התלבטות לגבי קניית ראוטר ל-12M *עודכן* נקנה DIR-615, הותקן DD-WRT - עמוד 5 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי קניית ראוטר ל-12M *עודכן* נקנה DIR-615, הותקן DD-WRT

nokobik

Recommended Posts

קובה אחי אתה תותח...

לגבי הסקריפט שהוספת אני ינסה אותו ...וידווח...בכל מקרה לי מה שהבנתי נכון לשים רק את הסקריפט שהבאת בתור בהתחלה וזה יסדר את החיבור L2TP ואת הנורה הכחולה כן..?

לגבי התעדוף ניסיתי את זה לפי מה שכתוב באתר שלהם וזה אכן עובד... רק חבל שאין אפשרות לתעדוף לפי כתובות וIP לכל מחשב...שכן בקושחה הזו זה בהחלט חובה..!!!

ועוד דבר ששמתי לב לכל מי שמעוניין שאם שמים תעדוף HTTP על EXPRAT ואתה מוריד מאתרי הורדה ישירה אז המהירות מואטת כמעט ב 80% בגלישה כי זה אותו פרוטוקול אז שימו לב !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 111
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קובה אחי אתה תותח...

לגבי הסקריפט שהוספת אני ינסה אותו ...וידווח...בכל מקרה לי מה שהבנתי נכון לשים רק את הסקריפט שהבאת בתור בהתחלה וזה יסדר את החיבור L2TP ואת הנורה הכחולה כן..?

כן

לגבי התעדוף ניסיתי את זה לפי מה שכתוב באתר שלהם וזה אכן עובד... רק חבל שאין אפשרות לתעדוף לפי כתובות וIP לכל מחשב...שכן בקושחה הזו זה בהחלט חובה..!!!

תסביר את עצמך טוב יותר, מה אתה מעוניין לעשות?

ועוד דבר ששמתי לב לכל מי שמעוניין שאם שמים תעדוף HTTP על EXPRAT ואתה מוריד מאתרי הורדה ישירה אז המהירות מואטת כמעט ב 80% בגלישה כי זה אותו פרוטוקול אז שימו לב !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהיה ענק אם תגיד לי את ההתרשמות הראשונית כי בסוף לא רכשתי אותו אני מחכה לשבוע הבא

בעיקר איך הוא מבחינת טווח, וכמה קריסות תחווה כי O.K? וקובה לא דיווחו על קריסות משמעותיות

קניתי השבוע והתקנתי עליו DD-WRT. מחובר דרך (10Mbit) ככה שאין את הבעיות של ה- L2TP.

לא ממש היו לי קריסות, אבל כן יש תופעה מעצבנת - אחרי סביבות יום שהנתב רץ, פתאום הוא מתחיל להגיב ממש באיטיות (פינגים איטיים בצורה לא סבירה, העברת קבצים בתוך הרשת הביתית לא זזה). נפתר ע"י ריסטרט לראוטר.

בנוסף, הגדרתי QOS לתעדוף HTTP על פני BitTorrent למשל, אבל עושה רושם שה- QOS לא ממש עובד. שאלתי בפורום אבל טרם קיבלתי תגובות...

כרגע ביטלתי את ה- QOS, מקווה שאולי לפחות זה יפתור את התקיעות המוזרות.

כמו כן ה- LOAD מראה לי 0% חלק גדול מהזמן, למרות שהטורנטים רצים + הזרמת סרט ממחשב למחשב. די מוזר.

לסיכום, לא לגמרי מרוצה, די בניתי על ה- QOS לשיפור איכות החיים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיוני לגמרי שהמעבד שלו לא מתאמץ כשאתה עובד ללא L2TP.

QOS זה דבר שצריך לדעת להגדיר כמו שצריך, אחרת דברים שעובדים טוב פשוט יפסיקו לעבוד טוב.

תוריד ותתקין את הגרסה האחרונה של DD-WRT, אולי זה יעזור לך עם הבעיה שציינת

http://www.dd-wrt.com/site/support/other-downloads?path=others%2Feko%2FBrainSlayer-V24-preSP2%2F08-07-10-r14896%2Fdlink-dir615c1%2F

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קובה הסקריפט הקצר שהעלת אכן מכבה את הנורה אבל לוקח לנתב בערך 2 דקות להתחבר ולפעמים גם לקח לו 6 דקות...וזה גם מתנתק לפעמים

עם הסקריפט הארוך יותר הכל עובד כרגיל...

יש לך אולי סקריפט אחר ..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן גם רכשתי את הנתב

לקח לי יום עבודה להתגבר על הבעיות שהיו.. לא רצה להתחבר כל הצהריים- ולעיתים הצליח להתחבר גם בלי הסקריפט- מוזר?

אחרי שיחה עם הוט ובזק בינאלומי (מי אמר 50 דקות שהלכו לפח) העבירו אותי לmpls עדיין היו בעיות, מצאו את הבעייה חזרתי לחייגן- כרגע עובד- נקווה שימשיך

בכל מקרה

מצאתי את הסקריפט הבא שהוא זהה לזה של קובה רק בלי ה20 שניות sleep ההתחלתיות

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Useful_Scripts#L2TP_Fix_for_HOT_users

לא מבין למה החייגן הוא hardcoded משתנה לpap- מצחיק- במקום לעשות שאפשר לשנות פעם אחת צריך לעדכן כל כמה שניות... חבל שאין לזה פתרון

ומשום מה הנטבוק שלי מראה רק 65 במהירות האלחוטית- הבנתי שזה אמור להיות 300, לא? הנטבוק הוא תקן n

וגם אני צריך עצה- מי מכפם משתמש בפיצ'ר הQOS ותחת איזה מקרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסקריפט זהה, כי אני הוספתי אותו ל-WIKI. :smile1:

והוא לא מעדכן כל כמה שניות, הוא כל 30 שניות בדיקה אם הקובץ שונה חזרה מכיוון שכשאתה מקנפג דברים מסויימים אז הקובץ נוצר מחדש.

את ה-SLEEP ההתחלתי עדיף שתשאיר.

כדי להגדיר אותו לעבודה תקינה בתקן N, תעבור על הדף הבא:

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Wireless-N_Configuration

וגם על זה

http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-basics/30664-5-ways-to-fix-slow-80211n-speed

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה

תודה

יש לי רק שאלה על הסקריפט אני לא מבין איך הוא ממשיך את הלולאה- בוא נניח שPAP נמצא במצב =NO אז הוא פשוט יוצא מהלולאה של הwhile ואז 30 שניות sleep ואז הוא יוצא לגמרי

מה מפעיל את כל הסקריפט מחדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב, לולאת ה-WHILE החיצונית רצה בצורה אינסופית כל 30 שניות.

הלולאה הפנימית רצה כל עוד "refuse pap = yes" כל 5 שניות.

while : ; do
logger -s -p local0.notice -t L2TP "Validating \"refuse pap = no\""
while [[ -e /tmp/xl2tpd/xl2tpd.conf && -n "`cat /tmp/xl2tpd/xl2tpd.conf | grep "refuse pap = yes"`" ]]
do
...
sleep 5
done
sleep 30
done

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה עעכשיו הבנתי

חשבתי שככה עושים את הלולאה ושהwhile הראשון הוא כהערה, אז ה-":" אחריו אומר אני מניח true

תודה[br]פורסם בתאריך: 11.08.2010 בשעה 00:53:49

עוד עניין

בקשר לכפתור

אני צריך להפעיל את הפונקצייה של הכפתור בgui קודם כדי שהסקריפט יעבוד (גם הreset וגם הSES / AOSS / EZ-SETUP / WPS Button)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על הסקריפט שהבאתי לכיבוי/הדלקת ה-WIFI?

אם כן, אז מספיק רק ה-RESET.

תוסיף אותו לפני הסקריפט של ה-L2TP או שבסקריפט של ה-L2TP תוסיף & ל-done האחרון.

done &

ניתן דרך אגב באותה הצורה גם לעשות ריסט או כל פעולה אחרת עם הלחצן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה עובד

תודה

אם מאפשרים את כפתור הSES זה פשוט לא עובד, ברגע שעשיתי לו disable הסקריפט התחיל לעבוד

בשביל מה צריך בסקיפט את השורות הבאות:

POWER_GREEN_LED=16

POWER_ORANGE_LED=1

WAN_GREEN_LED=4

WAN_ORANGE_LED=15

רק gpio 3 חשוב לכפתור הצדדי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיוני לגמרי שהמעבד שלו לא מתאמץ כשאתה עובד ללא L2TP.

QOS זה דבר שצריך לדעת להגדיר כמו שצריך, אחרת דברים שעובדים טוב פשוט יפסיקו לעבוד טוב.

תוריד ותתקין את הגרסה האחרונה של DD-WRT, אולי זה יעזור לך עם הבעיה שציינת

http://www.dd-wrt.com/site/support/other-downloads?path=others%2Feko%2FBrainSlayer-V24-preSP2%2F08-07-10-r14896%2Fdlink-dir615c1%2F

ניסיתי גם את הגירסה האחרונה, אין שינוי :(

התייאשתי מכל התקיעות המעצבנות שקרו יותר מפעם ביום, וחזרתי עכשיו ל- firmware המקורי המעודכן יותר (מהאתר של d-link ישראל).

המתאם VoIP שסירב לעבוד עם גירסת ה- firmware שהגיעה עם הראוטר עובד טוב עכשיו, ועושה רושם שה- QOS המקורי של הנתב עובד לא רע (בדיקת מהירות העלאה ב-HTTP מגיעה ל- 98KB/s כשה- utorrent מעלה בלי הגבלת מהירות).

בקיצור, אני אשאר עם זה לבינתיים...[br]פורסם בתאריך: 12.08.2010 בשעה 21:52:07

אהלן גם רכשתי את הנתב

לקח לי יום עבודה להתגבר על הבעיות שהיו.. לא רצה להתחבר כל הצהריים- ולעיתים הצליח להתחבר גם בלי הסקריפט- מוזר?

אחרי שיחה עם ובזק בינאלומי (מי אמר 50 דקות שהלכו לפח) העבירו אותי לmpls עדיין היו בעיות, מצאו את הבעייה חזרתי לחייגן- כרגע עובד- נקווה שימשיך

בכל מקרה

מצאתי את הסקריפט הבא שהוא זהה לזה של קובה רק בלי ה20 שניות sleep ההתחלתיות

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Useful_Scripts#L2TP_Fix_for_HOT_users

לא מבין למה החייגן הוא hardcoded משתנה לpap- מצחיק- במקום לעשות שאפשר לשנות פעם אחת צריך לעדכן כל כמה שניות... חבל שאין לזה פתרון

ומשום מה הנטבוק שלי מראה רק 65 במהירות האלחוטית- הבנתי שזה אמור להיות 300, לא? הנטבוק הוא תקן n

וגם אני צריך עצה- מי מכפם משתמש בפיצ'ר הQOS ותחת איזה מקרים

כנראה שבשביל לקבל 300 אתה חייב לבחור ב- bandwidth

Full (40 MHz)

ולא Dynamic 20/40

וגם אצלי יש לפטופ אחד שהראה רק 65 ב- uplink, אולי עניין של גירסת או משהו בסגנון.

אצלי כשהגדרתי לעבוד על 300 המחשב הנייח קלט הרבה פחות טוב (יושב צמוד לקיר) מאשר ב- 130.

ובכל מקרה בהעברה בין שני מחשבים באלחוטי הגעתי רק ל 2.5-3 מגה בייט בשנייה (כלומר פחות מ- 30Mbps)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...