"תפסיקו להפריע לגלעד לחזור" - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"תפסיקו להפריע לגלעד לחזור"

Milford Cubicle

Recommended Posts

נתחיל בזה שגלעד חתם מרצונו החופשי על קרבי ונסיים בזה שמבצע הצלה לא אפשרי מבחינה לוגיסטית/מבצעית.

אז נתחיל ונסיים בזה שלדעתי חד-משמעית יש לשחרר תמורתו את כל האסירים הנדרשים.

למעשה כל אדם שחי במדינת , לוקח על עצמה בהתנדבות או בלית ברירה, איזשהו סיכון.

השאלה מה עושה המדינה כאשר אתה צריך אותה הכי הרבה?

כפי שאנחנו רואים במקרה של גלעד שליט, כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אז נתחיל ונסיים בזה שלדעתי חד-משמעית יש לשחרר תמורתו את כל האסירים הנדרשים.

למעשה כל אדם שחי במדינת , לוקח על עצמה בהתנדבות או בלית ברירה, איזשהו סיכון.

נכון כי אתה מודע לכל המאמצים הדיפלומטיים כי אתה לא פחות מאשר ראש הצוות העומד מאחורי המו"מ לשחרורו.

בוא נתחיל מזה שלמדינה יש מחויבות לשמור על האזרחים שלה ונסיים בזה שזה חייו של חייל אחד מול חייהם של עשרות, אולי מאות אזרחים.

אם אתה לא מסכים, תקרא את התגובה שלי מהעמוד השני (כאן למטה) ותגיב לה. אין צורך שאני אשכתב את הכל.

חייל מטרתו להגן על האזרחים בארצו. זה היעוד שלו, הוא אומן לצורך הזה והוא נותן מינימום שלוש שנים מהחיים שלו למען המטרה הזו. הגנה על האזרחים היא מטרה נעלה לחייל קרבי.

כשהוא יושב, אולי אפילו נרקב, בשבי החמאס, הוא ממלא את המטרה הזו בדיוק. הוא שומר על האזרחים, כל עוד הוא בשבי. כל עוד הוא שם, לישראל יש יותר אינטרס להחזיק בשבויי הטרור. כל זמן שגלעד מחכה לחזור הביתה, בתים של אחרים נשארים שלמים. כל יום שעובר עליו כאסיר, עובר כחירות על מליוני אזרחי . בעוד משפחת שליט שבורה לרסיסים, מאות אלפי משפחות אחרות נשארות שלמות. כל זה, בזכותו. בזכות זה שהוא נשאר בשבי.

כשישחררו אותו, החירות הזו תיגמר.

הפיגוע הנוראי באוטובוס על ציר מוריה, בחיפה (איפה שאני גר), גבה את חייהם של ילדים וילדות, נערים ונערות, קצינים וקצינות בצה"ל, נשים, זקנים ותינוקות. פעמיים בשבוע אני עובר ליד האנדרטה בציר מוריה, ונזכר. אני נזכר שהמחבל המתאבד שהתפוצץ על אותו אוטובוס, שוחרר בעיסקת שבויים. שלושה חודשים בלבד לאחר ששוחרר עבור חיילים ישראלים שהיו בשבי החמאס, התפוצץ המחבל על קו 37 והרג עשרות.

נתונים סטטיסטיים מצביעים שיותר מ-90% מפעילי הטרור ששוחררו מהשבי, חוזרים באופן כמעט מיידי לבצע פעולות טרור נגד . מספיק שרק אחוז אחד מצליח, על מנת שנצטרך לחפור עשרה קברים נוספים, לפחות.

עכשיו דמיין 1000 שבויי טרור, צמאים לנקמה, שמשתחררים מהשבי.

כמה אזרחים יצטרכו למות, בכדי שחייל אחד יחזור הביתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חייל מטרתו להגן על האזרחים בארצו. זה היעוד שלו, הוא אומן לצורך הזה והוא נותן מינימום שלוש שנים מהחיים שלו למען המטרה הזו. הגנה על האזרחים היא מטרה נעלה לחייל קרבי.

כשהוא יושב, אולי אפילו נרקב, בשבי החמאס, הוא ממלא את המטרה הזו בדיוק. הוא שומר על האזרחים, כל עוד הוא בשבי. כל זה, בזכותו. בזכות זה שהוא נשאר בשבי.

כל מה שאתה אומר עשוי להיות נכון... עד שצה"ל חורת על דגלו שהוא יעשה כל מאמץ, וכל דבר בשביל להחזיר חיילים חטופים/שבוים בכל מחיר...

אם מדובר במשהו שהמדינה/צה"ל לא יכול/לא רוצה לקיים שלא תבטיח אותו מלכתחילה...

מהרגע שאתה התגייסת, זה מה שהבטיחו לך... לכן, זה משהו שצריך לקיים גם בפגיעה בבטחון המדינה...

יואב, אתה יוצא מנקודת הנחה, שחיי האזרחים שווים יותר מחיי החיילים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב.ג'י

אני לא מסכים איתך, לא כי לא קראתי את מה שרשמת בשני הפוסטים הקודמים,

אלא בגלל שאני פשוט לא מסכים איתך.

לדעתי, יש לשחרר את כל האיסירים הנדרשים, נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון כי אתה מודע לכל המאמצים הדיפלומטיים כי אתה לא פחות מאשר ראש הצוות העומד מאחורי המו"מ לשחרורו.

בוא נתחיל מזה שלמדינה יש מחויבות לשמור על האזרחים שלה ונסיים בזה שזה חייו של חייל אחד מול חייהם של עשרות, אולי מאות אזרחים.

אם אתה לא מסכים, תקרא את התגובה שלי מהעמוד השני (כאן למטה) ותגיב לה. אין צורך שאני אשכתב את הכל.

כשהוא יושב, אולי אפילו נרקב, בשבי החמאס, הוא ממלא את המטרה הזו בדיוק. הוא שומר על האזרחים, כל עוד הוא בשבי. כל עוד הוא שם, לישראל יש יותר אינטרס להחזיק בשבויי הטרור. כל זמן שגלעד מחכה לחזור הביתה, בתים של אחרים נשארים שלמים. כל יום שעובר עליו כאסיר, עובר כחירות על מליוני אזרחי . בעוד משפחת שליט שבורה לרסיסים, מאות אלפי משפחות אחרות נשארות שלמות. כל זה, בזכותו. בזכות זה שהוא נשאר בשבי.

הפיגוע הנוראי באוטובוס על ציר מוריה, בחיפה (איפה שאני גר), גבה את חייהם של ילדים וילדות, נערים ונערות, קצינים וקצינות בצה"ל, נשים, זקנים ותינוקות. פעמיים בשבוע אני עובר ליד האנדרטה בציר מוריה, ונזכר. אני נזכר שהמחבל המתאבד שהתפוצץ על אותו אוטובוס, שוחרר בעיסקת שבויים. שלושה חודשים בלבד לאחר ששוחרר עבור חיילים ישראלים שהיו בשבי החמאס, התפוצץ המחבל על קו 37 והרג עשרות.

נתונים סטטיסטיים מצביעים שיותר מ-90% מפעילי הטרור ששוחררו מהשבי, חוזרים באופן כמעט מיידי לבצע פעולות טרור נגד . מספיק שרק אחוז אחד מצליח, על מנת שנצטרך לחפור עשרה קברים נוספים, לפחות.

הנתונים הסטטיסטיים לא מצביעים ש90% חוזרים לטרור, יותר בכיוון של חצי מזה

וכמו שלב לא ראש הצוות המו"מ, אתה לא איש מודיעין/שב"כ

יש אנשי בטחון בכירים (כולל רמטכ"לים, שרי בטחון לשעבר ואנשי שב"כ בכירים) שלא מסכימים לקביעה ששחרור אסירים=עשרות ומאות הרוגים נוספים

אבל אתה בטח יודע יותר טוב מעמי איילון, כרמי גילון, יעקב פרי, שאול מופז ועוד אנשים שעשו כבר דברים בחיים שלהם

בכל מקרה, לא מדובר על 1000 אסירים כמו סמיר קונטר, יש בסה"כ כמה עשרות שישראל מסרבת לשחרר,

לא צריך לצייר את העיסקה (אם תתבצע) כמשהו שמסכן את בטחון המדינה

השב"כ מסכל נסיונות פיגועים על בסיס כמעט יומי, הוא ימשיך לעשות את זה עם ובלי שחרור האסירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב?! מה אין לכם בושה?? מה זאת הצביעות הזו?

אמרתי פעם ואני אומר שוב, מי שחושב שמקומו של הבן אדם הזה בכלוב (עוד בשביל להגן עלינו? :screwy:) שימצא את האומץ ללכת להחליף אותו.

לפחות הוא יהיה שם בתחושה של שליחות. בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אתה שתחליט שהחיים של גלעד שווים יותר מחיים של אזרחים אחרים?[br]פורסם בתאריך: 27.06.2010 בשעה 15:11:21

במקרה שלי מונעת שחרור של אלפי מחבלים שעלולים לרצוח אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על כל מחבל שיושב בכלא הישראלי יש 20 (ויותר) בחוץ שמנסים לעשות פיגועים כל הזמן

כוחות הבטחון עובדים מסביב לשעון ומסכלים פיגועים בצורה שוטפת,

זה לא ישתנה אם הם ישארו בכלא הישראלי או יהיה בעזה/בגדה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף 1000 ביד מאשר 30000 על העץ.

נכון, אני לא איש שב"כ, אבל לא צריך להיות ראש המוסד כדי להבין שיש סיכוי גבוה מאוד, שאחד מהאלף הללו יהיה אחראי למותם של אזרחים בדרך כזו או אחרת (פיגוע, מטען-צד כמו שמדווחים לנו במקרים רבים שבמזל לא נהרגים לנו חיילים מזה בד"כ, טילים, וכו').

לא, חייו של גלעד לא שווים פחות מחייו של אזרח. אבל הם שווים הרבה פחות מחייהם של עשרות אזרחים, ותתפלא - אפילו פחות מחייהם של שני החיילים שעלולים להיהרג ממטען-צד שיונח ע"י אחד מהאלפים הללו.

האנשים שנמצאים אצלנו בכלא אחראים למותם של עשרות אנשים. אולי יותר ממאה, אולי יותר ממאתיים, אני לא יודע וזה לא הפואנטה כאן. יש כמה עשרות, זה בטוח.

אני רוצה לראות אותך עומד מול משפחה שכולה ואומר להם בפרצוף שהרוצח של בנם/אביהם/ביתם/אימם יוצא לחופשי. אתה לא תעמוד מול משפחה אחת - איך אתה מצפה לעמוד מול עשרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/771/323.html

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/866/275.html

ראשי שב"כ מספיק טוב?

ה100 רוצחים שהם מוקד הויכוח הם טיפה בים, (לא יודע מאיפה "האלפים" שרצים פה)

ובכל מקרה יש החלטה עקרונית שלא ישוחררו רוצחים "כבדים" (שרצחו מספר דו ספרתי של אזרחים וכאלה שהשתתפו בפיגועים בסבארו, מלון פארק, דולפינריום, מומנט וכו')

בטח לא סכנה קיומית כמו שהדרמתיים פה מתארים.

כן, במצב אידיאלי הם היו מתים מזמן

אבל אם אני צריך לבחור בין לשחרר אותם לבין לוותר על הערכים ועל האמון במדינה ובצה"ל?

אני מעדיף שישחררו אותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחזור מהשבי בחיים זה מיתוס מונפץ שאין שום טעם לתחזק. להזכיר לך מתי היתה הפעם האחרונה שחייל ישראלי חזר מהשבי בחיים? ואני לא מדבר על טננבאום הכלב.

צריך להעביר לחיילים מסר ברור: אתם מגנים על המדינה שלכם, אם תפלו בשבי סביר להניח שתסיימו בו את חייכם. ממשלת לא תקריב את חייהם של עשרות ומאות אזרחים כדי להציל חייל בודד. יש נוסחה פשוטה שעל פיה אנו פועלים: בעבור גופותיכם לא ניתן מחבלים חיים, בעבור חייכם ניתן את חייו של רוצח אחד בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מוסכם עלי "בכל מחיר" אפילו חיים של בן אדם לא שווים כל מחיר קל וחומר של אומה ו /או מדינה !

השימוש בטרמינולוגיה שכזו "כל מחיר" מעידה על היסטריה , אי אפשר לנהל מדינה בצורה היסטרית .

הייתי מוכן ללכת למילחמה על החזרת חייל , אבל להיכנע , מפני שהסכמה לתנאים של טרוריסטים היא כניעה .

זה שהמסכן משמש ל"מכירת עיתונים" ( ראיתם את העיתון סוף השבוע ? הנחיתה על הירח לא זכתה לכיסוי שכזה , המצחיק היה שהראו את מספר הכותרות שהנושא תפס בארבע שנים , לא להאמין פשוט כמה "עיתונים" מכרו על הגב המסכן של המשפחה )

אני מצטרף לאמירה , אל תפריעו לגלעד לחזור !

אנ מבקש להוסיף , אל תחזקו את החמאס , ממשלת איננה האוייב בנושא הזה , החמאס הוא האוייב !

תפעלו במסגרת בין לאומית לשכנע את העולם להפעיל לחץ על החמאס , ידוע כי החמאס ( לאחר המשט ) רוצה את התמיכה הבן לאומית פעלו שם !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדברים לא נאמרים בהיסטריה, לא ממני לפחות, אבל יש פה עם ערכים מסויימים וזה מה שהופך אותו למשהו מיוחד, אנחנו לא חיילים רוסים ששולחים אותם למות כמו זבובים. אין מספיק מאיתנו.

הבן אדם נמצא שם ארבע שנים! הוא התגייס לצבא בגיוס חובה! אנחנו אמרנו לו שהוא חייב, אז אנחנו חייבים להחזיר אותו.

זה לא פוליטיקה, זה נקרא הגינות.

החמאס הוא האוייב והכל נכון אבל מי שמקבל את ההחלטות זה הדרג המדיני, ולהזכירך המחיר היה נמוך יותר לפני זה, הוא עלה עם הזמן.

חוץ מזה אין לך מה לעשות איתם פה, הם רק מנצלים את המערכת שלך ללימודים וכל מיני דברים שאתה ממן. שיממנו את עצמם!

עדיף לך שילכו מפה, שם יש סיכוי שיפגשו כדור והוא גבוהה יותר אם הם חוזרים לטרור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדברים לא נאמרים בהיסטריה, לא ממני לפחות, אבל יש פה צבא עם ערכים מסויימים וזה מה שהופך אותו למשהו מיוחד, אנחנו לא חיילים רוסים ששולחים אותם למות כמו זבובים. אין מספיק מאיתנו.

הבן אדם נמצא שם ארבע שנים! הוא התגייס לצבא בגיוס חובה! אנחנו אמרנו לו שהוא חייב, אז אנחנו חייבים להחזיר אותו.

זה לא פוליטיקה, זה נקרא הגינות.

החמאס הוא האוייב והכל נכון אבל מי שמקבל את ההחלטות זה הדרג המדיני, ולהזכירך המחיר היה נמוך יותר לפני זה, הוא עלה עם הזמן.

חוץ מזה אין לך מה לעשות איתם פה, הם רק מנצלים את המערכת שלך ללימודים וכל מיני דברים שאתה ממן. שיממנו את עצמם!

עדיף לך שילכו מפה, שם יש סיכוי שיפגשו כדור והוא גבוהה יותר אם הם חוזרים לטרור.

לשחרר מאות מחבלים תמורת חייל אחד זו כניעה לטרור, באופן חד משמעי. הנסיון מוכיח ששחרור מחבלים תמורת החזרת חטופים רק מעודד חטיפות נוספות, לכן מדיניות ממשלת צריכה להיות מוכוונת כך שחמאס יבין ששחרור שליט הוא אינטרס שלו יותר משזה אינטרס של , ולצערי כמעט כל ממשלות לדורותיהן לא השכילו לגרום לצד השני להבין זאת (למעט ממשלתו של יצחק רבין, ומבצע אנטבה).

אנחנו אמרנו לו שהוא חייב, אז אנחנו חייבים להחזיר אותו.

אנחנו לא חייבים שום דבר. הוא התגייס לצה"ל, צבא הגנה לישראל, במטרה להגן על מדינת - אם הוא היה נהרג, אף אחד היום כבר לא היה זוכר מי זה גלעד שליט בכלל. אבל הוא לא נהרג, הוא נחטף, וכעת מדינת ישראל צריכה לעשות את מירב המאמצים לשחרר אותו, אבל מירב המאמצים זה ממש לא בכל מחיר.

נכון אמר יובל שטייניץ שההחלטה לא צריכה להתקבל ברחוב, אלא בקרב הדרגים שמסוגלים לקבל החלטה שכזו בצורה מושכלת, ולאחר ששקלו את כל ההיבטים וההשלכות שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנסיון מוכיח ששחרור מחבלים תמורת החזרת חטופים רק מעודד חטיפות נוספות.

אתה נאיבי אם אתה חושב שזה מה שיעודד עוד חטיפות, הם כל הזמן מנסים לחטוף (גם עכשיו) זה לא מה שיגרע או יוסיף לעינין הזה, ואולי אתה צודק

הרחוב לא צריך להחליט, צריך להקשיב למי שמבין בדברים האלה.

אם שלחת אותי להגן עליך ואתה לא יודע להגן עלי שצריך חזרה אז חבל שהלכתי מהתחלה, כי גם 10000 רוצחים נבזים חלאות אדם לא שווים את החיים שלי?

אבל את שלך כן. :yelclap:

עכשיו סליחה שאני שואל אבל מה עושה אותך יותר טוב ממני? או כל אחד אחר? הבנתי...

תפסיק לדאוג רק לתחת שלך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...