מעבד מתחמם בצורה שונה בלוחות שונים - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד מתחמם בצורה שונה בלוחות שונים

Ash Binary

Recommended Posts

מעבד

Intel P4 prescott 3.0 GHz 478 SL7E3

לוחות

EPOX EP-4SGM8I

Abit IS7-V2

ב 2 הלוחות המעבד עובד באותם מהירות ובאס ומתח ו HT מופעל. כולם לפי הברירת מחדל של המעבד ללא אוברקלוק והברירות מחדל זהות ב 2 הלוחות

בלוח EPOX המעבד עובד ב 40 מעלות ב IDLE ומגיע גג ל 60 במאמץ - כל זה אם קירור סטוק

בלוח המעבד מגיע ל 80 ב IDLE אם קירור סטוק (אותו גוף קירור ומאוורר שאני מנסה איתם בלוח השני). אם גוף קירור הרבה יותר חזק יכול להוריד אותו ל 65

בכל התקנה מחדש של המעבד ניקיתי אותו ושמתי חומר קירור מחדש. הבדיקות נעשו באותו מארז (קירור מארז טוב) ואותו ספק (איכותי) ואותו אם מערכת הפעלה

הטמפרטורות נמדדו בתוכנה + טמפרטורות דומות נמדדו אם חיישן טמפ' שהכנסתי לתוך הגוף כלומר התוכנה לא טועה

הלוח של האביט עובד תקין ללא בעיות (גם כשהמעבד ב 85 מעלות)

למה יש כזה הבדל בטמפ' ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאוורר מסתובב באותה מהירות בשניהם?

יש לוחות עם פרופילי מהירות כך שהמאוורר יעבוד לאט יותר... - יותר מזה, יש לוחות עם חיבור 4 פינים ויש עם 3 פינים למאוורר של המעבד.

הזה של 3 פינים אמור להסתובב במהירות המקסימום ואילו השני משתמש ב-PWM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם Northwood עובד כמו שצריך (בעיקר אם ה-FSB שלו הוא 400) ו-Prescott שאני מניח שה-FSB שלו הוא 800 לא, אולי באמת עדכון יעזור.

באופן כללי כדאי לבדוק באתר היצרן מה מעדכנות גרסאות ה- החדשות. אם הכל נראה תקין אך בכל זאת המעבד מתחמם יתר על המידה, לא יזיק במיוחד לנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה היה הפוך הייתי מבין - הלוח עוד ב 800 לא משנה מה. לפרסקוט זה נורמלי. ל nw זה אז הוא מתחמם

אבל כאן זה הפוך - הפרסקוט מתחמם וה nw לא

אם הלוח עובד ב 800 זה אמור להיות נורמלי לפרסקוט ולחמם את ה nw לא הפוך

אם הלוח עובד ב 400 הפרסקוט אמור להתחמם פחות - לא להתחמם יותר (?)

איך זה יתכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנת אותי או שלא הסברתי את עצמי כמו שצריך.

אולי מסיבה כלשהי הלוח מתקשה לעבוד ב-FSB של 800 כמו שצריך בגרסת ה- הקיימת. לכן מעבד ב-FSB נמוך יותר לא מתחמם ואילו מעבד ב-FSB גבוה יותר, עקב שילוב תנאים ונסיבות חומרתיות/תוכנתיות כלשהם, משום מה מתחמם יתר על המידה.

זאת אמנם רק תיאוריה, זה לא מבטיח כלום, אבל יש לה יסודות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...