מצלמות בבית הספר בעד או נגד - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמות בבית הספר בעד או נגד

david11

האם אתה בעד התקנת מצלמות אבטחה בבית הספר ?  

935 הצבעות

1. 1. האם אתה בעד התקנת מצלמות אבטחה בבית הספר ?

• איזה בעסה אי אפשר יהיה לעשן בחצר - נגד
    • נימאס לנו מהכפות ,ימותו הערסים - בעד
    • אך ורק עם חקיקה מוסדרת - נמנע

Recommended Posts

סנאי - אתה טועה , הכל תלוי באיך שאתה מגדיר את המילה ציבורי , לא כל מה שהוא רכוש המדינה הוא ציבורי ( ראה לדוגמה המשאבים של המדינה :( או למשל מחנות או מוסדות מדינה וזה מה שבית ספר , מוסד של המדינה הוא לשרות של הציבור - במקרה הזה ציבור מאוד מיוחד קרי התלמידים שנרשמו , אדם איננו יכול להכנס לשם בלי רשות ו / או בלי הסכמה של הממונה מטעם המדינה על המוסד להבדיל ממקום ציבורי קרי כביש , כיכר , גן שהוא ציבורי וכדומה - אנא שים לב להבדל )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

חלק מההבדל בין "1984" ל "חופש" הוא מידת ההשקעה באכיפה ומידת יעילות האכיפה

כתבתי, ואני אכתוב שוב.

לא זהו ההבדל. ההבדל בין 1984 לחופש, הוא המשטר הטוטליטרי המדכא ב 1984, ולא דמיון בסוגי האכיפה.

ב 1984 יש גם שוטרים. תבטל גם את המשטרה כי זה פוגם בחופש שלך.

ב 1984 בא קודם הדיכוי, ורק אח"כ המצלמות. (אם זכור לי המשטר שם הוקם ב 1950 בערך, שאז לא היו מצלמות אבטחה)

אין שום דמיון בין המציאות שלנו, למציאות ב 1984. עצם הדיון כאן על הנושא מוכיח זאת. וכן מצלמות או לא מצלמות, לא יקרבו אותנו לשם.

2+2=5 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה בציבור! איזה חופש המצלמות לוקחות ממך אם אתה גם ככה תחת השגחה?!

יש הבדל בין 'בציבור' ו 'תחת השגחה'. לציבור לא מזיז מה אתה עושה ולאיפה אתה הולך. האנשים לא מסתכלים אליך בכלל ולא מכירים אותך. למצלמה כן משנה כל תנועה שאתה עושה כי בשביל זה התקינו אותה

יעילות האכיפה - במקום המצלמות היו יכולים לשים שוטר חי כל 20 מטר ברחוב וזה היה נותן את אותו אפקט כמו המצלמות. אני רוצה לראות את מי שבחיים לא עובר אל המהירות המותרת או חוצה באדום + וגם בחיים לא מתקן מכשירי חשמל לעצמו ללא רישיון + וגם בחיים לא מוריד תוכנה או סרט פיראטיים +וגם . . . .. אנשים נורמליים שאינם קדושים חיים כמו אנשים נורמליים ואינם נמצאים בכלא אל השטויות האלה כי המשאבים לאכיפה מוגבלים ומנוצלים (ברובם) רק לדברים החשובים באמת

ברגע שאכיפה נעשית קלה מדי לביצוע נוצרת האפשרות (מבחינת משאבים) לאכוף דברים שלא נאכפו מקודם ומעולם לא היה באמת צורך שייאכפו. בדומה למצלמות אם יפותח התקן שיכול לקרוא מחשבות גם הוא יופיע תוך זמן קצר בכל פינה ויחובר לרשת מרכזית, פשוט כי זה נעשה אפשרי ויש מי שמעוניין בכך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין 'בציבור' ו 'תחת השגחה'. לציבור לא מזיז מה אתה עושה ולאיפה אתה הולך. האנשים לא מסתכלים אליך בכלל ולא מכירים אותך. למצלמה כן משנה כל תנועה שאתה עושה כי בשביל זה התקינו אותה

יעילות האכיפה - במקום המצלמות היו יכולים לשים שוטר חי כל 20 מטר ברחוב וזה היה נותן את אותו אפקט כמו המצלמות. אני רוצה לראות את מי שבחיים לא עובר אל המהירות המותרת או חוצה באדום + וגם בחיים לא מתקן מכשירי חשמל לעצמו ללא רישיון + וגם בחיים לא מוריד תוכנה או סרט פיראטיים +וגם . . . .. אנשים נורמליים שאינם קדושים חיים כמו אנשים נורמליים ואינם נמצאים בכלא אל השטויות האלה כי המשאבים לאכיפה מוגבלים ומנוצלים (ברובם) רק לדברים החשובים באמת

ברגע שאכיפה נעשית קלה מדי לביצוע נוצרת האפשרות (מבחינת משאבים) לאכוף דברים שלא נאכפו מקודם ומעולם לא היה באמת צורך שייאכפו. בדומה למצלמות אם יפותח התקן שיכול לקרוא מחשבות גם הוא יופיע תוך זמן קצר בכל פינה ויחובר לרשת מרכזית, פשוט כי זה נעשה אפשרי ויש מי שמעוניין בכך

אבל זה באמת לא חוקי לעבור באדום O_O

ויש הרבה מצלמות ברחובות שיכולות בקלות לתפוס אותך עובר על העבירה הזו.

תבין - בית ספר זהו מקום פומבי. זהו מקום שאם לא יאכפו בו החוקים, אין סיבה שהוא יהיה שם. אני אומר לך בתור תלמיד שיש הרבה ילדים שפשוט נכשלים בבית הספר כי דעתם מוסחת ע"י הפרעות בכיתה. אני בטוח שאתה זוכר את התקופה שלך בבית הספר.

גם בהפסקה וגם בכיתה, אתה תמיד תחת השגחה מסויימת. אתה רוצה להגיד לי שזה לא בסדר להציב מצלמות בבית הספר? למה לא? אתה לא תצטרך בתור הורה לשלם עוד 300 שקל בשנה כדי לממן שומרים בכל פינה והמורים לא יצטרכו לפטרל במסדרונות ובחצרות כדי לוודא שאין עבירות בבית הספר (כמו מחששות וכו'). חוץ מזה, כמו שהסברתי כבר פעמים רבות, המזכירה מעפיה מבט למוניטור פעם בחצי שעה, ככה שהפחד כביכול לא להיות עצמך לא אמור להיות קיים. ITS A WIN-WIN לכולם.

זה מקום ציבורי, אתה תמיד צריך לקחת בחשבון שבעל-כוח כלשהו (מורה, שוטר, שומר, וכאלה) יראה אותך עושה משהו. זה לא צודק להגיד שהתקנת מצלמות היא דיקטטורה רק בגלל שהיא יעילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיימות דרכים שונות להביא לסדר ולאווירה חינוכית

A. חינוך - כדיי שבני אדם יתנהגו בסדר כי זה הדרך שלהם

B. אכיפה - כדיי שבני אדם יתנהגו בסדר כי אחרת יתפסו אותם והם יקבלו אל הראש

1. האם ראוי שבוגרי בית ספר יצאו ממנו כשהם A ולא B ?

2. האם מצופה מבית ספר לפעול להשגת A ?

מה יקרה כש B יגיעו למקום שאין בו ? לעומת מה יקרה כש A יגיעו למקום שאין בו ?

בהתחשב בכך שלא ניתן להתקין בכל מקום אנחנו רוצים שהחברה שלנו תהיה A או B ?

האם האנשים שיעסקו בחינוך של הדור שאחריהם ו/או ישבו מול המוניטור רצוי שיהיו A או B ? האם ניתן לסמוך לתת אחריות כזאת ל B ?

האם מובן ש B ידקרו את כל מי שנמצא ליידם מיד כשיראו שאין לידם ?

האם קיום אכיפה מוגברת (האוכפת חוקים גם אל A, למרות שהם מתנהגים בסדר גם בלי זה) יכולה לגרום לאובדן האמון של A בחברה ולגרום לחלק מהם להיות B ?

האם מובן שהגברת שיטה B היא דרך חד סיטרית ? שקל לעבור מ A ל B אבל קשה לחזור מ B ל A ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצחיק הוא שמצלמות מותקנות כבר בכל מקום ציבורי שקיים בערך - מועדוני ריקודים, פאבים, מסעדות, קניונים, תחנות דלק, חנויות בגדים, ועוד כלכך הרבה מקומות...

אני לא רואה מישהו שזה מפריע לו. אבל בית ספר?? לאאאאאא אסוררררר הילדים האומללים צריכים את הזכות לפרטיות שלהםםםםם

::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה מחשבות רנדומליות

א) זה שצריך מצלמות בימינו בבתי הספר זה מזעזע ומראה לאן הדרדרנו, עוד מעט ישימו גם סורגים אוטומטיים על הדלת כניסה לכיתה וקולר שמחשמל אותך כשאתה מפריע.

ב) אנשים לא נכשלים בבגרויות ומבחנים בגלל הפרעות של החברים שלהם, אלא עקב טיפשות, וחוסר הבנה שעדיף לעבור את זה בתקופת התיכון ולא אחר כך. (הייתי בעברי תיכוניסט ובעברי הקרוב מדי בקר בחינות בגרות)

ג) תוך יומיים התלמידים יתלשו את המצלמות האלו, ישברו אותם או סתם ירססו על העדשה ומשרד החינוך ובתי הספר יבינו כמו תמיד, רגע אחד מאוחר מדי לאחר בזבוז מיליוני שקלים לשווא, שזה חסר תועלת.

ד) אני לא יכול שלא לתהות אם ההדרדרות הפסיכית הזאת היא בכל מקום, רק פה, או שמצד שני גם אנחנו היינו כאלה מפגרים שכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיר שלי לא מותקנות מצלמות (חוץ מאנשים פרטיים שמצלמים את הבית או הגינה שלהם) וזה נראה לי נורמלי לגמרי. ולא קורה כלום

אני לא מבין איך זה יתכן שאנשים מתחילים לקבל את הדברים האלה (מצלמות, ...) כהכרחיים ושוכחים שלפניי כמה שנים כולם חיו בלי זה ונשארו בחיים. אבל כל הדברים האלה הם כמו סמים - אחריי שהתחילו איתם הם הופכים להכרחיים (בגלל תופעות פידבק חברתיות) ואין דרך חזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה, אנשים לא נשארו בחיים.

זו בדיוק הסיבה שכיום מתקנות מצלמות כמעט בכל מקום:

מועדוני ריקודים, פאבים, מסעדות, קניונים, תחנות דלק, חנויות בגדים, ועוד כלכך הרבה מקומות...

בנקים, סניפי דואר, גנים ציבוריים, חנויות מחשבים, וכמעט כל עסק פרטי שקיים בעצם..

אם הם לא היו סובלים מפריצות/רציחות/אלימות או כל סוג אחר של עברינות, זה לא היה מתחיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב לפניי התקנת המצלמות : A

המצב לאחר התקנת המצלמות : B

המצב הרבה שנים אחריי התקנת המצלמות : C

המצב במקרה של הפסקת פעולת המצלמות : D

בטווח המיידי רואים ש B יותר טוב מ A

אבל השאלות היותר מעניינות הם :

האם C יותר טוב מ A ? - יכול להיות שלא : מאזן הפשיעה תלוי בהרבה מאוד גורמים חוץ מהמצלמות ויתייצב מחדש. הפשעים החדשים יכולים להיות חמורים יותר (אם קודם היה מדובר ב U רציחות, V דקירות ו W bitchslaps הפעם יהיה מדובר ב X רציחות Y דקירות ו Z bitchslaps) ופשוט יתרחשו רחוק יותר מהמצלמות. עד שלא משתילים לאנשים מצלמה למצח תמיד יהיו מקומות שאינם מכוסים אל ידי מצלמות. האם המקומות האלה ייחשבו לסימטאות סכנת-חיים ? בעיר שלי אני עובר לבד במקומות חשוכים ואף אחד לא מתנפל אליי. אני מאוד לא רוצה לגור בעיר שבה המקומות האלה יהיו המקומות שבהם הערסים פורקים את כל המטען שלהם ו/או שבהם כל מקום שאליו אלך יהיה מצולם

האם D יותר גרוע מ A ? - קרוב לוודאי שכן. המצלמות, כמו סמים, יחתכו את עצמם כפקטור (וכמו תלות) למערכת וישנו את המאזן. כשייעשה מאמץ ללכת אחורה כל מקום שיחליט לוותר אל מצלמות יהפוך מייד לגן עדן של הערסים. כמו כן, תחשבו מה יקרה בסתם מועדון שבו הערסים הצליחו לשבור את המצלמה או לכוון לתוכה . תלות של חיים אדם במצלמה מרוב שהיא הפכה להכרחית ? סיוט.

לעבריינות יש סיבה. העבריינות היא תוצאה. אם נלחמים בתוצאה ולא בסיבה מקבלים אסון ורסאי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יפותח התקן שיכול לקרוא מחשבות גם הוא יופיע תוך זמן קצר בכל פינה ויחובר לרשת מרכזית, פשוט כי זה נעשה אפשרי ויש מי שמעוניין בכך

פחחחח

פראנויה נטו.

אין כאן אדם אחד שיתמוך בהתקן כזה. גם לא 99.99% מאזרחי .

נסיון הפחדה שזה הדרך ל 1984 מגוחך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגוחכת ההנחה לעיל שמוצגת כידיעה מוקדמת שלך שאיננה מבוססת על דבר פרט לרצונך להצדיק את דעתך בלבד .

ובהחלט בעתיד תהיה הטכנולוגיה הזו זמינה לקריאת מחשבות היא כמובן לא תהיה מבוססת על צילום מ ר איי בלבד אלא תוכנה המשלבת הן רדיו גרמה והן דפוסיי התנהגות ותנועות גוף כולל מידע מוקדם ,

תזכור , כל מה שהאדם יכול לחשוב עליו , יתכן !

המחשבה של האדם אולי איננה מציאותית , אך המרכיבים שלה הם מציאותיים ואי לכך בזמן כל שהוא הם המרכיבים יוכלו להתחבר כלומר הפוטנציאל טמון בהם .

אני יכול להבטיח לך שאת משטרת המחשבות יקבלו בחום רב הציבור הדתי ( מכל הדתות ) למשל , בעלי מועדנים שהולכים בהם מכות , בנקים נגד השודדים וכו' .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...