איזה כונן SSD מומלץ? מה קורה עם ESATA? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה כונן SSD מומלץ? מה קורה עם ESATA?

yonatanp

Recommended Posts

אני לא יכול להסכים יותר עם tmpusr.

Benchmarks הם משהו מאוד ערטילאי ואף כזה שיכול להטעות ויש לדעת איך לקרוא אותם. קודם כל מבחנים סינטתיים מיועדים לתת נפח לכתבה ואין בהם שום משמעות (אני פשוט מתעלם מהם תמיד). כשמגיעים למבחנים האמיתיים שיש להם משמעות (באופן כללי וכל אחד לשימושיו) צריך לדעת לנתח את הנתונים. לדוגמה, השאלה שצריך לשאול היא מה ההפרש? הגראפים בנויים ומוצגים בצורה שונה ויש להסתכל על הערכים ולא על מבנה העמודות. לפעמים בגלל מבנה הגרף והרצון לתת לו "נפח" העמודות מאבדות מעט פרופורפורציה ביחס לנתונים שהן מייצגות. למה אני מתכוון? יכול להיות שעמודה אחת תהיה גדולה ב-30% או יותר מאחרת באופן ויזואלי, אך ההפרש בפועל יהיה שניות בודדות. כאן צריך לשאול את השאלה, עליה יכול לענות רק כל משתמש לעצמו, האם מספר השניות הזה שווה את ההפרש במחיר ואת שאר המגבלות (לדוגמה נפח אחסון קטן משמעותית מהנהוג היום)? האם מערכת הפעלה שתעלה תוך 4 שניות פחות, תוכנה שתופעל תוך 2 פחות ושלב במשחק שייטען תוך 10 שניות פחות (נניח) שווים את ההשקעה?

יש להכניס דברים להקשר ולקבל החלטה מושכלת לאור התקציב והשימושים. "סתם" לזרוק כסף על כונני לדעתי זה מיותר מאוד (אך אני גם לא פוסל זאת, כל אחד שיפעל כראות עיניו). מנקודת המבט שלי בנקודת הזמן הנוכחית, לרוב המשתמשים כנראה עדיף לחסוך את הכסף ולקנות כונן כזה כאשר הטכנולוגיה תהיה יותר בשלה וזמינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני מסכים עם tmpusr - ואין ספק ש"אין חכם כבעל ניסיון"

About:blank - :xyxthumbs: .

מה שאני חושב זה שלמשתמשים בייתיים כבר נמאס מהכוננים הרגילים, כל מפרט של מחשב מגיע עם כונן מהיר 7200rpm שזה כבר ממש לא מייצג.

מי שמשתמש הרבה זמן במחשבים וטיפה מבין שם לב שב15 שנה האחרונות הדבר היחיד שלא התקדם זה הכוננים הקשיחים.

זה מה הפתרונות ?? רפטורים? לחבר כמה כוננים ב Raid0 ? וסוף סוף נכנס - אז נכון שהוא יחסית מאוד יקר אבל מינסיון אישי זה מקנה סוף סוף

את האפשרות לנשום.. ולהריץ תוכנות ומשחקים במיידי. ההרגשה של משתמשי היא "קדימה" -לחץ וטוס- בעוד שמשתמשי HDD זאת הרגשה של "נו..."

- יאללה טען כבר - ...

סתם לצורך הדוגמה אני רוצה שתדמיינו 2 מערכות מחשב.

מחשב 1 - מחשב דואל קור עם .SSD

מחשב 2 - מחשב I7 עם HDD רגיל.

למחשב עם ה הדברים יזוזו הרבה יותר מהר מל I7 .. כי הטכנולוגיה היא פשוט מעולה.

שימו לב למחשב בן 10 שנים עם חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נרחיב את היריעה מעט...

ההרגשה של משתמשי היא "קדימה" -לחץ וטוס- בעוד שמשתמשי HDD זאת הרגשה של "נו...- יאללה טען כבר - ...

זו בדיוק הטענה שלי - לרוב זה הרבה יותר עניין של "הרגשה" סובייקטיבית מאשר שיפור ביצועים בפועל, פשוט כי "למשתמשים בייתיים כבר נמאס מהכוננים הרגילים". זו תופעה מוכרת בה אנשים מסגלים לעצמם אמונות ותפיסות כדי לפתור את הדיסוננס הקוגנטיבי של קניה כל כך לא משתלמת.

סתם לצורך הדוגמה אני רוצה שתדמיינו 2 מערכות מחשב.

מחשב 1 - מחשב דואל קור 4X635עם .SSD

* כל ישום יפתח תוך שניה וחצי במקום שתי שניות אבל ירוץ שעתיים במקום שעה וחצי.

* מסך הטעינה בקרייסיס יעלה תוך 10 שניות במקום 17 שניות אבל תקבל 10FPS במקום 30FPS כי המעבד מהווה צוואר בקבוק

או שפשוט לא נשאר לך כסף לכרטיס מסך חזק דיו.

* מערכת ההפעלה תעלה תוך 70 שניות במקום 90 אבל כל תרוץ ב-30-40% יותר לאט כי

לא נשאר לך כסף לקנות מעבד חזק דיו.

מחשב 2 - מחשב I7 I5-750 עם HDD רגיל.

* בדיוק תמונת ראי של מה שכתבתי לעיל:

http://www.anandtech.com/bench/Product/122?vs=109

אז בסופו של יום - מה עדיף לך?

שימו לב למחשב בן 10 שנים עם חדש

המחשב הזה בערך בן 8 שנים (או 6 אם מדובר על פרסקוט) - P4-2.4GHZ לאחר התקנה נקיה ורזה של גרסת ביצועים קלה במיוחד של XP שמריצה רק 13 ת'רדים הכרחיים של מערכת ההפעלה. הוא לא הריץ שום אפליקציה של ממש ומכיוון שיש לו 400M חופשי הכל ממילא רץ מה- שמהיר בהרבה מה- שיש שם.

חוץ ממהירות התגובה להפעלה הראשונית של תוכנות (אח"כ זה ממילא ב-RAM) והעליה של מערכת ההפעלה - הוא לא הוכיח דבר.

עם גרסת NLITE דומה שהכנתי הגעתי לרמת "תגובתיות" די דומה (מלבד אולי זמן BOOT) אחרי התקנה עם P4-1.8G ודיסק 7200RPM סטנדרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על זה בדיוק אני מדבר - על ההרגשה .

בהתחלה שיחקתי עם המחשב Q6600 של אח שלי עם HDD ברייד0 ולאחר שקניתי את המחשב שלי (HDD רגיל) המחשב

נראה כאלו הוא יותר איטי בעבודה ...

לא הבנתי למה I7 יותר עצלן מ Q6600 .

ובגלל שהדיון פה הוא על - אני חושב ששדרוג הכונן ל יורגש משמעותית.

הסרטונים הועלו בשביל להראות את השינוי אשר נהפך במחשבים היישנים לאחר התקנת - אני לא מדבר על הרצת משחקים (כי לא מדובר פה על חומרה היקפית).

כאשר אני ארצה לשדרג את ה Q6600 של אח שלי אני אקנה לו 2-3 כוננים רגילים ואחבר לו אותם ברייד - הוא בטוח ירגיש בשינוי בטעינת המשחקים והרצת תוכנות ..

אם הוא ישחק ב 80Fps או 40Fps - אני לא מאמין שהוא ירגיש את ההבדל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על זה בדיוק אני מדבר - על ההרגשה .

הרגשה זה משהו מטעה. הרבה פעמים כשאנשים מוציאים סכום כסף גדול בלי ממש להבין על מה, הם "משכנעים" את עצמם שהם מפיקים תועלת מההשקעה.

אתה יודע כמה חברים וחברים של חברים קנו בניגוד להמלצתי במהלך השנים מעבד הרבה יותר "חזק" ממה שהם צריכים לשימושים משרדיים בסיסיים ואז סיפרו לי שטעיתי ושהמחשב הרבה יותר מהיר (מהיר לעומת מה...?) ואפילו האינטרנט מהיר יותר?

לא שאני מנסה לשלול או לפקפק בתחושותייך או דעותייך, חלילה. אני רק אומר שהרגשה היא לא מדד, ובכלל, אין ספק שכונן עדיף על כונן מכאני מבחינת זמני גישה, ולשם גם השוק נע (גם אם עדיין באיטיות כרגע), הדיון פה הוא יותר האם מחירה של הטכנולוגיה כפי שהיא זמינה כיום מצדיק את ההשקעה, וכאן אנחנו חוזרים לעניין השקפת העולם האישית.

אני מסכים עם tmpusr על כך שתמיד עדיפה מערכת מאוזנית ומתאימה לשימושים על פני השקעה ברכיב בודד אחד שאוחז בכתר ביצועים כזה או אחר ושהרבה פעמים אפשר להשקיע הרבה פחות ולקבל אותו סדר גודל של ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, שיפור הביצועים הגדול ביותר שיורגש במחשב נייד הוא החלפת הכונן המכני בכונן . כוננים 2.5 מוגבלים יותר מאחיהם הנייחים ובפועל

גורמים לצוואר בקבוק מורגש במחשב נייד. התופעה הנפוצה של נייד חזק שב2 הדקות הראשונות של עליית הWINDOWS ("טעינת האייקונים")

המחשב פשוט לא זז נגרמת מצוואר בקבוק כזה. החלפה לSSD פשוט מבטלת את צווארי הבקבוק הנ"ל. בקשר לסיגייט ההיברדי - מדובר על מוצר חדש

עם בקר FLASH מאוד פרמיטיבי, אין לצפות שהביצועים שלו ישתפרו עם הזמן יותר מהשיפור שיווצר לאחר 3-4 הפעלות. מה שכן לדעתי זהו פתח

למוצרים מתקדמים ומפותחים יותר שיציעו את הטוב שבשתי העולמות.

בקשר לביקורת של האתר על שימוש בכונני מלאים - כנראה שמדובר על גירסת קושחה בוסרית שלא ידעה לחלק את המידע בצורה יעילה. באופן

כללי - ככל שכונן מתקרב למלוא תכולתו ביצועיו יורדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון פה הוא יותר האם מחירה של הטכנולוגיה כפי שהיא זמינה כיום מצדיק את ההשקעה, וכאן אנחנו חוזרים לעניין השקפת העולם האישית.

אני איתך :xyxthumbs:

ברור שכל אחד בהשקפת עולמו והשקפת תקציבו.

ag43 - :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם על כל הדעות והרעיונות שנתתם כאן,

ככל הנראה אני קונה את הכונן של אינטל X-25 בנפח 80GB , מכל הבדיקות ומכל האנשים ששאלתי עם נסיון בכוננים כאלה יצא שזה ה-כונן נכון לעכשיו מבחינת ביצועים \ צריכת חשמל.

שחכתם לגמריי את הנקודה הזו בדיון לדעתי, צריכת חשמל היא עוד נקודה חשובה למחשבה ברגע שמדובר במחשב נייד.

בכל אופן אין סיכוי בעולם שאעבוד בתצורת RAID-0 ( במידה וארצה להחיות את הפנטיום 4 הישן שלי ), השימוש שלי במחשב הוא לעבודה ו RAID-0 מעלה את הסיכון באופן משמעותי, דיסק בודד עוד ניתן לשחזר , RAID-0 זה לא נחמד לנסות לשחזר ( אם בכלל ).

.. עכשיו נמתין לעשירי שיהיה תקציב . ..

אשמח אם מישהו יודע על כונני עוד שלוקחים פחות חשמל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם סדרת ה-V של קינגסטון וגם סדרת ה-Nova של corsair צורכים פחות חשמל

http://www.anandtech.com/show/3756/2010-value-ssd-100-roundup-kingston-and-ocz-take-on-intel/6

http://www.anandtech.com/show/3812/the-ssd-diaries-crucials-realssd-c300/7

אבל אישית אני לא חושב שצריכת החשמל מצדיקה, במיוחד לא ביחס ל-XT של סיגייט שכתבו לך פה עליו

http://www.anandtech.com/show/3734/seagates-momentus-xt-review-finally-a-good-hybrid-hdd/7

בשביל 6 דקות (!!) - במצב של אינטרנט בלבד, נראה לי מיותר לשלם על SSD

http://www.anandtech.com/show/3741/asus-u30jc-ssd/6

במיוחד כשהמומנטוס XT מציג ביצועים קרובים יחסית עם נפח פי 7 גדול יותר ומחיר שפוי

עריכה:

בצורה יחסית 6/470 זה 1.25 אחוז. זה כלום!

וזה עוד במחשב של בעל סוללת 8 תאים - עם זמן עבודה בסיסי ארוך מאוד, כלומר שכל חסכון קצת יעזור לו יותר מסוללת 6 תאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...