מצלמות בבית הספר בעד או נגד - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמות בבית הספר בעד או נגד

david11

האם אתה בעד התקנת מצלמות אבטחה בבית הספר ?  

935 הצבעות

1. 1. האם אתה בעד התקנת מצלמות אבטחה בבית הספר ?

• איזה בעסה אי אפשר יהיה לעשן בחצר - נגד
    • נימאס לנו מהכפות ,ימותו הערסים - בעד
    • אך ורק עם חקיקה מוסדרת - נמנע

Recommended Posts

פחחחח

פראנויה נטו.

אין כאן אדם אחד שיתמוך בהתקן כזה. גם לא 99.99% מאזרחי .

נסיון הפחדה שזה הדרך ל 1984 מגוחך.

תתאר לאדם לפניי 300 שנה ,תגיד לו שזה מכשיר שיכול לעקוב אחרי אנשים בכל רגע שהם נמצאים בשטח שלי ולאסוף מידע עליהם ועל דפוסי ההיתנהגות ועוד ,ספק אם מישהו היה תומך בזה אז .

אנשים מהיסוד נגד שינוים דרסטיים ,אבל שהולכים בצעדי תינוק ,גם מכשיר שקולט מחשבות הוא לא רחוק כל כך באופק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

פשוט שטויות פראנואידיות. הפחדות לא הגיוניות שמתעלמות מהכל, (מסוג החברה, סוג המשטר) אבל מדגישות את הדמיון בטכנולוגיה כפי שנכתב בכמה ספרים. הסקת המסקנות הזו דומה להוא שנפל פעמים מקומה 3 ופעם מקומה חמישית, ויצא בסריטות קלות בלבד (היה כזה מקרה) - מסקנה: הוא חסין מפגיעות נפילה.

אם לא היו תומכים במצלמות לפני 300 שנה, זה לא בגלל התנגדות לפגיעה בפרטיות במקום ציבורי, אלא בגלל סיבות כמו "מעשה השטן" ופחד מטכנולוגיה.

גם היום אף אחד לא תומך במצלמות ברשות היחיד. (שהמדינה מקליטה אתכם אצלכם בבית) ואף אחד גם לעולם לא יתמוך.

כל הויכוח הזה מיותר, מכיוון שעובדתית המדינה כבר מרושתת במצלמות אבטחה בכל חור ציבורי ועסקי. ותתפלאו, כל ההפחדות שלכם לא התקיימו במקרים אלו. ורובנו המוחלט לא מרגיש או חושב שנפגעו לו הזכויות החוקתיות.

למה אגב, אתם גם לא תומכים באיסור על סלולארים ? המדינה כיום, טכנית יכולה לדעת בכל שלב היכן אתם בדיוק. ולמרות שבנושא זה לא מזכירים את המילה אבטחה, (כמו: מצלמות אבטחה) טכנית, זה מהווה יותר פגיעה בפרטיות מאשר מצלמות.[br]פורסם בתאריך: 26.08.2010 בשעה 15:18:18

לעבריינות יש סיבה. העבריינות היא תוצאה.

בחלק מהמקרים זה נכון, אבל לעולם לא יפתרו דברים אלו... תמיד יהיו אנשים חסרי ביטחון, (יש אנשים שגונבים לא בגלל שחסר להם משהו, אלא בשביל לעלות את הביטחון הירוד שלהם) אנשים שקיבלו חינוך מעולה ובכל זאת ינצלו הזדמנויות. לחשוב שניתן לפתור את הכל ע"י חינוך, זו נאביות.

בנוסף, יש אנשים שאצלם העבריינות היא ללא סיבה, אלא פשוט כי הם יכולים. חיים ביננו המון סוציופתיים, (הפרעת אישיות המאופיינת בדפוסי התנהגות המצביעים על העדר אמות מידה מוסריות- 3% גברים, ו 1% נשים מתוך האוכלוסיה הכללית הבוגרת) 95% מהם מנהלים חיים נורמליים ללא עברינות, (תבדקו מחקרים) וזאת מכיוון שהם מבינים את הסיכונים בלהיתפס ומצליחים לשלוט בנטייתם הטבעית. וזאת כתוצאה מאמצעי האכיפה והעונש שקיימים כבר המון שנים בכל חברה. - לא משנה כמה חינוך תתן באותם אנשים, דבר לא יעזור. במצב של אנרכיה שלטונית, אותם אנשים יוצאים מהמחבוא הפנימי שלהם, ויוצרים הרס בכל חברה. דוגמאות טובות הם מדינות עם אנרכייה שלטונית בדרום אמריקה ובאפריקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממשלה לא מקליטה בבית - כלומר המקום היחיד שבו לא יעקבו אחריי הוא בבית. זה צעד אחד לפניי להכניס אותי למעצר בית פשוט אל זה שאני אזרח

לעבריינות יש סיבה כזאת או אחרת שתסתכם בסופו של דבר בחינוך. שלא כמו מצלמות, לחינוך יש השפעה חזקה ומוחלטת אבל בטווח הארוך - בגלל זה לא תמיד רואים את מסלול ההשפעה. לחשוב שחינוך הוא לאמר "אל תדקור" ל 40 תלמידים בכיתה - זה נאיביות. לחשוב שהתקנת מצלמות אינה פוגעת בחינוך (באמון של האנשים בחברה שבה הם חיים) - זה נאיביות

את הסלולרי אני יכול להשאיר בבית או להוציא ממנו את הסוללה. עדיין לא יצא חוק שמחייב כל אחד להיות זמין כל הזמן בסלולרי. את הגוף שלי (שהמצלמה רואה) אני לא יכול להשאיר

רשת מצלמות האבטחה של המדינה היא פגיעה. הטענה שלאף אחד עדיין לא קרה כלום לא אומרת כלום. ריכוז של כוח במקום אחד (במקרה זה - הנתונים מהמצלמות) יכול להחזיק זמן ארוך ללא בעיה אבל בסוף כן יכול להיות מנוצל וסביר שיהיה מנוצל - אוליי בשילוב אם מערכות אחרות שיופיעו בעתיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא מה מוגדר כ "חינוך הטוב ביותר". עצם העובדה שבית הספר פותר בעיות משמעת על ידי מצלמות אומר שהחינוך אינו הטוב ביותר. גם בגרות מלאה / חלקית או תארים אקדמיים אינם עקרוניים לחינוך האמור כאן

תאי הנידונים למוות הם כמות קטנה מדיי של אנשים כדיי להוות סטטיסטיקה משמעותית ובכל מקרה לא רלוונטי לישראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין רוצה דוגמא כזו.

גם אני.

השאלה היא מה מוגדר כ "חינוך הטוב ביותר". עצם העובדה שבית הספר פותר בעיות משמעת על ידי מצלמות אומר שהחינוך אינו הטוב ביותר. גם בגרות מלאה / חלקית או תארים אקדמיים אינם עקרוניים לחינוך האמור כאן

אתה עדיין מדבר בסיסמאות. אתה אומר שצריך לפתור את העניין עם חינוך (ואני הוסיף בשבילך גם - חברתית), אבל מתעלם מאיך ומהעובדה שאת הרוב לא ניתן כלל לפתור ללא פגיעה רבה יותר, בפרטיות של האזרחים. אני מדבר על חינוך בסיסי מהבית, ובעיות פתלוגיות חברתיות שנוצרות בגיל 0 עד 5. את כל מקרים אלו, לא ניתן לפתור בחינוך, אלא רק אם המדינה תיכנס לחיים של ההורים, ברמות של מבחני רישוי פסיכולוגיים להולדת ילדים, והרבה יותר מזה. ואת זה אני בטוח שלא תרצה, וגם לא אני.

עובדה - אכיפה מורידה עבריינות. מצלמות הם גם סוג של אכיפה. אתה אומר שיש בזה משהו רע, חובת ההוכחה היא עליך, (כמו אם היית טוען שמשטרה באופן עקרוני זה רע) וזה ללא שימוש בסיסמאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טוען שאכיפה מורידה עבריינות בטווח הקצר

אני טוען שאכיפה לא בהכרח מורידה ויכולה לעלות או להחמיר את סוג העבריינות בטווח הרחוק. המצלמות לא נמצאות בשטח מספיק זמן כדי שיהיו נתונים כלשהם מהשטח - הטווח הארוך הוא כמה דורות קדימה שחונכו תחת מצלמות. הדבר היחיד שעלינו לעשות הוא לחשוב

לילדים מסויימים יש נטיות למרוד בהורים וללכת גם נגד מה שההורים רוצים. היכולת נמצאת בכל ילד. מתפקיד החינוך החברתי בבית הספר להתניע את התהליך במקרים מסויימים - למשל כשההורים מדרדרים את הילד. עליהם לגרום לילד להיצמד לנורמת חברתיות שמקנה בית הספר ולא הבית. בשביל זה על בית הספר לדאוג לרמה _חברתית_ משלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועד שלא תביא אחת כזו, כל הטיעונים שלך לשווא.

זהו אחד בלבד מתוך הכמה טיעונים שהבאתי נגד מצלמות - כל היתר לא קשורים לסחיטה אל ידי חומר מצולם

ובכל זאת - לך כמה עמודים אחורה ותמצא לינק שלי לכתבות אל מקרה דומה למה שאתה רוצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדון Kalen וYoav.G ,אני לא יודע אם אתם תמימים או מנסים לשחק אותה ,אבל משום מה אתם מסתכלים רק על מה שקורה בטווח הקצר ,חבל מאוד שאתם לא יכולם להסתכל טיפה מעבר לזה ,ולראות שעתיד שבו יש בכל חור ,הוא עתיד רע לכולם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל גם ככה יש בכל חור O_O

ברחוב, בקניון, במועדונים, במסעדות, בבנקים, בסניפי דואר, במכולות ובחנויות, במשרדים ובעסקים פרטיים, בבתי ספר וגני ילדים, באוניברסיטאות ובפאבים, ולעיתים רבות גם מחוץ לבתים פרטיים (כאמצעי השגחה מפני גנבי מכוניות, פורצים, אנשים שזורקים זבל מהחלון וכו').

אין לזה שום השפעה עלינו. אנחנו לא מודעים לכך שמצלמים אותנו או שזה פשוט לא מטריד אותנו.

איך אתה מתכנן בדיוק לפתור את בעיית האלימות אם לא באמצעות השגחה? איזו דרך יש לך לפתור את בעיית החינוך אם לא דרך פיקוח? מה, אתה רוצה לעשות מבדקים פסיכולוגיים להורים ולילדים מדי שנה?

חוצמזה שעוד לא הסברת איך בדיוק הזכות לפרטיות נפגעת מהמצלמות. הרי כשאתה בציבור/בפומבי/בחוץ, תמיד יהיה מישהו שיסתכל עליך. תמיד רואים מה אתה עושה. זו הסיבה שאנחנו לא מסתובבים ברחוב כשאנחנו עם הבולבול בחוץ, למרות שזה הרבה יותר נוח. מה שלא תעשה - תמיד יש סיכוי שיראו אותך עושה אותו.

תביא בבקשה טענה קונקרטית עם פיתרון חלופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איפה אתה נמצא (אוקיאניה ?) אבל בעיר שלי אין בכל חור (ואני יודע איך נראות מצלמות מסוגים שונים או איפה מחביאים אותם). יש מצלמות במקומות מסויימים שבהם בעלי המקום החליטו לשים מצלמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

010101010101110101110100101110110111 , זה שתמשיך לחיות בהכחשה לא ישנה את העובדה שיש מצלמות בכל קניון בארץ ללא יוצא מהכלל, בכל מועדון בארץ ללא יוצא מהכלל, (כמעט?) בכל מסעדה בארץ ללא יוצא מהכלל, בכל סניף בנק בארץ ללא יוצא מהכלל, בכל סניף דואר בארץ ללא יוצא מהכלל, וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...