מ5 מטר.

חווייה מדהימה.

אני פשוט לא יודע מאיפה להשיח וילון החשכה, אבל לפי מה שהבנתי לא חסרים כאלו מקומות בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כולם גרים בבית חולים עם קירות לבנים ובלי ריהוט. לא לכל אחד יש מקום למקרן ומסך. יש אנשים שמעוניינים גם באסטטיקה ואין להם חשק לכבלים מפוזרים, מקרן זרוק לא קשור לכלום ומסך מכוער. לא לכולם יש מרחק ישיבה מספיק כדי לראות 75" בנוחות בלי לשבור את הצוואר. זה לא שאנשים " לא מבינים". רובם מבינים טוב מאד לכן קונים במקום מקרן.

לא צריך קיר לבן ולא כלום, אז כמו שאמרתי לא לבלבל בשכל. אני רוצה לראות שתמצא אצלי כבל אחד שמפוזר. יש תעלה בתוך הקיר שרצה מהרצפה עד המקרן, יש בניית גבס עם מסך נגלל שיוצא כשרואים סרט. לא רק שזה נקי ומסודר, זה גם נקי ומסודר הרבה יותר מאשר LCD או פלזמה. ומה לעשות שלסרטים אין בכלל מה להשוות.

בשביל 75" מספיק 3 מטר. כן, זה נשמע הרבה לאנשים שרגילים למסך 32" לסלון, אבל אחרי שבוע מצטערים שזה לא יותר מאשר 75". אז כמו שאמרתי, רוב האנשים לא מבינים מזה מקרן ומדברים שטויות.

אין שום וויכוח. אם יש לך כסף לקנות פלזמה בגודל של מסך הקרנה אז לך על זה. אם לא (וכנראה שלא) לך על מקרן. לצפייה בשידורי זה לא מתאים, אבל למערכת ביתי אין שום תחרות.

עריכה:

חשבתי על זה שוב, ואין לי מושג מה אתה רוצה. מה קשור בית חולים וקירות לבנים למקרן?! או שתדבר לעניין ותאכלס (כמו שאני עושה, הכל מניסיון אישי שלי, והכל עם מספרים מדויקים), או שאל תגיב בכלל. כי לזרוק שטויות לא תורם לאף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שאתה מתחיל להזיז את הראש בשביל לראות חלקים אחרים בתמונה - זה לא נוח

הגודל מוגזם למרחקים האלה.. אפילו לשבת בקולנוע בשורה 4-5 זה כבר מטריד לא מבין איך אפשר להנות ככה מסרט

כשאתה רואה פנים של בנאדם בגודל פיל.. לדעתי תמונה שהיא יותר יחסית למציאות מתקבלת הכי טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

כשבונים מערכת ביתי בדומה למערך סידור יש גם מערך סידור וידיאו בקולנוע ביתי שקובע מה המרחק שתזדקק לו ביחס לגודל המסך וכן הלאה. כמובן שאפשר תמיד לשבת קרוב ואז להזיז את הראש כמו שציינת או רחוק ואז התמונה "קטנה", אבל האידיאל או המצב האופטימלי הוא ליצור SWEET SPOT כמו באודיו עם כך שבהקרנת הסרט המסך ימוקם בנקודה אופטימלית שהכי טובה לעין מבחינת צפיה. אותו הדבר גם על אודיו. (לא נכנס עכשיו לאיך מסדרים את זה, יש מספיק אתרים שמדברים על הנושא).

כשאתה הולך לקולנוע תמיד תחפש את המקום שהקו עיניים שלך הוא על ה-2/3 העליונים של המסך ובאמצע האולם. שם זה הנקודה האופטימלית לרוב :xyxthumbs:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...